Jump to content


Photo
- - - - -

Banovci, vaš utisak o ovom naselju...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
17 replies to this topic

#1 deki_nb

deki_nb
  • Members
  • 4 posts

Posted 31 May 2012 - 00:10

Banovci su podeljeni na dve administrativne celine, na dve mesne zajednice Nove Banovce i Stare Banovce, što predstavlja posledicu istorijskog nasleđa. Nekada razdvojena dva naselja danas su spojena u jedinstveno naselje. Ovome je u mnogome doprinela izgradnja naselja Banovci-Dunav ili naselje sunca koje je gradilo sredinom 80-tih godina građevinsko preduzeće ,,Kablar,, Kraljeva pa otud i nezvanični naziv ,,na Kablaru,,. Nakon toga usledila je intenzivna gradnja individualnih porodičnih kuća u neposrednom okruženju ,,Kablara,, koje je spojilo dva naselja.


VIŠE INFORMACIJA NA SAJTU BANOVCI.RS banovci.rs - mi za nas - Dobro došli na sajt banovci.rs
galerija slika Banovci, 2008 :) - banovci.rs galerija slika

U opštini Stara Pazova Banovci imaju najmanji atar i najveći građevinski rejon kao i veliku gustinu naseljenosti (Novi Banovci 1150 st.na km2 ). Sa svojih približno 20 000 stanovnika (popis 2011), izuzetno dobrim klimatskim uslovima, blizinom Beograda, dobrom povezanošću sa auto putem E 75 koridorom 10 i Dunavskom magistralom i rivijerom, Banovci spadaju u idealna naselja za život.
Porodično stanovanje sa svim pratećim delatnostima u okviru stanovanja, sa 6 izlaza na reku, sa poslovno stambenim zonama na svim prilazima gradu, sa 3 izlaza na auto put Beograd-Novi Sad i sa izuzetno velikim zalenim površinama, predstavljaju konglomerat sadržaja koji omogućava razvoj kvalitetnog rezidencijalnog stanovanja koje je usaglašeno sa potrebama konvergiranja ka velikom gradskom centru koji je u blizini.
Za Banovce se može reći da je naselje porodičnih kuća i finih ušuškanih zgradica. Izuzetno malih gustina, velikih bašti i puno zelenila. I sve to uz Dunav. Za Banovce se možereći da predstavlja naselje izašlo na obalu reke. Preko 7 km obale predstavlja bliski kontakt reke sa ljudima koji tu žive i sa njihovim gostima. Banovci se prostiru od Dunava na istoku do auto puta E75 odnosno koridora magistralnog gasovoda na zapadu. Od granica katastarskih opština Zemuna na jugu do Belegiša na severu.


Šta mislite o ovom naselju i da li ste imali dodira sa njim?

Edited by deki_nb, 31 May 2012 - 00:23.


#2 markic84

markic84
  • Banned
  • 19 posts

Posted 03 June 2012 - 22:32

Najlepse naselje u okolini Beograda, definitivno. Obozavam dunavsku terasu

#3 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 04 June 2012 - 14:08

ja sam tamo odrasla :heart: (baš blizu Dunavske Terase)


ali nisam bila već 10tak godina, nemam pojma kako je sada


ono što mi je svojevremeno bio najveći minus je nedostatak beogradskog gradskog prevoza do tamo (morao je prvo lastin autobus, pa onda koješta drugo u zavisnosti u koji deo Beograda se ide)

#4 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 04 June 2012 - 17:43

Prelepo mesto, naravno kao i sva mesta blizu Dunava muku muči sa komarcima, ali mesto gde bih ja voleo da živim.

#5 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 04 June 2012 - 20:10

muku muči sa komarcima

o da

pogotovo ako se živi direktno pored reke


bwt može biti i problema sa vlagom

#6 markic84

markic84
  • Banned
  • 19 posts

Posted 05 June 2012 - 23:46

Slike Banovaca mozete pogledati na sajtu banovci.rs Banovci u sadašnjosti - banovci.rs galerija slika @
Naselje se dosta izgradilo u poslednjih desetak god.i siri se velikom brzinom
Sam Kablar je dobio dosta novih zgrada, pogotovo izmedju Svetosavske i Beogradske ulice.

#7 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 08 June 2012 - 10:14

Lep kraj, ali mnogo neplanske gradnje. Kazu da ima kriminala i narocito prostitucije zbog blizine auto puta

#8 stvorko

stvorko
  • Banned
  • 3,004 posts

Posted 08 June 2012 - 17:46

mesto gde ne postoje starosedeoci.

#9 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 09 June 2012 - 12:18

A Belegis? Kako je tamo? Blizu je BAnovaca?

#10 deki_nb

deki_nb
  • Members
  • 4 posts

Posted 11 June 2012 - 15:13

Belegiš je malo mesto sa oko 3 000 stanovnika, za ljude koji vole mir, tišinu i Dunav raj za dušu., smešten je uzvodno i relativno je blizu Banovaca, odnosno vikend naseljem je čak i spojen sa Starim Banovcima, dok je od Novih udaljen deset kilometara.
Dok u Novim Banovcima recimo imate četiri supermarketa (Maxi, Pekabetu, Plitvice 1 i 2, Point), na desetine manjih prodavnica, Matijević, tri banke (Erste, Alfa, KBC), dve pošte, menjačnice, knjižare, prodavnice mešovite robe (butici, elektro oprema, kućnih aparata...), osnovnu školu sa preko hiljadu đaka, vrtić, dvadesetak kafića, restorane, fast foodove, kladionice.....u Belegišu ste recimo primorani da izaberete između dve tri manje prodavnice i to je to.
Inače u Starim Banovcima su prošle god.otvoreni bazeni a i tamo postoji osnovna škola koju pohađa oko petsto đaka.
Da, tačno je da u Novim Banovcima uopšte nema starosedelaca, odnosno njihov broj je relativno mali.

Naselje je gotovo spojeno sa Batajnicom (koja je udaljena 3 km), centar Zemuna je oko 15 km od Banovaca.

Edited by deki_nb, 11 June 2012 - 15:20.


#11 markic84

markic84
  • Banned
  • 19 posts

Posted 16 June 2012 - 15:10

Djilas pokrece osnivanje opstine Batajnica,mislim da bi se Banovci trebali ukljuciti u ovu pricu. Da li bi bilo dobro za nas kad bi recimo postali deo te nove opstine i jel bi podrzali tako nesto?

#12 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 16 June 2012 - 16:14

Djilas pokrece osnivanje opstine Batajnica,mislim da bi se Banovci trebali ukljuciti u ovu pricu. Da li bi bilo dobro za nas kad bi recimo postali deo te nove opstine i jel bi podrzali tako nesto?


lose je vezivati se za Beograd

#13 deki_nb

deki_nb
  • Members
  • 4 posts

Posted 26 June 2012 - 14:21

Ja mislim da upošte nije loš predlog, banovčani su itekako vezani za grad, faktički to je prigradsko naselje Beograda, čak je i polovina stanovnika prijavljena u Zemunu zbog birokratije i svih ostalih nepovoljnosti koje nastupaju prijavom boravišta na teritoriji Stare Pazove.
Preko 90 % ljudi iz Banovaca svakodnevno odalazi do grada radi posla, školovanja, lečenja.......itd.
Mislim da je to sa Batajnicom super ideja.

#14 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 16 July 2012 - 14:43

bio sam pre par dana, na zalost Banovci postaju kao Kaludjerica

Edited by Sapunar, 16 July 2012 - 14:43.


#15 torrente77

torrente77
  • Members
  • 308 posts

Posted 07 August 2012 - 15:40

Banovci su jedno prijjatno i lepo mesto u SREMU!!!