Jump to content


Photo
- - - - -

Zanimjlivosti, slike, snimci...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
412 replies to this topic

#31 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 19 July 2012 - 15:08

Pre bih rekao da i kod Angla postoji ono čuveno " A gde sam tu ja u celoj toj priči "... <_<

#32 Bud_Weiser

Bud_Weiser
  • Banned
  • 1,462 posts

Posted 19 July 2012 - 15:12

Jedna zanimljivost od mene:

Danas sam bio malo dokon, pa sam se malo bacio na prebrojavanje ukupnog broja ucesnika ovogodisnjih OI sa prostora bivse SFRJ.. Jako me je intrigirala cinjenica da doznam koliko otprilike kvalif. sportista bi u ovom trenutku imali i kako bi izgledao olimpijski tim da je ostala stara drzava. Vodio sam dosta racuna o kvalif. kvotama, A/B normama i maksimalno dozvoljenom broju ucesnika za svaku drzavu (u ovom slucaju naravno EX-YU uzevsi kao cjelina). Rezultati slijede po opadajucem nizu i za svaku naciju respektabilno, ukratko:

Pojedinacni sportovi (ovde ubrajam jos i kanu/veslacke timove, plivacke stafete, (stono)teniske dublove):

-Cak 32 atleticara (Srbija, Slovenija, Hrvatska, dvoje Bosanaca) ,impresivna brojka!
-20 plivaca: 8 muskaraca i oko 12-ak zena (Slovenija, Srbija, Hrvatska)
-18 kanuista (Uglavnom Srbi/Sprint-ravne vode, Slovenci/Slalom-divlje vode)
-14 strijelaca (Srbija, Slovenija, Hrvatska)
-12 veslaca (Srbija/rimen camci, Slovenija i Hrvatska/skul camci)
-12 jedrilicara (uglavnom Hrvati)
-10 dzudista (Slovenija, Hrvatska, po jedan ucesnik iz Srbije i CG)
- 8 tenisera (po 4 u muskoj i zenskoj kategoriji, muski: Djokovic, Tipsarevic, Zimonjic, Cilic; zene: Jankovic, Ivanovic, Martic, Srebotnik)
- 5 stonotenisera (max. dozvoljena 3 muska, singl i dubl: Karakasevic(Primorac), Andrej Gacina/Bojan Tokic; zene/dubl: Cornelia Molnar/Tian Juan)
- 6 biciklista (uglavnom Slovenci)
- 4 tekvandoista (max. dozvoljen broj)
- 3 rvaca
- 2 boksera (Drenovak/Srbija, Draskovic/CG,wild card)
- 2 gimnasticara (Hrvati)
-i po jedan ucesnik u badmintonu, strelicarstvu, trijatlonu (sve Slovenci), i jedan macevalac iz Hrvatske (ukupno 4).

Ekipni sportovi:

-28 rukometasa/-sica
-24 odbojkasa/-sica
-13 vaterpolista, i za kraj cu napraviti izuzetak pa cu ubrojiti i zenski i muski kosarkaski tim (premda se nijedna reprez. iz bivse YU nije kvalifikovala, 100% sam uvjeren da bi se ekipa kvalif. za London), dakle:
-24 kosarkasa/-sica!

Ukupno dakle 152 ucesnika u pojedinacnim sportovima i 89 u ekipnim, sveukupno 241 sportista u 22 sport. discipline. Brojka kojom bi recimo stali rame uz rame sportskim nacijama kao sto su Ukrajina, Juzna Koreja ili jedan veliki Brazil!

Napomena:-sportiste iz Makedonije nisam uopste racunao jer su uglavnom svih cetvoro dobili Vajld-karte i spec. pozive za ucesce na OI.

Edited by Bud_Weiser, 19 July 2012 - 15:54.


#33 lulumba

lulumba
  • Members
  • 1,302 posts

Posted 19 July 2012 - 15:24

Свака част на овој статистици. Сигурно бисмо били спортска велесила да смо остали заједно. Верујем да бисмо лагано освојили 20-ак медаља, поготово у екипним спортовима.

#34 Bud_Weiser

Bud_Weiser
  • Banned
  • 1,462 posts

Posted 19 July 2012 - 15:40

Vjerujem da bi. Ako bismo jos pogledali malo dalje i unazad, da nije bilo tragicnih dogadjaja iz bliske proslosti, siguran sam jos da bi se i fudbaleri kvalifikovali, zatim zanemarili smo Kosovare kojima su rvanje i boks takoreci "nacionalni sportovi". Ja, kao neko ko dolazi iz BiH, mogu da utvrdim kako je sport dole u potpunosti unisten. Bilo bi tu sigurno jos vrlo dobrih atleticara, rvaca, boksera, dzudista... Dalje, jos neko i iz Makedonije. Vjerujem da bi brojka isla do 260.

Zanimljiva mi je jos i cinjenica da su boks, rvanje i recimo gimnastika u kojima smo nekada osvojili nemali broj olimp. medalja, danas skoro potpuno zamrli sportovi na ovim prostorima.

#35 ziDAR

ziDAR
  • Members
  • 3,481 posts

Posted 19 July 2012 - 17:40

Ja mislim da se hrvatska zenska kosarkaska reprezentacija kvalifikovala na ove OI..

Posted Image

Antoia Misura :wub:

#36 Bud_Weiser

Bud_Weiser
  • Banned
  • 1,462 posts

Posted 20 July 2012 - 21:09

Mislio sam na muske nacionalne kosarkaske selekcije sa prostora EX-YU, znam da su Antonija i drustvo izborile OI.

#37 glimmer twins

glimmer twins
  • Members
  • 40,295 posts

Posted 22 July 2012 - 08:27

Izbačena iz reprezentacije i sa OI jer je tokom priprema spavala sa dečkom!

Najbolja igračica košarkaške reprezentacije Brazila Izijan Kastro Markez neće igrati na OI u Londonu jer je nekoliko noći provodila sa dečkom, a susreti tog tipa zabranjeni su u ovoj ekipi tokom priprema.

Posted Image

Markezova je izjavila za brazilske medije da su pravila tu da se poštuju, ali da ona to nije umela.

"Prekršila sam pravilo koje poštuju sve devojke. Jeste, dolazio mi je dečko u sobu i mislila sam da to niko nije znao. Znam i da ću biti kažnjena za ovo", rekla je Markezova na konferenciji za novinare.

Brazilski mediji, koji nisu u prošlosti bili u dobrim odnosima sa dotičnom košarkašicom, odmah su je uporedili sa fudbalskim zvezdama Romarijom i Mariom Balotelijem.

"Izijan nije disciplinovana i individualac je kojem nije stalo do ekipe, baš kao i Romario i Baloteli. Obećavala je u poslednje vreme da će to promeniti kod sebe, ali nije uspela", pišu mediji širom Brazila.

Brazilke će sada imati problem na Igrama jer je kasno da pozovu u tim novu 12. igračicu. Pored toga, igra ekipe u mnogome se oslanjala na Markezovu.


Edited by glimmer twins, 22 July 2012 - 08:27.


#38 glimmer twins

glimmer twins
  • Members
  • 40,295 posts

Posted 22 July 2012 - 14:17

Najlepše olimpijke: Zanosna Antonija Mišura

Nema sumnje da je Dalmatinka lepa kao san

Posted Image

Antonija Mišura je reprezentativka Hrvatske u košarci i učestvovaće na Olimpijskim igrama. Po svim mišljenjima će u Londonu biti jedna od najlepših učesnica i to je zaista tako. Prelepa Dalmatinka je rođena u Šibeniku 19. maja 1988. i visoka je ako vas baš zanima 178 cm. Eto, to je to pa vi dalje gledajte.

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image



#39 ZvezdaIznadSvega

ZvezdaIznadSvega
  • Members
  • 13,463 posts

Posted 22 July 2012 - 15:43

Uh sunce ti... kad se sad nisam slogirao... jos da ima tona bio bi potpuni uzitak... :wub:

#40 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 23 July 2012 - 16:29

Posted Image

Žan Luk Pikard nosi baklju


Glumac Patrik Stjuart, poznat po ulozi kapetana Žan Luk Pikarda u seriji "Zvezdane staze", će nositi olimpijsku baklju po Vimboldonu.


Posted Image


Stjuartu će se u tome pridružiti i teniseri Venus Vilijams i Endi Marej, prenosi AP.

Olimpijski plamen trebalo bi da prođe i kroz set britanske sapunice "Istendersi". Putovanje olimpijske baklje je pri kraju, i plamen bi trebalo da prođe kroz većinu predgrađa Londona pre nego što u petak bude odnet na Olimpijski stadion na ceremoniju otvaranja Igara.

b92/sport

#41 glimmer twins

glimmer twins
  • Members
  • 40,295 posts

Posted 25 July 2012 - 21:08

Skandal prvog dana na Igrama!

Već prvog takmičarskog dana na Olimpijskim igrama u Londonu dogodio se veliki skandal, domaćini su pomešali zastave, i to dve Koreje!


Posted Image



Umesto zastave reprezentacije Severne Koreje, na "Hampden parku" u Glazgovu pojavila se zastava njihovih omraženih južnih suseda.
Delegacija Severne Koreje se odmah povukla sa terena, a posle izvinjenja zvaničnika Igara u Londonu, ipak su počeli meč protiv Kolumbije.
Odnosi između dve Koreje su u "zategnuti" još od Korejskog rata iz 1953. godine.


Edited by glimmer twins, 25 July 2012 - 21:09.


#42 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 26 July 2012 - 15:17

http://igre.b92.net/...p?section=about

#43 glimmer twins

glimmer twins
  • Members
  • 40,295 posts

Posted 26 July 2012 - 21:01

Čarolija Olimpijskih igara

Dan pre svečane ceremonije otvara Igara u Londonu kosmopolitska atmosfera se oseća na svakom koraku

Posted Image

Svečano otvaranje Olimpijskih igara u Londonu moći ćemo da pratimo u petak uveče. Do tada, nekoliko fotografija tek da možemo da naslutimo šta se sve zbiva na ostrvu.

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image
Posted ImagePosted ImagePosted Image



#44 glimmer twins

glimmer twins
  • Members
  • 40,295 posts

Posted 26 July 2012 - 21:05

Meksička plivačica ne gubi vreme na OI, privukla pažnju Felpsa i Lohtea!

Jedna od najatraktivnijih sportistkinja na Olimpijskim igrama u Londonu, meksička plivačica Marija Fernandez Gonzales uspela je da prvog dana treninga privuče pažnju Majkla Felpsa i Rajana Lohtea.

Posted Image

Lohte se spremao za prvi trening kada se kraj njega pojavila Marija ne gubeći ni trenutak kako bi se upoznala s njim.

Posle nekoliko minuta ćaskanja, izgledalo je kao da se poznaju nekoliko godina, a kada je Lohte uskočio u vodu, Marija je otišla do Felpsa, pokušavajući da mu skrene pažnju na neobičan način.

Posted Image

Nema nikakve dileme da će ova Meksikanka narednih dana postati omiljena sportistkinja ne samo kod kolega već i kod fotografa na Igrama.


Edited by glimmer twins, 26 July 2012 - 21:06.


#45 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 27 July 2012 - 10:25

Izgleda da su mu Britanci ebali kevu sa organizacijom za sada. Kuknjava na sve strane.