Jump to content


Photo
- - - - -

Četvrtfinale: Spanija-Francuska


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
49 replies to this topic

Poll: Četvrtfinale: Spanija-Francuska (19 member(s) have cast votes)

U polufinale ide...

  1. Spanija posle 90 minuta (9 votes [47.37%] - View)

    Percentage of vote: 47.37%

  2. Francuska posle 90 minuta (3 votes [15.79%] - View)

    Percentage of vote: 15.79%

  3. Spanija posle produžetaka (1 votes [5.26%] - View)

    Percentage of vote: 5.26%

  4. Francuska posle produžetaka (2 votes [10.53%] - View)

    Percentage of vote: 10.53%

  5. Spanija posle penala (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  6. Francuska posle penala (4 votes [21.05%] - View)

    Percentage of vote: 21.05%

Navijaću za...

  1. Spaniju (5 votes [26.32%] - View)

    Percentage of vote: 26.32%

  2. Francusku (10 votes [52.63%] - View)

    Percentage of vote: 52.63%

  3. Nikoga (4 votes [21.05%] - View)

    Percentage of vote: 21.05%

Vote Guests cannot vote

#1 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 21 June 2012 - 18:10

U subotu u Donjecku na Donbas areni u borbi za polufianle sastaće se Španci i Francuzi.

Posted Image

Nakon bledog remija i iste takve partije Toresa protiv Italijana, reprezentacija Španije, baš kao i centarfor Čelzija, pokazala je kvalitet protiv nemoćne Irske. U poslednjem kolu teže nego što se mislilo, pogurana od strane Volfganga Štarka, Crvena furija je savladala Hrvatsku i, kako se pre početka turnira i očekivalo, zauzela prvo mesto u grupi.
U prvom kolu Petlovi su igrali nerešeno sa Englezima, pa je pobeda nad domaćinom Ukrajinom, i pored poraza od Šveđana, bila dovoljna za drugo mesto u grupi D i plasman u četvrtfinale.

Istorijski gledano, Španci su dobili verovatno najtežeg mogućeg protivnika, mađutim, ako gledamo trenutno stanje u evropskom fudbalu, najteži rival je zapao Francuzima. Francuska je poslednja reprezentacija koja je izbacila Španiju sa nekog velikog takmičenja, sa Svetskog prvenstva 2006. godine.

http://www.youtube.com/watch?v=6dF4w5K1Bsc

Španci dobro pamte i finale Euro iz 1984. godine, kada su ih jos jednom eliminisali Petlovi predvođeni Mišelom Platinijem, a Francuzi su bili kobni po komšije i 2000. godine.

http://www.youtube.com/watch?v=DRjzNsUgK6s

Svetski i evropski šampioni ipak nemaju razoga za strah, od 30 mečeva između ove dve reprezentacije slavili su 13 puta, dok su Francuzi 11 puta bili uspešniji. Ovo je jedinstvena prilika za Crvenu furiju da osvoji tri velika prvenstva za redom, što bi ovu sjajnu generaciju upisalo u istoriju.

Posted Image

Od 2004. i meča sa domaćinom Portugalom, Španci ne znaju za poraz na kontinentalnom šampionatu i želeli bi da produže niz bar za četiri godine.
Bude li Fabregas počeo i ovaj meč sa klupe, biće mu to 7 nastup kao rezerva na Evropskim prvenstvima, po čemu bi postao rekorder. Ćavi je već ušao u istoriju sa 136 pasova (127 uspešnih) protiv Irske, čak 19 više od doskorašnjeg rekorda Kumana iz 1992. Od poslednjih 20 mečeva na svetskim i evropskim šampionatima Španija je imala posed lopte od više od 50 % na 19 utakmica, izuzetak je samo finale iz 2008. godine protiv Nemačke.
Kasiljasu je ovo četvrto prvenstvo Starog kontinenta po čemu je nacionalni rekorder.
Posted Image

Francuzi ulaze kao u autsajderi u ovo četvrtfinale, međutim nisu bez šansi. Poraz od Šveđana prekinuo je niz od 23 meča bez poraza, međutim tek pobedom nad Ukrajinom prekinuli su niz od osam mečeva na završnim turnirima bez pobede.
U ovom meču Blan neće moći da računa na Mexesa zbog kartona.
Posted Image

Meč će suditi Italijan Rizoli.
Posted Image

Utakmica počinje u 20:45.
Posted Image

Edited by Xpert, 21 June 2012 - 20:30.


#2 Sle

Sle
  • Members
  • 1,297 posts

Posted 22 June 2012 - 07:47

Allez France!

#3 Cooltywattor

Cooltywattor
  • Members
  • 5,505 posts

Posted 22 June 2012 - 09:38

Kaniš li se okititi krunom - kad-tad moraš poraziti kralja.

Francuzi su, čuvajući noge u poslednjem kolu grupne faze, došli u situaciju da na ovaj, (možda i) najteži ispit u pohodu ka kruni, izađu već u četvrtfinalu. Da li je to dobro ili loše - videće se.
Bilo kako bilo, sigurno je da petlovi nisu naročito oduševili u prethodna 3 meča, ali isto tako je jasno da imaju potencijala i da mogu da dobiju bilo koju ekipu na šampionatu. Čini se da im više leži igranje protiv ofanzivnijih ekipa gde imaju više prostora za brz manevar, nego poziciono građenje šansi protiv bunkeraša.

Španci takođe ne baš blistavi - mučenje sa žabarezima, raskantavanje nejakih Iraca, pa naguravanje na mišiće, više-sreće-neg-pameti i sudijski vetar (ma oluju jebote) u leđa protiv odličnih Hrvata...
mora se priznati da smo od Kraljeva Mamba očekivali malo više.
Pa ipak, i za njih je sasvim jasno da na terenu mogu da urade bukvalno šta hoće. Barsina trojka u vezi igra zajedno bukvalno ceo (profesionalni) život i tu nema da nema. Ono što škripucka, imo, jeste veza španske sredine sa (pretežno) engleskim napadom, kao i defanzivna igra (fali Pujolčina).

Sve u svemu - očekujem dobru fudbalsku predstavu i nadam se pobedi Francuza.

#4 TNT

TNT
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 23 June 2012 - 12:15

Ako kaniš pobijediti Španjolce, ne smiješ 'gubit glavu. A upravo je odsustvo koncentracije, u dosadašnjem toku prvenstva koštalo Francuze bezbrižnog prolaza u četvrtfinale, odnosno poraza u meču sa Šveđanima i gubitka bodova protiv Engleza. Francuzi posle dugo vremena deluju kao ozbiljan, disciplinovan kolektiv, ali i dalje njihov potencijal ne dolazi do izražaja. Ozbiljnost se ogleda u zalaganju, ali ne i u uigranosti. Zadnja linija je sklona ispadima, u prvom redu kasapina Meksesa, vezni igrači isuviše carine loptu i neretko su u kontrafazi sa napadačima, a napadači, poslovično u svađi sa loptom. Postavlja se pitanje, kako izaći pred protivnika? Igra po bokovima, ma koliko postojao kapacitet za takvu igru, naspram odličnih defanzivaca poput Arbeloe i Albe, ne deluje kao realna opcija. Najveće muke Španci su po pravilu imali protiv selekcija koje su se stabilno branile, a šanse u napadu tražile kroz polukontre i kontre uz maksimum tri precizna pasa unapred. Klasična čekalica je nešto što Francuzi u teoriji mogu da izvedu. Presing M'Vile i Alu Diarre na svojoj trećini, oteta lopte, istrčavanje Riberyija, Benzeme ili Meneza, precizan pas u prostor ili noge, brz beg odbrambenim igračima Španije, i realizacija sa igračem više na protivničkoj polovini. Bilo kakva varijanta pozicionog fudbala Francuza rezultovala bi obrnutim epilogom. Brza tranzicija Španaca, utrčavanje u prostor, i ušetavanje u gol. Što se Španaca tiče, u odnosu na ranija takmičenja, na kojima su briljirali, sada su oslabljeni(ili ne) za neigranje vremešnog i sporog Karlesa Pujola, te najboljeg strelca Davida Vilje. Poboljšanje u odnosu na ranija prvenstva je pojava Đordija Albe, sjajnog defanzivca i vrlo dobrog ofanzivnog levog beka, koji je svestraniji igrač u odnosu na Del Horna, Capdevillu i Arbelou, koji su igrali na takmičenjima od 2006. do danas. Sergio Ramos je pomeren u sredinu, i u paru sa Piqueom, predstavlja najbrži štoperski tandem među kandidatima za titulu. Sredina je pojačana Davidom Silvom koji glumi Messija ispred trija Xavi, Busquets, Xabi, a naspram Inieste. Za sada, Španci nisu pokazali efikasnost i lakoću stvaranja prilika kao na prethodnim velikim takmičenjima. Torres jeste postigao nekoliko bitnih golova u poslednja tri meseca klupskog i reprezentativnog fudbala, ali još uvek na odaje utisak napadača sa ubitačnim instinktom. Llorente nije okusio fudbal na ovakvom nivou, bar ne toliko često, da bi od njega moglo nešto da se zahteva i očekuje. Sigurno je da postoji ogromna želja za revanšom za poraz na SP 2006. ali se postavlja pitanje, da li je želja dovoljna za trijumf, ako se uzme u obzir da otvorena igra Španaca već neko vreme unazad ne rezultuje golovima. Dakle, ovo bi uslovno mogla da bude utakmica za fudbalske sladokusce, ukoliko Del Bosque odluči da Španija krene u skladu sa nadimkom, furiozno i svim snagama u napad. Nažalost, s obzirom na odsustvo poverenja u sopstvene napadače, bojim se da će stari lisac da se odluči za tika-taka nadmudrivanje, što sa aspekta navijača u fotelji ne donosi naročito uzbudljiv fudbal.

Edited by TNT, 23 June 2012 - 12:17.


#5 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 23 June 2012 - 19:03

Spanija(4-3-3): Casillas,Arbeloa,Sergio Ramos,Pique,Alba,Busquets,Xavi,Xabi Alonso,Iniesta,Silva,Fabregas

Francuska(4-5-1): Lloris,Reveillere,Rami,Koscielny,Clichy,Mvila,Cabaye,Debuchy,Malouda,Ribery,Benzema

Posted Image

#6 Xpert

Xpert
  • Members
  • 22,572 posts

Posted 23 June 2012 - 20:04

Kakva majstorska akcija! :hail:

#7 ZvezdaIznadSvega

ZvezdaIznadSvega
  • Members
  • 13,463 posts

Posted 23 June 2012 - 20:05

Ne znam sta je Blan hteo sa ovom postavkom... jedini logican odgovor je da primi sto manje... Napunice ih "furija"...

#8 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 23 June 2012 - 20:10

Nasri ulazi na poluvremenu i preokrece -_-

#9 stvorko

stvorko
  • Banned
  • 3,004 posts

Posted 23 June 2012 - 20:14

da li je zaista moguce da francusku reprezentaciju prati samo 800 navijaca kao sto kaze aca ?

ostavljam mogucnost da sam pogresno razumeo.

#10 Vlax

Vlax
  • Members
  • 3,869 posts

Posted 23 June 2012 - 20:33

Francuzi ne mogu, Spanci nece, sve u svemu do sada mnogo dosadna tekma

#11 add me on xvideos

add me on xvideos
  • Members
  • 26,655 posts

Posted 23 June 2012 - 20:35

neverovatno dosadna utakmica.

#12 dulematic

dulematic
  • Members
  • 11,603 posts

Posted 23 June 2012 - 20:37

Nema leba od ovih Francuza. A nadao sam se da ce oni izbaciti ove smorove :ajme:

#13 ZvezdaIznadSvega

ZvezdaIznadSvega
  • Members
  • 13,463 posts

Posted 23 June 2012 - 20:47

Tehnicki najdominantnija reprezentacija koju sam ja gledao (Brasil included)... u nekim momentima deluju da igraju tacno koliko treba, ima tu jos dosta rezerve.

#14 dulematic

dulematic
  • Members
  • 11,603 posts

Posted 23 June 2012 - 20:52

Kakvo simuliranje Albe :-1: Ali sudija nije hteo da vidi, naravno!

#15 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 23 June 2012 - 20:56

Protiv Spanaca pali samo ono sto je Bilic igrao, Francuzi malte ne nepomicni u ovom bunkeru, a Spanci sire po celom terenu...