Jump to content


Photo
- - - - -

London is calling!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
32 replies to this topic

#1 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 08 July 2012 - 00:13

Kada je Pjer de Kuberten osnovao Olimpijski pokret i obnovio antičke igre, imao je za ideju da to ne bude samo susret sportista, nego da to bude i mesto gde će se spajati kulture i države. Mesto gde ćemo učiti jedni od drugih, i učiti jedni o drugima. Mesto viteške borbe, ali i spajanja ljudi i ideja sa raznih kontinenata. Paralelno sa Olimpijskim Igrama se odvijaju i Kulturne Olimpijske igre, do duše, mnogo manje praćene.

Medjutim, u tom duhu Olimpizma, ovo je topic koji treba da nas upozna sa gradom domaćinom. Gradom koji je pored Pariza, jedan od centara evropske kulture. Ovo je mesto gde ćemo upoznati London, od sporta i veličanstevenih fudbalskih kluboa kao što su Arsenal, Totenhem, West Ham....preko rock and roll muzike i pank muzike koji su potekli iz ovog grada, preko istorije Londona i svega onoga što je za vas zanimljivo i što bi ste želeli da podelite sa nama, a u vezi je sa ovim neverovatnim gradom......

Pa neka Igre počnu.....



#2 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 08 July 2012 - 00:29

London nije mesto rodjenja rock and roll muzike, to je nego uzvodno od Missisipija, ali London jeste bio i ostao restonica rock muzike. Na ulicama tog grada su rastali i najlepše pesme rock muzike pisali čija dela danas ulaze u Bibliju rock muzike. Dva benda koja su promenila svet. Pink Floyd i Rolling Stones...

Posle njih ništa nije bilo isto.....






#3 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 08 July 2012 - 00:40

Da na budem dosadan...Samo male smernice. Mesto rodjenja Punk muzike......Ja znam da bi sada Šerlok Holms rekao da to nije toliko bitno i da su možda neki ljudi poput Njutna koji je sahranjen ovde važniji, ali hmmm...nemaju klip....Šalim se ima vremena...Dakle prestonica i mesto rodjenja pank muzike. A kako to da se pank rodio baš ovde, malo kasnije.....




#4 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 08 July 2012 - 00:49

Attached File  4652852608_a43d207150_z.jpg   285.5KB   1 downloads



#5 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 08 July 2012 - 10:06

nebitno,nebitno,nebitno,nebitno,nebitno,nebitno,nebitno,nebitno,nebitno,nebitno,nebitno,nebitno,nebitno,nebitno,West Ham,nebitno,nebitno,nebitno,nebitno,nebitno,nebitno,nebitno,nebitno,nebitno,nebitno,nebitno,nebitno,nebitno,nebitno,nebitno,nebitno,nebitno,nebitno,nebitno,nebitno,nebitno,nebitno,nebitno,nebitno,


:D

Edited by gmboki, 08 July 2012 - 10:15.


#6 glimmer twins

glimmer twins
  • Members
  • 40,295 posts

Posted 08 July 2012 - 10:17

A nigde Chelsea... :o

Mislim da ce NBK bojkotovati ovaj topic.... :D

#7 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 08 July 2012 - 11:15





#8 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 08 July 2012 - 11:17





#9 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 08 July 2012 - 11:18





#10 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 08 July 2012 - 11:19





GRAD SA NAJBOLJOM MUZIKOM :thumbs:

#11 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 08 July 2012 - 13:03

Unaprijed se izvinjavam na eraticnost posta, imam poprilican mahmurluk, pa prastajte.

Juce u Londonu bio Pride Parade. Prosetam od Oxford Streeta (kupio par dobrih, rucno zavijanih cigara, neki 1990 vintage, private stock), pa preko Soho-a i Piccadilly Circus-a do Trafalgar Sq i grad vrvi od ljudi koji se ocigledno dobro zabavljaju. Odlicna stvar ta parada, da sam znao, otis'o bi maksuz, ne ovako slucajno, u prolazu. Bilo je tu svasta, drag queens, transvestita, a naravno i obicnog svijeta. Atmosfera loodilo.

Na Trafalgaru veliki display odbrojavanja do Igara, neka bina ali nemam pojma sta se desavalo tu. Inace, ne idem cesto u centar ali svaki put kad odem, iznova se odusevim. Ljudi, arhitektura, istorija, kultura, sve to cini London jednim od najvelicanstvenijih gradova na svijetu.

Onda odem na rodjendanski dernek gdje sam pio sampanjac do 3 jutros. U 3am London i dalje krcat ljudima, crveni double decker busevi, crni taxiji, guzva strasna, a kisa pljusti k'o mamena. Srecom, moja druga polovina je imala kisobran, pa onako pod veselim gasom, krenemo u smjeru kuce pa dokle stignemo prije nego nam se ukaze mogucnost hvatanja taxija ili busa. Zapalim cigaru i otpuhnem par dimova. Dobra cigara vrijedi svakog penija. Helem, poslije par minuta smo poceli pjevati "Singing in the Rain", skakati po barama i bio sam mokar k'o vidra. Uspjeli smo doci do Edgware Rd, na cosku sa Oxford St i tu naleti bus. Extra.

U utorak idem na koncert Faith No More sa odlicnom ekipom, sad mi se valja za to pripremiti i fizicki i psihicki.

London is great!

#12 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 10 July 2012 - 22:43

Arsenal
Iron Maiden
Wimbldon

#13 FrankV

FrankV
  • Members
  • 2 posts

Posted 16 July 2012 - 07:04

Attached File  4652852608_a43d207150_z.jpg   285.5KB   1 downloads

http://www.youtube.com/watch?v=4Lyp-IYLISg


BELIEVE BELIEVE ;)

#14 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 10 August 2012 - 21:45

Da zaboravimo ....Malo muzike iz Londona...

Adam Ant



All Saints


#15 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 10 August 2012 - 21:50

The Wham


The Yardbirds