Jump to content


Photo
- - - - -

Pomoc oko izrade sajta, SEO i marketing


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
20 replies to this topic

#1 danijel99

danijel99
  • Members
  • 11 posts

Posted 02 June 2012 - 18:38

Cao

Želim da napravim sajt. Nije puno komplikovan. To su uglavnom tekstovi i slike. Koji program biste preporučili, pošto neznam mnogo o izradi sajtova a htio bih to brzo da završim?

Onda trebam da uradim SEO i internet marketing kao AdWord i sl. pa ako neko ima par saveta bio bih zahavalan.

Čak bih i platio ako ima neko iskusan da pomogne

Edited by danijel99, 02 June 2012 - 18:39.


#2 uros3g

uros3g
  • Members
  • 1,173 posts

Posted 03 June 2012 - 11:00

Moj savet ti je wordpress, dovoljno modularan i dovoljno jednostavan. Izgled ti se manje više svodi na izbor teme, a funkcionalnost na izbor plug-ina. SEO je već posebna veština a u pitanju je stalan proces.

#3 danijel99

danijel99
  • Members
  • 11 posts

Posted 03 June 2012 - 20:44

Hvala drug

Čuo sam da ima ljudi koji ti za pare urade SEO. Stave puno linkova po netu, prijave na mnogo direktorijuma i sl

Zna li ko takvih? Do duše firme je lako naći ali oni uzimaju dobar novac. Možda neko ovako "usput" a ko se dobro razumije?

#4 uros3g

uros3g
  • Members
  • 1,173 posts

Posted 04 June 2012 - 16:21

Hvala drug

Čuo sam da ima ljudi koji ti za pare urade SEO. Stave puno linkova po netu, prijave na mnogo direktorijuma i sl

Zna li ko takvih? Do duše firme je lako naći ali oni uzimaju dobar novac. Možda neko ovako "usput" a ko se dobro razumije?


Aha tebe zanima linkovanje, to suštinski nije SEO iako se često mešaju ta dva termina. Principijelno gledano SEO je način da se tvoj sajt popenje na pretraživačima po pojedinim terminima kako bi korisnici lakše i brže našli baš tvoj sajt u šumi sličnih sajtova. Za to je važno imati korektan sadržaj.
Ovo što ti pitaš je tehnika da tvoj sajt bude što bolje pozicioniran na rang listima.

Te dve tehnike imaju dodirnih tačaka ali nisu identične, na to bulk linkovanje se ne gleda sa simpatijama iako nije neetično, uglavnom u boljim krugovima se smatra za beskorisno. Uglavnom se radi peške i ciljano, od onih tehnika tipa "linkujte Vaš sajt na 100 sajtova" nema ama baš nikakve koristi, ne savetujem da se zamlaćuješ s` tim, a pogotovo da plaćaš takvo nešto.

#5 danijel99

danijel99
  • Members
  • 11 posts

Posted 21 June 2012 - 20:04

@uros3g - Hvala ti što si mi to malo bolje pojasnio

@Duka i @MarkX- Momci hvala puno ali ništa za sad. Pa vam se javim ako što bude

#6 ljube

ljube
  • Members
  • 2 posts

Posted 11 July 2012 - 13:46

Kao što je rekao Uros3g najbitniji ti je sadržaj, i to kvalitetan sadržaj. Slike koje stvaljas gledaj da sto preciznije imenuješ i linkuješ. Dakle, u zavisnosti od tematike sajta, gledaj da sadržaj bude kvalitetan i zanimljiv. U početku zamoli prijatelje da što više šeruju tvoj sadržaj po sicijanim mrežama, a ukoliko sadržaj bude kvalitetan, i ostali će ga podeliti i to ti je ukratko dobar početak. da, i svakako koristi Vordpres jer je verovatno i najbolja platforma za vođenje internet sajta.

#7 Sonatasky

Sonatasky
  • Members
  • 2 posts

Posted 24 July 2012 - 20:14

Ukoliko želiš kvalitetan SEO, plašim se da ćeš morati adekvatno i da platiš jer je potrebno puno vremena da neko postane stručan u toj oblasti, nije to uopšte lako kao što možda deluje...

#8 Istria

Istria
  • Members
  • 14 posts

Posted 16 September 2012 - 23:08

Ovde se moglo puno toga pročitati i uglavnom je netačno, SEO je spoj svega gore navedenog, znači prvo se kreće od onpage optimizacije sajta, zatim je tu jako bitan kvalitetan autorski sadržaj, a na kraju i ono najvažnije link building, bez kojega ako niste neka brendirana firma, kao da vas i nema na internetu! Zato pokušaj pročitati što više informacija o SEO tehnici! Ja imam blog o SEO-u i bavim se time ali da ne bi ispala reklama, tebi neću raditi ma da mi daš milione :D

#9 uros3g

uros3g
  • Members
  • 1,173 posts

Posted 17 September 2012 - 21:29

Ovde se moglo puno toga pročitati i uglavnom je netačno, SEO je spoj svega gore navedenog, znači prvo se kreće od onpage optimizacije sajta, zatim je tu jako bitan kvalitetan autorski sadržaj, a na kraju i ono najvažnije link building


Mene jako zanima komparativna vrednost link bildinga, tj realna korist od istog.

#10 banes

banes
  • Members
  • 3 posts

Posted 26 September 2012 - 21:48

Nikad nije lose početi ni sa free blogerom,google ga prilično voli u pretragama...naravno kasnije WP ,domena,hosting i sve po redu...Najvažnije ti je da ti sadržaj bude makar 70% za ljude, a onih 30 % može za google bot :lala: . SEO nije lak i stalno se uči.

#11 GreenTea

GreenTea
  • Banned
  • 8 posts

Posted 17 October 2012 - 13:51

Imaš dobar tekst o SEO optimizaciji, jednostavno objašnjeno i pristupačno Zašto je SEO optimizacija tako važna ? i SEO optimizacija - kratki SEO kurs Meni je pomoglo. Pozz

#12 GreenTea

GreenTea
  • Banned
  • 8 posts

Posted 17 October 2012 - 13:53

Mada mislim da je to sada dosta promijenjeno obzirom da su na snazi Google panda i pingvin algoritmi, koji se zasnivaju uglavnom na kvalitetnim sadržajima, stranicama sa visokim PR itd. Nije više dovoljno napraviti veliki broj linkova i postaviti nekoliko ključnih riječi.

#13 goransavic

goransavic
  • Members
  • 11 posts

Posted 19 October 2012 - 15:52

GreenTea je u pravu treba ti kvalitetan sadržaj. Takođe je dobro da se taj sadžaj stalno dopunjava. Linkovi i dalje imaju veliku ulogu u SEO, samo treba izbegavati link exchange i link farming.

#14 elektro_pionir

elektro_pionir
  • Members
  • 44 posts

Posted 10 December 2012 - 03:29

Da li neko moze da odgovori na pitanje sta se trenutno smatra black hat seo tehnikama ?


Edited by elektro_pionir, 10 December 2012 - 03:29.


#15 jovanivezic

jovanivezic
  • Members
  • 5 posts

Posted 08 February 2013 - 14:50

Slažem se sa prvim komentarom - Wordpress je najbolje rešenje u ovom slučaju, a ima odlične pluginove za SEO optimizaciju. Na ovom blogu ima dosta korisnih informacija na tu temu - web dizajn blog