Jump to content


Photo
- - - - -

Četvrtfinale: Nemačka-Grčka


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
44 replies to this topic

Poll: Četvrtfinale: Nemačka-Grčka (34 member(s) have cast votes)

U polufinale ide...

  1. Nemačka posle 90 minuta (25 votes [73.53%])

    Percentage of vote: 73.53%

  2. Grčka posle 90 minuta (1 votes [2.94%])

    Percentage of vote: 2.94%

  3. Nemačka posle produžetaka (2 votes [5.88%])

    Percentage of vote: 5.88%

  4. Grčka posle produžetaka (1 votes [2.94%])

    Percentage of vote: 2.94%

  5. Nemačka posle penala (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  6. Grčka posle penala (5 votes [14.71%])

    Percentage of vote: 14.71%

Navijaću za...

  1. Nemačku (16 votes [47.06%])

    Percentage of vote: 47.06%

  2. Grčku (14 votes [41.18%])

    Percentage of vote: 41.18%

  3. Nikoga (4 votes [11.76%])

    Percentage of vote: 11.76%

Vote Guests cannot vote

#1 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 20 June 2012 - 17:28

U petak na Gdanjsk areni koplja ce ukrstiti Nemačka, pobednik grupe B, i Grčka, koja je zauzela drugo mesto u grupi A.

Posted Image

Nakon nesrećnog remija i promašenog penala na otvaranju prvenstva protiv Poljske, problemi za Grke nisu nestali, već su porasli u meču protiv Češke, te su plavo-beli ušli u poslednje kolo sa minimalnim šansama za prolaz dalje. Međutim, na iznenađenje mnogih, pobedili su Rusiju koja je igrama sa početka šampionata stekla brojne simpatije publike. Disciplinovanom igrom, odbranili su svoj gol od opasne ruske navale, a gol Karagunisa doneo je potrebna tri boda.
Nemci su samo nastavili tamo gde su stali u kvalifikacijama. Osvojili su prvo mesto u "grupi smrti" uz maksimalan učinak (savladani su Portugal, Holandija i Danska). Četa Joakima Leva, inače najmlađi tim na prvenstvu, želi da pokaže da je konačno zrela za osvajanje trofeja.

Ni jedna ni druga ekipa nikada nije ispala u četvrtfinalu EP. Nemačkoj će ovo biti peti duel u ovoj fazi takmičenja (Nemci su prolazili i četvrtfinalne grupe, kada se igralo po drugačijem sistemu), a Grcima tek drugi, mada im je onaj prvi bio dovoljan da podignu pehar u Lisabonu 2004. godine. Taj veliki uspeh Grci su ostvarili disciplinovanom igrom predvođeni upravo Nemcem, Oto Rehagelom.
Posted Image

Istorija je svakako na strani Pancera. Grčka je odigrala sedam mečeva protiv Istočne Nemačke, dva puta je pobedila, dok su Nemci slavili pet puta. Sa Zapadnom i ujedinjenom Nemačkom odigrali su osam mečeva, Panceri su slavili pet puta, a Grci se nadaju da će u petak zabeležiti prvu pobedu.
Grke može da ohrabri podatak da ih Nemci nisu dobili na EP, jer je jedini susret u Italiji 1980. završen bez golova.

Ove dve reprezentacije poslednji put su se nadmetale za bodove u kvalifikacionoj grupi za plasman na SP 2002. u Japanu i Južnoj Koreji. U Hamburgu su Nemci slavili 2-0, a u Atini 2-4.

http://www.youtube.com/watch?v=dIZiDP0QvD8

Grci jesu autsajderi, ali nacija se jako dobro seća prvenstva pre osam godina i veruje u novo iznenađenje. U kvalifikacijama Grci nisu izgubili nijedan od deset mečeva. Ostali su ne poraženi i u dva meča protiv Hrvatske, koja je na prvenstvu pokazala da je jedna od najjačih evropskih reprezentacija. Pod vođstvom selektora Santoša, Grci su ostvarili 12 pobeda, 10 remija i samo dva poraza.
Poslednje i jedino učešće u ovoj rundi EP uspešno su završili protiv Francuza sa 1-0 i nadaju se novoj senzaciji.

Posted Image

Nemci su odličnoj formi.U poslednjih 14 takmičarskih mečeva su pobedili, što je i nacionalni rekord. Ove godine su po prvi put pobedili u svim mečevima u grupi na kontinentalnom takmičenju i nadaju se da je to znak da će slaviti i na kraju turnira. Od kada se igra po ovom sistemu, Nemci su dva puta igrali u četvrtfinalu, 1996. su pobedili Hrvate sa 2-1, a 2008. Portugalce sa 3-2. Zapadna Nemačka je 1972. izbacila Englesku, a četiri godine kasnije Španiju, ali su se tada igrali dvomeči. Ceo tim igra odlično, ali su oči nacije uprte pre svega u Gomeza, od koga očekuju da bude prvi golgeter šamiponata i predvodi reprezentaciju do pehara.
Posted Image

Utakmicu će suditi Slovenac Damir Skomina.
Posted Image

Meč počinje u 20:45
Posted Image

#2 ferengi

ferengi
  • Members
  • 485 posts

Posted 21 June 2012 - 02:23

Posted Image

:wicked:

#3 Cooltywattor

Cooltywattor
  • Members
  • 5,505 posts

Posted 21 June 2012 - 05:44

Sudi Skomina - komentariše Smorina.

Očekujem grčki bunker i razbiVanje istog od strane Gomeza.

Kec ko kuća.

#4 stvorko

stvorko
  • Banned
  • 3,004 posts

Posted 22 June 2012 - 07:07

sve osim potpunog ponizenja grka od strane nemacke kaznene ekspedicije bilo bi ne samo iznenadjenje, nego i nepravda.

melji !

Posted Image

#5 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 22 June 2012 - 08:21

Gazimo danas Grke, al će zbog zatvorene igre i kalkulacija nakon 2-0 ostati pri tom rezultatu. Vreme je, da me Ozil krene u Fantasyu i da mi dokaže, da se ne nadam u njega uzalud.. :tired:



EDIT: aja, očekujem, da će zemljak imati puno posla, kad se užari u grćkim glavama. Daj bože da sve odradi kako valja i finale mu ne gine. :lala:

Edited by Gogy, 22 June 2012 - 08:23.


#6 Dzep

Dzep
  • Members
  • 6,006 posts

Posted 22 June 2012 - 08:36

3:0 za Nemačku, Gomez gazi...

#7 TNT

TNT
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 22 June 2012 - 09:03

Najiskreniji bih voleo da Nemačka ispadne, ma koilko to izgledalo nerealno u ovom trenutku. Jednostavno ne volim taj secikesački mentalitet... A pošto ne mogu da smislim lenjive Grke, najvrv ću da propustim prenos...

#8 mikeb92

mikeb92
  • Members
  • 73 posts

Posted 22 June 2012 - 13:56

[img]http://l2.yimg.com/bt/api/res/1.2/3fJiYb4CGmjlW.ybNTEkBQ--/YXBwaWQ9eW5ld3M7cT04NTt3PTYzMA--/http://media.zenfs.com/en_GB/Sports/Eurosport/855023.png[/img]

Karagounis ne igra zbog 2 zuta kartona i ne znam kakav to autobus ispred 16-erca moze zaustaviti nemce.

Edited by mikeb92, 22 June 2012 - 13:56.


#9 add me on xvideos

add me on xvideos
  • Members
  • 26,655 posts

Posted 22 June 2012 - 18:36

bice ovo najdosadniji mec na turniru.

#10 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 22 June 2012 - 18:39

Навијам за Гомеша, Грци нека прођу ако буду били бољи али ако играју затворено, а не верујем да ће бити другачије, онда боље Немачка да дође до полуфинала.
Ваљда неће вечерас Лев убацивати Клосеа да јури рекорд <_<

#11 Lineker

Lineker
  • Members
  • 2,209 posts

Posted 22 June 2012 - 18:57

Iznenadjujuća postava Nemaca: Miler, Podolski, Gomez na klupi, umesto njih Reus, Šurle i Klose.

Edited by Lineker, 22 June 2012 - 18:58.


#12 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 22 June 2012 - 19:04

Iznenadjujuća postava Nemaca: Miler, Podolski, Gomez na klupi, umesto njih Reus, Šurle i Klose.


Ode meni fantazi :-1: :furious:

#13 Xpert

Xpert
  • Members
  • 22,572 posts

Posted 22 June 2012 - 20:11

Nemci su za ovih 25 minuta, mogli da daju minimum 3 gola. Moze ih ovo puno kostati.

#14 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 22 June 2012 - 20:12

Da nisu Nemci, smeo bih da potpisem da se ovo zavrsava 1:0 za Grke

#15 Dzep

Dzep
  • Members
  • 6,006 posts

Posted 22 June 2012 - 20:34

Možda se ja pravim pametan, ali meni je ovde samo Klose iznenađenje - Reus i Schurle su kraljevi, i to zna svako ko je ove godine gledoa Bundes ligu... Mislim da je Reus igrao bolje od Tomasa Milera cele sezone, i da ovo nije nikakvo kockanje Leva - ovo je samo dokaz koliko poverenja ima u svoje igrače.

U pravu je Del Boske - ovi Nemci izgleda stvarno nemaju slabu tačku