Jump to content

Photo
- - - - -

Terijeri tipa bul

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
64 replies to this topic

#16 Mrs. Nobody

Mrs. Nobody
  • Members
  • 754 posts

Posted 10 August 2012 - 11:23

Posted Image
Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Odvratnijeg i ruznijeg psa u zivotu ne videh. Obavezno ga seta neki maloumni mentol sa verovatno nekim nedostatkom ;) Kome je ovaj pas lep, i ko pozeli da takvu tempiranu bombu drzi...tom po meni nisu sve ovce na broju. Veliki sam ljubitelj pasa, ali ovo kad vidim na ulici, ni najmanje mi nije prijatno. Narocito kad setam sa mojom malom decom. I ne razumem koji je motiv za drzanje ovakvog psa osim da se svi naulici useru od straha

#17 Pitbull

Pitbull
  • Banned
  • 617 posts

Posted 10 August 2012 - 11:53

Temperament: ujednačenog temperamenta, podložan disciplini. Iako je oštar prema psima, naročito je dobar prema ljudima. ;)

#18 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 10 August 2012 - 14:50

ja lično ne volem terijere ali je PB u pravu - to je do gazde, nije do kera.

Ponosan sam vlasnik jednog BRTa koji takodje važi za neprijatne pse. moj klinac mu dušu vadi kao i deca iz komšiluka. (ja nisam video psa koji više vodi računa da ne povredi decu od njega - kad vidim mrcinu od 40+kila suvih mišića kako kao balerina cupka oko mog pikavca od 12kga, svaki put se zagrcnem od smeha). Doduše, ume da bude jako nezgodan kad su u pitanju drugi psi dok čoveka bez komande nikada ne bi napao.

inače moj BRT je odrastao sa mnom u kući, (zbog čega i dan danas imam probleme :D ) pored srednje francuske pudle koja mu, kao stariji ker, i dan danas uteruje strah u kosti. :D

Posted Image

#19 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 10 August 2012 - 15:12

Ponosan sam vlasnik jednog BRTa

Izvin´te na neznanju :blush: , ali, ako ne pitam necu ni saznati...
Da li ova skracenica BRT znaci Brussels terrier?
Jedino mi je to asocijacija na ovu skracenicu.

#20 depresivni vombat

depresivni vombat
  • Members
  • 56,522 posts

Posted 10 August 2012 - 16:15

Ja izguglah Black Russian Terrier

#21 Pitbull

Pitbull
  • Banned
  • 617 posts

Posted 10 August 2012 - 17:01

Ja izguglah Black Russian Terrier

Jeste , to je BRT :), samo što se Steins, izgleda zezn'o u svom postu kad je rekao da ne voli terijere :). Verovatno Bull type terijere ne voli :D

#22 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 10 August 2012 - 20:01

Hvala... sad nadjoh kako izgleda ovaj na kog sam ja mislila

Posted Image

#23 Pitbull

Pitbull
  • Banned
  • 617 posts

Posted 10 August 2012 - 20:05

Ako se ne varam, to je erdel?

#24 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 10 August 2012 - 20:07

Ako se ne varam, to je erdel?

Ja mislim da su oni jako slicni, ali da ipak ima dva tipa...

#25 Pitbull

Pitbull
  • Banned
  • 617 posts

Posted 10 August 2012 - 20:11

Erdel je najveći terijer. Mada sam ja viđao nešto što liči na erdela samo u mini varijanti. Ne znam koja je to rasa... :blush:

Edited by Pitbull, 10 August 2012 - 20:11.

#26 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 10 August 2012 - 20:22

Odvratnijeg i ruznijeg psa u zivotu ne videh. Obavezno ga seta neki maloumni mentol sa verovatno nekim nedostatkom ;) Kome je ovaj pas lep, i ko pozeli da takvu tempiranu bombu drzi...tom po meni nisu sve ovce na broju. Veliki sam ljubitelj pasa, ali ovo kad vidim na ulici, ni najmanje mi nije prijatno. Narocito kad setam sa mojom malom decom. I ne razumem koji je motiv za drzanje ovakvog psa osim da se svi naulici useru od straha

A meni nikad neće biti jasno kako neki "veliki" ljubitelji pasa mogu da kažu za nekog psa da je "odvratan". Ružan ok, stvar ukusa, šta da se radi, ali odvratan? Moja džuma je prilično ružnjikava, a viđala sam i ružnije, ali brate nisu odvratni. A što se tiče temperamanta, tempirana bomba može da se napravi i od najveće džumare, ako je neko dovoljno lud i sposoban. Nažalost.

#27 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 11 August 2012 - 10:36

Ne vole njih ljudi bez razloga - KLIK!
Ne vole ih jedino oni koji ih ne poznaju!

#28 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 11 August 2012 - 11:33

bio sam u nekom fast food restoranu koji drzi jedan moj drug. dodje lik sa engleskim pitbullterijerom. cini mi se to rece. i cini mi se da ga je nabavio u negotinu, ako sam dobro zapamtio. mali, cetvrtast, pun energije, nabildan i pitom ko pudlica. izgleda opako, ali ga zovu jos i nanny dog (valjda se ovako pishe). djeca ga bukvalno jashu, vuku za ushi i ostala malteretiranja. ma ni da ih pogleda ruzno. uopste nije vezan i bas nikoga i nista ne napada.

#29 depresivni vombat

depresivni vombat
  • Members
  • 56,522 posts

Posted 11 August 2012 - 17:10

Ma dajte ljudi. Pas je životinja sa karakterom, i vremenom dobija karakter svog vlasnika. Kakav vlasnik, takav pas.
Lično smatram da su bulterijeri ružni i ne bih nikad držao jednog ali uzimati da je životinja zla sama po sebi je predrasuda.

Edited by gmboki, 11 August 2012 - 17:10.

#30 Pitbull

Pitbull
  • Banned
  • 617 posts

Posted 11 August 2012 - 18:17

bio sam u nekom fast food restoranu koji drzi jedan moj drug. dodje lik sa engleskim pitbullterijerom. cini mi se to rece. i cini mi se da ga je nabavio u negotinu, ako sam dobro zapamtio. mali, cetvrtast, pun energije, nabildan i pitom ko pudlica. izgleda opako, ali ga zovu jos i nanny dog (valjda se ovako pishe). djeca ga bukvalno jashu, vuku za ushi i ostala malteretiranja. ma ni da ih pogleda ruzno. uopste nije vezan i bas nikoga i nista ne napada.

To je stafordski bulterijer, ono na slici iznad :). Tačno je da ga u Engleskoj zovu nanny dog, a ti si to video na očiglednom primeru. Njihov odnos prema deci ( i prema ljudima uopšte) je zaista neverovatan.
Verovatno se dobro sećaš :) da je nabavljen u Negotinu. Tamo je nastala prva odgajivačnica SBT-a u Srbiji.

Edited by Pitbull, 11 August 2012 - 18:27.