Jump to content


Photo
- - - - -

Pravila oblacenja i maltretiranje gradjana


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
18 replies to this topic

#1 giz

giz
  • Members
  • 131 posts

Posted 08 June 2012 - 13:24

Da li je ovo nepristojno i neprikladno obucena muska osoba kojoj ne treba dozvoliti ulaz u javne ustanove tipa poreska sluzba i slicno!!!???
Sluzbenici obezbedjenja Protekta mi nisu dozvolili da na 35 stepeni ovako obucen udjem u poresku upravu u Glavnoj ulici u Zemunu, a zene mogu da ulaze u kracim bermudama i jos kracim suknjama!?

Posted Image

Pri tome na stubu stoji znak da je zabranjeno ulaziti u sorcevima, papucama i atlet majicama...

Posted Image

#2 uncletima

uncletima
  • Members
  • 7,571 posts

Posted 08 June 2012 - 14:43

nisu im se dopale sandale... ;)

#3 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 08 June 2012 - 15:48

Ja po ko zna koji put pisem - svu tu bagru treba tuziti. Ne postoji ni jedan zakonski osnov kojim javna ustanova moze da propisuje oblacenje za klijente (a i za zaposlene bi bilo pod znakom pitanja). Javne ustanove sluze gradjanima a ne obrnutno i dok to ne pocnu da shvataju, treba ih lupati gde boli. Bilo kakva odluka kojom se propisuje nacin oblacenja (osim ako nije zbog zahteva sigurnosti, tipa slemovi na glavi itd, prema zakonu o radu) je neutemeljena - ne postoji u Zakonu od drzavnoj upravi, niti u Zakonu o Poreskoj Administraciji, a ponajmanje u Zakonu o radu (koji, sve i da postoji ne moze da se primenjuje na gradjanina koji nije zaposlen u ustanovi).

#4 blondi

blondi
  • Members
  • 1 posts

Posted 10 June 2012 - 12:35

Potpuno i pristojno obucen covek,mogao bi bilo gde u Evropi uci u svaku ustanovu.Nebi mogao uci ovako u nocni bar.Nasi sluzbenici sebi mogu i suvise drskosti prema strankama da dozvole.

#5 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 10 June 2012 - 13:59

Realno, ruzne su ti 'lone. :lol:

Inace, tacno je da se zenama previse dopusta; ali mi je bilo drago videti da neku od ovih moronskih srbskih pevaljki nedavno iz slicnog razloga nisu pripustili u Palatu pravde.

#6 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 10 June 2012 - 14:16

Ja te ne bih pustio zbog saMdala, ali sreća tvoja, pa mene niko ne pita. ;)

Gradjanska neposlušnost, prestani da plaćaš porez zato što te nisu pustili u zgradu. Tj. pošalji kintu za porez notaru na račun (custody) i tuži majmune za diskriminaciju i uskraćivanje ljudskih prava.

Samo, da bi uspeo na sudu, trebalo bi da živiš negde van BantuSrbiStana, ali onda bi ti se to verovatno ne bi ni desilo.

#7 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 10 June 2012 - 15:11

Sat je mnogo veliki, moze da ugrozi sigurnost sluzbenika. ;)

#8 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 10 June 2012 - 15:54

Da li je ovo nepristojno i neprikladno obucena muska osoba kojoj ne treba dozvoliti ulaz u javne ustanove tipa poreska sluzba i slicno!!!???
Sluzbenici obezbedjenja Protekta mi nisu dozvolili da na 35 stepeni ovako obucen udjem u poresku upravu u Glavnoj ulici u Zemunu, a zene mogu da ulaze u kracim bermudama i jos kracim suknjama!?

Posted Image

vehabija?

#9 visnja

visnja
  • Members
  • 2,145 posts

Posted 10 June 2012 - 16:32

I mene su jednom vratili iz opstine, jer sam imala haljinu bez rukava i sandale, pri cemu je napolju bilo 35 stepeni i to verovatno u hladu Vradim se kuci, presvucem se, udjem u opstinu, kad na salteru sluzbenica sa tankim bretelicama i sve na izvolte. Ako vazi pravilo za stranke, onda valjda zaposleni treba da nam daju primer. Da preteruju preteruju. Nisu mogli da izmisle vecu glupost. :angry:

#10 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 11 June 2012 - 13:50

ta pravila su jedan od žešćih idiotluka :yucky:

inače mene jednom pandur zamalo nije izbacio iz Ljermontove jer sam imala kratku suknju na 35 stepeni, nekako me je ipak pustio jer sam odglumila ludilo, ali mislim stvarno...

#11 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 11 June 2012 - 20:27

...

...


Ni ja te ne bih pustio. Gde ti je peskir oko vrata?

...

#12 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 11 June 2012 - 22:46

imam neku rodbinu u skandinaviji, pa kad dodju ovdje (a uvijek dodju na ljeto) uvijek imaju za obavit nekakve papirologije po salterima raznih opcina/zupanija/zavoda, onda tetak redovno ode u kratkim hlacama i sandalama, i to ne ovakvim dugackim kao sto su tvoje, nego bas onakvim hlacicama kakve su prekrizene na ovoj gornjoj slici, kao negativan primjer - skandinavski lezeran stil i zdrava logika rasudjivanja: "ja njih placam, oni su moj servis". I nikad mu nisu pravili probleme. Jos im se obraca sa "ti", jer tamo je to (valjda) obicaj, pa je tako navikao :D a meni sve neugodno sa strane, dok se kuham u dugim hlacama i tenisicama+carapama.

nego, bas si nesto mislim da si trebao lijepo uzet papir i napisat izjavu da si dana tog i tog dosao obavit to i to i da te taj i taj cuvar nije pustio iz tog i tog razloga. I lijepo trazit potpis cuvara i jos dva svjedoka. I uslikat se kao prilog izjavi (najbolje pored cuvara da se i on vidi i da ne kazu da si se slikao negdje poslije).

e sad, ne znam koliko ovo drzi vodu (pravno), ali je vid pokazivanja gradjanske svijesti da smo svjesni da se radi budale od nas. netko od pravnika? Urose? :)


naravno, lako je sad pametovat, ne bi se ni ja snasao na tvom mjestu, pisem to vise kao ideju za neciju buducu situaciju...

Edited by Cro-boy, 11 June 2012 - 22:48.


#13 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 12 June 2012 - 06:02

...

nego, bas si nesto mislim da si trebao lijepo uzet papir i napisat izjavu da si dana tog i tog dosao obavit to i to i da te taj i taj cuvar nije pustio iz tog i tog razloga. I lijepo trazit potpis cuvara i jos dva svjedoka. I uslikat se kao prilog izjavi (najbolje pored cuvara da se i on vidi i da ne kazu da si se slikao negdje poslije).

e sad, ne znam koliko ovo drzi vodu (pravno), ali je vid pokazivanja gradjanske svijesti da smo svjesni da se radi budale od nas. netko od pravnika? Urose? :)


naravno, lako je sad pametovat, ne bi se ni ja snasao na tvom mjestu, pisem to vise kao ideju za neciju buducu situaciju...


Dok Uroš ne izađe sa stručnim komentarom evo jednog dela kućnog reda prvog suda u Beogradu.




ФОТОГРАФИСАЊЕ, АУДИО И ВИДЕО СНИМАЊЕ


Члан 12.


Фотографисање, аудио и видео снимање у згради суда може се обавити само уз претходно прибављено писано одобрење председника суда, у складу са посебним законом.



#14 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 12 June 2012 - 14:28

O kucnom redu - sudovi mogu da propisuju kucni red u kojem se recimo zabranjuje fotografisanje (u zgradi suda) jer se moze argumentovano tvrditi da se fotografisanjem moze narusiti tajnost postupka, uticati na rad sudija, ugroziti pravo optuzenih i tako dalje. Kada bi neko (recimo od novinara) pokusao da opovrgne ovakvu odredbu, sa razlogom mozemo ocekivati da bi ministarstvo, ili upravni sud odbio primedbu upravo zbog ovih argumenata. Argumenti o oblacenju ne postoje - odnosno mozda postoje u glavama ljudi koji bi da vide zensku butinu iznad kolena ali ne i musku, ili ni zenska ni muska gola ramena itd, ali ne mogu da zamislim da neko moze suvislo da se poziva na bilo koji zakon kojim bi to opravdao.

#15 giz

giz
  • Members
  • 131 posts

Posted 15 June 2012 - 01:04

Juce sam u povratku iz Crne Gore svratio do manastira Ostrog i tamo sto je i za ocekivati isto stoji obavestenje o pristojnom oblacenju. Medjutim video sam nekoliko ljudi u kratkim pantalonama i iz radoznalosti pitam jednog monaha otkud to da je to dozvoljeno u manastiru? Kaze covek da to obavestenje stoji kao molba i preporuka posetiocima, ali da je na kraju njima ostavljeno da odluce svojom kulturom i savescu.
Bitno da u poresko ne moze u bermudama... :rant:

Edited by giz, 15 June 2012 - 01:05.