Jump to content


Photo

Primera 2012/13


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
762 replies to this topic

#1 glimmer twins

glimmer twins
  • Members
  • 40,295 posts

Posted 18 August 2012 - 08:30

Posted Image

Danas krece nova sezona u spanskoj najjacoj ligi.

Titulu brani Real, Barsa ce pokusati da vrati pehar na Kamp Nou dok ce se ostali klubovi boriti za sto bolji plasman. Prvi “El klasiko” je na programu vec 7. oktobra, a domacin ce biti Barselona.

Srpski fudbal ce u Spaniji predstavljati trener Valjadolida i bivsi selektor Srbije Miroslav Djukic, Antonio Rukavina koji je iz Minhena 1860 stigao u Valjadolid i prvotimac Saragose Ivan Obradovic.

Evo parova i rasporeda prvog kola:

subota
19.00h Selta – Malaga
21.00h Sevilja – Hetafe
23.00h Maljorka – Espanjol

nedelja
19.00h Atletik Bilbao – Betis
19.00h Real Madrid – Valensija
21.00h Barselona – Real Sosijedad
23.00h Levante – Atletiko Madrid

ponedeljak
19.00h Deportivo – Osasuna
21.00h Rajo Valjekano – Granada
23.00h Saragosa - Valjadolid

Posted Image


Inace, start prvenstva je bio pod znakom pitanja jer su neki klubovi (njih 13) najavili da nece igrati planirane meceve 1. kola. Vecina klubova u Spaniji je nezadovoljna zbog apsolutne dominacije Reala i Barselone pri raspodeli prihoda od TV prava, kao i zbog nedostatka sistema kolektivnog pregovaranja kakav je uobicajen u vecini najjacih evropskih liga. Predstavnici Atletiki Bilbaa, Atletiko Madrida, Betisa, Selte, Espanjola, Hetafea, Granade, Majorke, Osasune, Rajo Valjekana, Real Sosijedada, Sevilje i Saragose zahtevali su da TV kuće "Kanal" i "Mediapro", koji se nadmecu za prava prenosa utakmica Primere, otklone razlike u svojim ponudama. Medjutim, bojkot klubova je otkazan, nakon vanrednog sastanka Udružena profesionalnih klubova (LFP).

Sto se tice pojacanja, svi su pratili desavanja u Realu i Barsi (jedni cekaju Modrica, drugi Songa) pa cu spomenuti neke zanimljive potpise u ostalim kluboovima: Espanjol je doveo Portugalca Simao-a iz Besiktasa, Valensija Paragvajca Valdez-a iz Rubina (pozajmica), Levante Grka Gekasa iz Samsuna (pre toga 5 sezona proveo u Bundes ligi)...

Posted Image Posted Image
Ove sezone Primeru ce prenositi Sport klub, za danas su na SK Prime obezbedjeni direktni prenosi za sva tri meca...

Ja cu, kao i uvek kad je Spanija u pitanju, navijati za Valensiju i Atletiko Madrid.

A vi?

Edited by glimmer twins, 18 August 2012 - 08:31.


#2 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 18 August 2012 - 08:39

Ja cu, kao i uvek kad je Spanija u pitanju, navijati za Valensiju i Atletiko Madrid.

A vi?


Ne za koga, nego protiv koga :D u tom slucaju, Barsa naravno :kece:

#3 ZvezdaIznadSvega

ZvezdaIznadSvega
  • Members
  • 13,463 posts

Posted 18 August 2012 - 08:41

Bravo za uvod Glimmy... :+1:

Ja cu i ove sezone voditi "rat" sa Madridistima koji nece to da priznaju, nego prodaju fore "ja samo navijam protiv Barse"... :P

Jedva cekam El Clasico, bude bolja "atmosfera" ovde nego kad je nas derbi... :lol+:

Attached File  visca-er-barsa.jpg   28.27KB   0 downloads


Edited by ZvezdaIznadSvega, 18 August 2012 - 08:42.


#4 glimmer twins

glimmer twins
  • Members
  • 40,295 posts

Posted 18 August 2012 - 08:49

Ne za koga, nego protiv koga :D u tom slucaju, Barsa naravno :kece:


Ponekad pomislim da vise mrzis Barsu nego sto volis "crvene"... :D

Ne znam samo kako te ZIS trpi... :P

#5 ZvezdaIznadSvega

ZvezdaIznadSvega
  • Members
  • 13,463 posts

Posted 18 August 2012 - 09:00

Ne znam samo kako te ZIS trpi... :P


:lol+:

Spoiler


#6 glimmer twins

glimmer twins
  • Members
  • 40,295 posts

Posted 18 August 2012 - 09:04

:lol+:

Spoiler


:lol:

Ako ga ubedis da stavi Posted Image kao avatar imas gajbu piva od mene... :D

#7 ZvezdaIznadSvega

ZvezdaIznadSvega
  • Members
  • 13,463 posts

Posted 18 August 2012 - 09:18

"Mnogo je kume"...

Kao sto si rekao pre ce ovo da mu osvane na avataru... :lol+:

Spoiler


#8 glimmer twins

glimmer twins
  • Members
  • 40,295 posts

Posted 18 August 2012 - 10:18

Počinje i Primera: Real ubeđen u odbranu titule, Barsa želi da vrati sve trofeje
Okršajima Real - Valensija i Barselona - Real Sosijedad biće otvorena nova sezona španske Primere. Titulu brani Real.

Posted Image

Nikad mirniji prelazni rok u taborima dva najveća španska kluba kao da je nagoveštaj bure u prvenstvenoj jurnjavi ka vrhu i tituli, koja je u ovom trenutku u vlasništvu Madriđana.

Real u prelaznom roku po prvi put u poslednjih desetak sezona nije doveo ama baš nikoga, a pitanje je hoće li i Luka Modrić pojačati "kraljeviće".

Barselona je s druge strane ostala bez Pepa Gvardiole, a kupila je Đordija Albu. Ponudiće Leu Mesiju ugovor do 2020. godine i pokušati da do 31. avgusta dovede Aleksa Songa iz Arsenala i to je to.

Ono što je za oba kluba najvažnije je da su kosturi tima sačuvani kao i da će publika, odnosno navijači uživati u novim duelima najboljih igrača sveta, Mesija i Kristijana Ronalda. Argentinac je prošle sezone postigao 50 golova, Portugalac četiri manje.

Iz Reala poručuju da spremni dočekuju početak Primere kao i da niko u klubu ne sumnja u odbranu titule.

"Ono što nas najviše interesuje je Primera, pa tek onda ostala takmičenja", rekao je Žoze Murinjo.

Fudbaleri Barselone hvale u svakoj prilici novog trenera Tita Vilanovu i "kunu se" u predstojeću sezonu u kojoj će, kako tvrde, vratiti na Nou Kamp i pehar Primere, ali i onaj iz Lige šampiona.

Real i Barselona realno su jedini kandidati za titulu, jer ostali klubovi po kvalitetu nemaju nikakve šanse u borbi za pehar. Ni Valensija, koja jeste 2004. osvojila Primeru, ali i koja godinama unazad nije tim kojeg bi morali da se boje španski giganti.


Edited by glimmer twins, 18 August 2012 - 10:18.


#9 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 18 August 2012 - 11:14

Ja cu i ove sezone voditi "rat" sa Madridistima koji nece to da priznaju, nego prodaju fore "ja samo navijam protiv Barse"... :P

Jedva cekam El Clasico, bude bolja "atmosfera" ovde nego kad je nas derbi... :lol+:


To nisu Madridisti nego ljubitelji ofanzivnog fudbala kome se smucila ona Barsina bunkerica :kece:


Ne znam samo kako te ZIS trpi... :P


Zato sto zna da sam u pravu :D

#10 ZvezdaIznadSvega

ZvezdaIznadSvega
  • Members
  • 13,463 posts

Posted 18 August 2012 - 11:24

To nisu Madridisti nego ljubitelji ofanzivnog fudbala kome se smucila ona Barsina bunkerica :kece:


Jbm li ga onda ja ne znam nista o fudbalu... bunkerica gde das preko 120 golova u sezoni, gde 1 igrac postigne preko 70 golova... Kako onda da nazovemo ono sto nas L'pool igra... mi za dve sezone damo golova koliko i Messi u jednoj... :lol+:

#11 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 18 August 2012 - 11:35

Jbm li ga onda ja ne znam nista o fudbalu...


:thumbs: :P

bunkerica gde das preko 120 golova u sezoni, gde 1 igrac postigne preko 70 golova... Kako onda da nazovemo ono sto nas L'pool igra... mi za dve sezone damo golova koliko i Messi u jednoj... :lol+:


Znas ti dobro na sta sam ja mislio, nemoj da se pravis lud :D a mi igramo pravi ostrvski fudbal -_- lopta ide jako i nikome :D

p.s. Videcemo danas na sta ce da lici

Edited by steva8lfc, 18 August 2012 - 11:36.


#12 ZvezdaIznadSvega

ZvezdaIznadSvega
  • Members
  • 13,463 posts

Posted 18 August 2012 - 11:37

I onda Glimmy pita kako ga trpim... Da ga nema, trebalo bi ga izmisliti... :lol+: spin doctor... :D

Edited by ZvezdaIznadSvega, 18 August 2012 - 11:37.


#13 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 18 August 2012 - 11:40

У Шпанији никад нисам имао неки много омиљен клуб, највише сам навијао за Сосиједад и Севиљу па нека тако буде и ове сезоне.
Навија се бротив Барселоне и Реала и наравно да Депортиво опет испадне из лиге :wicked:

#14 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 18 August 2012 - 11:46

У Шпанији никад нисам имао неки много омиљен клуб, највише сам навијао за Сосиједад и Севиљу па нека тако буде и ове сезоне.
Навија се бротив Барселоне и Реала и наравно да Депортиво опет испадне из лиге :wicked:


:lol+:
Imam istog takvog druga, jos sanja onu utakmicu :D

#15 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 18 August 2012 - 11:54

Ja сам их замрзео још пре тога, кад су играли као месари јрфнр године у ЛШ, те Душер поломио Бекаму ногу.
Она утакмица је само дошла као додатак а шлаг на торту је Смиљан Бањац коме је то омиљени клуб :lol+: