Jump to content


Photo
- - - - -

Strane reprezentacije


  • Please log in to reply
3477 replies to this topic

#3331 Skyglider

Skyglider
  • Members
  • 9,164 posts

Posted 11 September 2018 - 21:42

Ovo se zove reality check


  • 0

#3332 Cilemile

Cilemile
  • Members
  • 11,835 posts

Posted 11 September 2018 - 21:45

Jebiga, dogodi se i najboljima.

Hrvatska svaki put nakon dobrog velikog natjecanja (SP 98, EP 08) doživi raspad. Ne bi me čudilo ni da propusti EP 2020.
  • 0

#3333 Jurgen

Jurgen
  • Members
  • 6,514 posts

Posted 11 September 2018 - 21:47

Kada se samo setim da su me ovde napadali kada sam rekao da nikad od kada se igra SP po ovom formatu nije bio veći dizbalans između dve strane kostura.

 

Bolno prizemljenje.

 

Pa Hrvati i Spanci su bili sa iste strane kostura...


  • 0

#3334 Cilemile

Cilemile
  • Members
  • 11,835 posts

Posted 11 September 2018 - 21:53

Pa Hrvati i Spanci su bili sa iste strane kostura...


Da, ali...
  • 0

#3335 VoodooDerina

VoodooDerina
  • Members
  • 4,555 posts

Posted 11 September 2018 - 21:53

Pa Hrvati i Spanci su bili sa iste strane kostura...

 

Da, i?

 

Pa ti Španci su uspeli da se samoubiju protiv jedne užasne Rusije i to ne zato što su ovi bili domaćini, pa su imali vetar u leđa, već su prosto bili očajni celo prvenstvo.


Edited by VoodooDerina, 11 September 2018 - 21:56.

  • 0

#3336 sharp

sharp
  • Members
  • 291 posts

Posted 11 September 2018 - 21:56

Jebiga, dogodi se i najboljima.

Hrvatska svaki put nakon dobrog velikog natjecanja (SP 98, EP 08) doživi raspad. Ne bi me čudilo ni da propusti EP 2020.


S obzirom da sudjeluje 24 ekipe, to bi stvarno bio pothvat. :D

Ma samo da se riješe Pivarića jednom zauvijek i prestanu izmišljati toplu vodu kao što je bila ova postava danas. Ne bojim se ja za našu budućnost.
  • 0

#3337 svengali

svengali
  • Members
  • 1,430 posts

Posted 11 September 2018 - 22:00

Хрватима следи смена генерација, можда ће да се "муче" 3-4 године, онда се опет враћају у врх. А ово је само пријатељски меч који не мора ништа да значи.


  • 0

#3338 Cilemile

Cilemile
  • Members
  • 11,835 posts

Posted 11 September 2018 - 22:08

S obzirom da sudjeluje 24 ekipe, to bi stvarno bio pothvat. :D

Ma samo da se riješe Pivarića jednom zauvijek i prestanu izmišljati toplu vodu kao što je bila ova postava danas. Ne bojim se ja za našu budućnost.


Pusti ti to, uspjelo je Nizozemcima ne plasirati se na EP 2016.
  • 0

#3339 XOXOXO

XOXOXO
  • Members
  • 3,582 posts

Posted 12 September 2018 - 02:02

Zaista je potrebno biti na nekom posebnom nivou svijesti da bi se shvatila poenta ovog poredjenja SP-a i trenutne situacije. :D Niti je ovo SP, niti je ovo isti sastav koji je dosao do finala tog takmicenja. Mandzukic zavrsio reprezentativnu karijeru, Subasic zavrsio reprezentativnu karijeru, Strinic pauzira zbog problema sa srcem, Lovren povrijedjen, Rebic povrijedjen, Kramaric povrijedjen, Vrsaljko izasao iz igre vec u 20.minuti pri rezultatu 0:0...Ovdje je jedino za zestoku kritiku velika malodusnost igraca, koja je dovela do ovog sramotnog poraza. Al' Hrvatska se posteno ispromasivala u prvom dijelu 1.poluvremena, a onda je i Vrsaljko izasao iz igre i ubrzo je dosao taj prvi gol Spanije koji ih je 'sasjekao' i bukvalno iz nicega okrenuo utakmicu u nekom potpuno drugom pravcu. Tu je onda dosla do izrazaja i neuigranost ekipe usljed brojnih promjena, kao i ozbiljan nedostatak kvaliteta u odbrani, tako da su jednostavno upali u jedan takav kontraritam iz kojeg se ni jace reprezentacije ne bi izvukle. Bice tu i dosta tesko da se nadoknadi sve ono sto je Mandzukic odradjivao na terenu (i to ne samo u fazi napada).

Edited by XOXOXO, 12 September 2018 - 02:04.

  • 3

#3340 Milenko Barkley

Milenko Barkley
  • Members
  • 5,470 posts

Posted 12 September 2018 - 07:21

Džaba bilo Špancima, sad se ne broji.


  • 0

#3341 Liska Manjina

Liska Manjina
  • Members
  • 1,050 posts

Posted 12 September 2018 - 08:31

Čisto da se završi saga o Vidi kao defanzivcu od 30 milion eura. Debelo se Besiktas zajebao sto ga nisu pustili za 20 miliona, ako je uopste i bilo ponuda.

 

Ovako prođe Hrvatska kad neko nadigra Modrića i Rakitića, ali su to izuzetno retke situacije. I dalje tvrdim da je vezni red najbitniji deo ekipe, i kad imaš tri majstora u sredini ostale pozicije moze igrati ko hoce.

 

Jesu Hrvati igrali bez Lovrena, ali njegovo prisustvo ne bi mnogo pomoglo, pogotovo što je reč o dokazanoj kiksari. Nakon gola Furija je minut-dva držali loptu, a Hrvati su delovali izgubljeno i nemoćno.

 

Svi se mogu oprostiti od reprezentacije, ali odlazak Modrića i Rakitića će biti ubitačan za Hrvate. Takva dva igrača, takva dva majstora sa loptom je teško nadomestiti. Kovačić i Rog su obećavali, ali izgleda da nisu spremni za taj nivo fudbala i pitanje je da li će nekad i biti.


  • 0

#3342 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 12 September 2018 - 19:16

Istina da je momčad izmjenjena od Rusije, istina da je Španjolska povela 3:0 "iz ničega", ali ovakve blamaže su nedopustive. Mislim da je ovo najuvjerljiviji popraz reprezentacije ikad. 5:1 protiv Engleza je do sad bio najgori rezultat, ako se ne varam.

Sreća je pa nisu kvalifikacije.


  • 0

#3343 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 12 September 2018 - 20:39

Nisam stigao ranije, ali samo da se upišem - Bravo Robi, sve ih zgazi.
  • 0

#3344 PG13

PG13
  • Members
  • 681 posts

Posted 13 September 2018 - 09:51

Ubili su nas, ali nije smak svijeta... mi nemamo sirinu da bi samo tako nadoknadili 7 igraca u odnosu na svjetsko... pogotovo u obrani gdje smo najtanji i da su bekove igrali veznjak Rog i rupetina Pivaric, al to ide Dalicu na dusu... i kada tome pridodas da je ovima ulazilo sve sto su sutnuli na gol dobijes blamazu... slicno su i argentinci prosli uoci svjetskog... kada se vrate Lovren, Vrsaljko, Rebic, Kramaric, Caleta-Car, mozda i Strinic te potjera Pivaric stvari ce se vratiti u normalu... vec iduci mjesec imaju priliku za popravak

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
  • 0

#3345 Liska Manjina

Liska Manjina
  • Members
  • 1,050 posts

Posted 13 September 2018 - 12:16

Ubili su nas, ali nije smak svijeta... mi nemamo sirinu da bi samo tako nadoknadili 7 igraca u odnosu na svjetsko... pogotovo u obrani gdje smo najtanji i da su bekove igrali veznjak Rog i rupetina Pivaric, al to ide Dalicu na dusu... i kada tome pridodas da je ovima ulazilo sve sto su sutnuli na gol dobijes blamazu... slicno su i argentinci prosli uoci svjetskog... kada se vrate Lovren, Vrsaljko, Rebic, Kramaric, Caleta-Car, mozda i Strinic te potjera Pivaric stvari ce se vratiti u normalu... vec iduci mjesec imaju priliku za popravak

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Jebeš ovo, ovo je sprdnja od utakmice. Ponovo da kažem, Španci su dobili bitku na sredini terena i to je ključ. I da ste bili kompletni (ekipa sa SP) Španija bi ovu utakmicu dobila, uz onakvu igru njihovih veznjaka i nesto losiju vasih. Lovren je rupa, ali je bolji igrač od Mitrovića. Da je Lovren bio tu možda bi primili jedan ili dva gola manje.

 

Interesu je me tvoje mišljenje ko bi mogao, barem prividno, nadomestiti odlazak Modrića i Rakitića, kad se majstori odluče za odlazak. Mislim da bi Olmu mogli dati državljanstvo.


Edited by Liska Manjina, 13 September 2018 - 12:20.

  • 0