Jump to content


Photo
- - - - -

Nema drzavne kontrole


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
19 replies to this topic

#16 DiplomiraniDuduk

DiplomiraniDuduk
  • Members
  • 42 posts

Posted 16 October 2012 - 20:27

Sistem omogucava korupciju i pljacku, jos vece bogacenje bogatih a siromasenje srednjeg sloja.

Vlast može da radi što god hoće jer je narod i dalje podržava!
Niko neće upreti prst u pljačkaše sve dok vlast ne da mig za to. Dokaz: plata koju ima trener fudbalske reprezentacije sada je "skromnih" 35 000 evra MESEČNO!
Prethodni je imao 100 000 ili 126 000 EVRA MESEČNO!

Za moja je shvatanja takva plata - kada klubovi čekaju pomoć budžeta jer, navodno, nemaju pare da plate komunalije i ostale dugove, najobičnija pljačka! Pri tome sport ne proizvodi ništa!
Možda još neko tako misli ali niko, ali baš niko, neće javno reći da se slaže sa mnom! Čeka da prvo vlast kaže da li to jeste ili nije pljačka!
O čemu onda pričati?

#17 zg76

zg76
  • Members
  • 526 posts

Posted 17 October 2012 - 23:06

Problem je tako velik da resenje ne moze da se da u nekoliko recenica.

Do resenja moze da se dodje samo ako se shvati velicina problema. To je prvi korak.
Ja ovde i navodim razne lopovluke da bi ljudi shvatili da ne mora sve da bude tako, iako nas iz medija bombarduju informacijama da su ovo samo prolazne nepravilnosti ali da u osnovi sve mora da bude kako je sada.

Sistem omogucava korupciju i pljacku, jos vece bogacenje bogatih a siromasenje srednjeg sloja.

Slazem se, onda je po meni logicno da sistem treba da se smanjuje, minimalizuje, gasi. Te da u njemu ne treba da se ucestvuje, kada je vec nasilnicki, korumpiran, pljackaski... nemoralan. To je moja poenta.

#18 Firebar

Firebar
  • Members
  • 519 posts

Posted 19 October 2012 - 09:53

Slazem se, onda je po meni logicno da sistem treba da se smanjuje, minimalizuje, gasi. Te da u njemu ne treba da se ucestvuje, kada je vec nasilnicki, korumpiran, pljackaski... nemoralan. To je moja poenta.


Prvi korak je shvatiti razmere pljacke, korupcije i otimacine narodne, tj, drzavne imovine.
Mnogi to ne shvataju pa samo odmahuju rukom na sve to.

Drugi korak je ukinuti zakone koji to omogucavaju. Nazalost ta pljacka je sada ozakonjena.

#19 Firebar

Firebar
  • Members
  • 519 posts

Posted 19 October 2012 - 09:56

Vlast može da radi što god hoće jer je narod i dalje podržava!
Niko neće upreti prst u pljačkaše sve dok vlast ne da mig za to. Dokaz: plata koju ima trener fudbalske reprezentacije sada je "skromnih" 35 000 evra MESEČNO!

Narod je generalno potpuno nesvestan ovog problema, jer ga preko sredstava informisanja bombarduju da drugacije nije moguce.

Moguce je. Itekako.

#20 zg76

zg76
  • Members
  • 526 posts

Posted 28 October 2012 - 17:19

Narod je generalno potpuno nesvestan ovog problema, jer ga preko sredstava informisanja bombarduju da drugacije nije moguce.

Moguce je. Itekako.

Kada smo kod alternativnih medija: http://www.slobodaip...ritet.tv/<br />http://www.youtube.c...damKokesh<br />http://www.youtube.c...re=results_main
.
.
.