Jump to content


Photo
- - - - -

Victoria Azarenka


  • Please log in to reply
137 replies to this topic

Poll: Victoria Azarenka (22 member(s) have cast votes)

Broj slemova u singlu koje će Vika osvojiti do kraja karijere

  1. do 5 (14 votes [63.64%] - View)

    Percentage of vote: 63.64%

  2. 5-10 (7 votes [31.82%] - View)

    Percentage of vote: 31.82%

  3. više od 10 (1 votes [4.55%] - View)

    Percentage of vote: 4.55%

Vote Guests cannot vote

#91 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 07 March 2013 - 22:07

 (kad seljak uskoci u cipelu  , ne znam kako se ono zove , iz cega. ali to je to ) :lol+:

 

Iz opanak u cipelu  :lol+:

Nevezano za Viku i njenu temu, ali se nadam da fanovi nece zameriti sto unapredjujemo tvoj srpski  :lol+:


  • 0

#92 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 16 March 2013 - 02:23

Azarenka kao Nadal: Beton ne valja

 

Rafael Nadal već duže vreme apeluje da se smanji broj turnira na betonu jer je on poguban za telo, a sada mu se pridružila i Viktorija Azarenka.

 

17673039475143b3b631e34422733567_size3.j

 

 

Beloruskinja se početkom godine povukla sa turnira u Brizbejnu zbog infekcije palca, a sada je pre početka predala četvrtfinalni meč u Indijan Velsu zbog povrede skočnog zgloba.

Azarenka kaže da je saglasna sa Nadalom da betonske podloge loše utiču na telo. 

"Mislim da bi o tome trebalo pažljivije razmisliti. Ne znam koji je procenat turnira na šljaci i travi, ali možda bi mogle da se naprave neke promene na betonskim terenima. Gde god da igrate, beton je drugačiji. Takođe, u današnjem tenisu se mnogo polaže na fizičku spremu, raspored je težak, mnogo je mečeva na tvrdim podlogama. Uverena sam da će biti nekih promena ili nekih predloga šta promeniti u narednim mesecima ili sledeće godine“, izjavila je Beloruskinja.

 

0:)


  • 0

#93 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 16 March 2013 - 09:39

A njoj kao vise odgovara sljaka?


  • 0

#94 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 16 March 2013 - 11:51

Upravo to, manje joj odgovara nego beton. Barem njoj nece moci da se spocitava da kuka zato sto joj sljaka igracki vise odgovara, nego da to radi stvarno zbog svog tela.

 

Stevo, vidim da cemo i ovde zajedno da pulenisemo :D Dobro, ovde si ipak, za razliku od pulenisanja Rafe, ispred mene na listi  ^_^


  • 2

#95 ZvezdaIznadSvega

ZvezdaIznadSvega
  • Members
  • 13,463 posts

Posted 16 March 2013 - 12:06

A zasto jednostavno ne standardizuju betonske podloge, da ne moze na svakom turniru da bude razlicit. Neka konsultuju igrace pa nadju 2-3 vrste betonske podloge koje njima odgovaraju i turniri su obavezni da ih postave... Najbolje da sve prebace na onu budjavu prasincinu...


Edited by ZvezdaIznadSvega, 16 March 2013 - 12:07.

  • 0

#96 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 16 March 2013 - 12:12

Upravo to, manje joj odgovara nego beton. Barem njoj nece moci da se spocitava da kuka zato sto joj sljaka igracki vise odgovara, nego da to radi stvarno zbog svog tela.

 

Stevo, vidim da cemo i ovde zajedno da pulenisemo :D Dobro, ovde si ipak, za razliku od pulenisanja Rafe, ispred mene na listi  ^_^

 

 

Ccc... tebe bas zulja to drugo mesto na listi <_< moracu Elisona da ubacim na drugo a ti ces na trece ;D


  • 0

#97 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 16 March 2013 - 12:46

A ja se još pitam otkud steva na ovoj temi :D

Pa samo bi još falilo da standardizuju betonske podloge, i ovako ima najviše betonskih turnira. Što su tvrde podloge različitije to više šanse imaju različiti stilovi tenisa. Barem u teoriji, mada kod Francuza vidimo da može i u praksi :) po meni trebalo bi još različitiji da budu, ako već ne može beton nigde da se zameni travom.

To što igrač igra na podlozi koja mu po stilu odgovara ne znači da će to biti bolje za njegove noge. Azarenka je izgradila celu karijeru na betonu pa opet svaki čas ima povrede. (U konkretnom slučaju ne sumnjam u povredu, sigurno se nije prepala Karoline :P ).


  • 0

#98 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 16 March 2013 - 12:52

Upravo to, manje joj odgovara nego beton. Barem njoj nece moci da se spocitava da kuka zato sto joj sljaka igracki vise odgovara, nego da to radi stvarno zbog svog tela.

 

Hm, a mozda je ta cela prica zbog toga sto se povukla s turnira zbog povrede (a sve ovo povezano s citavom pricom s AO). Ona se povukla iz Brizbejna zbog loseg pedikira zbog kog se kao inficirao palac (mada zlobnici kazu i zbog toga sto je trebalo da igra sa Serenom ;) ), tu joj beton nije bio kriv.

 

Takodje, zaliti se da se u danasnjem tenisu mnogo polaze na fizicku spremu je u najmanju ruku neprofesionalno. Da li to treba favorisati da se onako lezerno (kao Gulbis ranije) pristupa tenisu? Treba teniserima zabraniti da se dobro pripremaju ili sta? Hajde da tako nesto izjavi Masha koja igra tzv. bum-tras tenis, ali Azarenka dobar deo svog uspeha duguje trcanju. Ako bi joj taj aspekt igre oslabio ne bi sigurno pobedjivala toliko jer ona nema Mashina ili Serenina oruzja. 

 

Sledeca zalba je (koliko ja citam) na raznovrsnost betonskih podloga, sto valjda znaci da bi ona da se podloge uniformisu. U tom slucaju bi se uvek nasli oni kojima to ne bi odgovaralo, bilo onima koji preferiraju brze betonske podloge (ako se sve ujednace pa postanu sporije), bilo onima koji vole sporije (ako se sve ubrzaju).

Potpuno je druga prica o broju obaveznih turnira koji se igraju, ali kako je Serena uspela da organizuje svoj kalendar tako moze i bilo koja druga (pa onda igrajuci manji broj turnira, ali s vise uspeha, da drze renking). Ne verujem da bi se one slabije rangirane bunile ako bi ove bolje plasirane preskocile koji turnir i njima ostavile mogucnost da nesto vise zarade. Evo i Rafa pokusava maksimalno da izbegne beton, niko ga ne tera puskom da igra. Oni koji mogu toliko da igraju neka to rade. Zasto ostalima oduzimati te opcije? Ameri su regularno izbegavali evropsku sljaku kad god su mogli, cak i RG, a igrali neke betonske turnire kod kuce.


Edited by wwww, 16 March 2013 - 12:55.

  • 2

#99 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 16 March 2013 - 14:42

Rob Konig je sasvim lepo rekao gde je problem, trenutno mi je najomiljeniji komentator :)

 

 

Problem with hard courts is they're too slow. Make them faster, shorter points and less wear on the body! Tennis becoming too onedimensional

 

 

The FH and BH volley are as integral part of the game as the FH & BH groundstroke. Should be somewhat of a level playing field.

 

 

Clay=Slow, Grass should=FAST (not any more) and Hard courts=Medium (not these days either!!) Give all styles of players a fair chance.


  • 2

#100 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 16 March 2013 - 14:53

Ja mislim da treba i beton da bude različitih brzina, ali svakako da bude više brzih terena nego što ih sad ima.


  • 0

#101 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 16 March 2013 - 14:59

Mislim da su vlasnici turnira ovde najveci problem. Skontali ljudi da sa ovakvim brzinama terena u zavrsnici turnira uglavnom igra 5-6 istih tenisera i to bas onih koji donose najvise medijske paznje. Vise prodatih ulaznica + vise para od prenosa = veca zarada. Sa njihove tacke gledista bilo bi suludo ista menjati.


  • 3

#102 add me on xvideos

add me on xvideos
  • Members
  • 26,655 posts

Posted 16 March 2013 - 15:02

sto sporije s tim bolje.


  • 0

#103 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 10 April 2013 - 16:32

MINSK, 9 April (BelTA) –Two 2012 London Olympic medals (the women’s singles bronze and the doubles gold) are more important than leading the WTA rankings, Belarus’ tennis player Victoria Azarenka told a press conference on 9 April, BelTA has learnt.

“I think one cannot compare the Olympic medals with the first position in the WTA rankings. During the 2012 Olympic Games I experienced totally different emotions. I think I was more glad when I got the singles bronze than when I snatched the Olympic doubles gold. After the semifinal defeat in the singles it was extremely difficult to get back to the court and play the third-place match in only 12 or 13 hours. I never thought I sacrificed the silver or a gold medal to secure the doubles success because from the start I aimed to play and reach the best possible result in both events. The Olympic Games is the competition I will never forget. The WTA ranking for me is only a bonus in addition to my victories,” Victoria Azarenka noted.


  • 0

#104 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 12 May 2013 - 16:54

Q: Hi. How is the clay here and how does it compare with Madrid and when you were in the final last year, Is it very different? 
V Azarenka: I don like to compare tournament. I know that I need a couple of days to play to get used to the ball when it jumps differently and no its nothing new to this tournament and now I'm excited to start a new one.

Q: How do you feel your playing at the moment?
V Azarenka: I thinks its getting there and I'm don’t think I'm playing my best but I don’t this think I'm supposed to be playing the best. Its a past of the preparation and during practise its all good and so you need to start to complete and I had 2 matches in Madrid and the second one did not go well for me and so you have to take something positive out of that. 

Q: When you say you didn’t expect to play your best – do you want to be ready for Roland Garros?  
V Azarenka: Definitely  this is what you try to shoot at for a couple of months and coming back to clay is not an easy task. I played pretty good and looking forward to the build up and motivated to improve as I always do.  

Q: The tee shirt that you are wearing, "get wild " – is that your philosophy of life like your philosophy on the court,   
V Azarenka: No – I didn't think about this.  You have to live and do what you want to do and enjoy every day and have to try to get wild sometimes., Why not…. 

Q: There was some information that you were going to visit the Eurovision song contest party yesterday to support your fellow Belarus singer. 
V Azarenka: Really! I didn't hear about this.

:lol: Italijani i njihov engleski :D


  • 0

#105 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 22 September 2013 - 08:40

:lol+:

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=KRaSlcNyW1U


  • 2