Jump to content


Photo
- - - - -

Fernando Alonso


  • Please log in to reply
814 replies to this topic

#31 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,335 posts

Posted 26 November 2012 - 09:54

Pogledaj nekad prenose Skaja, sta kazu Dejmon Hil, Dzoni Herbert i Alan Meknis, a kazu da je Alonso juce maestralno izvezao trku, i da je trebalo imati hrabrosti za onakav start i za preticanje Mase i Vebera.

Naravno, da se Alonso skrsio, ti bi rekao, eto vidite lepo sam vam rekao da puca pod pritiskom, takodje, to sto je Fetel u kljucnoj trci jezivo startovao, i sto je odgovoran za udes sa Senom u prvoj krivini, nema veze, po tvom misljenju to je samo sreca za Alonsa.
  • 0

#32 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 26 November 2012 - 10:21

Pogledaj nekad prenose Skaja, sta kazu Dejmon Hil, Dzoni Herbert i Alan Meknis, a kazu da je Alonso juce maestralno izvezao trku, i da je trebalo imati hrabrosti za onakav start i za preticanje Mase i Vebera.

Naravno, da se Alonso skrsio, ti bi rekao, eto vidite lepo sam vam rekao da puca pod pritiskom, takodje, to sto je Fetel u kljucnoj trci jezivo startovao, i sto je odgovoran za udes sa Senom u prvoj krivini, nema veze, po tvom misljenju to je samo sreca za Alonsa.


A ti znaš šta bih ja rekao?
Da li i dalje veruješ da je Fetel srećković a ne Alonso?
Da, PUCA POD PRITISKOM!
Pukao je 2007, pukao je 2010, pukao je 2012. Od tri šanse nije iskoristio ni jednu, jer NIJE POBEDIO kad je trebao, nego opet zicerašio.
Iskreno, pikao bi i 2006. samo da nije Šumiju eksplodirao motor.
Moraš razumeti da je Alonso savršen tehničar, perfektan vozač, inteligentan čovek, ali nije rasan trkač - bar ne klase Sene, Prosta, Šumija, pa ni Fetela, tj. Luisa.
Ti od Alonsa ne vidiš ostale. Recimo, pogledaj kako su Kimi i Masa izvezli poslednju trku sezone 2007.
Pogledaj Masu u poslednjoj trci 2008.
Pogledaj poslednju trku Fetela 2010.
Alonso je juče morao pobediti ili poguniti - sa štitom ili na štitu! Nije valjda (o)ček(iv)ao da padne... sneg.
Masa je juče bio bolji. I ne samo juče.
A Ferrari NIJE toliko LOŠ! Uostalom, daleko su najbrži u pitu. A Ferrari Alonsov NIJE NI JEDNOM OTKAZAO tokom sezone! Šta ćeš više?
Pogledaj tek nesrećnog Hamiltona - e taj iscedi sve i iz sebe i iz bolida, a ne Alonso.
A to što pričaju pominjane veličine... marim baš.
Ja imam i glavu i oči u njoj - vidim pa zaključim.
I nemoj se ljutiti - moje mišljenje o Alonsu je takvo kakvo je, pa niti ćeš me ti ubediti da "navijam" za njega, niti ću ja tebe da "ne navijaš".
Uostalom, videćemo šta će biti 2013. sa "Latinom u Ferrariju".
  • 0

#33 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,335 posts

Posted 26 November 2012 - 10:31

Vec smo mnogo puta raspravljali o 2006. Eksplozija Sumaherovog motora je bila kompenzacija za Alonsovu eksploziju motora u Italiji gde je izgubio 6 bodova i za gubitak pobede u Madjarskoj kada mu nisu pricvrstili tocak, 10 bodova.

2007. je sam uprskao.

Ove godine je imao samo jedan kvar, ali izuzetno bitan, u kvalifikacijama u Monci. Tu bi najverovatnije pobedio, ovako je morao da startuje sa 10. mesta.

Masa je 2008. odvozio sjajnu trku u Brazilu, kao i Fetel 2010. u Abu Dabiju, ali moras shvatiti da su njihovi automobili, za razliku od Alonsovog ovogodisnjeg, koji je treci najbrzi auto, bili klasa za sebe.

Hamilton, za koga ti navijas, a koji je i meni omiljeni vozac posle Alonsa, je bio ocajan u poslednje dve trke 2007. i izgubio titulu, bio je vrlo los i 2008. u Brazilu i na Fudziju, s tim sto mu se poklopilo da Gloku odu gume u poslednjem sektoru poslednjeg kruga.

Kako je juce mogao da pobedi Alonso ako je Meklaren bio najbrzi automobil? Ne shvatam na koji nacin?
  • 0

#34 MikiVeliki

MikiVeliki
  • Members
  • 1,988 posts

Posted 26 November 2012 - 10:32

Fjodore ti ga pretera sa poredjenjem. Ferarijev bolid ove godine nije kanta, ali nije ni blizu onog iz 2007. Pre ce biti da su tada bili kao RB ove godine, u rangu Meklarena, cesto i dominantni. Ove godine to nije nikako slucaj, Alonso nije imao istu sansu kao Kimi tada, mada u trenutku kada je Bruno opalo Fetela, izgledalo je da ce uspeti, a onda je Fetel demantovao sve, sjajnom voznjom.
  • 0

#35 staneC

staneC
  • Members
  • 864 posts

Posted 26 November 2012 - 10:37

Pogledaj nekad prenose Skaja, sta kazu Dejmon Hil, Dzoni Herbert i Alan Meknis, a kazu da je Alonso juce maestralno izvezao trku, i da je trebalo imati hrabrosti za onakav start i za preticanje Mase i Vebera.

Naravno, da se Alonso skrsio, ti bi rekao, eto vidite lepo sam vam rekao da puca pod pritiskom, takodje, to sto je Fetel u kljucnoj trci jezivo startovao, i sto je odgovoran za udes sa Senom u prvoj krivini, nema veze, po tvom misljenju to je samo sreca za Alonsa.

Da nije bilo proklizavanja Hulka u Hamiltona, Alonso bi maestralno završio na 4. mestu. A igrala su mu samo prva 3.
Alonso bi maestralno morao odvoziti kvalifikacije.
  • 1

#36 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 26 November 2012 - 10:43

Miki, čitaj pažljivije šta sam napisao - ja reči tačno biram i odmeravam!
Nisam rekao da je odličan ili najbolji, nego da "NIJE toliko LOŠ"! Jer nije loš bolid koji se nijednom ne pokvari!
Uostalom, Ferrari je u 2012 drugi, iza Red Bulla a ispred McLarena.
Možda je McL brži, ali zašto je onda treći? Ferrari je bio pouzdaniji i od Red Bulla i od McLarena.

Čitam OVE komentare, pa ću, izgleda, početi IZ INATA da navijam za Fetela (iako ga ne volim), jer i dalje ogroman broj navijača jedino Šumiju i Fetela prigovara da su šampioni zbog bolida a ne zbog znanja?!
Ko da je Sena titule osvojio u Lotusu a ne u nadmoćnom McLarenu.

Edited by FjodorD, 26 November 2012 - 10:53.

  • 0

#37 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,335 posts

Posted 26 November 2012 - 10:56

Kao sto kazes, auto nije los, dobar je, ali ima boljih. Vozac uspe da do poslednje trke bude u konkurenciji, izugbi za 3 boda, i on je kriv?
  • 0

#38 MikiVeliki

MikiVeliki
  • Members
  • 1,988 posts

Posted 26 November 2012 - 10:57

Fjodore, problem je sto ti u svojim recenicama nemas sled. Ti cesto demantujes samog sebe u sledecoj recenici (kao da si sizofren, sala ne ljuti se). Prvo kazes vidi kako je Kimi sa Masom odvezao 2007. pa kazes posle Ferari i nije toliko los? :blink:
Kakve dodirne tacke ima 2007. Ferari sa ovom, osim cinjenice da je bio potreban kiks protivnika za titulu? Alonso nije imao sanse za pobedu koliko Kimi 2007. O cemu pricas? Taman da je dao 130% od bolida i sebe kako slikovito neki kazu ne bi ugrozio nenormalno jake Meklarene, pa ni Hulka. To sto su ovi zabrljali ispred Alonsa nije isto, jer je Kimi sa Masom od starta bio 1-2!
  • 0

#39 staneC

staneC
  • Members
  • 864 posts

Posted 26 November 2012 - 11:02

Alonso: "We might not have finished the season with the most points, but we won many other things, like everyone’s respect and fans and colleagues agree on who was the best this year."
A čestitka šampionu? Nema? :puke: Prvo čestitka konkurentu na zasluženo osvojenoj tituli. Tako to rade veliki. Red je red.
  • 2

#40 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 26 November 2012 - 11:05

Класично "неостављање места" због кога је морао бити кажњен. По дефиницији казне.
Сена је био коректно позициониран на унутрашњој линији!

у тој кривини у којој је Фетел средио Сену и себе.

to sto je Fetel odgovoran za udes sa Senom u prvoj krivini


:lol+: Momci neponovljivi ste. Prave grupi devojcice, Alonso bi bio ponosan na vas :wub:
  • 0

#41 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,335 posts

Posted 26 November 2012 - 11:06

A to ima kakve veze sa Alonsom sto si ti napisao?
  • 0

#42 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 26 November 2012 - 11:15

To sto su ovi zabrljali ispred Alonsa nije isto, jer je Kimi sa Masom od starta bio 1-2!


Nije! Masa ga je (kroz pit) propustio - Masa je vodio!!!
Poenta je dam je Kimi pobedio kada je jedino to pomagalo!
I sad je Masa bio bolji od Alonsa i propustio ga je - ali Alonso nije pobedio!
Uostalom, 2010. je Alonso imao 15 bodova prednosti - ali je pobedio Fetel!
Sada je 2012. Fetel imao 13 bodova prednosti - ali Alonso nije pobedio.
Vidiš li razliku? Ukoliko ni te činjenice ne vidiš ja jače argumente nemam.
Alonso NIJE pobedio NI JEDNOM u poslednjih 10 trka - TO JE RAZLOG ZAŠTO NIJE ŠAMPION, a ne nešto drugo. Ili treće...
A ako je Ferrari za to kriv onda čemu toliko halabuke?! Čemu tolika nadanja i neodmerene izjave?!
Evo decidirano: kad se sve sabere, i (ne)sreća i pouzdanost, dođe se do zaključka da je Red Bull bolji ali Ferari pouzdaniji, ali i da je Fetel bolji od Alonsa.
Masine i Alonsove poslednje trke demantuju svakoga ko preuveličava Alonsa.
A fenomenalna vožnja Fetela demantuje svakoga ko nipodaštava Sebastijana.

Edited by FjodorD, 26 November 2012 - 11:19.

  • 0

#43 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 26 November 2012 - 11:20

A to ima kakve veze sa Alonsom sto si ti napisao?


Ogromne, covek mora da je ponosan na fan bazu :P (tvoj post je bio ovde, pa se setih kaurinovih sa GP teme od juce, realno moglo je i na toj temi)

.......


Preterujes ozbiljno. Niko ove sezone nije odvalio klupskog kolegu kao Alonso Masu, mada stoji da je Masa u 3/3 sezone pokazao da bolid nije krs koliki smo mislili da jeste.

Naravno, prica da je Alonso negde morao malo vise da "przi bolid" stoji (covek se valjda nadao da ce samo skupljanjem bodova, bez pobede u 10 trka), ali to nikako nije bila ova trka (niti poslednjih nekoliko), Ferari je jedva bio u TOP 3 bolida na stazi (blizi je njima 4. nego oni drugom)
  • 0

#44 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,335 posts

Posted 26 November 2012 - 11:21

Ali koje su tacno trke na kojima je mogao da pobedi na tih 10? Jedino Monca. Sta je bilo? Auto se pokvario na kvalifikacijama. Nakon prve dve sesije u kojima je Alonso bio najbrzi.
  • 0

#45 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 26 November 2012 - 11:22

Alonso: "We might not have finished the season with the most points, but we won many other things, like everyone’s respect and fans and colleagues agree on who was the best this year."
A čestitka šampionu? Nema? :puke: Prvo čestitka konkurentu na zasluženo osvojenoj tituli. Tako to rade veliki. Red je red.


Ovako to rade veliki!

Posted Image
  • 0