Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /srv/b92/sajtovi/forum/forum/index.php(1) : runtime-created function(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code(53) : eval()'d code on line 3 Fama o fakultetima - Page 3 - Obrazovanje - Forum B92

Jump to content

Photo
- - - - -

Fama o fakultetima

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
40 replies to this topic

#31 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 26 November 2012 - 13:36

Fakulteti stvaraju pishicni bolesne ljude.
...

A ti znaci imas jedno pet-sest diploma ili kako?

#32 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 26 November 2012 - 13:43

A ti znaci imas jedno pet-sest diploma ili kako?

imam samo jednu, ali sam dotako mentalnu bolest.

ima jedan grafit u Amsterdamu
"Ludi su oni koji nisu jos poludeli"

i on nam govori o liberalnom paklu koji zivimo, o novom totalitarizmu o fasizmu koji zdere nase zivote

iz afasista su fakulteti. sve ex-yu vodje on MIlosevica, Tudjmana, Izetbegovica, Karadzica zavrsise neke fakultete. tamo, u stvari tamo oni su posisali mrznju. Jer na fakultetu se smatra da profesori i knjige govore uvek istinu. Uzmite bedu pMF-a u Beogradu gde se matematicka fizika predaje kao prava. Uzmite Medicinu.
Uzmite sve.

#33 Johanna92

Johanna92
  • Banned
  • 597 posts

Posted 26 November 2012 - 18:26

Iskreno, ne razumem neke komentare, iako postujem pravo da svako ima svoje misljenje. Na primer, zasto je 'dobro' da se neko sto pre osamostali ili zasniva porodicu, zar to nije stvar individualnog izbora? Ako neko hoce i moze da studira, to je samo njegov izbor ili problem, kako ko gleda. Pogotovo sto je procenat visokoobrazovanih u Srbiji jako nizak.

#34 misko1

misko1
  • Banned
  • 2,099 posts

Posted 27 November 2012 - 00:31

Srbija ima cudnu osobinu da od svega sto je ljucka civilizacija ikad izmislila uzme samo ono najgore i to usvoji a ono dobro nekako propusti. da verujem u sudbinu mislio bi da je to to, ovako bi angazovao vrhunske svecke sociologe i psihologe i psihijatre da istraze tu bolesnu cinjenicu. od politike i kapitalizma mi smo samo usvojili korupciju, od fakulteta samo diploma - nema veze znas li sta ili ne niti koji su ti rezultati, od svi blagodeti slobodnog trzista nama su samo kriminalci i tajkuni profitirali. treba biti talenat pa zajebati sve pozitivno u svetu oko sebe. mislim da smo mi jedina zemlja na svetu koja ima vise stete od fakultetski obrazovanog stanovnistva nego koristi. mislim da sto se zaradi ovde to je od seljaka i gradjevinaca po belom svetu ako ne racunamo donacije takozvanu milostinju to ne mogu da uracunam u zaradu jbg... a ovi "pametni" su jedino "pametni" da oderu neke drzavne fondove i to je kraj njihove strucnosti. mozda gresim ali ja bi voleo da je tako.

ne razumem kako se neko ne zainteresuje za to sto radi, mislim razumem znam svoj slucaj, prvo te jebu gluplji od tebe posle ti daju manju platu od nekog koji samo slusa i ulizuje se. nekako se naprave neki bolesni klanovi i boli svakog kuki da li ti znas ili ne znas, radis li ili ne, ako nisi u nasem klanu ko te jebe. mislim nije mi za mene, ja sam oguglao i navikao se, na sve se ziv covek navikne i na mnogo gore stvari ali me bas nervira ta cinjenica - da moze mozak da boli boleo bi me od toga i sto se nista ne menja u XXI veku kao ni u XIX, na internetu ljudi nadju hemtrejlove, teorije zavere i slicne budalastine a nesto pametno ne daj boze da procitaju.

iznervirah se opet pa zato idem...

#35 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 27 November 2012 - 01:52

Iskreno, ne razumem neke komentare, iako postujem pravo da svako ima svoje misljenje. Na primer, zasto je 'dobro' da se neko sto pre osamostali ili zasniva porodicu, zar to nije stvar individualnog izbora? Ako neko hoce i moze da studira, to je samo njegov izbor ili problem, kako ko gleda. Pogotovo sto je procenat visokoobrazovanih u Srbiji jako nizak.

Zato sto, kad je covek sposoban da sam sebe odrzava u zivotu, onda moze da bira sta ce da radi. Kad to nije onda nema izbora. Bolje je imati izbor, nego nemati.

#36 Johanna92

Johanna92
  • Banned
  • 597 posts

Posted 30 November 2012 - 02:59

Zato sto, kad je covek sposoban da sam sebe odrzava u zivotu, onda moze da bira sta ce da radi. Kad to nije onda nema izbora. Bolje je imati izbor, nego nemati.

Pod pitanjem osamostaljivanja mislim na one roditelje koji hoce da placaju studije svojoj deci do 23, 4, 5, itd. godine. Ako oni tako hoce i mogu, to je samo njihov problem. Isto se odnosi i na pitanje stvaranja porodice, a pogotovo socijalnog zivota, 'vodjenja ljubavi' i tih stvari, to je necija subjektivna procena da li je izbor koji pravi ispravan ili nije. Besmisleno je da neko namece bilo kome sta je 'dobar izbor', a sta ne.

#37 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 30 November 2012 - 04:19

Pod pitanjem osamostaljivanja mislim na one roditelje koji hoce da placaju studije svojoj deci do 23, 4, 5, itd. godine. Ako oni tako hoce i mogu, to je samo njihov problem. Isto se odnosi i na pitanje stvaranja porodice, a pogotovo socijalnog zivota, 'vodjenja ljubavi' i tih stvari, to je necija subjektivna procena da li je izbor koji pravi ispravan ili nije. Besmisleno je da neko namece bilo kome sta je 'dobar izbor', a sta ne.

Hajde da preformulisem pitanje. Zasto je dobro da roditelji koji hoce da placaju deci studije to rade?

Niko im to ne brani, ali me zanima zasto je to dobro i kome?

#38 jack black

jack black
  • Members
  • 3 posts

Posted 09 December 2012 - 19:16

Nije to zato sto ljudi beze od manuelnog rada, samo sto se on ne placa dobro,a jos je teze ako hoces da pokrenes sopstveni biznis,zbog svih nameta, korupcije itd,jednostavno nema mnogo sigurnosti, na zapadu je drugacije i samo sa srednjom skolom ti mozes da zivis bez problema, da platis sve racune i da ti ostane, drzave su sredjenije, privreda je razvijenija, pa samo pogledaj ove nase gastrabajtere, vecina njih nema diplome pa tamo rade i najnize poslove, ali opet zarade dovoljno da ovde grade trospratnice.

#39 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 09 December 2012 - 19:31

Nije to zato sto ljudi beze od manuelnog rada, samo sto se on ne placa dobro,a jos je teze ako hoces da pokrenes sopstveni biznis,zbog svih nameta, korupcije itd,jednostavno nema mnogo sigurnosti, na zapadu je drugacije i samo sa srednjom skolom ti mozes da zivis bez problema, da platis sve racune i da ti ostane, drzave su sredjenije, privreda je razvijenija, pa samo pogledaj ove nase gastrabajtere, vecina njih nema diplome pa tamo rade i najnize poslove, ali opet zarade dovoljno da ovde grade trospratnice.

Tezak je zivot bez vise skole. Zivi se, ali jako tesko.

Ti nasi zive ko nomadi, 5 porodica na kupatilo, da bi vratili golfa dizela i sazidali kucu sa najvise spratova u selu. 

Ne moze se izvuci pravilo gledajuci u to.

Medjutim covek koji ima neke specijalisticke kurseve posle srednje skole, moze sasvim pristojno da zivi, ako ne odvaja bogatstvo za zavicaj.

#40 Штит Православља

Штит Православља
  • Banned
  • 10 posts

Posted 06 June 2013 - 11:54

Иста је фама овде као и на западу, што се тиче факултета, само је у другачијем облику пошто на Западу има више опција што се тиче стицања прихода неопходних за живот, а овде у већини случајева може да се опстане само ако се накачиш или за државну службу или стекнеш знање неопходно да побегнеш одавде. Једино да кренеш у фамозни србобизнис, ал' за њега се не стиче знање на факултету.

#41 SonjaSpasic

SonjaSpasic
  • Members
  • 11 posts

Posted 07 October 2013 - 13:50

Nemam pojma da li postoji fama. Znam dosta ljudi koji ga nisu ni upisali, a pojedine koji su odustali. Nažalost u Srbiji i jedni i drugi su uglavnom loše plaćeni. Jedina je razlika što svršene fakultetlije mogu lakše da odu iz zemlje.