Jump to content

Photo
- - - - -

Večiti derbi

• Please log in to reply
2835 replies to this topic

#1 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 15 November 2012 - 20:43

Pročitao sam negde da je duel Crvene zvezde i Partizana 4. najbolji derbi na svetu. S obzirom da sam prisustvovao El Klasiku u Madridu i ispratio više Old Firm derbija, teško mi je da poverujem da je i jedan derbi zanimjliviji i strasnije ispraćen od Beogradskog. Iako kvalitet fudbala nije svetski, ovo je najupečatljivija utakmica na kojoj sam bio...

Ovo su utisci engleskog navijaća koji je pre godinu dana prisustvovao DERBIJU.

Koliko god nam se fudbal u zemlji smučio, koliko god puta smo sebi rekli da nisu vredni nerviranja, da nam je sve jedno, sigurno ne možemo ostati ravnodušni prema derbiju. Devedeset minuta derbija, su devedeset minuta kada crveno ili crno u nama ključa jače nego ikad, kada želimo samo jedno...

http://www.youtube.com/watch?&v=JvwaOEVFdfM

Ove sezone nas očekuju (samo) dva duela Večitih, 17.11.2012. na stadionu Crvene Zvedzde i na proleće kada će Partizan biti domaćin (datum nije još određen)...

Posted Image

Subotnji derbi je 143. po redu.

Do sada je Zvezda slavila 58 puta, Partizan 41 put, a 43 utakmice su završene bez pobednika.

Ove sezona počela je veoma turbulentno za crveno-bele. Na otvaranju sezone (tradicionalno neugodnom za Zvezdu) doslo je i do prvog kiksa protiv Rada, a cenu je platio trener Prosinečki. Na klupu se vratio Aleksandar Janković, a ovu promenu veliki deo navijača nije dočekao sa oduševljenjem. Uz Jankovića su pred kraj prelaznog roka stigli i iskusni Milijaš, mladi Pantić i Mudrinski, koji je već na debiju nagovestio da bi mogao da bude centarfor, koga je Zvezda dugo tražila. Bila je ekipa iz Ljutice Bogdana veoma blizu da se posle višegodišnje pauze nađe na Evropskoj sceni, ali nedostatak sreće i koncentracije crveno-bele koštao je Lige Evrope. U prvenstvu Zvezda je ređala pobede i par dana provela na vrhu tabele, ali ih je Spartak iznenadio u Subotici. Zvezda je trenutno u losoj seriji, posto iz utakmica sa Jagodinom i OFK Beogradom nije odnela nijedan bod, ali iskustvo govori da je derbi utakmica za sebe, bez favorita. Mozda i ostavka predsednika Lukica, moze da podigne igrace i da im snagu da se iskupe za slabe rezultate u poslednja dva kola...
Posted Image

Partizan je, takođe, u ovu sezonu usao sa novim/starim trenerom Vermezovićem. Nekoliko novih igraca doslo je u klub: Šćepović, Zabija, Knežević, Pauljević, Lovre... Nakon pet uzastopnih titula, navijaci crno-belih želeli su da ove sezone opet čuju himnu Lige šampiona na svom stadionu, ali AEL je srusio njihove ambicije. Ekipa je uspela da se izdigne i plasira u Ligu Evrope i več u prvom kolu izbegne još jedno učešće u grupi bez osvojenog boda. U prvih 12 kola sampionata samo u su jednom kiksnuli. Kao i prosle sezone, crno-beli su se okliznuli na prvom gostovanju u sezoni. U boljem raspoloženju ulaze u derbi, a videćemo da li će iskoristiti rasterećenost koju im je omogućila prednost od osam bodova...

Posted Image

Posted Image VS Posted Image

Subotnji derbi pocinje u 19 časova.
Šta očekujete, čemu se nadate...
  • 5

#2 Nikola87

Nikola87
  • Members
  • 5,364 posts

Posted 15 November 2012 - 22:39

Super otvorena tema, zaista :+1: Al što Lazović vs Ivanovov. Ako je MIlijaš vs Ilić a Mudrinski vs Marković onda je logičnije Lazović vs Tomić valjda?

Inače što se tiče samog derbija mislim da će Zvezdini igrači to mnogo mnogo bolje odigrati nego što su igrali do sad. U Partizanu vidim Lazara Markovića koji ovog puta lako može da bude igrač koji će doneti prevagu na terenu, svakako očekujem od njega da blista na tom meču. Ovu utakmicu će sigurno pratiti dosta skauta raznih klubova, igrači to znaju i verujem da će dati sve od sebe. U ovoj utakmici ne očekujem da se vidi taktička nemoć dvaju trenera jer će igrači dati 110% svojih mogućnosti u to sam siguran. Ko ima kvalitet isplivaće ko nema taj nije dovoljno dobar i neće ni biti. Jednostavno u subotu će igrači pokazati da li i koliko može da se očekuje nešto od njih? Nema više alibija sve nek pokažu na terenu, ja mislim da je svima to sada jasno. Velika većina igrača je već iskusila šta je derbi tako da sad moraju opuštenije i sigurnije ući u meč.
Možda se čak dogodi i neko isključenje, vrlo verovatno Ninković ako bude igrao, a sa druge strane Milivojević mada Ninkoviću dajem više šanse da pocrveni.
  • 0

#3 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 15 November 2012 - 22:44

Al što Lazović vs Ivanovov. Ako je MIlijaš vs Ilić a Mudrinski vs Marković onda je logičnije Lazović vs Tomić valjda?

Hteo sam prvo po jednog igraca iz svake linije, ali mislim da je Lazovic (i pored lose forme) vise zasluzio da ga stavim od Maksimovica, Mladenovica ili Mikica...
  • 0

#4 tsva

tsva
  • Members
  • 9,156 posts

Posted 15 November 2012 - 23:55

samo da ne bude mrtvih posto fudbala i onako nece biti her ne znaju ni jedni ni drugi
  • 0

#5 dinozzo

dinozzo
  • Banned
  • 2,555 posts

Posted 16 November 2012 - 00:15

Mi cemo verovatno nastupiti u sledecem sastavu:

Bajkovic, Mikic, Maksimovic, Jovanovic, Mladenovic, Mijailovic, Milivojevic, Milijas, Lazovic, Kasalica, Mudrinski

Sa druge strane uz ogradu da nisam pratio zdravstveni bilten komsija:

Petrovic, Miljkovic, Ivanov, Ostojic, Lazevski, Markovic, Smiljanic, Tomic, Ilic, Markovic, M.Scepovic

Nasa "igra" ce se zasnivati na prepustanju igre protivniku, cekanje greske, kolosalne napade koje ce kreirati Milijas. Akcenat ce biti na levom boku gde ce igrati Lazovic i napadace se Miljkon do iznemoglosti, ponavljace se Cof koliko bude mogao. Cekace se svaki prekid, padace se na svakom koraku.

Partizan ce igrati mnogo opustenije i povezanije, bice opasniji, ali se nece previse zaletati. Postavlja se pitanje da li ce Markovic Ilic i Tomic uspeti uprkos braci Scepovic da realiziju neku od sansi koje budu imali. Sve ostalo zavisi od toga u komsmeru krene utakmica. Tesko da nesto moze da je spreci da se zavrsi 0-2.

Ako pak mi krenemo sa Dimitrijevicem umesto Micka, onda su bilo kakve analize suvisne, bice 0:2.

Zvezdu moze da spase samo ako odigra kao protiv Bordoa, sa 1000% zalaganja i mnogooo trcanja i da nekako uprkos murinju dodje do pobede, na neki bljesak pojedinca ili gresku protivnika.

Generalno X nije dosao ako se ne varam od Moreirinog gola u 93' na JNA.
  • 0

#6 tsva

tsva
  • Members
  • 9,156 posts

Posted 16 November 2012 - 00:19

Zvezda ne moze da odigra kao protiv Bordoa jer fizicka sprema nije na tom nivou tj kondicioni trening preko skajpa ne uradja plodom
  • 1

#7 sirmium

sirmium
  • Banned
  • 7,585 posts

Posted 16 November 2012 - 08:00

jaci smo...al crni ce ici na 0-0 :)
  • 0

#8 stondisha

stondisha
  • Members
  • 8,588 posts

Posted 16 November 2012 - 10:15

velika prednost je na strani igrača FKP jer ključni igrač CZV ima reprezentativne obaveze

http://www.rts.rs/pa....html?email=yes

:P
  • 0

#9 Khal Drogo

Khal Drogo
  • Members
  • 7,907 posts

Posted 16 November 2012 - 10:16

Pobediće fudbal .
  • 0

#10 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 16 November 2012 - 10:20

Sta ocekujem: odrati komsinicu :wicked:
  • 0

#11 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 16 November 2012 - 10:41

Sta ocekujem: odrati komsinicu :wicked:

Ih, kakav si ti to komšija kad hoćeš da dereš komšinicu koja je pala niz stepenice i doživela višestruke frakture???
  • 2

#12 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 16 November 2012 - 10:57

Ih, kakav si ti to komšija kad hoćeš da dereš komšinicu koja je pala niz stepenice i doživela višestruke frakture???

Bas zato - dok je omamljena :lol+:
  • 0

#13 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 16 November 2012 - 11:05

Bas zato - dok je omamljena :lol+:

Možda i uzvrati kad najmanje očekuješ - čuvaj međunožje! :lol+:
  • 0

#14 Fender

Fender
  • Members
  • 15,377 posts

Posted 16 November 2012 - 11:54

Tole lopove...
  • 0

#15 liberalac55

liberalac55
  • Members
  • 881 posts

Posted 16 November 2012 - 12:05

Dobice PAR ZVE iz inata Vucicu DZajicu i Covicu!

Edited by liberalac55, 16 November 2012 - 12:06.

• 0