Jump to content


Photo
- - - - -

duzina boravka u usa na turistickoj vizi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
57 replies to this topic

#16 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 04 September 2012 - 04:21

Za sve koji ulaze na turisticku vizu ne smeju ostati duze od 6 meseci u US - to nije samo problem sa imigracijom vec sa IRSom - ko boravi vise od 6 meseci podleze oporezivanju u US kao da ima boravak, da ne bi doslo do ilegalnog zaposljavanje boravak sa turistickom je ogranicen na 'do 6 meseci'. To je kombinacija razloga.

Moji dolaze stalno i svake godine mojoj mami na drugi ulazak proveravaju koliko je u prethodnom bila ovde i pitaju koliko planira da ostane (posto ostaje obicno po mesec i vise).

Ja ne bi preporucila nikome da proba vise od 6 meseci jer ga sledeci put ako primete nece pustiti da udje. Predpostavka ce biti da rade ilegalno sto je turistima zabranjeno.

Nikome ne preporucujem nista, osim da tu turisticku vizu, sto pre pretvore u H1b, pa u GC. ;)

#17 nadanina

nadanina
  • Members
  • 5 posts

Posted 05 September 2012 - 23:00

hvala puno svima.posto imam muza i cerkicu ovde interesuje me samo turistcka viza, a ako resim da putujem i tri meseca ce mi biti ok.

#18 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 06 September 2012 - 02:57

hvala puno svima.posto imam muza i cerkicu ovde interesuje me samo turistcka viza, a ako resim da putujem i tri meseca ce mi biti ok.


Izvini ako sam preterala u preporukama, imigraciono u US nemaju smisao za humor -_- znam da su neki ljudi boravili i vise od 6 meseci ali su se prosto izvukli na tipa na pasoskom koji nije obracao paznju. Oficijalno vise od 6 meseci boravka cak i iz 3 puta u kalendarskoj godini nije dozvoljeno.

Mrd je u pravu za zahtev produzetka ali je to riskantno - kad podnosis zahtev za turisticku vizu ti se obavezujes (na formularu) da neces prekrsiti pravila, tako da za takav zahtev moras da imas dobar razlog (tipa zdravstveni problem koji mozes da dokazes da ne mozes da putujes, problem sa avio kompanijom ili sl). Kresenje tih pravila povlaci zabranu ulaska u US i otkazivanja vize. Ne desava se cesto, imas nekih 18 miliona ilegalaca koliko se secam u US, ali kad se desi...

#19 nadanina

nadanina
  • Members
  • 5 posts

Posted 08 September 2012 - 16:51

ma opusteno.sve ok.od 1.1 do 26.4 je 4 meseca, tako da ako budem isla pocetkom decembra i 3 meseca mi je ok.pozdrav.


#20 BarryWhite1

BarryWhite1
  • Members
  • 6,712 posts

Posted 03 December 2012 - 22:47

Iskoristicu ovu temu da postavim pitanje vezano za dobijanje radne dozvole u USA. Zanima me da li je za njeno dobijanje dovoljno do te neki poslodavac iz USA primi u radni odnos ili se moraju jos neki uslovi ispuniti? Tipa polaganje engleskog jezika ili neki strucni ispiti u zavisnosti od vrste posla? 

Takodje me zanima koliko je realno da mozes da nadjes posao u USA ( sa master diplomom ) ako tamo odes sa turistickom vizom da ga trazis? Cuo sam da neke kompanije primaju nove radnike na taj nacin i da se to zove Employee Sponsorship. 



#21 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 04 December 2012 - 00:14

Sanse su takoreci nikakve... Ne znam ko siri te glasine. Osim ako ti masters nije iz neke jako specijalizovane struke da poslodavac moze da dokaze da mora bas tebe da zaposli a ne nekog lokalnog.

 

Nema polaganja engleskog ali ima jako mnogo papira da dokazes da si jako potreban americkoj ekonomiji.

 

Negde smo vec isli u detalje viza, u svakom slucaju procitaj sve ovde za pocetak.



#22 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 04 December 2012 - 00:16

Iskoristicu ovu temu da postavim pitanje vezano za dobijanje radne dozvole u USA. Zanima me da li je za njeno dobijanje dovoljno do te neki poslodavac iz USA primi u radni odnos ili se moraju jos neki uslovi ispuniti? Tipa polaganje engleskog jezika ili neki strucni ispiti u zavisnosti od vrste posla? 

Takodje me zanima koliko je realno da mozes da nadjes posao u USA ( sa master diplomom ) ako tamo odes sa turistickom vizom da ga trazis? Cuo sam da neke kompanije primaju nove radnike na taj nacin i da se to zove Employee Sponsorship. 

 

Evo sta se trazi od poslodavca.

 

working in the us resources

 

edit: angelija me preduhitrila


Edited by ControlFreak, 04 December 2012 - 00:17.


#23 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 04 December 2012 - 15:24

Sanse su takoreci nikakve... Ne znam ko siri te glasine. Osim ako ti masters nije iz neke jako specijalizovane struke da poslodavac moze da dokaze da mora bas tebe da zaposli a ne nekog lokalnog.

 

Nema polaganja engleskog ali ima jako mnogo papira da dokazes da si jako potreban americkoj ekonomiji.

 

Negde smo vec isli u detalje viza, u svakom slucaju procitaj sve ovde za pocetak.

 

 

Evo sta se trazi od poslodavca.

 

working in the us resources

 

edit: angelija me preduhitrila

 

Danas je najbolji put kroz specijalizaciju na fakultetu. Za bilo koji posao je potrebno upoznati ljude, pokazati se kao pouzdan i imati u vidu da je ekonomija u recesiji i da se polako oni koji su bili bez posla duze vreme polako vracaju. Znaci da je vise ljudi zainteresovano za posao, sto imigrantima trenutno umanjuje sansu.

 

Uvek postoji pravo kompanije da trezi nekoga ko ima neku specijalnu struku i strci iznad ljudi koji traze posao. Ostalo je papirologija.



#24 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 04 December 2012 - 21:27

ne znam gde da ubacim ovo....mozda je neko zainteresovan za ovu postdoc fellow poziciju na Ohio State.

 

postdoctoral fellow position

 

The Ohio State University Sawyer Seminar “Language, Politics, and Human Expression in South Asia and the Balkans: Comparative Perspectives,” funded by the Andrew W. Mellon Foundation, seeks candidates for a postdoctoral fellowship for academic year 2013-2014. Focus of research is open within South Asian or Balkan Studies, with a preference for candidates whose work is comparative and interdisciplinary. The postdoctoral fellow will be expected to actively participate in Seminar meetings and to teach one course associated with the Seminar theme.



#25 BarryWhite1

BarryWhite1
  • Members
  • 6,712 posts

Posted 05 December 2012 - 08:40

Hvala na linkovima i informacijama.

@mrd

Slazem se sa tobom, vec nekoliko ljudi mi je reklo da je opcija sa usavrsavanjem u USA najbolja varijanta.

@angleia

Mozda se ja bas nisam najbolje izrazio i mozda sam delovao previse optimisticno po pitanju nalazenja posla u USA ali svakako znam da to nije tako lako. Sto se tice Sponsorship-a verovatno veoma mali broj kompanija je spreman da na taj nacin primi ljude i svakako ce gledati da izaberu najbolje od najboljih. Moja ideja je bila da odem turisticki u USA posto bih imao kod koga da boravim i da probam da nadjem posao. Ako i ne uspem gledacu na taj put kao na turisticko razgledanje USA :). Ideja je daleko od realizacije ali za pocetak sam hteo da se raspitam ovde i cujem misljenje onih koji zive tamo. Nemam neki specijani master, zavrsio sam gradjevinu i imam 2 godine iskustva od toga vise od godinu dana na jednom velikom projektu u Srbiji gde i dalje radim za jednu stranu firmu.



#26 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 05 December 2012 - 17:28

 Moja ideja je bila da odem turisticki u USA posto bih imao kod koga da boravim i da probam da nadjem posao. Ako i ne uspem gledacu na taj put kao na turisticko razgledanje USA :). Ideja je daleko od realizacije ali za pocetak sam hteo da se raspitam ovde i cujem misljenje onih koji zive tamo. Nemam neki specijani master, zavrsio sam gradjevinu i imam 2 godine iskustva od toga vise od godinu dana na jednom velikom projektu u Srbiji gde i dalje radim za jednu stranu firmu.

Mnogi su dosli na isti nacin. Ti si vec u plusu jer imas kod koga da dodjes. Najbolje je nemati neka prevelika ocekivanja i ne donositi prevremene zakljucke. Dok si ovde, gledaj da sto vise govoris engleski i da ga usavrsavas. Ljudi su vecinom jako ljubazni i ne verujem da ce te iko ismejavati za nacinjene greske u govoru. Gledaj da upoznajes, sem Balkanaca, i Amerikance. Oni ce ti biti dobar izvor informacija. Sto se posla tice, tu ce isto zavisiti od toga koliko su ljudi kod kojih dolazis u mogucnosti da ti pomognu. Ono sto ces sigurno cuti i pretpostavljam da vec znas, da se za najbolje opcije za ostajanje i dalje smatra brak sa USA drzavljaninom ili da te neko sponzorise za posao. Ukoliko tvoji poznanici, familija kod kojih dolazis i sami imaju biznis ili poznaju nekoga ko je voljan da te sponzorise, vec si na dobrom putu. Ne znam u koji kraj dolazis, ali imaj u vidu da varira mogucnost zaposljenja od mesta do mesta, drzave do drzave. Cula sam da ima poslova i da se jako dobro zaradjuje u Severnoj Dakoti, ali retko ko zeli da ode i zivi u nekom malom mestu. Sto se tice turistickog razgledanja, neces znati sta pre da odes i vidis. Zelim ti dobar provod i potencijalni ostanak.



#27 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 05 December 2012 - 19:28


@angleia

Mozda se ja bas nisam najbolje izrazio i mozda sam delovao previse optimisticno po pitanju nalazenja posla u USA ali svakako znam da to nije tako lako. Sto se tice Sponsorship-a verovatno veoma mali broj kompanija je spreman da na taj nacin primi ljude i svakako ce gledati da izaberu najbolje od najboljih. Moja ideja je bila da odem turisticki u USA posto bih imao kod koga da boravim i da probam da nadjem posao. Ako i ne uspem gledacu na taj put kao na turisticko razgledanje USA :). Ideja je daleko od realizacije ali za pocetak sam hteo da se raspitam ovde i cujem misljenje onih koji zive tamo. Nemam neki specijani master, zavrsio sam gradjevinu i imam 2 godine iskustva od toga vise od godinu dana na jednom velikom projektu u Srbiji gde i dalje radim za jednu stranu firmu.

To je potpuno drugi pristup, ocigledno sam te ja pogresno razumela. Nazalost sa gradjevinom ne vidim lako nalazenje posla, toga ima ovde.

 

CF je u pravu, najbolja varijanta je brak ili sponzorisanje od poslodavca, iako za ovo drugo ce tebi biti teze.

 

Ako radis za stranu firmu imao bi prednost ako imaju americku kancelariju pa poradis na tome da te prebace.

 

Takodje ovo sto mrd pominje je jos laksa varijanta, mozes dobiti studentsku vizu ako te primi neki od koledza, na nekim je to samo pitanje placanja skolarine. Recimo da usavrsavas engleski i sl. Nesto sam nedavno pokupila o tome, nakon neke dve godine dobijes dozvolu da radis part time, a kasnije imas procedure da dobijes employer sponsorship.



#28 Daxx

Daxx
  • Members
  • 13 posts

Posted 23 August 2015 - 06:46

Pozdrav svima,

Vec sam postavljao slicna pitanja na jednom forumu, nadam se da mi nece zameriti sto trazim opsirnij odgovor. 

 

Na osnovu cega oodredjuju koliko neko moze ostati turisticki u USA? Neko je negde spomenuto da se sa turistickom moze ostati 3 ili 6 meseci i da ne udaraju nikakve pecate, da li je to tacno?

 

Kakva je procedura za dobijanje Kanadske vize za nekoga sa nasim pasosem a da je trenutno u Chicagu? Sta je potrebno od papira i koliko se placa?


Edited by Daxx, 23 August 2015 - 06:48.


#29 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 23 August 2015 - 07:13

Pozdrav svima,

Vec sam postavljao slicna pitanja na jednom forumu, nadam se da mi nece zameriti sto trazim opsirnij odgovor. 

 

Na osnovu cega oodredjuju koliko neko moze ostati turisticki u USA? Neko je negde spomenuto da se sa turistickom moze ostati 3 ili 6 meseci i da ne udaraju nikakve pecate, da li je to tacno?

 

Kakva je procedura za dobijanje Kanadske vize za nekoga sa nasim pasosem a da je trenutno u Chicagu? Sta je potrebno od papira i koliko se placa?

Ti imas maximalno pravo da ostanes 6 meseci u toku godine na turistickoj vizi u USA, koliko god puta ulazio. 

Odlazak do Kanade ti ne restartuje to vreme (ono izadjes pa udjes ponovo). Naravno da ces imati pecat u pasosu kad si usao a uz to ce te proveravati u kompjuteru gde imaju tvoj prethodni ulazak.

Informacije oko Kanadske vize mozes naci na njihovim sajtevima detaljno. 

Pocni odavde : click



#30 Daxx

Daxx
  • Members
  • 13 posts

Posted 23 August 2015 - 07:19

Basic requirements

To visit Canada, you will need to meet some basic requirements, such as:

  • have a valid travel document, such as a passport,
  • be in good health,
  • have no criminal or immigration-related convictions,
  • convince an immigration officer that you have ties—such as a job, home, financial assets or family—that will take you back to your home country,
  • convince an immigration officer that you will leave Canada at the end of your visit, and
  • have enough money for your stay. (The amount of money you will need can vary. It depends on things such as how long you will stay, and whether you will stay in a hotel, or with friends or relatives.)

Sudeci po ovome, trebao bih poneti sve dokumente koje sam nosio kada sam podnosio za USA vizu u Beogradu?

 

Da li je istina da ne mogu aplicirati za Kanadsku vizu iz USA ako ako nemam stalno prebivaliste u Americi?

Izvini malo mi je slabiji engleski :)