Jump to content


Photo
- - - - -

Filozovski fakultet!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
6 replies to this topic

#1 Emma Frost

Emma Frost
  • Members
  • 6 posts

Posted 21 July 2012 - 17:23

Ljudi, na jesen krecem u cetvrtu godinu srednje i razmisljam da upisem arheologiju. Treba mi mala pomoc. Zanima me kakav je prijemni(sta se polaze), koliko primaju, koliko se prijavljuje.... :)

#2 Johanna92

Johanna92
  • Banned
  • 597 posts

Posted 21 July 2012 - 18:08

Ne kaze se filozovski, vec filozofski sa f. Dalje, polaze se test opste informisanosti (to ti je ono, sta je rucala Jelena Karleusa u petak popodne i slicne gluposti) i test znanja. Evo ti literatura:
  • Кевин Грин, Увод у археологију, Clio, Београд 2003 : 11-17; 305-310.
  • Majkl Kuk, Kratka istorija čovečanstva, Book&Marso, Beograd 2007: 19-66; 135-154; 209-224.
  • Predrag Medović, Od pećine do palate. Praistorija Evrope, Platoneum, Novi Sad, 2003 (114 strana).
  • Ан-Мари Битен, Стара Грчка, Clio, Београд, 2010: 19-30; 39-58.
  • Жан-Ноел Робер, Стари Рим, Clio, Београд 2010: 19-29; 57-85.
  • Мишел Каплан, Византија, Clio, Београд 2008: 21-47.
  • Смиља Марјановић-Душанић и Марко Шуица, Историја 2 (за II разред гимназије општег и друштвено-језичког смера), Завод за уџбенике, Београд 2009 (240 страна). :mellow:
A zasto arheologija, sa time se ne nalazi posao?

#3 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 21 July 2012 - 19:16

Ali je bas lepo... ko voli...

Inace, na koju foru je literatura po 20-tak stranica o Grckoj, Rimu i Vizantiji?! Pa zar je standard (mentalni) toliko nizak da cak ni cele knjige vise ne mogu da se citaju???

#4 Emma Frost

Emma Frost
  • Members
  • 6 posts

Posted 21 July 2012 - 21:55

Ok, a inace bila sam i napisala sa F pa su me ispravili, pa rekoh da sam ja pogresila.... Hm, test znanja ne bi trebalo da je tezak, a opsta informisanost vec jeste.... I, dopada mi se, a o poslu ne razmisljam sad.... Ko zna sta se sve moze desiti dok ja zavrsim fax....

#5 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 24 July 2012 - 07:44

Ok, a inace bila sam i napisala sa F pa su me ispravili, pa rekoh da sam ja pogresila.... Hm, test znanja ne bi trebalo da je tezak, a opsta informisanost vec jeste.... I, dopada mi se, a o poslu ne razmisljam sad.... Ko zna sta se sve moze desiti dok ja zavrsim fax....


Ko te je "ispravio" i rekao da treba "V"? Poneko voli da napise filosofski, sa "S" umesto "Z", sto se smatra ispravnim (zvanicni naziv fakulteta je filoZofski sa "Z"), ali filozoVski?!?!?!

Edited by tomas.hokenberi, 24 July 2012 - 09:29.


#6 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 24 July 2012 - 16:20

Ko te je "ispravio" i rekao da treba "V"? Poneko voli da napise filosofski, sa "S" umesto "Z", sto se smatra ispravnim (zvanicni naziv fakulteta je filoZofski sa "Z"), ali filozoVski?!?!?!

Taj "poneko" je uglavnom srbovski fashista, jer je kampanja za "srbizaciju" filozofije bila jedna od glavnih prioriteta Mire Markovic i njenih univerzitetskih poslusnika jos tamo od ranih dana posle 8. sednice. Pa su naprasno poceli da izmisljaju neku veliku "srpsku filosofsku tradiciju" koja se nastavljala na jos bizarniju "vizantijsku filosofsku tradiciju", a sve smisljeno na nacin da bi im i Jovan Deretic i drugi maloumnici pozavideli... Najbolji im je bio argument da slovo "z" oznacava germansko poreklo reci (!?). To je jedna od najmracnijih vrsta domacih kvaziintelektualnih govana.

Edited by Schrodinger, 24 July 2012 - 16:20.


#7 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 01 August 2012 - 22:27

Ali jos nismo dosli do toga kako se "F" pretvorilo u "V"....garantujem da tu nisu ciste stvari :)