Jump to content


Photo
- - - - -

Anonimnost na internetu.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
82 replies to this topic

#31 ravnicar

ravnicar
  • Members
  • 2,743 posts

Posted 23 July 2012 - 22:37

Ima i onih koje anonimnost ohrabruje da bez posledica vredjaju i ponizavaju, nekakvi kompleksi pretpostavljam. Gotovo sam siguran da to u RL ne rade, moze da se ostane bez zuba i pored uredne higijene. Postoji naziv za takve.

#32 billadni

billadni
  • Banned
  • 266 posts

Posted 25 July 2012 - 23:45

Ima i onih koje anonimnost ohrabruje da bez posledica vredjaju i ponizavaju, nekakvi kompleksi pretpostavljam.

\
najcesca situacija na forumima.

ovo pokazivanje kvarnosti stimulisu pravila mnogih foruma. ostro kaznjavajuci objavljivanje RL podataka.

#33 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 26 July 2012 - 00:26

Ima i onih koje anonimnost ohrabruje da bez posledica vredjaju i ponizavaju, nekakvi kompleksi pretpostavljam.

Tačno, ima i takvih. Uvek će biti kompleksaša i jednostavno debila koji će zloupotrebljavati anonimnost za istresanje pljuvačke i povraćke po drugima, samo iz njima znanih razloga. Čak i bez razloga. Ali to je cena slobode koju pruža anonimnost.
To ti je pomalo kao struja. Svi znamo da je struja opasna po život i svakog dana negde u svetu neko pogine od struje. Ali nikome ne pada napamet da se odrekne struje zato što je opasna, nego preduzuma potrebne mere zaštite.

#34 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 26 July 2012 - 00:27

\
najcesca situacija na forumima.

ovo pokazivanje kvarnosti stimulisu pravila mnogih foruma. ostro kaznjavajuci objavljivanje RL podataka.

To je jedino ispravno.

#35 billadni

billadni
  • Banned
  • 266 posts

Posted 26 July 2012 - 06:34

To je jedino ispravno.

ne razumem. pojasni. to je jedino ispravno? kvotirao si vise iskaza.

podrzavas anonimno oslobadjanje ljudske kavarnosti. proseravanje kroz forumski nick?
ili to sto se ne zna ko je vlasnik nekog medijskog servisa. u ovom slucaju foruma. pa da se kazni onaj ko to objavi?
ili podrzavas sankcionisanje onoga ko objavi tvoj RL, a ti napravio, samo primer, pizdariju kaznjivu Zakonom?

ili?

Edited by billadni, 26 July 2012 - 07:16.


#36 blogerka

blogerka
  • Members
  • 20 posts

Posted 26 July 2012 - 09:13

...nekad mi je zao sto sada ne mozemo da zamislimo zivot bez interneta...sto se manje druzimo uzivo sa svojim prijateljima....sto imamo vrlo malo telefonskih brojeva u glavi... i deo mene zeli da zaista zazivi ta ideja...da pod punim imenom i prezimenom skrabamo po internetu...jer bi se u tom slucaju vratili zivotima kakve smo vodili pre interneta.....................a s druge strane, internet jeste oslobadjanje...ovde smo svi uglavnom onakvi kakvi zaista jesmo...ususkani u svojoj anonimnosti...razmenjujemo misljenja, cesto sa vrlo inteligentnim ljudima....i to bismo izgubili ako bi sve postalo transparentno....

#37 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 26 July 2012 - 09:25

Razgovaramo o pravu na anonimnost na internetu, ne o obavezi. Svako može da se predstavi punim imenom i prezimenom, postoje itekako forme komunikacije i prezentacije stavova pod punim identitetom.
Bitno je da ja mogu da očekujem da ću na ovom forumu, na primer, koji je po definiciji anoniman, ostati anoniman, da niko ne može da traži od vlasnika foruma da objavi moje podatke ili da obaveže vlasnika da mora da mi traži lične podatke.

#38 billadni

billadni
  • Banned
  • 266 posts

Posted 26 July 2012 - 19:11

Bitno je da ja mogu da očekujem da ću na ovom forumu, na primer, koji je po definiciji anoniman, ostati anoniman, da niko ne može da traži od vlasnika foruma da objavi moje podatke ili da obaveže vlasnika da mora da mi traži lične podatke.

a sta da se radi ako tako anoniman odas neku drzavnu tajnu ili ucinis drugo nedelo?

#39 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 26 July 2012 - 19:19

a sta da se radi ako tako anoniman odas neku drzavnu tajnu ili ucinis drugo nedelo?

Samo DB sme da pita.

#40 kanader

kanader
  • Members
  • 1,138 posts

Posted 26 July 2012 - 19:20

a sta da se radi ako tako anoniman odas neku drzavnu tajnu ili ucinis drugo nedelo?

ondak ce da zapakuju diva dok trepnes, da vlasnik nece ni da primeti, a drugi div ce jos nastaviti da pise neko vreme sa iste adrese
samo pretpostavljam

#41 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 26 July 2012 - 19:45

ondak ce da zapakuju diva dok trepnes, da vlasnik nece ni da primeti, a drugi div ce jos nastaviti da pise neko vreme sa iste adrese
samo pretpostavljam


Ma, ja sam već drugi.

#42 kanader

kanader
  • Members
  • 1,138 posts

Posted 26 July 2012 - 20:52

Ma, ja sam već drugi.

:D
e:zanimljiva je ta mogucnost koriscenja istog nika od strane vise osoba

Edited by YU7 73, 26 July 2012 - 21:00.


#43 billadni

billadni
  • Banned
  • 266 posts

Posted 27 July 2012 - 06:49

ondak ce da zapakuju diva dok trepnes, da vlasnik nece ni da primeti, a drugi div ce jos nastaviti da pise neko vreme sa iste adrese
samo pretpostavljam

a sto div nebi imao pravo da pise iz zatvora? mozda. ako zapakuju sa sudijskim obrazlozenjem: bez prava pristupa internetu. )

#44 billadni

billadni
  • Banned
  • 266 posts

Posted 27 July 2012 - 07:45

:D
e:zanimljiva je ta mogucnost koriscenja istog nika od strane vise osoba

zanimljiva ideja. kolko me memory sluzi. na davnim forumima se mogao birati nick od teme do teme.

#45 kanader

kanader
  • Members
  • 1,138 posts

Posted 27 July 2012 - 08:04

Izvini dive, ni kriv ni duzan.