Jump to content


Photo
- - - - -

Kako (p)ostati nezaposlen doktor nauka


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
18 replies to this topic

#16 Golubica

Golubica
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 04 June 2012 - 09:54

Ostala bez posla zbog kamera

B92 malo kasni, ali evo vesti i ovde. Ono sto meni nije jasno u celoj prici je ovo:

"Prvo su mi pismeno rekli da, onda su me pismeno stavili pred ultimatum, usmeno su mi obećali koješta, i onda opet usmeno povukli i tek pod pritiskom medija poslali preporučeno pismo, skroz navedevši neki drugi razlog zbog kojeg nisam prošla - bukvalno su me otpilili", kaže Maria Vivod.


Ukoliko Maria ima neki pisani dokaz o tome da su joj sredstva (bila) odobrena, zar ne bi mogla da tuzi ili tako nesto? Mislim znam, i ja sam naivna, ali iz clanka koji je ostavio Schrodinger nisam stekla utisak da postoji bilo kakav pisani trag tog dogovora, a to bi trebalo ipak da pravi bar nekakvu razliku. U sustini najbolje sto je mogla da uradi u ovakvoj zemlji jeste da se obrati medijima, ali paradoks je sto je upravo medijsko eksponiranje i zelela da izbegne. Praticu ovu pricu, zivo me zanima sta ce na kraju ispasti...

#17 sanguinic

sanguinic
  • Members
  • 4,162 posts

Posted 06 June 2012 - 02:17

Evo link na kome je prepiska Marie sa nadležnima (ne znam da li je cela prepiska postavljena), kao i zvanični odgovor :rolleyes: tj. obrazloženje, kako je ostala baz sredstava za projekat :

prepiska - e-mailovi

edit:
drugi link, na odgovor iz Pajtićevog kabineta (najnoviji dokument):

link 2

Edited by sanguinic, 06 June 2012 - 02:32.


#18 Golubica

Golubica
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 06 June 2012 - 13:23

Htedoh i ja to da okacim, ali hajde da se fokusiramo na najzanimljivije delove

Поштовани кандидати,

Обавештавам вас да ће свечано потписивање и уручивање Решења и Уговора за ангажовање истраживача, који су конкурисали и позитивно оцењени у акцији „Право на прву шансу“, бити у уторак, 15. маја 2012. године у Влади Војводине, 1. спрат, соба 23. Свечано потписивање ће бити у 11 сати.


Posto cisto sumnjam da je mejl ovakve sadrzine poslat svim kandidatima, a ne samo "pozitivno ocenjenim", ovo je indikacija da Maria Vivod jeste prosla.

Поштована Мариа,

Управо сам разговарала са проф. др Драгославом Петровићем и он ми је рекао да вам пренесем да ће председник Владе АП Војводине, др Бојан Пајтић сутра уручити решења. Уколико се сутра не појавите на уручењу решења и потписивању Уговора, не знам ко ће ни да ли ће вам неко уручити решења. Нећете имати никакве обавезе да дајете изјаве за медије, једина обавеза вам је да преузмете решење.


Boldovano je jos jedna potvrda da Maria jeste trebalo da potpise ugovor, s tim da se ovde vec vidi implicitna pretnja, odnosno "prijateljsko upozorenje".


Дошла сам лично 15. маја у 9.30 у канцеларију госпође Сударов-Ковачевић и тада сте ми усмено рекли да ће ми уговор бити послат поштом. Чак сте ми саопштили и име мог будућег ментора у пројекту (професора Коковића са Филозофског факултета у Новом Саду, кога сам у међувремену назвала телефоном и који је већ обавештен о мом пројекту и о будућој сарадњи између њега и мене).


Nakon ovoga nema nikakve dileme, Maria Vivod jeste bila jedan od uspesnih kandidata. Sve ovo se desava izmedju 11. i 23.5. da bi 29.5. dobila obavestenje da su "finansijska sredstva u celosti opredeljena". Blago receno: odvratno. Nadam se da ce dr Vivod uspeti da istera ovo do kraja, a ako ne, od srca joj preporucujem da ode u neku drugu zemlju, posto je ova pokazala svoje prioritete. Pa kada i poslednji iole pametan stanovnik Srbije ode, neka se preostala "vlastela" ugusi u sopstvenoj malogradjanstini i funkcionalnoj nepismenosti, kad vec ne pokazuje ni najmanju zelju da se to promeni...

#19 sanguinic

sanguinic
  • Members
  • 4,162 posts

Posted 06 June 2012 - 16:50

Posto cisto sumnjam da je mejl ovakve sadrzine poslat svim kandidatima, a ne samo "pozitivno ocenjenim", ovo je indikacija da Maria Vivod jeste prosla.

Nesumnjivo je da su svi kadndidati koji su prošli na konkursu (ili šta je to već) dobili ovaj poziv.
S tim što ja verujem da su svi doktori nauka, bez obzira na kvalitet i primenljivost projekata koje su predali, a sa kojim su konkurisali, bili "pozitivno ocenjeni". Čak i da kvalitet projekta nije na najvišem nivou, dobili bi ugovore da nade na nekim projektima koji već postoje i kroz njih bi se finansirali....tako da bi sigurno dobili tu "prvu šansu", bar na taj način.

Boldovano je jos jedna potvrda da Maria jeste trebalo da potpise ugovor, s tim da se ovde vec vidi implicitna pretnja, odnosno "prijateljsko upozorenje".

U pravu si, s tim da ja, možda naivno, nisam baš sigurna da vetar duva direkto iz Pajtićevog kabineta, pre će biti da odgovor "gde je zapelo", čuči baš u ovom grmu (od onoga od koga stiže to "prijateljsko upozorenje").

Nakon ovoga nema nikakve dileme, Maria Vivod jeste bila jedan od uspesnih kandidata. Sve ovo se desava izmedju 11. i 23.5. da bi 29.5. dobila obavestenje da su "finansijska sredstva u celosti opredeljena". Blago receno: odvratno. Nadam se da ce dr Vivod uspeti da istera ovo do kraja, a ako ne, od srca joj preporucujem da ode u neku drugu zemlju, posto je ova pokazala svoje prioritete. Pa kada i poslednji iole pametan stanovnik Srbije ode, neka se preostala "vlastela" ugusi u sopstvenoj malogradjanstini i funkcionalnoj nepismenosti, kad vec ne pokazuje ni najmanju zelju da se to promeni...

Naravno.

A najodvratnije od svega je to što po fakultetima, institutima (tih društvenih i humanističkih nauka) sede takvi mediokriteti, koji dobijaju projekte samo na lepe oči, dižu ogromnu lovu po raznim osnovama, a kad bi se preispitali malo njihovi "doktorati" i "naučni radovi", ko zna šta bi se sve tu otkrilo :ph34r:.
A ovamo, ženi sa dva fakulteta i doktoratom iz inostranstva, koja ima radove, konferencije.... i očigledno nije baš u cvetu mladosti, daju priliku (tako što ucenjuju) za "prvu šansu" (fuj za naziv :yucky:). Kao da se ona, za sve ove godine, svojim radom i trudom nije dokazala bar toliko, da ne zaslužuje ovako ponižavajući tretman.

Apsolutno mi je nebitno koji je kvalitet njenog ponuđenog projekta, da li je doktorat stekla na nakom prestižnom, ili manje prestižnom francuskom univerzitetu...... samo znam da u svakom slučaju, kakvi god da su joj navedeni parametri, verovatno nije lošiji naučni kadar od bar 50% redovnih profesora ovih vajnih institucija.