Jump to content


Photo
- - - - -

Album of the Day


  • Please log in to reply
143 replies to this topic

#91 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 03 August 2017 - 07:15

Nazad na temu!

 

https://www.amazon.c.../dp/B001EBSV2I/


Edited by red pill, 03 August 2017 - 08:36.

  • 0

#92 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 1,267 posts

Posted 05 August 2017 - 00:07


  • 2

#93 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 12 August 2017 - 00:26


  • 2

#94 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 12 August 2017 - 05:21

...

 

... zato te molim ne kaci midije od icega, jer je neukusno, tu masina nikako ne moze da zameni coveka, i ide ljubiteljima na jetru ... 

 

 

Kacicu sta budem hteo, a ako tebi ide na jetru - nemoj salusati, preskoci. Svejedno mi je.

:lol+:

 

Ako je jedan genije Kasparov bio razbucan od 'masine', to da je genije potvrdio je kasnije kad je priznao da buducost pripada vestackoj inteligenciji.

 

Oko tog Rahmanjinova (protiv koga nemam nista) - podji i od cinjenice da ima ljubitelja muzike kojima se ne dopada ta lavina kamenja koja izvire iz klavira.

;)

 

 

PS.

Jedne godine pravio sam intervju sa jednim sovjetskim poznatim pijanistom ('romanticar') i slucajno mi padne pogled na njegove prste - gde umalo nisam ispao iz stolice u studiju.

 

Vrhovi svih prstiju leve ruke okrenuti ulevo, a vrhovi svih prstiju desne ruke okrenuti udesno, i to primetno! Izgledalo je kao totalni deformitet! 

Kako i ne bi kad je po 8-10 sati dnevno drnkao po klaviru.

 

Primetio je moj zgranuti pogled i spustio ruke sa stola.

:ajme:

 

 

Ne bi bilo lose da podjes od toga da je tvoj ukus - samo tvoj.

Na tvoju zalost, ili na opstu srecu - ne mora da vazi za druge.

 

...


Edited by Kinik, 12 August 2017 - 05:23.

  • 0

#95 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 16 August 2017 - 09:32

Aha, sad mi dajes mogucnost da direktno pobijem tvoj stav, da je MIDI (makoliko koristan u nekim muzickim zanrovima) zamena za pravog muzicara i da pijanisti imaju deformitete ruku.

 

Vidi kako su izgledale Sopenove ruke neposredno nakon njegove smrti

 

9651.jpg

 

Gde ti tu vidis ikakav deformitet (a da je ziv danas, svirao bi kao Thibaudet, Trifonov ili makoji danas veliki pijanista)? On sam nije zeleo da mu ljudi koje je poducavao sviraju vise od dva sata dnevno, da ne bi svirali mehanicki. Ni danas se ne izvodi vise od par sati maksimum, sto se klavira tice, u jednom koncertu, pa i to je mnogo, i Sorabji-ja i njegove visesatne sonate niko i ne izvodi zbog toga. Ako si video jednog pijanistu koji je deformisao svoje ruke vezbanjem od 8-10 sati, kazes, to je izuzetak i to, pre svega, njegova licna glupost.

 

Drugo, mozemo da uporedimo ritam masinu sa bubnjarom i ako se usresredis na ritam, uocices samo mehanicko sviranje od strane ritam masine. To sto ti to smatras "savrsenim" je tvoj licni stav, koji nameces kao opsteprihvaceni fakt! Primeri Sisters of mercy - This Corrosion i Led Zeppelin - Fool in the rain. Sisters of Mercy su uvek koristili ritam masinu.

 

 

 

Ritam masina ce uvek svirati bez muzickog osecaja i mehanicki. To isto i MIDI, cak i profesionalni MIDI sintisajzeri. Svuda gde ima mogucnosti covek muzicar je bolje resenje (zbog toga u filmskoj industriji i industriji video igara orkestar svira, ili bend, a ne sintisajzer preko MIDI). Kad vidim u holivudskoj filmskoj industriji da sviraju midi sintisajzeri umesto simfonijskog orkestra, jer su kvalitativno bolji,, prihvaticu tvoj stav kao merodavan.

 

 


  • 0

#96 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 22 August 2017 - 00:08

Ritam masina ce uvek svirati bez muzickog osecaja i mehanicki.

 

Hmm, tebi je valjda jasno da ce ta masina ili bilo sta drugo vjerovatno svirati/zvucati tako kako kazes - ali sve do momenta dok se ne pojavi genije, uradi aranzmane i udahne jos zivot. Pitaj Princa.

 

Inace novi album QOTSA -- zvuci kao da Josh Homme can't do wrong? 

 

ole11251-qotsa-villains-mockups-05-white


  • 0

#97 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 01 September 2017 - 06:44

Još malo pa izlazi novi album U2  Songs of experience.
 
Za pokušinu, novi video - Blackout

 

 


Edited by Gogy, 01 September 2017 - 08:09.

  • 0

#98 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 28 October 2017 - 14:38

Junius Meyvant - 'Floating Harmonies'

 


  • 0

#99 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 1,267 posts

Posted 09 December 2017 - 17:56

Prelep album na kojem Sting i Edin Karamazov izvode pesme britanskokg renesansnog majstora Dzona Dolanda:

 

Songs from the Labyrinth

https://www.amazon.c...d/dp/B000HXDESU

 

Nazalost na YT-u nema kompletan album, ali ima jedan zivi snimak:

 

 

 

Narocito pogodno za snezne decembarske dane, servirati uz casu kuvanog vina ili caj sa rumom...

 

Karamazov kaze da je ovo najlepsa pesma napisana na engleskom jeziku:

 

 

 

Inace, uz album dolazi sjajan uvodni Stingov tekst, koji nazalost ne mogu da nadjem na netu da ga prekopiram ovde


Edited by bohumilo, 09 December 2017 - 18:00.

  • 0

#100 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 10 December 2017 - 20:58

Left or Right?

Bill-Evans-From-Left-to-Right.jpg


  • 0

#101 Knele985

Knele985
  • Members
  • 1 posts

Posted 30 December 2017 - 15:34

Za mene najbolji prvenac jednog svežeg up and coming domaćeg benda. U pitanju su 3 Mačke 100 Godina.

Zvuče odp. kao Minute Man/Pepersi/Nirvana/Lounge Lizards

 

https://3macke100god...mp.com/releases


  • 0

#102 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 06 January 2018 - 23:37

Album godine? Vjerovatno.Ovo je nastavak, neki Part 2 (prvi dio ovdje), self-cover album, na kome Sheena obradjuje pjesme koje je napisala za druge izvodjace, sa novim aranzmanima, produkucijom itd. Kao i prvi dio, ovdje je uocljiv nevjerovatan muzicki diverzitet i paleta koje se krece od jazz, bigband, chamber pop, rock, cak i funk-a. Uvjek je uzbudljivo pratiti Sheen-u, a i  tesko je naci zenu koja radi nesto slicno... na ovom nivou. Hail Sheena!

 

UPJH-20009_PIy_extralarge.jpg

 

sheenaringo_art201711_hiki_fixw_640_hq.j

 


Edited by fulleren, 06 January 2018 - 23:37.

  • 0

#103 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 07 January 2018 - 01:37

...

 

:ajme:

 

Ko jos da slusa 'revijsko', tj. elementarno dranje jednog estetizovanog japanskog strasila?

 

Pa tu nema ni 'M' od muzike.

 

Doduse i ovde je, usred Sumadije, bilo lokalnih 'casopisa za haiku poeziju'.

:rotflmao:

 

...


  • 0

#104 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 07 January 2018 - 02:18

drake-hotline-bling-jacket-moncler.png


  • 0

#105 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 07 January 2018 - 02:33

...

 

E, to si odmah trebao da kacis - a ne neko stilizovano japansko strasilo koje se tuzno dernja.

:lol+:

Mislim, njih covek kad gleda, oni zaista zive u nekom svom svetu umetnicarenja & izmisljanja raznoraznih 'matrakuka', no ko kaze da bi to trebao da bude moj svet?

 

To sto ja trosim pirinac ne znaci da ce oci treba da mi se 'ukose'.

:rotflmao:

 

 

...


  • 0