Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /srv/b92/sajtovi/forum/forum/index.php(1) : runtime-created function(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code(53) : eval()'d code on line 3 Nezavisna Vojvodina - vreme je! - Page 3 - Politika - Forum B92

Jump to content

Photo
- - - - -

Nezavisna Vojvodina - vreme je!

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
11620 replies to this topic

#31 sizzling

sizzling
  • Banned
  • 2,497 posts

Posted 27 August 2011 - 17:09

Odnos Vojvodine i Srbije u ovom kontekstu ja bih najpribliznije poredio sa odnosom Austrije i Nemacke ili recimo Kanade i Velike Britanije.

Nemoj molim te moju Austriju da ravnjas sa Nemackom. Daleko je to od odnodsa Kanade i Velike Britanije!!! :yucky: :yucky: :yucky:
U ostalom, iz tvog pisaniya se vidi da ti nemas pojma ni o sopstevenoj nacionalnoj istoriji, pa bih te onako "covecanski" zamolio da se prodjes Austrije i Nemacke, ako nije neki veliki problem. :ph34r:

#32 Malaikat

Malaikat
  • Members
  • 68 posts

Posted 27 August 2011 - 17:13

Ko je Vojvođane pitao da se proda NIS? Da li Beograd ima najveći udeo (infrastrukturni) u tzv. NIS- u ili Vojvodina?
Jednom se već stvorila fantomska firma (Beopetrol) pa ne čudi da je od Naftagas Prometa i Naftagasa stvoren tzv. NIS koji isključivo služi cenjkanju beogradskih centralista.

Mislim da je danas svima očigledno da je NIS otet samo da bi se primirila situacija u zemlji, odnosno da Vojvodina ne bi dobila "porive" za otcepljenjem (zato je i prodato Rusima, a ne zapadnjacima). Da je taj NIS ostao gde jeste, Banat bi danas bio ekonomsko-industrijska supersila u regionu, a ne opustošen region.
Naravno, posle se sve pokušava svaliti na Novi Sad, iako NS od NIS-a ima samo onu lepu zgradu i fontanicu pored nje.
Mene samo zanima mozak koji bi radije poklonio svoje bogatstvo totalnim strancima, umesto da mu cela država bude bogatija? Ponekad stvarno počnem verovati u ono komunističko "domaći izdajnici i strani plaćenici".

#33 Goliat

Goliat
  • Members
  • 1,007 posts

Posted 27 August 2011 - 17:15

Nemoj molim te moju Austriju da ravnjas sa Nemackom. Daleko je to od odnodsa Kanade i Velike Britanije!!! :yucky: :yucky: :yucky:
U ostalom, iz tvog pisaniya se vidi da ti nemas pojma ni o sopstevenoj nacionalnoj istoriji, pa bih te onako "covecanski" zamolio da se prodjes Austrije i Nemacke, ako nije neki veliki problem. :ph34r:

Odnos Austrije i Nemacke u kulturoloskom, politickom i istorijskom smislu je najslicniji odnosu Vojvodine i Srbije. Moje znanje istorije mozda jeste diskutabilno, ali sigurno nista manje od tvog poznavanja pravopisa; ne znam tacno koji glagolski oblik je rec "ravnjas" iz tvog poslednjeg komentara.

#34 Malaikat

Malaikat
  • Members
  • 68 posts

Posted 27 August 2011 - 17:18

Odnos Austrije i Nemacke u kulturoloskom, politickom i istorijskom smislu je najslicniji odnosu Vojvodine i Srbije. Moje znanje istorije mozda jeste diskutabilno, ali sigurno nista manje od tvog poznavanja pravopisa; ne znam tacno koji glagolski oblik je rec "ravnjas" iz tvog poslednjeg komentara.

Da, ali sa tim da je Vojvodina ipak više u srednjeevropskom, a ne balkanskom kulturnom kontekstu. Nije ovo neki elitizam, ko god uzme i uporedi mentalitet, arhitekturu, književnost i tradiciju Vojvodine i Srbije može doći do istog zaključka. Čak je i Kiš insistirao da ga nazivaju srednjeevropskim piscem, što je zaista i bio.

#35 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 27 August 2011 - 17:19

...

...

U odnosu na "tvoju Austriju", ovo sto nemusto piskaras o civilizacijskim zlocinanckim majmunima / sakaludama je hiljadu puta gore.

Tako da bih ti savetovao da se manes Austrije & Nemacke kada piskaras o ideoloskim kloakama ovog sveta.

Biraj: ili ces da ronjas po civilizacijskim ideoloskim senkrupima, ili ces da postujes demokratsku Austriju & Nemacku.

Ne moze i jedno i drugo!

...

#36 Tutankamon

Tutankamon
  • Members
  • 1,746 posts

Posted 27 August 2011 - 17:20

Tzv.Novi Beograd,Zemun,Ovča,Borča,Kotež,Krnjača .. sve je to brutalno otrgnuto od matice Voše ali je došao trenutak da se ta nepravda ispravi.

Polako, mi velikosrbijanski nacionalisti smo za to da vam se otmu i Pančevo, Stara i Nova Pazova, Inđija...Kupinovo sa sve Mikijem u njemu zadržite... :kece:

#37 sizzling

sizzling
  • Banned
  • 2,497 posts

Posted 27 August 2011 - 17:22

E pa vidis, moje poznavanje pravopisa i srpskog jezika je vrlo diskutabilno, ali buduci da neizmerno volim svoju zemlju dobro znam da nije moguce porediti Austriju i Nemacku. Austrija je jedna suverena drzava, dok Nemacka to nije. Nemacki kancelar ( ka ) odmah po svom izboru mora da ode do Washingtona da potpise neke papire ( cilji sadrzaj niko u Nemackoj niko ne zna ), Austrijski kancelar moze da radi sta hoce... :kece:
U tome je bitna razlika. A ti bi hteo da to budu odnosi kao Velika Britanija - Kanada!? E, nema to da moze.

#38 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 27 August 2011 - 17:26

Austrija je jedna suverena drzava, dok Nemacka to nije. Nemacki kancelar ( ka ) odmah po svom izboru mora da ode do Washingtona da potpise neke papire ( cilji sadrzaj niko u Nemackoj niko ne zna ), Austrijski kancelar moze da radi sta hoce... :kece:

Kanda da tvoj problem nije samo pravopis nego i elementarno neznanje.

#39 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 27 August 2011 - 17:26

...

...

Austrijskog predsednika niko ne mora da prima nekoliko godina - sve do smrta, a austrijskog kancelara svi mogu da bojkotuju do automobilskog udesa.
(vecita zavist "zderaca zlanine")

...

#40 sizzling

sizzling
  • Banned
  • 2,497 posts

Posted 27 August 2011 - 17:30

Ne moze i jedno i drugo!

...

Moze! Mi smo suverena drzava za razliku od svih vas na Balkanu. Mi mozemo sebi da dozvolimo bukvalno sve, i na to imamo istorijsko pravo. Ako te zhulja Gadaffi, nema nikakvih problema, mi ga ne osudjujemo. Dok je bilo Gashe mi smo imali garantovane koncesije na libijsku naftu. Gashini sinovi su ulicama Beca setali slobodno, cak su nosili i svoje licno naoruzhanje ( koje po nekim "civilizacijskim" pravilima nisu mogli da unesu u Austriju ) ali im se gledalo kroz prste. U cemu je problem?
Ne postoje vecni prijatelji samo postoje vecni interesi, sto bi se reklo... :lala:

#41 Goliat

Goliat
  • Members
  • 1,007 posts

Posted 27 August 2011 - 17:31

Polako, mi velikosrbijanski nacionalisti smo za to da vam se otmu i Pančevo, Stara i Nova Pazova, Inđija...Kupinovo sa sve Mikijem u njemu zadržite... :kece:

Granica ce biti na uscu Save u Dunav, tamo gde je i ranije bila. Sava Centar, SIV, Usce sa sve shopping centrom, Arena, hotel Jugoslavija, ex Jugopetrol, bice deo jedne od prigradskih opstina velikog zupanijskog grada Zemuna, koji ce biti sediste Sremsko-karlovacke Zupanije. :)
Deltu, sa sve Miskovicem u njoj, zadrzite.

#42 sizzling

sizzling
  • Banned
  • 2,497 posts

Posted 27 August 2011 - 17:31

Kanda da tvoj problem nije samo pravopis nego i elementarno neznanje.

Pojasni malo, sta pod tim podrazumevas?

#43 Tutankamon

Tutankamon
  • Members
  • 1,746 posts

Posted 27 August 2011 - 17:36

Granica ce biti na uscu Save u Dunav, tamo gde je i ranije bila. Sava Centar, SIV, Usce sa sve shopping centrom, Arena, hotel Jugoslavija, ex Jugopetrol, bice deo jedne od prigradskih opstina velikog zupanijskog grada Zemuna, koji ce biti sediste Sremsko-karlovacke Zupanije. :)
Deltu, sa sve Miskovicem u njoj, zadrzite.

Ne isplati vam se bratac, onda bi morali da svim stanovnicima Novog Beograda, Zemuna i dela Palilule date prava glasa na tom vašem fantomskom referendumu, a ionako ćete da skupite jedva 5% za odvajanje...

#44 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 27 August 2011 - 17:36

Pojasni malo, sta pod tim podrazumevas?

Ne znam samo ko izvlači Grčku i druge bankrot države EU sa dna, Nemačka ili najveći svetski dužnik SAD? Kad već spominješ Austriju prvo što pomislim su Hajder, ksenofobija i zaštita ljudi sumnjivih biografija.

#45 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 27 August 2011 - 17:38

...

...

Pa sto se toliko ljutis?
Eto, sad je doslo vreme da su vam interesi "zderaca slanine" pukli.
Kako dosto, tako i otislo.

Btw, ta Pruska / Nemacka su vas tokom citave istorije kresale, dok nisu svele na pravu meru.
Suverena ste drzava koliko i Madjarska i Ceska u odnosu na Nemacku.

Hebo, Sachertorte, ja ionako nikada nisam voleo cokoladu.

...