Jump to content


Photo
- - - - -

Fernando Alonso


  • Please log in to reply
814 replies to this topic

#721 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 14 August 2018 - 16:44

Odsekle su mi se noge. Razumem njegovu odluku i mislim da je F1 trebao ranije napustiti kada je uvideo da od velikih timova nema ništa. Nesvesno je Fetelu ostavio ziher i od tada "pati". Teško mi je ovo sve pisati, ko da je bilo juče kada je moj pokojni tata rekao "Bogte Alonso osvojio pol poziciju u Maleziji". Tada sam se još igrao autićima u blatu!

 

Sretno Alonso, i navijaću iz dubine duše da osvoji Trostruku Krunu. F1 je samo bio deo jedne od mnogih avantura, biće ih još a to ću uvek ispratiti.


  • 0

#722 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,335 posts

Posted 14 August 2018 - 16:56

g1408873515598011779.jpg

 

 

A ti se čudiš?

Cudim se. Jer su izvrsene kadrovske promene i na kljucne pozicije dosli ljudi bliski njemu. Ceo tim mu je podredjen. Ceo bolid je oblepljen njegovom jebenom Kimoom. Meklaren mu je pruzio sto niko nikada nije nijednom vozacu. Mogao je da bar jos jednu, kljucnu za tim, sezonu provede u Meklarenu i vozi svoj WEC i Indi 500. Nadam se da ga nece osvojiti.


  • 0

#723 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 14 August 2018 - 16:57

Odsekle su mi se noge. Razumem njegovu odluku i mislim da je F1 trebao ranije napustiti kada je uvideo da od velikih timova nema ništa. Nesvesno je Fetelu ostavio ziher i od tada "pati". Teško mi je ovo sve pisati, ko da je bilo juče kada je moj pokojni tata rekao "Bogte Alonso osvojio pol poziciju u Maleziji". Tada sam se još igrao autićima u blatu!

 

Sretno Alonso, i navijaću iz dubine duše da osvoji Trostruku Krunu. F1 je samo bio deo jedne od mnogih avantura, biće ih još a to ću uvek ispratiti.

 

 

Nije on ništa nikome ostavio, daj nemoj od njega da praviš Illiena i Neweya u jednoj osobi.


Cudim se. Jer su izvrsene kadrovske promene i na kljucne pozicije dosli ljudi bliski njemu. Ceo tim mu je podredjen. Ceo bolid je oblepljen njegovom jebenom Kimoom. Meklaren mu je pruzio sto niko nikada nije nijednom vozacu. Mogao je da bar jos jednu, kljucnu za tim, sezonu provede u Meklarenu i vozi svoj WEC i Indi 500. Nadam se da ga nece osvojiti.

 

 

Pa zar ti i posle svega misliš da je ono baš panja od čoveka?


  • 0

#724 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,335 posts

Posted 14 August 2018 - 17:00

Pa zar ti i posle svega misliš da je ono baš panja od čoveka?

Mislim da je kao lik van trkanja ok. Ovako, sad mislim o njemu sve najgore. Ovakvu pesnicu u facu timu mu necu oprostiti. I ako bude hteo da se vrati 2020. nadam se da mu Zek to nece dozvoliti.


  • 0

#725 leone

leone
  • Members
  • 3,630 posts

Posted 14 August 2018 - 17:00

Godo odlucio da prekrati muke!!

 

 

Massa mu dao lijep ispracaj.

 

 

Alonso as talented as Schumacher, but a divisive figure - Massa

 

 

Felipe Massa believes former team mate Fernando Alonso might have extracted more from his outstanding talent without one very negative trait.

Massa spent five seasons alongside the Spaniard at Ferrari, between 2010 and 2014, but also had the privilege of racing alongside Michael Schumacher at the Scuderia in 2006.

Drawing on his specific insight, the Brazilian driver offered an inevitable comparison between the two men.

"As for pure talent, I would put Michael and Fernando on the same level," Massa said.

"Alonso has the gift, the ease, of understanding a race and driving incredibly fast. A highly intelligent driver with extensive skills and I would say all that also about Michael."

Massa enjoyed a close relationship with Schumacher who never refrained from providing help and guidance to the Brazilian. Having Alonso on the other side of the garage provided a very different experience.

“I have to admit – it was not easy to live by his side. I had a close relationship with Michael," Massa remembers.

"I was young and eager to absorb all the knowledge of a seven-time champion, and Schumacher treated me very well. But I had to wrestle with Fernando in a different way.

"Outside of the race car, I had zero problems with Alonso, we have always maintained a healthy working relationship.

"With Fernando, that’s one thing. If he pulls down his visor, he becomes another person. He can split a team. We saw that in many racing teams he drove for.

"I see that as his problem. Maybe he could have made more of his talent without this trait."

 

 

http://www.f1i.com/n...gure-massa.html


  • 0

#726 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 14 August 2018 - 17:36

Mislim da je kao lik van trkanja ok. Ovako, sad mislim o njemu sve najgore. Ovakvu pesnicu u facu timu mu necu oprostiti. I ako bude hteo da se vrati 2020. nadam se da mu Zek to nece dozvoliti.

 

Heh, pa radio je on Meklarenu mnogo gore stvari od ovoga, ovo cak ni ne pomera kazaljku na skali spram svega onoga iz 2007.

 

Uostalom, za danas je zakazana hitna konferencija za stampu Zeka Brauna sa rukovodstvom Indikara, mislim da ne moramo puno da pogadjamo o cemu ce biti reci tako da ce Alonso po svoj prilici ipak voziti za Meklaren i u 2019. samo ne u F1. Sto bi se reklo sve i dalje ostaje u porodici, nema razloga za ljutnju.

 

(Missim, jbt, zadnja vremena su dosla kad ja moram da branim Alonsa od Borka :lol+: ali ova njegova odluka apsolutno nista nije promenila moje misljenje o njemu ni na bolje ni na gore.)


  • 0

#727 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 14 August 2018 - 18:25

 

James Hinchcliffe @Hinchtown

 

“Holy crap! Let’s call him.” - Every team owner of every series on Earth

9:07 AM - 14 Aug 2018

 
Replying to @Hinchtown

Glad to see @ConorDaly22 getting the recognition he deserves

 
 
Replying to @finch1750

1f602.png1f602.png1f602.png

 

:rotflmao:


  • 0

#728 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 14 August 2018 - 18:32

On i trenutno može svakome od vozača da izađe na crtu. Čovek je ostavio neizbrisiv trag u F1

 

Hvala legendo!!


  • 0

#729 Hertzog

Hertzog
  • Members
  • 2,572 posts

Posted 14 August 2018 - 18:44

Ni najmanje mi nece nedostajati. Putuj igumane
  • 0

#730 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 14 August 2018 - 20:02

On i trenutno može svakome od vozača da izađe na crtu. Čovek je ostavio neizbrisiv trag u F1
 
Hvala legendo!!



Jeste ostavio trag, to je bez diskusije, ali iskreno da ti kažem, kad bi rekao sutra Neymar da završava karijeru, bilo bi to žao isto koliko i kod Alonsa. Možda je malo neprimereno poredjenje, ali verujem da me razumeš.

Generalni utisak posle 15+ godina, protraćen talent i loš čovek.
  • 0

#731 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 14 August 2018 - 20:06

Ubio ga ego

 

Ja mogu samo da mu se zahvalim. Bili smo mu kuća i vrato nam je titulama. Ali jasno mi je šta svima smeta


Edited by alpiner, 15 August 2018 - 04:46.

  • 1

#732 Dzoni_m

Dzoni_m
  • Members
  • 1,793 posts

Posted 14 August 2018 - 20:43

E ‘fala ...... Doduse od kada sam mu video ledja u Ferrariju, nije me preterano zanimao a Meklaren je zajebao........


Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by Dzoni_m, 14 August 2018 - 20:44.

  • 0

#733 staneC

staneC
  • Members
  • 864 posts

Posted 15 August 2018 - 06:52

Dok je vozio za Renault, navijao sam za njega. Jedini, koji je mogao parirati Šumaheru u eri Šumahera.
E sad, Mclaren. Moje viđenje toga je malko dtugačije id večine prisutnih. On je došao u tim kao šampion i Ron Dennis mu je obečao status vozača broj 1. Ron nije ispoštovao dogovor, pa he Alonso uradio alonsa.
Renault? izgubljene godine.
Ferrari? Koliko ja pamtim, svi su se mu klanjali do poda, jer je vozio majstorski.
Mclaren? Ahahaha. Polovna kola firme Krstić.

Koliko mu ono bodova fali, da bi imao 4 titule? 3? I u oba slučaja, zajebao ga tim.

Nije mi simpa vozač, ali je vozačina.
  • 0

#734 DASUBO

DASUBO
  • Members
  • 3,855 posts

Posted 15 August 2018 - 10:15

Meni je žao što ide. Navijao sam za njega u Minardiju (zbog tima), u Renou (protivu Šumahera). Kada je došao u Meklaren posle Renola ponadao sam se da je on taj koji će zameniti Miku, ali bi šta bi.
Pa onda bruka u Renou u Singapuru.
Previše prljavog veša i repova vuče i stigla ga je neka kosmička pravda.
Fantastičan vozač sa retkim talentom da pravi pogrešne odluke i izbore.
Velika i nedorečena karijera koja će možda imati epilog a la Prost u Vilijamsu.
Tome se verovatno nada kada je uzeo ovu pauzu, ali će to izvan kokpita MGP-a ili Ferarija biti vrlo, vrlo teško.
Samo da je živ i zdrav i da se, Pu Pu Pu, ne skrlja na nekom ovalu u nekoj američkoj vukojebini.
  • 0

#735 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 15 August 2018 - 11:59

https://www.bbc.com/...rmula1/45189980


  • 0