Jump to content


Photo
- - - - -

RAST U VISINU!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
62 replies to this topic

#1 Emma Frost

Emma Frost
  • Members
  • 6 posts

Posted 22 July 2012 - 13:40

Ljudi, imam 18 fodina i visoka sam oko 168-9 cm. Da li je moguce da porastem jos 2-3 cm, uz neke vezbice, bilo sta? Help. Mora da ima nacina, postajem ocajna!:(

#2 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 22 July 2012 - 13:47

Hormon rasta se kod dece luci tokom spavanja. Najbolje vreme za spavanje je od 22 h pa do jutra, 7 h optimum. Sport, mnogo boravka na svezem vazduhu, dobar BMI.... u slucaju krajnje nuzde - potpetice na cipelama. Sta je vama? Imate idealnu visinu za zenu a sve ostalo zavisi od sharma, pameti, domaceg vaspitanja.

#3 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 22 July 2012 - 16:24

Visina je precenjena...

#4 Mimix

Mimix
  • Members
  • 572 posts

Posted 22 July 2012 - 18:34

A zasto ti je toliko vazno da igras kosarku? :)
Znas li koliko je bila visoka Merlin Monro?
Znas li koliko je visoka Madonna?

#5 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 22 July 2012 - 18:46

A znash li ti koliko je bila visoka Razija Mujanovic?

Edited by down with the sickness, 22 July 2012 - 18:51.


#6 vivaldi

vivaldi
  • Members
  • 225 posts

Posted 22 July 2012 - 19:24

Znas li koliko je bila visoka Merlin Monro?

Mislim da se ne treba porediti sa Merilin, da se ne postane lezbejka :wicked:

Btw, zar ovo nije tema za Zdravlje, a ne za Drustvo?

#7 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 22 July 2012 - 20:07

Postoji već jedna slična tema na "porodica i deca", nemojte na medicinu, pls :D.

#8 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 22 July 2012 - 21:59

Janis Joplin :+1:

#9 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 22 July 2012 - 22:25

Btw, zar ovo nije tema za Zdravlje, a ne za Drustvo?


Zasto bi bila?

Zato sto je [pokretac teme] u necemu kao vecina drugih (cak je i nesto iznad proseka)-- ili zato sto postaje ocajna zbog toga?

Kako god okrenes drustvena tema par excellence! :)

Edited by Upekkha, 22 July 2012 - 22:26.


#10 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 22 July 2012 - 22:36

A znash li ti koliko je bila visoka Razija Mujanovic?


Raza je cudo prirode. Jednom davno, vracajuci se iz skole nesto smo se zezali u busu, galama i tako to, djeca jebiga. Ulazi Raza na jednoj od stanica i dubokim, Brian Blessed glasom rece: "tisina tamo!"

I bi tisina.

#11 vivaldi

vivaldi
  • Members
  • 225 posts

Posted 22 July 2012 - 22:44

Zasto bi bila?

Zato sto je [pokretac teme] u necemu kao vecina drugih (cak je i nesto iznad proseka)-- ili zato sto postaje ocajna zbog toga?

Kako god okrenes drustvena tema par excellence! :)

Zato sto se pokretacica teme pita kako da poraste jos koji centimetar. Ako ce joj drustvo izvlacenjem usiju pomoci u tome, onda se slazem da je u pitanju drustvena tema par excellence

#12 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 23 July 2012 - 04:23

Zato sto se pokretacica teme pita kako da poraste jos koji centimetar. Ako ce joj drustvo izvlacenjem usiju pomoci u tome, onda se slazem da je u pitanju drustvena tema par excellence


Drustvo joj izvlacenjem usiju nece pomoci da poraste jos koji centimetar, no mozda joj pomogne da uvidi da ni nema problem-- sto je u ovom slucaju najbolja terapija. S druge strane, drustvo joj je na ovaj ili onaj nacin i utuvilo sasavu ideju da joj nesto fali. Da zivi medju Ajmarama patila bi sto je previsoka.

#13 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 23 July 2012 - 06:57

Rodjena sam kao normalna beba, 1951 g a onda sam izrasla do 179 cm, da zaokruzimo na 180, da ne bude da mi taj 1 cm nesto znaci. Elem, moje detinjstvo i mladost su bili - pakao, u svakom smislu. Dodatna otezavajuca okolnost je ta sto nisam ni nalik pomenutoj Raziji, naprotiv, izrasla sam u lokalnu "Bond devojku", imam sve sto treba i to u savshenim proporcijama "samo" sto je sve to razvuceno na 180 cm. Dobro se secam mog 24 rodjendana: jedan rodjak iz USa me je tada prvi put video i njegov komentar je bio: " Ajme, dete, pokvarila si 2 zene, kolika si". Kada sam obrisala suze, odlucila sam da je covek u pravu - vredim za 2 zene i ko to ne vidi - greshi.

P.S. Lazem, dushu bih dala da sam izrasla do 168 - 9 cm, zivot bi mi bio mnogo, mnogo laksi.

#14 dexter8

dexter8
  • Members
  • 764 posts

Posted 23 July 2012 - 07:32

Drustvo joj izvlacenjem usiju nece pomoci da poraste jos koji centimetar, no mozda joj pomogne da uvidi da ni nema problem-- sto je u ovom slucaju najbolja terapija. S druge strane, drustvo joj je na ovaj ili onaj nacin i utuvilo sasavu ideju da joj nesto fali. Da zivi medju Ajmarama patila bi sto je previsoka.


Očigledno je da postoji (psihološki) problem koji nije bez socijalnog utemeljenja, dakle nije samo "iz glave". Prvo, devojčice su u proseku sve više rastom u odnosu na dečake. Vrste nisu statične, pa tako ni ljudska vrsta, to što su promene ubrzane i vidljive u rasponu nekoliko generacija pokazuje ili da a) bioinženjering koji se sprovodi nad određenom populacijom kroz hranu, vodu i sugerisani lifestyle (sport, fitness, suplementi, itd) daje rezultate. b) navršava se ciklus patrijarhalne kulture koja prirodu dovodi do ivice uništenja, pa se evolutivnim (mentalnim, fizičkim) usponom ženskog roda, stvaraju uslovi za (vas)postavljanje jednog manje invazivnog, više eko-prijateljskog poretka, koji bi drug Engels nazvao istorijski matrijarhat.

Drugo, proizvodnja i promet tela (oba pola) jeste jedan od pokazatelja nerazvijenosti i siromaštva jedne zemlje, a Srbija svakako spada u red nerazvijenih zemalja Trećeg sveta. Kada društvo potroši svoju supstancu za materijalnu reprodukciju, što se nama desilo 90ih, većina stanovništva nema nikakav preostali resurs osim biološkog - telo postaje glavni pokretni kapital koji se potencijalno može unovčiti. Tu dolazimo do faze kapitalnih investicija, odnosno ulaganja u telo, pa će tako jedna siromašna porodica i poslednji dinar dati za uzgoj tela svog deteta, e da bi ga plasirala na tržište sporta, modelinga, estrade, bogate udaje, itd.

Treće, ponekad i sama država, tj. njena politička/finansijska elita, ima specijalnu agendu za koju sprovodi uzgoj tela na veliko, dakle pretvara društvo u svojevrsnu plantažu. Namene mogu biti različite, ali uglavnom se svode na rat i fizički rad. Istorijski primer imamo u nacističkoj Nemačkoj, gde je omladina kroz temeljnu i sveobuhvatnu propagandu sporta, zapravo pripremana za rat. Drugi primer imamo u postratnoj Jugoslaviji, gde je omladina kroz rigorozni režim fizičke kulture pripremana za besplatan fizički rad, poznat kao "radne akcije".

Edited by dexter8, 23 July 2012 - 07:45.


#15 vivaldi

vivaldi
  • Members
  • 225 posts

Posted 23 July 2012 - 08:30

Drustvo joj izvlacenjem usiju nece pomoci da poraste jos koji centimetar, no mozda joj pomogne da uvidi da ni nema problem-- sto je u ovom slucaju najbolja terapija. S druge strane, drustvo joj je na ovaj ili onaj nacin i utuvilo sasavu ideju da joj nesto fali. Da zivi medju Ajmarama patila bi sto je previsoka.

Kad bolje razmislim, ova Emina trilogija (FilozoVski fakultet, Manekenstvo i Rast u visinu) treba da se objedine u jednu temu i postave u Prirodu, jer je ocigledno da je stvarna namera pokretacice da utvrdi koja ce tema najvise zainteresovati nas forumske ptice i kome cemo se jatu privoleti. Ili da nam meri brzinu preleta sa jedne teme na drugu. Nije to lose ni za nas, malo da nas neko proseta po forumu

Posted Image
Sto se mene tice, over and out

Edited by vivaldi, 23 July 2012 - 08:37.