Jump to content

Photo
- - - - -

odlazak sa fakultetom

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4 replies to this topic

#1 optimista2012

optimista2012
  • Members
  • 1 posts

Posted 22 November 2012 - 01:01

Zavrsavam saobracajni fakultet,smer vazdusni saobracaj i transport,i znam da su mi sanse za posao u srbiji skoro nikakve,pa me zanima da li neko zna nesto o odlasku u inostranstvo sa ovim smerom,gde moze da se radi,sta i kakve su pare :) od srbije sam digao ruke posto nemam nikakvu vezu :(

#2 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 22 November 2012 - 05:00

Ne znam koji credentials nosi tvoja diploma, ali ti je svakako najbolje da potrazis neke posdiplomske studije Dok studiras u inostranstvu, ako si drustvena i otvorena osoba, moci ces da upoznas ljude i razvijes network.

Direktno sa studija ne znam kako bi u danasnjoj ekonomiji dobio posao.

Puno srece.

#3 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 22 November 2012 - 09:15

Taj smer jeste ranije bio prilicno ozbiljan i ozbiljno shvacen u svetu, ne znam kako je sad, posto su svi fakulteti i svi smerovi strahotno propali poslednjih godina. U svakom slucaju, mrdova sugestija je vrlo razumna. Gledaj da nabavis dobre preporuke, jos ako imas neki projekat na kome si ucestvovao nezavisno od faksa, neces imati nikakvih problema da dobijes stipendiju.

#4 Mimix

Mimix
  • Members
  • 572 posts

Posted 22 November 2012 - 19:01

Vidim i da dosta ljudi volontira,samo da bi mogli da upisu u CV da su radili odredjen posao...Bese toga i ranije,ali ne kao sada,kriza je bas-bas...

#5 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 22 November 2012 - 19:26

Ima indicija da se oporavlja, ali je problem sto sad treba zaposliti one koji su duze bez posla.

Namerno sam napomenuo da se upise neka specdijalizacija u inostranstvu, posto ce to trajati oko 2 godine, a za to vreme ce i ekonomija da stasa. Taman je i 2 godine dovoljno da se upoznaju ljudi i razvije neki network, koji ce obezbediti taj prvi posao u struci.

edit:

Ovo sam pisao za US, u EU ce to malo kasnije da se desi. EU uvek kaska za US u toj kapitalnoj oscilaciji.

Edited by mrd, 22 November 2012 - 19:54.