Jump to content


Photo
- - - - -

Kayseri Turkey


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1209 replies to this topic

#1 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 18 October 2012 - 16:57

Posto je nas Robi nas veliki Zuti preuzeo Kajseri iz Turske a znam da osim mene ce biti jos idolopoklonika Velikog zutog koji ce pratiti ovaj klub zbog naseg Velikog Zutog red je da otvorimo i topik predvidjen za te namere.
Robi legendo kada vec ovi nasi nisu znali da cenbe tvoju ljubav, tvoju viziju i zalaganje eto celnici Kajserija su to uvideli.
Zelim ti puno uspeha tamo i da znas da i vde preko noci je Kjseri dobio svoje navijace.
Sretno legendo pa da uzmes tamo vec ove godine neki trofej.



#2 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 18 October 2012 - 16:59

Eto nama navijackog topika. Bravo, matori. :thumbs:

#3 tsva

tsva
  • Members
  • 9,156 posts

Posted 18 October 2012 - 17:01

vreme je da se pocne pratiti i ta Turska liga

#4 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 18 October 2012 - 17:08

Prosinečki potpisao za Kajzeri (FOTO)

pre 4 sata | mozzartsport.com

Doskorašnji trener Crvene zvezde i zvanično preuzeo turskog prvoligaša



Posted ImageNova epizoda u fudbalskom životu Roberta Prosinečkog počela je danas potpisivanjem ugovora sa Kajzerisporom. Saradnja je dogovorena na godinu i po dana, a doskorašnji šef struke Crvene zvezde je kormilo nasledio od Gruzijca Šote Arveladzea.
Hvala upravi kluba na poverenju. Došao sam u klubu koji ima jasnu viziju, ciljeve i kvalitetan tim sa kojim ću pokušati da ostvarim ono što je klub zacrtao”, rekao je Prosinečki na zvaničnoj promociji na stadionu Kadir Has.

Posted ImageMeđutim, neće biti lako Prosinečkom s obzirom da je Kajzeri posle sedam kola u Super liga na tek 15. mestu u prvenstvu Turske, tik iznad zone ispadanja, sa bodom ispred Ahisara.
Radićemo 24 časa dnevno kako bismo nas podigli na mesto koje zaslužujemo. Ovde sam da napravim pobedničku grupu, izgradim ofanzivan stil igre, tim koji će se boriti do same granice. Uzbuđen sam što sam ovde”, istakao je Prosinečki.

Posted Image

(FOTO: kayserispor.org.tr)



#5 ZvezdaIznadSvega

ZvezdaIznadSvega
  • Members
  • 13,463 posts

Posted 18 October 2012 - 17:08

A ja bas hteo da pitam hoce li ko otvarati temu... :lol+:

#6 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 18 October 2012 - 17:10

A ja bas hteo da pitam hoce li ko otvarati temu... :lol+:


dobrodosao ti nama ;)

#7 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 18 October 2012 - 17:15

Robi, gde ćeš na pivo?

  • 9 komentara
  • Odštampaj
  • [url=""%20style="]Make font size smaller[/url] [url=""%20style="]Make font size default[/url] [url=""%20style="]Make font size larger[/url]
18. oktobar 2012. 15:55 > 17:20

Robert Prosinečki predstavljen je kao novi trener Kajserispora u četvrtak, duboko u Turskoj, u Anadoliji, u Kajseriju. Da li zna gde je otišao i kakav ga stil života očekuje u ovom veri okrenutom delu Turske...

Posted Image

Legendarni fudbaler i do skora trener Crvene zvezde, Robert Prosinečki, nije dugo čekao na novi angažman.

Put ga je od Zagreba, preko Beograda, odveo u "duboku" Tursku, na visoravan pod imenom Anadolija, daleko od dodira sa evropskom kulturom u modernom Istanbulu. Prosinečki je u četvrtak predstavljen kao novi trener Kajserispora iz grada Kajseri.

Gde je Kajseri?

To nekolicina Srba dobro zna, naročito oni koji su imali tu čast i poteškoću da u tom gradu provedu 11 dana izveštavajući sa košarkaškog Svetskog prvenstva 2010. godine. Baš u Kajseriju su Dudini "orlovi" igrali prvu fazu takmičenja i bili razočarani smeštajem u najelitnijem gradskom hotelu, čuvenog imena "Hilton".

Tokom tog kratkog perioda, a bilo je vremena da se upozna grad i nesvakidašnji stil života lokalnog stanovništva, novinare iz Srbije začudio je podatak da u najužem centru grada ne postoji nijedan klasičan "kafić" ili "bar", već samo čajdžinice i kafedžinice, koje uz jak miris kebaba zatvaraju svoja vrata i pre 22 časa.

Lepih restorana ima malo, na obodu grada, svojevrsnom kajserijskom Dedinju, gde stanuju lokalni bogataši i političari. U kvartu na uzvišenju, sa kojeg se prostire divan pogleda na 850.000 stanovnika naseljen grad, postoji "doza" luksuza i nagoveštaj života na visokoj nozi, nalik nečemu evropskom ili bar balkanskom, beogradskom, zagrebačkom.



Posted Image

Sve ostalo u Kajseriju okrenuto je tradiciji, veri, odricanju, stoičkom načinu života, skromnosti i poštovanju islamskih vrednosti, pa ćete tako dobiti žestoku kritiku ako u doba Ramazana naručite kebab na ulici pre nego padne mrak (iako ćevabdžinica radi i preko dana!?).

U slobodno vreme Prosinečki će moći da razgleda najekskluzivniju grnčariju na svetu, poseti obližnje hrišćansko svetilište Kapadokiju, koje će ga ostaviti bez teksta, moći će da kupi jevtino zlato i poneki ćilim i... To je uglavnom to.

Ukoliko nekada bude želeo da se opusti uz kriglu ili flašu piva, moraće do probrane grupe samoposluga (i to da porani), kako bi po nimalo prijatnoj ceni kupio pivo. Efes, naravno.

Ako postoji nešto dobro za Robija uoči nastavka karijere u gradu iz kojeg potiče turski predsednik Abdulah Gul (pa tako Kajseri i ima protekciju kada je ekonosmki razvoj u pitanju), to je činjenica da će moći potpuno da se posveti fudbalu i da neće morati da brine oko toga gde će moći da zapali pljugu, jer Turci puše uvek i svuda. Uz, pretpostavlja se, dobru zaradu, s obzirom na pojačanu ekspanziju fudbalske igre (i biznisa) u zemlji sa 75 miliona stanovnika.



Posted Image

Kajseri je posle 22 časa - "mrtav grad", čak i leti kada je toplo i suvo, s obzirom na to da je grad smešten na visoravni. Zimi, kad bude imao vremena, Prosinečki će moći da "zapali" na Ekrijes planinu koja se uzdiže odmah iznad grada i čiji je vrh čak na 3.916 metara (!?). Skijanje i paraglajding su omiljeni hobiji lokalnih stanovnika, koji to sebi mogu da priušte.

Vruća leta, hladne zime, turske kafe i ratluk, sjajna atmosfera na Kadir Has modernom stadionu, kapaciteta 32.864 gledalaca, kategorije UEFA **** i pokušaj da se pobegne iz mediokritetskog društva na sredini tabele turskog prvenstva (iako je Kajseri sada 15. u ligi).

To očekuje Robija, trenera šampiona Turske iz sezone 1972/73.

"Radićemo 24 časa dnevno kako bismo nas podigli na mesto koje zaslužujemo. Ovde sam da napravim pobedničku grupu, izgradim ofanzivan stil igre, tim koji će se boriti do same granice. Uzbuđen sam što sam ovde", istakao je Prosinečki na promociji.

On je, kao neko ko poznaje četiri jezika, u dobroj poziciji, jer... Nemci i Španci čine 65 odsto tima, a tek 35 odsto ide na Turke. Nekadašnji kolumnista MONDA priča hrvatski, nemački, španski i engleski.

Srećno!



#8 hrkljush boys

hrkljush boys
  • Members
  • 6,128 posts

Posted 18 October 2012 - 17:16

Bravo dabo za temu, debi Velikog Žutog na klupi Kajzerija je u ponedeljak 22.10. protivu Istanbula kući...

#9 ZvezdaIznadSvega

ZvezdaIznadSvega
  • Members
  • 13,463 posts

Posted 18 October 2012 - 17:16

dobrodosao ti nama ;)


Bolje vas nasao...

Sad imam gde da pisem, konacno, na Kezinoj temi se bas ne osecam kao kod kuce...

#10 dzakala

dzakala
  • Members
  • 1,771 posts

Posted 18 October 2012 - 18:25

znaci u ponedeljak keca na kayseri :)

#11 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 18 October 2012 - 18:29

`Aj, nek vam je sa srecom tema, komsije :thumbs:

#12 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 18 October 2012 - 18:30

Sada ce ona tema da se vrati u normalu :D

#13 mad for red

mad for red
  • Members
  • 3,266 posts

Posted 18 October 2012 - 18:45

Robi, srecno u ponedeljak i u daljem radu! Napred Kajzeri! :hail:

#14 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 18 October 2012 - 18:52

Da ne preterujete malo....

#15 uncletima

uncletima
  • Members
  • 7,571 posts

Posted 18 October 2012 - 18:59

Srecno i od mene!!!