Jump to content

Photo

Deglobalizacija

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
108 replies to this topic

#16 Kinik

Kinik
  • Members
  • 41,789 posts

Posted 17 September 2012 - 17:50

...

... daleko ispod nivoa brige za koke nosilje ...

Ili za 'masnu piq ...'

...

#17 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 18 September 2012 - 09:32

vidite, ni nacionalna drzava nece niti trajna formacija, usled ekonomskog kolapsa zemenice je komunalni sistem.

ali, posto me stalno pljujete ispricacu vam nesto o sebi, odacu va,m tajnu. I ja sam nekada bio kao vi, voleo sam slobodu i mastao o njoj. A onda sam je dobio. U Holandiji ziveo sam u kuci zajedno sa mnogim mladim, nekonvencionalnim ljudima. Bili su to zestoki dani. Uvece se nije bas znalo ko spava s kim, izjutra, posle wc-a, devojke bi odlazile u druge krevete. To, subotom i nedeljom, radnim danima svi su se vredno usavrsavali. Sve je to bilo kao super.
Onda jednog dana, dobijem grip. Shvatim ubrzo d aniko nema vremena d ami kupi aspirin. Svi zauzeti svojim hobijima, radostima, usavrsavanjima, zaradjivanjima. Odem sa 39. i kupim sam.

Tada sam naucio da prezirem anarhiste i levicare i liberale. To je u stvari sve isto, samo se kao kolicina soli pojavljuje stepen individualizma.

Nadjem drugi stan. Druzimo se sa babama i dedama. MOja zena i ja zivmo kao pustinjaci. Ja radim u korporaciji. Bele kosulje, poslovne zene,hladna i mrtva lica. POstepeno saznajem da su svi bolesni ili ludi. Ljudi padaju pod pritiskom, kolege se gube. Bolesnima daju 6-10 plata da biu dali otkaz, (gouden handdruk)
Postepeno ludim zbog uzasa koji vidim i zbog svega sto mi se namece. Umirem od gadjenja spram te ljudske bede i poslusnosti (ne shvatajuci da ima gore i od toga, a to je moralna beda Srbije).

Na kraju, probelmi sa spavanjem, osrteceni nervi, sto vidite i u mom pisanju.

Na kraju, povratak u Srbiju. Mogucnost da zivim potpuno izolovano uz neke manje egzistencijalne i hihijjenske probleme.

Sa ovakvim iskustvom, koje cete tek steci i vi cete shvatiti koliko je covecanstvo zabrazdilo. Ja sam dragi liberali ziveo vase snove.

#18 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,265 posts

Posted 18 September 2012 - 09:41

Da je Hitler primljen na likovnu akademiju a Sapunaru neko dao aspirin sve bi bilo drugačije.

#19 Div

Div
  • Members
  • 7,697 posts

Posted 18 September 2012 - 10:40

Da je Hitler primljen na likovnu akademiju a Sapunaru neko dao aspirin sve bi bilo drugačije.

Tebi ni na koji način Sapunar, a bogu hvala ni Hitler, ne sprečava da živiš svoh liberalni san.
Ta sitna dobacivanja i podjebavanja ti ne pomažu u tome, osim ako je to ono što želiš od života, ako je to vrhunac životnog zadovoljstva. U tom slučaju, uživaj.

#20 Mimix

Mimix
  • Members
  • 571 posts

Posted 18 September 2012 - 11:18

POstepeno saznajem da su svi bolesni ili ludi. Ljudi padaju pod pritiskom, kolege se gube. Bolesnima daju 6-10 plata da biu dali otkaz, (gouden handdruk)
Postepeno ludim zbog uzasa koji vidim i zbog svega sto mi se namece. Umirem od gadjenja spram te ljudske bede i poslusnosti...

Rece Rocky Balboa u nekom od nastavaka,da nije vazno koliko jako mozes zadati udarac,vec da je vazno koliko jakih udaraca mozes istrpeti,a ostati na nogama...

#21 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,265 posts

Posted 18 September 2012 - 11:25

Tebi ni na koji način Sapunar, a bogu hvala ni Hitler, ne sprečava da živiš svoh liberalni san.
Ta sitna dobacivanja i podjebavanja ti ne pomažu u tome, osim ako je to ono što želiš od života, ako je to vrhunac životnog zadovoljstva. U tom slučaju, uživaj.

Kada sam ja to rekao da živim liberalni san? Ja ceo svoj život živim taj vaš desničarski, protofašistički san u kojem je bitno samo ono što "mi" radimo a svet može da ode do đavola, uvek negde između vremenske prognoze i odjavne špice.
Ono što ću ponavljati dokle god sam na forumu je da ta vaša ljubav prema domovini, antiglobalizam, "pravda za male narode" i sl. bulažnjenja potiču iz pregoleme frustracije koje može da gaji samo ograničen čovek. Slobodan čovek, duhom i telom, može da preživi i u diktaturi (kakva je u Srbiji jer alternative vladajućem etnocentrizmu nema) ali vama, ograničenima, ne pomažu ni najdemokratskiji sistemi da se izdignete iznad nacionalnih taraba.
To na najbolji način prikazuje naš Aspirinko.

Edited by melankolic, 18 September 2012 - 11:27.

#22 Kinik

Kinik
  • Members
  • 41,789 posts

Posted 18 September 2012 - 11:52

...

Zirinovski koji je jedno vreme vedrio i oblacio na ruskoj politickoj sceni (dok ga drzava nije kupila) voleo je da preti, pa i vojnim dejstvima, - uopste, ponasao se kao ludak.

Pa se neko od novinara setio jednje njegove brosurice sa licnim ispovestima gde je opisivao slucaj kad mu jedna devojka na letovanju 'nije dala'.

Pa sarkasticni novinar rece; ali zasto, zasto mu nije dala?

Tako i 'aspirinko'.
Samo me interesuje - a kako bi iz pecine stigao do 'aspirina'?

Znaci kad se mastaju sapunjarski zaosinuti snovi, - onda je dobra i pecina i nehigijena i ostale bedastoce.
A kad dobije grip - neka neko ode da mi kupi 'aspirin'!

...

#23 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 18 September 2012 - 12:08

pa nisam ja ceo zivot mislio ovako i bio ovakav

#24 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,265 posts

Posted 18 September 2012 - 12:11

pa nisam ja ceo zivot mislio ovako i bio ovakav

Ali zato jesi ceo život razmažen, kmeza.
Zamisli da se meni, svaki put kada imam temperaturu, nisu našli roditelji da mi prinesu aspirin. Šta sam trebao, da ih se odreknem preko novina/ foruma?

#25 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 18 September 2012 - 12:16

Ali zato jesi ceo život razmažen, kmeza.
Zamisli da se meni, svaki put kada imam temperaturu, nisu našli roditelji da mi prinesu aspirin. Šta sam trebao, da ih se odreknem preko novina/ foruma?

da jsam samo shvatio da su ziasta slobodni ljudi ostrva, nezainteresovani za druge ako nemaju novcani, emocionalni, seksualni ili neki drugi interes
drustvo slobiodnih ne funkcionise kafd si slab, ako si dete ili starac

znas li kako zive deca ovih slobodara... u paklu

#26 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,265 posts

Posted 18 September 2012 - 12:25

da jsam samo shvatio da su ziasta slobodni ljudi ostrva, nezainteresovani za druge ako nemaju novcani, emocionalni, seksualni ili neki drugi interes
drustvo slobiodnih ne funkcionise kafd si slab, ako si dete ili starac

znas li kako zive deca ovih slobodara... u paklu

Oni i jesu slobodni. Druga je stvar što slobodu ne definišemo isto. Za većinu Srba sloboda se definiše kao period između 40, 50 godine života (kada se ženidbom / udajom jedinka odvaja od porodičnog gnezda) i smrti.
Na Zapadu se slobodom smatra prepuštenost osobe (> 18 god) samom sebi. To što su te ostavili bez aspirina samo govori o tome da su oni naučeni od najranijeg detinjstva da se ponašaju samostalno i odgovorno.

Uostalom, kako to da niko ne beži iz tog Zapadnog pakla i da ga masovno naseljavaju ljudi iz Istočnih rajskih ostrva?

Edited by melankolic, 18 September 2012 - 12:30.

#27 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 18 September 2012 - 12:29

Uostalom, kako to da niko ne beži iz tog Zapadnog pakla i da ga masovno naseljavaju ljudi iz Istočnih rajskih ostrva?

bekstvo tek pocinje. Meksikanci napustaju USA. DO sada je na zapadu bilo vise posla. tako je bilo i za mene.

Ali pomislii na ekonomske aspekte slobode. Oni moraju da zive sami, da imaju svako svoju, barem sobu.... Skupi su.
Kinezi su jeftiniji, a ne zive u slobodi.
I to je ubilo slobodu.

Slazem seja. lep je taj osecaj, ali samo kad si s aprave strane. A ako te zena ostavi jer je ne "zabavljas" jer si deprimiran, jer ne zeli da "emotivno ulaze u tebe".
To e mnogima desilo, ili obrnuto.

Oni su nezrele licnosti. Upravo zato sto su bili prepusteni sebi. Treba im stalna zabava, stimulans.

#28 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,265 posts

Posted 18 September 2012 - 12:36

bekstvo tek pocinje. Meksikanci napustaju USA. DO sada je na zapadu bilo vise posla. tako je bilo i za mene.

Ali pomislii na ekonomske aspekte slobode. Oni moraju da zive sami, da imaju svako svoju, barem sobu.... Skupi su.
Kinezi su jeftiniji, a ne zive u slobodi.
I to je ubilo slobodu.

Slazem seja. lep je taj osecaj, ali samo kad si s aprave strane. A ako te zena ostavi jer je ne "zabavljas" jer si deprimiran, jer ne zeli da "emotivno ulaze u tebe".
To e mnogima desilo, ili obrnuto.

Oni su nezrele licnosti. Upravo zato sto su bili prepusteni sebi. Treba im stalna zabava, stimulans.

Tebi ne treba zabava? Ne verujem ti.
Žena nije ničiji rob i ako želi da menja svoj život, da proba da bude nešto što do sada nije bila, to je njeno pravo. S tim su na Zapadu odavno raskrstili dok na Istoku "ženi nije mesto" gde i muškarcu.
Ne, nego ćeš je vezati za radijator i prinositi joj hranu?
Samo se u primitivnim društvima promiskuitet žena naziva kurvarlukom a muškaraca mačizmom.

Svako ide gde misli da mu je najbolje. Ne bi ti išao u Holandiju da nisi mislio da će ti biti bolje. Otišao bi u Kinu ili Rusiju odavno da misliš da je tamo bolje nego u, recimo, Srbiji ali ti tako ne misliš. Tebi samo treba prineti aspirin kad imaš temperaturu. Možda i dobiješ kad na vrbi rodi grožđe.

Edited by melankolic, 18 September 2012 - 12:38.

#29 Div

Div
  • Members
  • 7,697 posts

Posted 18 September 2012 - 12:43

Kada sam ja to rekao da živim liberalni san? Ja ceo svoj život živim taj vaš desničarski, protofašistički san u kojem je bitno samo ono što "mi" radimo a svet može da ode do đavola, uvek negde između vremenske prognoze i odjavne špice.
Ono što ću ponavljati dokle god sam na forumu je da ta vaša ljubav prema domovini, antiglobalizam, "pravda za male narode" i sl. bulažnjenja potiču iz pregoleme frustracije koje može da gaji samo ograničen čovek. Slobodan čovek, duhom i telom, može da preživi i u diktaturi (kakva je u Srbiji jer alternative vladajućem etnocentrizmu nema) ali vama, ograničenima, ne pomažu ni najdemokratskiji sistemi da se izdignete iznad nacionalnih taraba.
To na najbolji način prikazuje naš Aspirinko.

Zaista idilično, dao čilka Kinik plusić.
Kad se malo dete usere, umaže govnima do guše, dođe mama pa kaže, ljubi ga majka, baš je slatko.
Spoiler

#30 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 18 September 2012 - 13:13

Tebi ne treba zabava? Ne verujem ti.
Žena nije ničiji rob i ako želi da menja svoj život, da proba da bude nešto što do sada nije bila, to je njeno pravo. S tim su na Zapadu odavno raskrstili dok na Istoku "ženi nije mesto" gde i muškarcu.
Ne, nego ćeš je vezati za radijator i prinositi joj hranu?
Samo se u primitivnim društvima promiskuitet žena naziva kurvarlukom a muškaraca mačizmom.

Svako ide gde misli da mu je najbolje. Ne bi ti išao u Holandiju da nisi mislio da će ti biti bolje. Otišao bi u Kinu ili Rusiju odavno da misliš da je tamo bolje nego u, recimo, Srbiji ali ti tako ne misliš. Tebi samo treba prineti aspirin kad imaš temperaturu. Možda i dobiješ kad na vrbi rodi grožđe.

jesam li ja pricao o kurvarluku i macizmu