Jump to content

Photo

Autocenzura

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
65 replies to this topic

#31 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 03 September 2012 - 09:39

nema vise nikakvog smisla pistai ovde, postao sam higijensko pitanje kako rece jedan znameniti forumas iz Londona, liberal. Tako isto se 1942. izrazio Himler o Jevrejima u Rusiji.
suoceni sa fasizmom sa totaliratnim liberalizmom, mnogi od nas biraju da cute. Ja biram da pricam, da objasnim sustinu uzasa u kome zivimo, d aobjasnim d aije sve istina sto se prica na TV da facebook nije smisao stvarnosti, da moze i ne mora kupanje i gradjanska kultura.

I takav sam higijenski problem, ali ne zbog mirisa znoja, vec zbog reci. Ne moze seseljevski um da tolerise drugacije misljenje/ Slede zabrane i opomene.
Bildervergovci dolaze nocu, i ja vise ne verujem samome sebi da je u pitanju san.
Hoce li nas na kraju osuditi unapred kao Julijana Asanaza? Konc logori cekaju u pripravnosti. Tu su i nove tehnike mucenja.

I posle izbora u Srbiji, nista s enije pormenilo. Zuti liberali vladaju. Molim zato mlade ljude da se usprotive. Videli su moje teme. Otkrili su ta pitanja.
Ja nemam nista od cestitanja.
Pisite. Naterajte ovu ucmalu ledinu da zivne.

Svet nije kafic, krug dvojke nije univerzum nego najgora selendra.
Ubijte urbano u sebi.

ja sam gotov, moji nervi su popustili, molim vas da nastavite borbu

#32 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 04 September 2012 - 08:59

pozeleo sam danas ipak da otvorim jedan multidisciplinarni topik. nesto o stednji, domacinstvu, prezivljavanju, dobrovoljnoj oskudici, jednostavnosti, novom monastvu....
ali kako i gde?

i vec pomislim da sam glup, da ne mogu, da nemam kapaciteta, da ce visoka estetika forumskih mudraca i taj, preko potrebni topik, proglasiti za rusofiliju, pedofiliju i ko zna sta jos sve oni vide u meni

i tako, cutim...

molim da neko drugi otvori takvu temu, ako hoce...

#33 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 05 September 2012 - 04:33

pozeleo sam danas ipak da otvorim jedan multidisciplinarni topik. nesto o stednji, domacinstvu, prezivljavanju, dobrovoljnoj oskudici, jednostavnosti, novom monastvu....

Otvoren ......
http://forum.b92.net/topic/72091-novo-monashtvo/page__pid__3666222#entry3666222

#34 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 06 September 2012 - 11:27

proglasen sam mentalno nestabilnim.
moje teme se zakljucavaju

da li je to evropski odnos spram ljudima koji su mentalno nestabilnim?

samo pitam

vec mi se sve ovd egadi

#35 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 06 September 2012 - 13:25

Ja mislim da je nekoliko postova sasvim dovoljno:

nema vise nikakvog smisla pistai ovde, postao sam higijensko pitanje kako rece jedan znameniti forumas iz Londona, liberal. Tako isto se 1942. izrazio Himler o Jevrejima u Rusiji.
suoceni sa fasizmom sa totaliratnim liberalizmom, mnogi od nas biraju da cute. Ja biram da pricam, da objasnim sustinu uzasa u kome zivimo, d aobjasnim d aije sve istina sto se prica na TV da facebook nije smisao stvarnosti, da moze i ne mora kupanje i gradjanska kultura.

I takav sam higijenski problem, ali ne zbog mirisa znoja, vec zbog reci. Ne moze seseljevski um da tolerise drugacije misljenje/ Slede zabrane i opomene.
Bildervergovci dolaze nocu, i ja vise ne verujem samome sebi da je u pitanju san.
Hoce li nas na kraju osuditi unapred kao Julijana Asanaza? Konc logori cekaju u pripravnosti. Tu su i nove tehnike mucenja.

I posle izbora u Srbiji, nista s enije pormenilo. Zuti liberali vladaju. Molim zato mlade ljude da se usprotive. Videli su moje teme. Otkrili su ta pitanja.
Ja nemam nista od cestitanja.
Pisite. Naterajte ovu ucmalu ledinu da zivne.

Svet nije kafic, krug dvojke nije univerzum nego najgora selendra.
Ubijte urbano u sebi.

ja sam gotov, moji nervi su popustili, molim vas da nastavite borbu

vec ste napravili da bude posprdno, da me vucete koa idiota, seosku budalu. to nij emoj cilj.
ja sam ozbiljan.
ali hvala postavljacu topika

ne. novo monastvo ne iskljucuje celibat i normalan zivot.

pisem o tome da su mnogi zgadjeni bukom, zgrtanjem novca itd potrazili spas od takozvane civilizacije, kao oni programeri u Grckoj. Ali ne rade to ljudi zbog idealizma samo, ljudi stede i da ne bi trosili i morali da rade. Ja sam, putujuci po svetu, primetio da ljudi drugde vise stede tj da kod nas ne znaju da vode domacinstvo.

A kako se vodi domacinstvo?

Prvenstveno, treba biti skroman. Zivot je kratak i sve velike ambicije su nepozeljne jer su besmislene. SMrt anas iionako ceka. Ne znaci da ne treba uzivati, ali postoje i besplatna zadovoljstva kao sto je seks, igranje saha, dobar i skroman zalogaj, setnje, plivanje, masaza i samomasaza.... Ukoliko neko zeli da vam proda nesto od ovoga, ne treba se druziti sa njim.

Od dece se da dosta nauciti. Deca su srecna samo kad mogu da se druze i da se igraju, pa makar i stapom u blatu. Ucimo zato od blata. Blato je prapostanak. Nije li bog napravio ljude od blata. MOzda ne Jahve, vec neki drugi.

Zeleo bih da ovde ucestvuje vis eljudi. D aimamo eksperta za kuce koji bi pisao o tome kako ustedeti na kuci, bez recimo, kupovine PVC stolarije koja je stetna i cini sobe zagusljivima
Zarim o alternativama za izlaske
O altrnativama za prostituciju, kocku i slicne oblike zabave
Ja bih mogao reci nesto o dostizanju visih stanja svesti bez upotrebe droge.

Mislim da ste stekli neki pocetni utisak o onome sto bih voleo da kazem, ali, ja bih vama, iako me smatrate idiotom, iako je moj uvod pomalo konfuzan, jer ja imam taj psihicki problem, zbog koga sam konfuzan, ja bih dakle vama zeleo da dam rec. POcnimo od neceg neprijatnog.

Kako perete sudove? Koji je najlaksi nacin za pranje, sta su alternative (nemojte samo PVC tanjire). Da li covek moze da napravi sam onaj prasak sto ide u masinu za sudove.

moja omiljena alternativa je saharska i podsaharska kuhinja. Jelo se sluzi u jednoj, da kazemo, palacinki. nema pribora i nema tanjira, jede se rukama, a prsti se mnogo ne zamaste. Kakvo umece? Sta kazete na to?

Link: http://forum.b92.net...o/#entry3666301

Mnoge teme su zaključane upravo zato što ne želimo da se pretvore u Žika Obretković Show ili nešto slično. Moderacija nema nameru da dopusti takav cirkus.

Bilo bi bolje da potražiš pomoć na odgovarajućem mestu, a ne na forumu. Prvi korak je prihvatanje činjenice da je pomoć potrebna.

#36 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 06 September 2012 - 15:59

bez imalo ironije, sa ljudima sa problemom, narocito ako sami kazu kazu da imaju problem se na zapadu prica. daje im se sansa, svi su strpljivi s takvom osobom i nastoji im se pomoci da nadju svoje mjesto u drustvu. niko sem psihologa(mn.), naravno kvalifikovanih za svoj posao ne donosi ovako javno dijagnoze i misljenja. malo je na zapadu (kojem region zuri u zagrljaj, ako se ne varam) to i previshe indiskretno i nekulturno. a to pojedini forumashi ovdje rade, prozivaju nekoga za psihicke probleme, (razloge bolovanja i sl.) i donose se vec gotove dijagnoze. cak se (navodno) psiholozima (valjda slicnima ovim forumskim, priucenim) citaju neciji tekstovi - postovi i onda ovaj donosi dijagnoze i daje savjete. pa stvarno, razmislite malo koliko je to u redu? na stranu uvrede, neke se eto i mogu tolerisati, malo neke forumashe ponese, pa svasta napishu. ali dijagnoze i misljenja o necijem problemu, pa dajte molim vas!

#37 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 06 September 2012 - 18:03

bez imalo ironije, sa ljudima sa problemom, narocito ako sami kazu kazu da imaju problem se na zapadu prica. daje im se sansa, svi su strpljivi s takvom osobom i nastoji im se pomoci da nadju svoje mjesto u drustvu. ...

Mislim da si sam sebi odgovorio boldovanim. Ovde zapravo nije problem Sapunar, već oni iz boldovanog dela

#38 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 06 September 2012 - 22:50

Mislim da si sam sebi odgovorio boldovanim. Ovde zapravo nije problem Sapunar, već oni iz boldovanog dela

kortom (ukratko)sve sto se radi ''protiv'' njega se radi za njegovo dobro? izvini, ali ja bih volio cuti misljenje pravog psihologa, sta je za njega dobro, a sta loshe. mislim, naravno, ne da se meni neshto ugodi, nego cisto, eto, red je neki, posteno bi bilo. a ne mora, podrazumijeva se. jer ima i psihologa na ovom forumu, pa neka ocijene njegovo pisanje i donesu kakav - takav sud. pa ga onda eventualno za njegovo dobro i banovati. da mu od foruma ne daj boze ne bi bilo loshije. a i ne bi nas gnjavio i nervirao svojim postovima.

#39 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 06 September 2012 - 22:59

Nažalost, psihologa nećeš čuti javno, tj. na forumu, jer takvo razvlačenje nije primereno. Za početak je dobro ne praviti cirkus od njegovih tema ili postova. Ako te baš toliko nervira, samo ih zaobiđi ili stavi na ignore.

#40 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 06 September 2012 - 23:09

Nažalost, psihologa nećeš čuti javno, tj. na forumu, jer takvo razvlačenje nije primereno. Za početak je dobro ne praviti cirkus od njegovih tema ili postova. Ako te baš toliko nervira, samo ih zaobiđi ili stavi na ignore.

dobro, ako takvo razvlacenje nije primjereno, kako to da ga neki razvlace krajnje nesmotreno i bezobrazno? i na to se ne raguje. pa valjda smo svi (osim moderacije) jednaki medju jednakima. ok, nismo, ali eto u 5 deka. zasto cirkus? neka mu odgovaraju ozbiljno, ta nismo ''mi'' bolesni, odnosno nemamo ''mi'' problem, nego navodno sapunar. i ne, meni njegove teme nimalo ne smetaju. ni njegovi postovi. je li ti njega, jesam li dobro razumio, branis time sto ga zoves ''mentalno labilnom osobom''?

#41 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 07 September 2012 - 00:08

... a i ne bi nas gnjavio i nervirao svojim postovima.

dobro, ako takvo razvlacenje nije primjereno, kako to da ga neki razvlace krajnje nesmotreno i bezobrazno? i na to se ne raguje. pa valjda smo svi (osim moderacije) jednaki medju jednakima. ok, nismo, ali eto u 5 deka. zasto cirkus? neka mu odgovaraju ozbiljno, ta nismo ''mi'' bolesni, odnosno nemamo ''mi'' problem, nego navodno sapunar. i ne, meni njegove teme nimalo ne smetaju. ni njegovi postovi. je li ti njega, jesam li dobro razumio, branis time sto ga zoves ''mentalno labilnom osobom''?

Aha. Znači, čas te gnjavi, čas ti njegove teme ne smetaju? Smisli već jednom šta hoćeš.

Hajde da se vratimo na još dva posta istog autora, tj. tvoje.

auuu, izdao si nas sapunar. pa ti ne samo da imas mashinu za sudove, nego imas najskuplju. tako da ti prica o zemunicama otpada. a i metafizicke i meditativne stvari si samo preletio. znaci prepustio si se ti blagodetima civilizacije, samo malo bacas prasinu u oci. drugim rijecima drug pao si na masini za pranje sudova

Link za post: http://forum.b92.net...30#entry3667590

A malopre si rekao:

dobro, ako takvo razvlacenje nije primjereno, kako to da ga neki razvlace krajnje nesmotreno i bezobrazno? i na to se ne raguje.

Šta ti zapravo hoćeš? Da sugerišeš kako si prvi zaslužio ban, da podjebavaš ili da praviš budalu od sebe? Koliko mi se čini, ovo poslednje ti najbolje ide od ruke.

Edited by DJ_Vasa, 07 September 2012 - 00:25.
Izbačen ponovljeni citat

#42 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 07 September 2012 - 00:39

Aha. Znači, čas te gnjavi, čas ti njegove teme ne smetaju? Smisli već jednom šta hoćeš.

Hajde da se vratimo na još dva posta istog autora, tj. tvoje.

Link za post: http://forum.b92.net...30#entry3667590

A malopre si rekao:

Šta ti zapravo hoćeš? Da sugerišeš kako si prvi zaslužio ban, da podjebavaš ili da praviš budalu od sebe? Koliko mi se čini, ovo poslednje ti najbolje ide od ruke.

cekaj polako jbt, navaljujete u buljucima, ne postizavam sve. da pravim budalu od sebe, kazes? je li to i za mene stigla dijagnoza? mene bi banovao zbog humora ili ''humora'' svejedno, a donosenje dijagnoza i insinuacije na neciji racun su dozvoljene? pa dobro, ja oruzja nemam, ti imas. ti si u prednosti.

#43 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 07 September 2012 - 02:08

Ako cemo pravo Vilhelminu treba banovati, posto je ona prva pocela da vredja Sapunara poredeci ga sa drugim 4umasima u nadi da njih degradira.

Vrlo nevaspitano ponasanje.

#44 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 07 September 2012 - 06:56

cekaj polako jbt, navaljujete u buljucima, ne postizavam sve. da pravim budalu od sebe, kazes? je li to i za mene stigla dijagnoza? mene bi banovao zbog humora ili ''humora'' svejedno, a donosenje dijagnoza i insinuacije na neciji racun su dozvoljene? pa dobro, ja oruzja nemam, ti imas. ti si u prednosti.

Jesam u prednosti, i to zato što nemam nameru da ti se pridružim u skretanju teme pomoću tih jeftinih fazona koje počinje u trenutku kada si se upleo u sopstvenu zamku.

Samo ti uživaj i ne beri brigu.

#45 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 07 September 2012 - 11:49

Jesam u prednosti, i to zato što nemam nameru da ti se pridružim u skretanju teme pomoću tih jeftinih fazona koje počinje u trenutku kada si se upleo u sopstvenu zamku.

Samo ti uživaj i ne beri brigu.

ja upao u zamku? pa nisam ja bolan vaso donosio dijagnoze, nego vas nekolicina. i poceli se sprdati sa covjekom koji cak i sam kaze da ima probleme. pa ga porede sa zikom obretkovicem, kojeg kao i svaka nasa charshija zlupotrebljava u svojim niskim strastima i pravi od takvog covjeka cirkus. kao corkana iz andriceve pripovjetke, etc, etc. i dozvoljava se svakakvim mediokritetima shiljenje patke na njemu, sta god da napishe. ja itekako uzivam i nimalo ne berem brigu, sto iskreno svima zelim. samo sam konto da je normalno stati na stranu covjeka na koga su se onoliki forumashi ostrvili. ovdje (u holandiji) ima zika obretkovica kolko ti srce ishte, pa ih ljudi pustili da zive neki svoj zivot. ako im ne pomognu, a ono i ne sprdaju ih i ne odmazu im. od malena se djeca uche da nas ima razlicitih i da nista loshe u tome nema. u razlicitosti je bogatstvo, a ne u onome sto mi nalazimo za dobro i ispravno.