Jump to content

Photo
- - - - -

dobrovoljno sluzenje vojske - regrutacija

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
24 replies to this topic

#16 mkloshmi

mkloshmi
  • Members
  • 3 posts

Posted 01 June 2012 - 19:10

evo da kazem za svakog po nesto.... Nije mene privukla nikakva serija ni filmovi za vojsku. ja sam za vojsku zagrejan vec duze vreme, ali me fakultet malo omeo u tome. Inace, pre god dana sam zavrsio ekonomski fax kao student generacije (prosek 9.75, da se malo pohvalim) i od tada nema nikakvog posla, ni sa vezom, a kamoli bez veze. Gomilu cv-ja sam poslao u razlicite firme, ali nista. Sad gulim na gradjevini vec nekoliko meseci, pa mi to malo dosadilo, i resio sam da se prijavim za vojsku, da odradim to dobrovoljno i posle da ostanem da radim u vojsci (taman bih spojio lepo i korisno) jer ovako vise ne ide, a i ja necu vise tako. Cak sam hteo i da upisem skolu za rezervne oficire, ali sam cuo da je to totalno neperspektivno, tako da sam od toga odustao. Sto se tice polaganja za razlicite kategorije, ni to mi nije bitno jer ih imam sve. Samo mi je da ostanem tamo da radim. A za ovaj lekarski sam pitao jer sam tremaros veliki, nesto kao ona fora sindrom belog mantila. Kad sam radio lekarski za polaganje za kamion, kad su mi krv vadili zamalo se nisam onesvestio i nabio sam puls kao nenormalan. Pa zato pitam jer kada je moj drug isao na regrutaciju(to je bilo jos za vreme obavezne vojske), isto tako zbog straha mu puls i pritisak bili malo povecani i poslali ga na neka ispitivanja(3 dana na vma). Opet kazem malo povecani, meni ima da skoce vise nego njemu, pa zato pitam jel se na tim pregledima nesto promenilo. Verujem da nije, pa tako ako neko zna nek iskucka nesto....

#17 kanader

kanader
  • Members
  • 1,138 posts

Posted 01 June 2012 - 21:29

Nisam siguran kako je sada za vojsku, ali svojevremeno se za srednju vojnu padalo zbog npr. bilirubina, ali nije sigurno zbog pritiska i pulsa. Umeju oni da prepoznaju tremu i to sigurno nece biti razlog da ne prodjes.
Imali su stos da kod ocnog imas dodatni test na stres. Tipa dok ti nabiju glavu na onu masinu kod ocnog, odjednom svi pocnu da urlaju na tebe da vide reakciju.
Sto se tice vadjenja krvi, onesevescivali se ljudi i padali ko snoplje, zato sedi kad das krv, ako i zakovrnes bice sa manje visine.Posted Image
A opet bi najbolje bilo da ponovo startujes diplomu i juris neki bolji posao.

#18 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 08 December 2012 - 08:55

zasto se u Srbiji ne uvede ponovo civilno sluzenje vojnog roka? ALi i za zene?

Tolko osoblja nedostaje po bolnicama. Zamislite kako mladi ljudi posle skole odlazeu sela da pomazu starcima koje je i bog zavboravio. Zar to ne bi vaspitno delovalo?

#19 misko1

misko1
  • Banned
  • 2,099 posts

Posted 08 December 2012 - 19:59

zasto se u Srbiji ne uvede ponovo civilno sluzenje vojnog roka? ALi i za zene?

Tolko osoblja nedostaje po bolnicama. Zamislite kako mladi ljudi posle skole odlazeu sela da pomazu starcima koje je i bog zavboravio. Zar to ne bi vaspitno delovalo?

znam ja radio sam sa takvima, ukinuto je jer su i zaposleni i korisnici zazalili dan kad su primili te kretene :s_d:

manja bi steta bila da su sedeli kuci. a poenta je da ne mozes nikoga naterati da bude human ako on to nece. drzava Srbija je to naucila kao i obicno na tezi nacin.

#20 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 09 December 2012 - 08:30

znam ja radio sam sa takvima, ukinuto je jer su i zaposleni i korisnici zazalili dan kad su primili te kretene :s_d:

zasto, bas me zanima? mogli bi nesto drugo da rade

Edited by Sapunar, 09 December 2012 - 08:31.

#21 misko1

misko1
  • Banned
  • 2,099 posts

Posted 09 December 2012 - 15:02

zato sto nisu hteli da rade a ako ih teras oni zajebu stvar. tipa das im da podele neki propagandni materijal oni ga bace i kazu podelili smo.nisu dolazili, kasnili su, itd, itd...   sve sto im das urade naopako i onda moras ponovo....

a zasto? oni su govorili da nece da rade za dzabe, mada ko zna sta im je bilo u glavama, to treba njih da pitas.

i sve tako. posle se ni zaposlenima ne radi...

#22 eoten

eoten
  • Members
  • 1,132 posts

Posted 17 December 2012 - 18:00

zanimljivo, ja se sećam da se vaspitačica žalila da nemaju više vojnika na civilnom kada su ih povukli. žalila u smislu da su bili korisni. 

#23 BasCelik

BasCelik
  • Members
  • 1,975 posts

Posted 04 January 2013 - 18:52

evo da kazem za svakog po nesto....

Prijatelju, mene su ćoravog poslali u PVO ... tako da nema šta da brineš :)

Edited by BasCelik, 04 January 2013 - 18:53.

#24 stvorko

stvorko
  • Banned
  • 3,004 posts

Posted 14 March 2013 - 00:10

http://www.b92.net/z...3&nav_id=694930

nisam znao gde ovo da stavim, pa ajde ovde.

kakva komedija :lol+:

sitno seckani persuncic, lovorov list, susena papricica, zamisli...

jbt, u vojsci SCG koju sam ja sluzio suljpa je bio prokuvan u kisnici zajedno sa jucerasnjim hlebom, a i za taj smo cekali dva puta u redu...

#25 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 14 March 2013 - 00:15

jbt, u vojsci SCG koju sam ja sluzio suljpa je bio prokuvan u kisnici zajedno sa jucerasnjim hlebom, a i za taj smo cekali dva puta u redu...

Dobar pasulj daleko se čuje..... ;)