Jump to content


Photo
- - - - -

Pravila oblacenja i maltretiranje gradjana


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
18 replies to this topic

#16 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 06 July 2012 - 16:25

Juce sam u povratku iz Crne Gore svratio do manastira Ostrog i tamo sto je i za ocekivati isto stoji obavestenje o pristojnom oblacenju. Medjutim video sam nekoliko ljudi u kratkim pantalonama i iz radoznalosti pitam jednog monaha otkud to da je to dozvoljeno u manastiru? Kaze covek da to obavestenje stoji kao molba i preporuka posetiocima, ali da je na kraju njima ostavljeno da odluce svojom kulturom i savescu.
Bitno da u poresko ne moze u bermudama... :rant:


Manastiri su privatne institucije i mogu da propisuju sta hoce. Organi drzavne uprave ne mogu, osim pod uslovima propisanim zakonom, da odbijaju da usluze gradjanina. Posto "zakon o bermudama" ne postoji (a i da postoji, bio bi neustavan), onda nikakve odluke o kucnim redovima nisu vazece.

#17 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 07 July 2012 - 02:24

Manastiri su privatne institucije i mogu da propisuju sta hoce. Organi drzavne uprave ne mogu, osim pod uslovima propisanim zakonom, da odbijaju da usluze gradjanina. Posto "zakon o bermudama" ne postoji (a i da postoji, bio bi neustavan), onda nikakve odluke o kucnim redovima nisu vazece.

Medjutim, ako noge nisu obrijane, onda bi makar brijacnicu trebali da postave na ulaz.

#18 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 07 July 2012 - 03:15

Manastiri su privatne institucije i mogu da propisuju sta hoce. Organi drzavne uprave ne mogu, osim pod uslovima propisanim zakonom, da odbijaju da usluze gradjanina. Posto "zakon o bermudama" ne postoji (a i da postoji, bio bi neustavan), onda nikakve odluke o kucnim redovima nisu vazece.

pa sad, manastiri su manastiri. i nije red da svaka budala izmislja pravila. na koncu ne trebas ni ici, nije obavezno. u/kroz manastire prodje najmanje 90% vjernika i desetak procenata turista i ''shaljivdzija'' tipa prethodnog diskutanta. ja sam isto dozivio u sarajevu prije dvije godine u zgradi suda. bio u shortsu i ''zaustavljen''. ali ima tu i neke logike majke mi, pa sta god vi rekli. dok sam cekao druga, koji je sasvim slucajno advokat i nema veze sa tim odlaskom u sud, a koji je bio propisno obucen i uzeo papire od mene da on odnese, nagledao sam se svega. cak i likova koji su dosli u skoro pa fiskulturnim gacama. pa jebote, stvarno. :D skoro mu se levo jaje videlo.

Edited by Rotterdamac, 07 July 2012 - 03:17.


#19 silvijadj

silvijadj
  • Members
  • 36 posts

Posted 09 July 2012 - 22:26

Pa sta da kazem , pogledao si ih popreko , samo mi reci da na kraju nisi usao???