Jump to content


Photo
- - - - -

Četvrtfinale: Spanija-Francuska


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
49 replies to this topic

Poll: Četvrtfinale: Spanija-Francuska (19 member(s) have cast votes)

U polufinale ide...

  1. Spanija posle 90 minuta (9 votes [47.37%] - View)

    Percentage of vote: 47.37%

  2. Francuska posle 90 minuta (3 votes [15.79%] - View)

    Percentage of vote: 15.79%

  3. Spanija posle produžetaka (1 votes [5.26%] - View)

    Percentage of vote: 5.26%

  4. Francuska posle produžetaka (2 votes [10.53%] - View)

    Percentage of vote: 10.53%

  5. Spanija posle penala (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  6. Francuska posle penala (4 votes [21.05%] - View)

    Percentage of vote: 21.05%

Navijaću za...

  1. Spaniju (5 votes [26.32%] - View)

    Percentage of vote: 26.32%

  2. Francusku (10 votes [52.63%] - View)

    Percentage of vote: 52.63%

  3. Nikoga (4 votes [21.05%] - View)

    Percentage of vote: 21.05%

Vote Guests cannot vote

#31 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 23 June 2012 - 22:29

Benzema najgori na terenu...

Kao и увек у битним утакмицама.


Сасвим очекивано сморна утакмица, Французи без свог најбољег играча нису имали шта да траже са оваквом поставом. Покушали сеу неку формацију коју је Челси играо против Барселоне али ово су лошији играчи.
Шпанија на сваком следећем шампионату игра све сморнији и сморнији фудбал, на крају ће да избаце позицију нападача. Квалитетни су то нико не може да оспори али нити да убеђује друге како је ово леп фудбал.
Ни полуфинале неће бити много другачије, Португалци ће бити немоћни, са 2 до 3 покушаја за целу утакмицу. Једино да Кристина баш има добар дан али мислим да ће бити потпуно усамљен...

#32 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 23 June 2012 - 22:33

Xabi :hail: steta samo sto mu je druzina losa

#33 ZvezdaIznadSvega

ZvezdaIznadSvega
  • Members
  • 13,463 posts

Posted 23 June 2012 - 22:50

Kao и увек у битним утакмицама.


Сасвим очекивано сморна утакмица, Французи без свог најбољег играча нису имали шта да траже са оваквом поставом. Покушали сеу неку формацију коју је Челси играо против Барселоне али ово су лошији играчи.
Шпанија на сваком следећем шампионату игра све сморнији и сморнији фудбал, на крају ће да избаце позицију нападача. Квалитетни су то нико не може да оспори али нити да убеђује друге како је ово леп фудбал.
Ни полуфинале неће бити много другачије, Португалци ће бити немоћни, са 2 до 3 покушаја за целу утакмицу. Једино да Кристина баш има добар дан али мислим да ће бити потпуно усамљен...


Pa ja bas mislim da ti radis suprotno, ubedjujes nekoj da je taj fudbal "smor", pa zasto ih neko ne zaustavi nekim ultramegagiga atomskim fudbalom i ne oduva sa terena...

Ja sam "profesionalno" vezan za fudbal, svaki dan mi prolazi uz ovu igru vec godinama i recimo meni je ovaj fudbal lep, takticki besprekoran, prosto ta filozofija "ako drzis loptu u posedu ne mozes da primis gol"... Da me ne shvatis pogresno, misljenja a pogotovo ukusi su razliciti, samo zelim da kazem da postoje ljudi koji malo "drugacijim" ocima gledaju ovu igru, ne mora uvek broj golova, broj dodavanja unapred, suteva ka golu da bude reper "lepog" fudbala.

#34 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 23 June 2012 - 23:05

Ја не убеђујем никог, за мене је сморан баш као што је за тебе леп.

Не мора број голова да буде репер лепог фудбала то се слажем, мени је лично динамика игре најбитнија.

#35 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 23 June 2012 - 23:11

Za mene je lep fudbal, kad 90 minuta gledam utakmicu, ocekujuci da se svakog minuta nesto desi, kad 90 minuta mirise na gol...

#36 ZvezdaIznadSvega

ZvezdaIznadSvega
  • Members
  • 13,463 posts

Posted 23 June 2012 - 23:14

Ја не убеђујем никог, за мене је сморан баш као што је за тебе леп.

Не мора број голова да буде репер лепог фудбала то се слажем, мени је лично динамика игре најбитнија.


E to je vec nesto drugo... Spanci su u stanju da po potrebi, spuste, pojacaju ritam utakmice u zavisnosti od rezultata, poenta je da se u 99% slucajeva oni pitaju.... na ovom prvenstvu po svemu prikazanom jedino Nemci bi mozda mogli da pokusaju da im nametnu visok ritam od pocetka do kraja i opet je pitanje kako bi se to zavrsilo. Njihov "comfort zone" jeste da umrtve igru i iznanadnom promenom ritma ugroze pomalo "uspavanog" protivnika ali im u tome svesrdno pomazu i protivnici, svi protiv Spanije odstupaju od igre kojom se suprotstavljaju ostalim rivalima i pokusavaju sa parkiranjem autobusa... tesko je u takvim situacijama ocekivati visok ritam.

Da ne palamudim mnogo, Robi objasnio...

http://www.mondo.rs/...da_poludis.html

Edited by ZvezdaIznadSvega, 23 June 2012 - 23:31.


#37 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 24 June 2012 - 01:01

Билић је објаснио како се мора играти против Шпаније, далеко више су они приказали него Французи који су заслужили да изгубе. Прекукавички су поставили стратегију и тактику, моћни су Шпанци, попут Барселони али ипак за разлику од Каталонаца они немају Месија који је увек у стању да наниже 3, 4 играча и ушета се у гол. Овде ипак играчи испред Ћавија и Инијесте нису баш тако моћни. Уосталом и Италијани су сасвим коректно одиграли против њих а нису играли овако дефанзивно.
За Португалце мислим да ће деловати немоћно, као на пример против Обале Слоноваче на СП у Јужној Африци.

#38 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 24 June 2012 - 07:06

a kakav je to haos bio u francuskoj reprzentaciji posle utakmice sa šveCkom?

#39 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 24 June 2012 - 08:25

Билић је објаснио како се мора играти против Шпаније, далеко више су они приказали него Французи који су заслужили да изгубе.


nije bash fer da komentarishem poshto sam poslednji fudbal gledao na svetskom pre dve god
ali imam utisak da 'rvati pored skila imaju i taj 'nejebavajuci stav' kad igraju protiv favorita..
jako mi se svidja njihov mentalni pristup, slichan onom koji mi imamo u kosharci, nazhalost nikad u fuci

#40 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 24 June 2012 - 08:35

jako mi se svidja njihov mentalni pristup, slichan onom koji mi imamo u kosharci, nazhalost nikad u fuci


ma Hrvati imaju taj stav i u košarci. Al teško numeju pa im on nije dovoljan za pobede. :D

inače im je menatlna snaga i stav, po meni, najveći kvalitet. Odbrana, koja je daleko najslabiji deo ovog tima je odigrala sjajno kada je bilo najpotrebnije.

#41 gervasius twinkleminkleson

gervasius twinkleminkleson
  • Members
  • 1,731 posts

Posted 24 June 2012 - 08:45

Билић је објаснио како се мора играти против Шпаније, далеко више су они приказали него Французи који су заслужили да изгубе.


Italijani su neuporedivo bolje i od Hrvata i Francuza igrali protiv Spanaca.

Sto se tice same igre Spanije, moze nekome biti dosadna, ali oni igraju na rezultat. Veoma oprezan fudbal, defanzivan u sustini, samo je rezultat bitan. Druge ekipe to rade tako sto se povuku, Spanci drze loptu i kontrolisu igru. I opet su, po meni, prvi favoriti. Josh jedino kad bi Del Bosque koristio Llorentea a ne Torresa...

#42 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 24 June 2012 - 11:58

pitanje je da li je to defanzivo fudbal
po meni je ono shto igraju barca i espanja poslednjih 5-6 ili kol'ko god. vrlo slichno onome shto oduvek igra brazil

to nije jurishanje na gol, ali mi je teshko da ga percipiram kao defanzivu

da se razumemo, ja gotivim 'talijane, tako da nemam nishta protiv izuzetno odbrambenog pristupa

#43 gervasius twinkleminkleson

gervasius twinkleminkleson
  • Members
  • 1,731 posts

Posted 24 June 2012 - 12:20

Ja nemam apsolutno nista protiv defanzivnog fudbala, uopste. Mislim, naravno, vise volim da gledam Zemanoliki spektakl, ali razliciti stilovi, razliciti nacini igre su ono sto cini fudbal zanimljivim. Ne mislim da Spanci igraju konervativno na isti nacin na koji su to radili Grci kad su osvojili, ali fakat je da igraju oprezno. Mislim da je Barca ipak drugacija, raznovrsnija. Ali, daleko je lakse timovima da budu raznovrsni i da gaje lijep fudbal, nego reprezentacijama [jer klubovi imaju mjesec-dva priprema, mjesece igre, treninga zajedno, sto nije slucaj sa reprezentacijama]. Takodje, ekipe se zatvore protiv Spanije, po meni i previse, i zasto bi Spanci rizikovali otvarajuci se previse ako imaju dovoljno kvaliteta i da se 'dosadnom' igrom, bez previse rizika dodje do rezultata?

Takodje, mislim da ekipe grijese sto se previse zatvaraju protiv Spanaca, mislim da grijese ako misle da to Spance previse nervira. Italijani su pokazali da se moze i te kako ugroziti Spanija i ako ne igras bunker.

#44 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 24 June 2012 - 16:34



#45 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 24 June 2012 - 17:46

Italijani su neuporedivo bolje i od Hrvata i Francuza igrali protiv Spanaca.

Sto se tice same igre Spanije, moze nekome biti dosadna, ali oni igraju na rezultat. Veoma oprezan fudbal, defanzivan u sustini, samo je rezultat bitan. Druge ekipe to rade tako sto se povuku, Spanci drze loptu i kontrolisu igru. I opet su, po meni, prvi favoriti. Josh jedino kad bi Del Bosque koristio Llorentea a ne Torresa...


Upravo tako. Španci u čitavoj knock-out fazi svetskog prvenstva nisu primili gol, ovde su primili samo jedan, na otvaranju. Posedom lopte kontrolišu utakmicu, stvaraju malo šansi, ali dozvoljavaju protivniku još manje. Koriste situaciju da protivnici previše energije i koncentracije troše da bi se odbranili od njih. A uspešno se braniti protiv njih više nije nemoguća mislija. Italijani su, kao što si rekao, igrali dosta otvoreno, Hrvati su skupljali u sredini odbrane, a ostavljali im prostor na bokovima, Francuzi su držali zadnju liniju vrlo visoko...i sve je to funkcionisalo, nije bilo previše prilika za Špance.

Činjenica je da je igra protiv njihovih beskonačnih kratkih pasova psiho-fizička tortura. A onda, i kada dođeš do lopte, trpiš stravičan presing, ne dozvoljavaju ni trenutak vremena da nešto smisleno uradiš s loptom. Svi se skupe na malom prostoru, i praktično igraš protiv bunkera na sredini terena, a još si na svojoj polovini. I to je recept kako sistematski melju protivnike.

Tako da, svakako ih treba napasti, ali to je lako reći. Potrebni su igrači koji su jaki na lopti, koji su sposobni da se zagrade, naprave dribling i odbrane se od prvog presinga, pri prijemu lopte. Ako to prođe, povećavaju se šanse da se nešto uradi u napadu. Prvi put kad je Lampard to uradio na Kamp Nou, Čelsi je dao gol Barsi. Kada su Mandžukić i Modrić to počeli da rade u drugom poluvremenu, počeli su i problemi za Špance.

I još jedna stvar me zanima, da li je ovo što su Španci igrali do sada njihov maksimum? Jer ako jeste, mislim da oni ovo neće osvojiti. Ali, postoji i mogućnost da su do sada igrali samo koliko im je potrebno. Šteta što ih neko nije načeo, poveo protiv njih, onda bi verovatno imali odgovor na to pitanje. Znam da su Italijani poveli, ali Španci su odmah izjednačili, tako da taj slučaj nije relevantan.

U svakom slučaju navijam za to da Portugal povede.