Jump to content

Photo
- - - - -

Nezavisna Vojvodina - vreme je!

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
11620 replies to this topic

#46 Malaikat

Malaikat
  • Members
  • 68 posts

Posted 27 August 2011 - 17:41

Ne isplati vam se bratac, onda bi morali da svim stanovnicima Novog Beograda, Zemuna i dela Palilule date prava glasa na tom vašem fantomskom referendumu, a ionako ćete da skupite jedva 5% za odvajanje...

Ne brini se, više nas je od 5% Posted Image

A NBGD, Zemun i Palilula svejedno nisu u granicama sadašnje AP Vojvodine. Mada mi se nekako čini da će, ukoliko dođe do osamostaljenja, Zemun i NBGD tražiti da dođu kod nas. Mislim, radije bi bili veliki gradovi u Vojvodini nego predgrađa Beograda, zar ne? Posted Image

#47 Tutankamon

Tutankamon
  • Members
  • 1,746 posts

Posted 27 August 2011 - 17:46

A NBGD, Zemun i Palilula svejedno nisu u granicama sadašnje AP Vojvodine. Mada mi se nekako čini da će, ukoliko dođe do osamostaljenja, Zemun i NBGD tražiti da dođu kod nas. Mislim, radije bi bili veliki gradovi u Vojvodini nego predgrađa Beograda, zar ne? Posted Image

Ma jedva čekaju ljudi da im na Gazeli, Brankovom a i ovom novom mostu preko Ade traže pasoš, veruj mi, odziv će biti neverovatan a podrška stoprocentna... :D

#48 Goliat

Goliat
  • Members
  • 1,007 posts

Posted 27 August 2011 - 17:48

Raspisu li referendum u Srbiji odose i Sabac i Smederevo

#49 Tutankamon

Tutankamon
  • Members
  • 1,746 posts

Posted 27 August 2011 - 17:52

Predajem se, pobedili ste, raspisujte referendum pa da se razilazimo...

Edited by Tutankamon, 27 August 2011 - 17:52.

#50 Goliat

Goliat
  • Members
  • 1,007 posts

Posted 27 August 2011 - 17:53

Ma jedva čekaju ljudi da im na Gazeli, Brankovom a i ovom novom mostu preko Ade traže pasoš, veruj mi, odziv će biti neverovatan a podrška stoprocentna... :D

Sta pasose? Vize, medjunarodnu vozacku i zeleni karton.
A stajace se u redu za radne dozvole... Studenti za skolovanje, bolesni za lecenje...

Edited by Goliat, 27 August 2011 - 17:56.

#51 Malaikat

Malaikat
  • Members
  • 68 posts

Posted 27 August 2011 - 17:54

Ruku na srce, to jeste potencijalni problem. Naročito npr. Pančevcima, kao što sam rekao u nekom od prošlih postova. Ali to su već ŠBB KBB priče. Mada, taj problem bi postojao samo za južni deo Vojvodine, jer oni "gore" nemaju nikakavu zavisnost od Beograda.

Pazi, ne kažem ja da već sada ima 60% posto Vojvođana koji su za otcepljenje, ili da će referendum biti, šta ja znam, sledeće godine.
Recimo, znam da je pre nekih pet-deset godina bila baš anketa u Vojvodini, i mislim da je za otcepljenje bilo nekih 10% ljudi, verovatno i manje. Ono što hoću da kažem: DANAS ih sigurno nema manje od tih 10%. I da ih ima 11%, znači da postoji jedan progresivni rast, direktno proporcijalan brzinom kojom ova država propada. Za godinu dana će ih biti 12%, za četiri godine 15%, a to je već nekih 300.000 ljudi koji ne žele da žive u ovakvoj državnoj zajednici, što je već zavidna brojka.

#52 Goliat

Goliat
  • Members
  • 1,007 posts

Posted 27 August 2011 - 18:01

Ruku na srce, to jeste potencijalni problem. Naročito npr. Pančevcima, kao što sam rekao u nekom od prošlih postova. Ali to su već ŠBB KBB priče. Mada, taj problem bi postojao samo za južni deo Vojvodine, jer oni "gore" nemaju nikakavu zavisnost od Beograda.

Pazi, ne kažem ja da već sada ima 60% posto Vojvođana koji su za otcepljenje, ili da će referendum biti, šta ja znam, sledeće godine.
Recimo, znam da je pre nekih pet-deset godina bila baš anketa u Vojvodini, i mislim da je za otcepljenje bilo nekih 10% ljudi, verovatno i manje. Ono što hoću da kažem: DANAS ih sigurno nema manje od tih 10%. I da ih ima 11%, znači da postoji jedan progresivni rast, direktno proporcijalan brzinom kojom ova država propada. Za godinu dana će ih biti 12%, za četiri godine 15%, a to je već nekih 300.000 ljudi koji ne žele da žive u ovakvoj državnoj zajednici, što je već zavidna brojka.

Kada u Pancevu ljudi budu imali sve sto im je potrebno, nece imati nikakve zavisnicke potrebe da idu u Beograd. To je stvar koja ce se resiti u hodu. Zar zaista neko misli da bi se gradjani Zemuna pogubili kada bi Zemun, ponovo, nakon 90tak godina postao pogranicno mesto?

#53 Malaikat

Malaikat
  • Members
  • 68 posts

Posted 27 August 2011 - 18:05

Kada u Pancevu ljudi budu imali sve sto im je potrebno, nece imati nikakve zavisnicke potrebe da idu u Beograd. To je stvar koja ce se resiti u hodu. Zar zaista neko misli da bi se gradjani Zemuna pogubili kada bi Zemun, ponovo, nakon 90tak godina postao pogranicno mesto?

Znaš kako - ja bi prvi bio najsrećniji kada bi Pančevo bilo samo sebi dovoljno, da ne zavisi od Beograda, kao i što bi voleo jak Zrenjani, Vršac, Kikindu, Zemun... Realno, kada bi Banat sam baratao svojim novcima, postao bi pojam u ovom delu Evrope. Ali to je sve miljama daleko...
Opet, realno govoreći: kada bi se npr Vojvodina sutra otcepila, situacija sa tim "pograničnim" mestima bi bila veoma čupava. Mislim, nisu ljudi krivi što zavise toliko od Beograda, ali to je činjenica.

#54 Tutankamon

Tutankamon
  • Members
  • 1,746 posts

Posted 27 August 2011 - 18:07

Recimo radna mesta, cenim da ogromna većina radi u Beogradu (osim onih po petrohemijama i rafinerijama), da ne govorimo kako bi povezanost prema novooslobođenim teritorijama Novog Beograda i Zemuna išla preko neprijateljske teritorije dok Kinezi ne izgrade most :lol: Lepo bi bilo objasniti seljacima u Sremu kako im hektar zemlje ne vredi više milion dolara nego puno manje (jer im je granica blizu) ali zato imaju nezavisnost :lol:

#55 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 27 August 2011 - 18:11

Recimo radna mesta, cenim da ogromna većina radi u Beogradu (osim onih po petrohemijama i rafinerijama), da ne govorimo kako bi povezanost prema novooslobođenim teritorijama Novog Beograda i Zemuna išla preko neprijateljske teritorije dok Kinezi ne izgrade most :lol: Lepo bi bilo objasniti seljacima u Sremu kako im hektar zemlje ne vredi više milion dolara nego puno manje (jer im je granica blizu) ali zato imaju nezavisnost :lol:

A koliko će da vredi sve to što imaju ako budete isterali svoju kosovsku priču do kraja?

#56 lary ptica

lary ptica
  • Members
  • 696 posts

Posted 27 August 2011 - 18:13

Upravo se desilo ono sta sam pisao prije sat dva, od price o tri jezika, kulturi i sl. u 50 postova doslo se do puteva, NIS-a, Imleka, Aerodroma i sta ste vec sve nabrojali...

Boli va K* za srbovanje i ostalo, vec trazite svoj deo kao Bogdan Diklic u Maratoncima... A narod ce da se podijeli da jedni na druge gledaju ko na parazite a drugi na prve ko na galamdzije i placipi*ke... A u stvari to je maska za pecanje u mutnom od strane onih koji nisu dovoljno sposobni da se docepaju vlasti na nivou drzave pa su se sjetili autonomije i voljene im Vojvodine....

Jadno....

#57 Goliat

Goliat
  • Members
  • 1,007 posts

Posted 27 August 2011 - 18:13

A gde rade? Jel mozda Imlek muze krave na Slaviji?
Naprotiv, imovina bi vredela visestruko vise, samim tim sto neko selo postaje pogranicno mesto.
Drustveni i pojedinacni standard tih ljudi bi se enormno povecao, na brzinu, cak i vise puta i ne bi tu bilo nikakvih problema, sem onih vestackih koje ce naravno vlada u Beogradu, kolonizatorski precizno odraditi po receptu iz Krajine, Crne Gore ili Kosova.
Ne znam za Kineze ali znam da ce mnogi ljudi odahnuti kada nece morati da se ponizavaju u redovima ne bi li napravili licna dokumenta, kada ce u Pancevu imati svoj klinicki centar a Zemunci postati gradjani slobodnog, velikog zupanijskog grada Zemuna, sa svim ingerencijama koje to podrazumeva.
Decentarlizacija Vojvodine isla bi u smeru da svako selo postane opstina (kao sto to jeste vec u Madjarskoj recimo) i ja zaista ne vidim kako bi gradjanin Jakova bio na gubitku.
Ostaje jedino pitanje sta bi bilo sa jednom takvom Svrbijom; posvadjanom sa svim komsijama, rastraznom unutrasnjom mrznjom, razapetom izmedju beogradskih i ruskih monopola, bez proizvodnje. Ostala bi zemlja gastarbajtera i penzionera, sa tri Morave i jednim auto-putem, jednom svevisnjom crvkom a tu bi vam bio i Djokovic sa sve svojim djedom, iako bi on porez i dalje placao u Monaku.

Edited by Goliat, 27 August 2011 - 18:18.

#58 Malaikat

Malaikat
  • Members
  • 68 posts

Posted 27 August 2011 - 18:16

Ukratko objašnjeno:

Ako ikada bude bilo referenduma, ove stvari će biti unapred rešene.
Niko nije lud da "osniva" državu sa nerešenim teritorijalnim pitanjem. Mada, kada Crnogorci i dalje mogu da osnivaju firme u Srbiji i idu na srpske fakultete isto kao i državljani Srbije, zašto bi se nekoj potencijalnoj državi Vojvodini uskraćivalo to pravo? Iskreno, ovo su krajnje banalna pitanja koja će svakako biti rešena ako bi se referendum održao. U krajnjem slučaju, niko ne tera Pančevce na bilo šta. Ako misle da im je bolje da ne uđu u sastav Vojvodine, samo napred. Za Zemun i NBGD smo više puta rekli da i nisu u sastavu AP Vojvodine, tako da ne znam zašto se stalno vraćaš na njih.

#59 Tutankamon

Tutankamon
  • Members
  • 1,746 posts

Posted 27 August 2011 - 18:19

Ukratko objašnjeno:

Ako ikada bude bilo referenduma, ove stvari će biti unapred rešene.
Niko nije lud da "osniva" državu sa nerešenim teritorijalnim pitanjem. Mada, kada Crnogorci i dalje mogu da osnivaju firme u Srbiji i idu na srpske fakultete isto kao i državljani Srbije, zašto bi se nekoj potencijalnoj državi Vojvodini uskraćivalo to pravo? Iskreno, ovo su krajnje banalna pitanja koja će svakako biti rešena ako bi se referendum održao. U krajnjem slučaju, niko ne tera Pančevce na bilo šta. Ako misle da im je bolje da ne uđu u sastav Vojvodine, samo napred. Za Zemun i NBGD smo više puta rekli da i nisu u sastavu AP Vojvodine, tako da ne znam zašto se stalno vraćaš na njih.

Pa zamisli da živiš u Pančevu a radiš u Beogradu, ti bi dnevno morao dvaput granicu da pređeš...

#60 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 27 August 2011 - 18:20

A u stvari to je maska za pecanje u mutnom od strane onih koji nisu dovoljno sposobni da se docepaju vlasti na nivou drzave pa su se sjetili autonomije i voljene im Vojvodine....

Naravno, sve ono što je tebi samo reč ili sinonim za beskičmenjaštvo i sporost.
A to ko će se "dočepati vlasti" neće više biti tvoj nego problem Vojvođana. :)