Jump to content

Photo
- - - - -

Ostali sportovi

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
233 replies to this topic

#61 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 31 July 2012 - 22:15

Kakav meč u četvrtfinalu stonog tenisa. Na kraju Ovtčarov iz Nemačke je pobedio Mazea iz Danske sa 4-3 u zadnjem setu bilo je 11-9, a skoro je svaki set bio na dva razlike.

#62 Fundao Fundacao

Fundao Fundacao
  • Members
  • 678 posts

Posted 31 July 2012 - 22:25

Kakav meč u četvrtfinalu stonog tenisa. Na kraju Ovtčarov iz Nemačke je pobedio Mazea iz Danske sa 4-3 u zadnjem setu bilo je 11-9, a skoro je svaki set bio na dva razlike.

Meni bilo odlicno za pogledati(ako ni zbog cega drugog, jer nista od (seniorskog) ping ponga nisam pogledao milijin godina).
Maze, sveukupno, ostavio ubedljiviji utisak, ali su ga kostali tanki zivci( kreten u drugom setu ima 10 - 8 i servira, i sta se dogodi - kod prvog servisa sudija mu svira okasneli nec, on izpizdi i zvekne lopticu do ograde, popije zutu kartu(sto, automatski, nosi poen) i bilo je ocevidno da ni drugi servis nece iskoristiti, odnosno, da ce izgubiti taj set).
Opet kazem, sveukupno, bolji utisak, ali slaba glava.

#63 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 01 August 2012 - 00:05

Maze je fantastican igrac, pravi ultra napadac, bez kompromisa. Kad mu se sklope kockice moze da bije i Kineze i Bola, igra prelepe meceve.

#64 milan_l

milan_l
  • Members
  • 7,534 posts

Posted 01 August 2012 - 11:17

Dvojac zauzeo 6. mesto u polufinalu, idu u B finale...

#65 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 01 August 2012 - 11:18

Stojić i Beđik šesti u polufinalu i veslaće u B finalu, što je kakav takav uspeh.

#66 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 01 August 2012 - 15:52

U finalu osmeraca s kormilarom u jako uzbudljivoj trci trijumfovali Nemci ispred Kanadjana i Britanaca.

#67 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 01 August 2012 - 15:53

Jaka konkurencija u vožnji na hronometar Frum, Vigins, Martin, Kanćelara....u toku je završnica.

#68 mvasic

mvasic
  • Members
  • 2,660 posts

Posted 01 August 2012 - 15:57

Jaka konkurencija u vožnji na hronometar Frum, Vigins, Martin, Kanćelara....u toku je završnica.

I izgleda da ce Wiggo do zlata :)

I hoce.

Sjajna godina za njega.

Edited by mvasic, 01 August 2012 - 16:00.

#69 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 01 August 2012 - 16:02

Vigins prvi...Kanćelara tek sedmi.
Toni Martin drugi.
Frum treći. Očekivano.
...nisam gledao drumsku ali čujem da je Vino dobio.

Edited by Janne240, 01 August 2012 - 16:04.

#70 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 01 August 2012 - 16:19

Kakva voznja Viginsa, svaka mu cast... 10 dana posle onakvog hronometra na Turu bukvalno je ponovio voznju ovde i zasluzeno uzeo zlato. 52.1 km/h :hail:
Martin isto dobar ali dzabe, Vigins je nestvarno jak ove godine. Takodje, sve cestitke Frumu, zasluzio je i on medalju.

#71 Fundao Fundacao

Fundao Fundacao
  • Members
  • 678 posts

Posted 01 August 2012 - 16:42

Upravo okoncano zensko finale.Kineskinja pobjedila(Kineskinju).Obe su mlade cure.Sampionka Li je '88.god., a Ding Ning '90.
Kada bi DN uspevala, u relativno retkim situacijama, da otvori Li na bekend( narocito u igri bekend na bekend), imala je priliku da igra egal, ali cim se Li otvori na forhend uzima 9 od 10 poena.Isto tako, reklo bi se da je DN psihicki bila slaba danas - sredinom treceg seta poludi na sviran ocevidan nec i dobija crvenu kartu( gubitak oba servisa) i onda je i zacmizdrila(mada bih pre rekao da je zasuzila usled nemoci da parira zemljakinji, a svirani nec je iskoristila kao povod).

Maze je fantastican igrac, pravi ultra napadac, bez kompromisa. Kad mu se sklope kockice moze da bije i Kineze i Bola, igra prelepe meceve.

Nesumnjivo da covek zna znanje.Juce sam, u pauzi izmedju dva seta, video da je evropski prvak iz '09. i da je po sred Njemacke kavao Svabe metodom ruzno( Bola u 1/2).
Juce je izgubio zbog glave, rezultatski je bio egal, a igracki bolji od Ovcarova.

#72 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 01 August 2012 - 20:29

Citam vesti kako su 4 para u badmintonu izbacena sa igara jer su namerno izgubili meceve kako bi imali lakse protivnike u narednoj rundi, japanski trener bio predmet istrage jer je savetovao svoje fudbalerke u zavrsnici da ne pobedjuju kako ne bi menjali grad za cetvrtfinale, a sigurno ce biti slicnih slucajeva i u zavrsnici grupne faze u ostalim ekipnim sportovima, pa m ezanima kakvo je vase misljenje o tome?
Ja ne vidim nista lose, svi su dosli na olimpijadu da naprave dobar rezultat i logicno je da svako zeli da to uradi na sto laksi nacin, tj da ima sto lakseg protivnika, sto bolji zreb i slicno, te po meni oni nisu ucinili nista lose, stavise, bilo bi lose da su uradili kontra i otezali sebi zivot. Ako je neko kriv za ovakve dogadjaje to sigurno nisu sportisti i treneri, vec siistem koji im to omogucava.

#73 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 01 August 2012 - 20:42

Mislim da se ne radi o namernom puštanju, nego o nameštanju mečeva. Izbačene su oba korejska ženska dubla i ako su imale 3-0, i dubl iz Indonezije i Kine. Inače Kineskinje su bile prve nositeljke, a Korejke treće. Dalje su prošle ekipe sa 3 i 4 mesta.....Ako i treba. Ali ovo mora da važi za sve, ne samo za neke.

#74 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 01 August 2012 - 20:43

Samo pogledaj kako je to izgledalo i mislim da ces promeniti misljenje...oba para pokusavaju da izgube i to nisu ni sakrili :-1:
i treba da budu izbaceni, kakvi su to sportisti, gde im je zelja za takmicenjem?

http://www.businessi...olympics-2012-8

#75 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 01 August 2012 - 20:45

Samo pogledaj kako je to izgledalo i mislim da ces promeniti misljenje...oba para pokusavaju da izgube i to nisu ni sakrili :-1:
i treba da budu izbaceni, kakvi su to sportisti, gde im je zelja za takmicenjem?

http://www.businessi...olympics-2012-8

Znam ali zašto su onda izbacili oba korejska para. Mislim da se gledalo da se izbegne meč dva korejska dubla, pošto su se te grupe ukrštale. Čisto nameštanje. Ne znam šta je to trebalo kineskinjama pošto su bile superiorne. Ruskinjama su ostavile samo 15 poena u oba seta, a iste Rusknje su sada u polufinalu, ni krive ni dužne.