Jump to content


Photo
- - - - -

"Dobra dela", crteži, blog


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
13 replies to this topic

#1 Luka Tilinger

Luka Tilinger
  • Members
  • 7 posts

Posted 29 September 2012 - 03:31

Zdravo svima, evo došao sam na forum da vam predstavim crteže koje Dunja, Jelena i ja pravimo proteklih par godina.
Studiramo FPU i FLU, i crteže koje ću prikačiti pravimo u slobodno vreme. Radimo ih uglavnom brzo, kroki / skica, no ima izuzetaka. Najčešće ne može mnogo toga u gradu što je u pokretu da se zabeleži sporijim crtanjem :)
Evo u prvom postu nešto od starijeg materijala, a u sledećem ću staviti najnovijih par komada.

Naravno, ako vam se dopadne, sve crteže kačimo na blog, pa tamo imate arhivu od protekle 3, sada već skoro 4 godine. Ovde ću u buduće kačiti izvod iz svakog većeg update-a, za one koje mrzi da gledaju blog :D
Inače sam došao ovde jer znam da je ovo jedan od većih foruma lokalnih, pa da probamo da dođemo do šire publike, malo je smor updateovati blog već 2 godine, a da gotovo nikakvu posećenost nema. :S

Dakle, crteži (kačiću ovde male clickable thumbnailove sa bloga, da stane dosta, a da ne bude 300.000MB post, pa šta vam se dopadne - pogledajte na klik :))

Prvo nekoliko Jeleninih radova:

Posted Image


Postujem ovako sa jednim da vidim da li sam dobro formatirao, pa nastavljam u sledećem postu.

Edited by Luka Tilinger, 29 September 2012 - 03:32.


#2 Luka Tilinger

Luka Tilinger
  • Members
  • 7 posts

Posted 29 September 2012 - 03:39

Evo nastavljam dalje, a iz prethodnog posta sam skinuo link do bloga, da ne bude da je samo reklama, staviću link tek na kraju ako bude odziva, pošto ne znam kakva je politika foruma po pitanju ostavljanja linkova (iako mi nismo nikakva firma, samo šerujem link da bismo prikazali radove ljudima).
No, u svakom slučaju, pošto vidim da mi je clickable slika iz prethodnog posta ok, evo dalje Jeleninih crteža:

Posted Image Posted Image Posted Image

Posted Image Posted Image

Edited by Luka Tilinger, 29 September 2012 - 03:40.


#3 Luka Tilinger

Luka Tilinger
  • Members
  • 7 posts

Posted 29 September 2012 - 03:45

Zatim par Dunjinih crteža (ovo sada što kačim su crteži iz 2010/11 recimo)

Posted Image Posted Image Posted Image

Posted Image Posted Image Posted Image

#4 Luka Tilinger

Luka Tilinger
  • Members
  • 7 posts

Posted 29 September 2012 - 03:53

I evo nešto od mene iz tog perioda :)

Posted Image Posted ImagePosted Image

Posted Image Posted Image Posted Image

Eto, toliko za sada, javite da li je ok da ostavim link do bloga, ili naziv pa da gugla ko hoće... ili kako je već po propisima :D
Nadam se da će vam se crteži dopasti. Ovi su svi stariji, od pre godinu dve, mislio sam da su ok za početak i predstavljanje vama.
Do sada se štošta izmenilo u pristupu, rukopisu, tehnici, itd, no o tome u sledećem postu :)

Pozdrav, Luka

#5 Luka Tilinger

Luka Tilinger
  • Members
  • 7 posts

Posted 30 September 2012 - 00:01

Elem, pošto niko ne komentariše ništa oko linkovanja, link do bloga je www.dobradela.blogspot.com, pa koga zanima nek pogleda.

#6 Black_Orchid

Black_Orchid
  • Members
  • 254 posts

Posted 30 September 2012 - 01:53

Luka, crteži su jako dobri. Bar se meni dopadaju. Ima dosta dobrih i na blogu.

Dunjini su nekako najviše po mom ukusu.

#7 Luka Tilinger

Luka Tilinger
  • Members
  • 7 posts

Posted 30 September 2012 - 17:31

Hvala, drago mi je da ti se crteži dopadaju. :)

#8 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 30 September 2012 - 18:59

Molim josh......crtez mi je omiljena tehnika...... :thumbs:

#9 Black_Orchid

Black_Orchid
  • Members
  • 254 posts

Posted 30 September 2012 - 19:33

I ja bih molila za još. Sećam se da sam ih zavolela još kao dete, moj deda ih je držao u svojoj sobi na zidu uramljene. Ne znam koji je umetnik u pitanju ali me i dan danas fasciniraju i volim da ih posmatram. Mislim da ih je radio neki njegov stari prijatelj, ne verujem da je poznat.

Sve u svemu, radite jedan odličan posao, Luka! Svo troje!

#10 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 02 October 2012 - 19:27

Iskoristicu ovu priliku da pitam i mozda reshim jedan ne mali problem: zelim da uradim jednu Mandalu na zidu svoje sobe i zlatna boja je deo kolorita. Imam kesicu zlatnog praha koju cuvam vec vishe od 20 godina i rado bih je upotrebila ali ne znam kojim rastvorom da je pretvorim u upotrebljivu boju, da li je to laneno ulje, terpentin, nishta drugo mi ne pada na pamet. Nisam eksperimentisala jer mi mala kolicina praha to ne dozvoljava. Imate neku ideju? Luka?

Edited by highlanderka, 02 October 2012 - 19:27.


#11 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 02 October 2012 - 22:40

..simpatično, pomalo kao francuski klasičari iz 19.veka...nastavite!

#12 Luka Tilinger

Luka Tilinger
  • Members
  • 7 posts

Posted 03 October 2012 - 01:17

@highlanderka: Zaista ne bih znao, ja studiram grafiku a ne slikarstvo, tako da nemam veza sa pigmentima i vezivima, nisam upućen :(
Pozdrav svima još jednom, drago mi je da vas zanima, okačiću neki update ovde (izvod sa bloga noviji) za par dana, a ko je pregledao blog - biće update uskoro, nadam se

#13 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 03 October 2012 - 19:28

O.K. Luka.

#14 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 03 October 2012 - 19:38

O.K. Luka.
Kada se zavrshilo moje ucenje klavira kod frau Fride Apfelbaum, za uspomenu sam dobila uramljen crtez japanke, njega sam posebno volela i profesorka je to primetila. Crtez je bio u svim mojim sobama, gde god da sam zivela. Vishe od 20 godina nakon sto sam ga dobila, tanushan ram je popustio i odnela sam ga na popravku. Kada sam doshla po njega, majstor mi je skrenuo paznju da se ispod crteza mlade japanke nalazi drugi, crtez venecijanskog mosta uradjen tushem i perom. Nikada necu saznati da li je moja profesorka znala za taj drugi crtez i nikada necu saznati cija ga je ruka radila i kada.