Jump to content


Photo

HAARP


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
15 replies to this topic

#1 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 26 July 2012 - 10:54

Ovu temu sam smestio u "Politiku " iako sa tehnicke strane spada u "nauka i tehnologija" ali ukoliko su navodi o postavljanju u Srbiji kao i njegovom stetnom delovanju po okolinu ipak spada u "politiku" . Pogotovo sto o ovome cute kako vlade ( i stara i nova) tako i glavni mediji - ukljucujuci i ovu kucu. Zato molim moderatore da ovu temu zadrze ovde a ne da je premeste u "Nauku i tehnologiju"..

Spoiler

http://www.vaseljens...nja-od-haarp-a/

Spoiler

http://www.vaseljens...zjem-na-srbiju/

U svakom slucaju ako je i za naucna istrazivanja postavljeno i nema stetna dejstva po celu zemlju, zasigurno za okolinu tolke antene nesto lose i cine ( kao sto to cini i antena za mobilnu telefoniju u blizini ).. a saopstenja nigde

#2 Cooltywattor

Cooltywattor
  • Members
  • 5,505 posts

Posted 26 July 2012 - 11:03

Ovu temu sam smestio u "Politiku " iako sa tehnicke strane spada u "nauka i tehnologija" ali ukoliko su navodi o postavljanju u Srbiji kao i njegovom stetnom delovanju po okolinu ipak spada u "politiku" . Pogotovo sto o ovome cute kako vlade ( i stara i nova) tako i glavni mediji - ukljucujuci i ovu kucu. Zato molim moderatore da ovu temu zadrze ovde a ne da je premeste u "Nauku i tehnologiju"..
...


Ne beri brigu.
Sigurno je neće premestiti na "Nauku i tehnologiju"!
:lol+:

P.S.
"prošetaj" do deponije - sve će ti se samo kasti. ;)

#3 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 26 July 2012 - 11:10

molim moderatore da ovu temu zadrze ovde a ne da je premeste u "Nauku i tehnologiju"..


Ali zasto ne na nauku i tehnologiju? Ja mislim da je temi bas tamo mesto, cisto da nam objasnis tacno kako funkcionise HAARP, tehnicki potkovano i naucno osnovano.

#4 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 26 July 2012 - 11:14

Ali zasto ne na nauku i tehnologiju? Ja mislim da je temi bas tamo mesto, cisto da nam objasnis tacno kako funkcionise HAARP, tehnicki potkovano i naucno osnovano.


vidi , ja nisam napisao da jeste teorija zavere. ali je interesantno da nista o ovome nije izaslo u medijima , ako je istina da je taj sistem postavljen u nasoj zemlji... Barem nek objave u medijima i objasne neke stvari... cisto da ne bi smisljali razne teorije..

wicki... http://en.wikipedia.org/wiki/Haarp

#5 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 26 July 2012 - 11:22

Ne beri brigu.
Sigurno je neće premestiti na "Nauku i tehnologiju"!
:lol+:

P.S.
"prošetaj" do deponije - sve će ti se samo kasti. ;)


jbg tek sam posle video...

u svakom slucaju o ovome je bar trebalo da objave neke informacije na medijima.. Naravno u svakom slucaju je interesantno , ako je neka korisna nauka u pitanju zasto ona prethodna vlast nije razglabala o tome uoci izborne kampanje?? A i zasto ova nova vlast nesto ne prica o tome ??

zato molim moderatore da ne bace ovu temu u deponiju, makar nek je smeste u nauku.. ako je potrebno

#6 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 26 July 2012 - 11:32

Sta da objave ako to ne postoji?

#7 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 26 July 2012 - 11:41

Sta da objave ako to ne postoji?


http://en.wikipedia....esearch_Program

http://www.haarp.alaska.edu/

Edited by Doc Holliday, 26 July 2012 - 11:42.


#8 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 26 July 2012 - 12:13

Vidm ja nesto neuobicajena vrucina ovih dana - bice da je do HAARP-a :lol+:

#9 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 26 July 2012 - 12:16

vidi , ja nisam napisao da jeste teorija zavere. ali je interesantno da nista o ovome nije izaslo u medijima , ako je istina da je taj sistem postavljen u nasoj zemlji... Barem nek objave u medijima i objasne neke stvari... cisto da ne bi smisljali razne teorije..

wicki... http://en.wikipedia.org/wiki/Haarp

Prvo, bez obzira koliko ko i sta objasnjavao, idioti ce smisljati teorije zavere. Imas primera koliko hoces, od kreacionista koji i dalje mastaju da su fosili falsifikati, do kretena koji osporavaju spustanje coveka na Mesec. Drugo, ako nekome treba objasnjenje, to znaci da treba da postavi konkretna pitanja, "objasnjenje" nije nesto sto raste na drvetu. Trece, ni po jednom kriterijumu ova tema ne spada ovde. U najboljem slucaju spada na Drustvo, posto su teorije zavere drustvena patologija, kao sto je Karl Popper odavno objasnio u "Socijalnoj teoriji zavere".

#10 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 26 July 2012 - 12:59

Ovo je ljudi ozbiljna stvar, nije zajebancija, izgleda su se Ameri dochepali tajnog Teslinog oruzja. Treba skoknuti do Barajeva I proveriti da li seljacima crkavaju kokoshke i da li im krave povadjaju, tj. ne ostaju steone, posebno starije prvotelkinje. Ako je tako, onda je to- to. Stavljam se na sluzbu otadzbini.

Edited by down with the sickness, 26 July 2012 - 13:01.


#11 Bajro(n)Zupic

Bajro(n)Zupic
  • Members
  • 881 posts

Posted 26 July 2012 - 14:32

Ako sam dobro razumeo, Haarp je projekat Stanforda. Cak su dali lokaciju antena http://vlf-engineeri.../public_map.php . Bilo bi jako lepo da se ovo isprati malo bolje jer to moze da bude podstrek za razvoj nauke u Srbiji.

A zbog straha kod odredjene grupe ljudi treba do kraja razjasniti evetulane stetne uticaje i eventulano pogresnu upotrebu. Sigurno se svi slazemo da kad odredjeni deo populacije iskaze osecaj ugrozenosti da je duznost vecine da utvrdi verodostojnost i da po potrebi zastiti manjinu, a time i celo drustvo.

#12 Cooltywattor

Cooltywattor
  • Members
  • 5,505 posts

Posted 26 July 2012 - 14:48

I kako ja sad da znam, kad krava počne da vrlja, da li je poludela ili je samo HARAP-ovana?
Da ne pričam o potencijalno gripoznim svinjama i živini...

#13 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 26 July 2012 - 16:24

Ovo je ljudi ozbiljna stvar, nije zajebancija, izgleda su se Ameri dochepali tajnog Teslinog oruzja. Treba skoknuti do Barajeva I proveriti da li seljacima crkavaju kokoshke i da li im krave povadjaju, tj. ne ostaju steone, posebno starije prvotelkinje. Ako je tako, onda je to- to. Stavljam se na sluzbu otadzbini.

Da li to mozda ima retroaktivno dejstvo, pa pravi krave ludim back to the future?

#14 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 27 July 2012 - 01:29

A zbog straha kod odredjene grupe ljudi treba do kraja razjasniti evetulane stetne uticaje i eventulano pogresnu upotrebu. Sigurno se svi slazemo da kad odredjeni deo populacije iskaze osecaj ugrozenosti da je duznost vecine da utvrdi verodostojnost i da po potrebi zastiti manjinu, a time i celo drustvo.

Dakle, zbog grupe ljudi koja se plasi letenja treba obustaviti komercijalni vazdusni saobracaj dok ne saznamo zbog cega se svako od njih oseca ugrozenim letenjem (neko je pao sa merdevina kad je bio mali, neko se suvise uziveo u mit o Dedalu i Ikaru, itd.), da utvrdimo verodostojnost njihovih strahova i po potrebi ih zastitimo, "a time i celo drustvo"? U 19. veku je postojao u Srbiji ozbiljan pokret - i tesko da se moglo tvrditi da je rec o manjini - koji se uzasavao zeleznice, sto je prouzrokovalo i skupstinsku odluku protiv iste, koju je srecom knez Mihajlo (ili bese kralj Milan?) odhebao. Inace, sta tacno znaci "odredjeni deo populacije"? Koliki je taj deo? Veci ili manji od procenta psihopata u svakom drustvu, a posebno onom postratnom i posttraumatizovanom? Gotovo je u definiciji paranoika da "iskazuju osecaj ugrozenosti", zar ne? A takodje i da se udruzuju u organizacije, cesto i sekte. Koliko treba da ih bude, da bi vecina bila "duzna" da proverava? Pet, petnaest, 500, 5 miliona?

Ako 15% gradjana Tenesija veruje da je Elvis Prisli ziv, da li vecina treba nesto da preduzme tim povodom? OK, oni se mozda ne osecaju ugrozenim, ali sta cemo sa vlaskom magijom u ciju - cesto fatalnu - efikasnost veruje sigurno par desetina procenata stanovnika istocne Srbije? Jel treba da se ispituje - i kako? - verodostojnost vradzbina, kletvi i crne magije generalno? U srednjem veku, Inkvizicija je patentirala neke od metoda za "drustvenu reakciju" na osecaj ugrozenosti manjine (ili cak vecine?) od strane vestica, vukodlaka, crne magije, heretika, shizmatika, nevernika, itd. - mozda treba da obnovimo to korisno gradivo?

#15 Bajro(n)Zupic

Bajro(n)Zupic
  • Members
  • 881 posts

Posted 27 July 2012 - 06:35

Dakle, zbog grupe ljudi koja se plasi letenja ...


Ne treba prekinuti. Mislim da treba nastaviti i da treba nasi naucnici i pogotovo talentovani studenti da se ukljuce u ovaj projekat i druge.

Kada neko javi da je podmetnuta bomba u skoli dolazi SWAT tim da potrazi bombu. I naravno, nikada ne nadju bombu (barem kod nas). Znaci, reaguju na dojavu i ako sa 99% znaju da je dojava lazna.

Problem sa Haarp-om je sto dolazi sa zapada a navodno koristi patent Nikole Tesle. Ako se dobro secam Nikola Tesla je rekao da je napravio malu spravu koja moze da srusi Bruklinski most. Aksiom u Srbiji je da je Nikola Tesla apsolutni genije (i ja sam u toj populaciji :)). Kada se spoje ove dve stvari lako je zakljuciti da ce odredjeni deo populacije zakljuciti da ovo nisu cista posla. I da tome dodam ignorisanje medija.

Procenat populacije koja veruje u stetno dejstvo Haarp-a je tesko odrediti bez ispitivanja. Verujem da kod nas sigurno nije zanemarljiv. A verujem da i na zapadu postoje ljudi koje dele iste strahove. A na istoku jos vise.

Pretpostavljam da svi imamo svoje strahove. Recimo strah od visine. Ne treba se smejati tudjim strahovima, premda su cesto iracionalni. Zato treba da postoji vecina koja blokira iracionalne zahteve ali u isto vreme mora da vodi racuna i o manjini a ne da ih etiketira.

Crna magija je zeznuta stvar, ljudi stvarno veruju u nju. To postoji stotinama godina i tesko je iskoreniti to verovanje. Mogu se samo sankcionisati ljudi koji iskoriscavaju te jadne ljude koji cesto daju poslednju paru da preokrenu svoju zlu srecu.

Sa fucking antenama je malo drugacije, to je novi strah, treba objasniti ljudima svrhu i nacin na koji ce njihove zivote uciniti boljim. Neka naucna emisija, mozda priznati gost u Dnevniku 2 i sl.

Sto se tice Barajeva, ove godine su sve sljive otpale (provereno) i domace homemade rakije nece biti. Na svu srecu ostalo od prosle godine (provereno :s_w: ).