Jump to content


Photo
- - - - -

E-Novine nekada i sad


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
57 replies to this topic

#16 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 15 May 2012 - 19:51

Natrpao sam sve u par rečenica, da ne pišem referat...
Treba da budu saveznici, jer se (bar do sada) zalažu za demokratskiju Srbiju. O tome sam i govorio kada sam rekao da se pravi strašan problem zbog 1% razlika. Neko je mislio da su beli listići dobra ideja, neko je mislio da nije, ali su suštinski na istoj strani.


Jbg,jedni daju glas, drugi ne zele, ja ne mislim da su na istoj strani, ali ne bih o belim listicima, receno je dovoljno pred izbore.

#17 denzel

denzel
  • Members
  • 1,726 posts

Posted 15 May 2012 - 19:58

Denzel, a gde si ti to video da e-novine naredjuju da se glasa za grobara? Naprotiv, i dalje su najvise zastupljeni tekstovi koji podrzavaju ideju belic listica.


Zar nisi primetio ogromnu reklamu SNS-a na sajtu ? Zar su u poslednjih nekoliko dana rekli jednu jedinu rec protiv Grobara i Vucica ?
Ali zato su im najveci neprijatelji postali Teofil Pancic, LDP, Meri Vorlik, Dezer , O cemu se tu radi ?

#18 CyberWolf

CyberWolf
  • Members
  • 114 posts

Posted 15 May 2012 - 20:03

Zar nisi primetio ogromnu reklamu SNS-a na sajtu ? Zar su u poslednjih nekoliko dana rekli jednu jedinu rec protiv Grobara i Vucica ?
Ali zato su im najveci neprijatelji postali Teofil Pancic, LDP, Meri Vorlik, Dezer , O cemu se tu radi ?


Ovo sa banerom je pojasnio sam Lukovic. Jednostavno, SNS je pitao koliko kosta baner, dao lovu i nije trazio nista vise i nije imao nikakve uslove. Sa druge strane, Lukovic veli da su ovi iz LDP-a imali citavu listu uslova i na kraju od posla nije bilo nista. Da ti sada ne trazim link, nacices na e-novinama.
Medjutim, ono sto jeste zanimljivo, to je prozivka na racun Dezera i Vorlik... U tom grmu lezi zec, da ne kazem - soko sivi. :D

Edited by CyberWolf, 15 May 2012 - 20:03.


#19 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 15 May 2012 - 20:28

Zar nisi primetio ogromnu reklamu SNS-a na sajtu ? Zar su u poslednjih nekoliko dana rekli jednu jedinu rec protiv Grobara i Vucica ?
Ali zato su im najveci neprijatelji postali Teofil Pancic, LDP, Meri Vorlik, Dezer , O cemu se tu radi ?


Taj animozitet prema americkoj ambasadorki je postojao mnogo pre izbora i banera SNS, tako da ne verujem da to ima veze sa izborima. Navodno zbog njenog prisustvovanja na nekim dogadjajima u drustvu DS, tj. drzavnih funkcionera, (sto svakao spada u poslove ambasadora) bilo je par sasvim neopravdanih licnih napada na nju. Potpuno neshvatljivo ponasanje, ali ko je pratio ranije mogao je zakljuciti da to ima pre veze sa odbijanjem donacije jedne americke organizacije i ambasadorkinim opisom e-novina kao previse uvredljivima, sto je moglo dovesti do tog odbijanja. Sad, sasvim legitimno je sa druge strane postaviti pitanje sta ce ambasadorka onda u poseti jednim tako "eminentnim" srpskim dnevnim novinama kao sto je Kurir, sto su e-novine i postavile. Sve u svemu jedna vrlo neprijatna epizoda kojoj nema kraja i u kojoj e-novine ne samo sto nisu izabrale high road vec su izabrale da se zakopaju jos dublje u rupu u koju su upali.

#20 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 16 May 2012 - 23:24

Ja samo ne znam kome se obracas, e-novinama ili meni? (prosto ne znam koga vise uvlacis u koju pricu) Za mene Teofil nije neprijatelj, ali jesam zakljucio da je budala nakon par njegovih epizoda sa "mamojebanjem" forumasima i onim sramno retardiranim clankom o Nobelu i Anonimusima nakon sto su im smestili medijski linc, SBPOK i krivicnu istragu a njemu je smetalo, to sto su anonimni. Covek je naprosto degenerik I kategorije po nekim pitanjima.

Takvima i jeste mesto uz Tadica i treba da podrzavaju jednog coveka da uzjase vlast svih 13 godina kao Lukasenko, da njegova partija podize telefonske optuznice i namesta lojalne partijske sudije, ali onda nemaju prava da napisu nista protiv coveka za koga vec III put glasaju kako kakvi politicki idioti. Takvi jesu zasluzili mamojebanje.

Sasvim na stranu Teofilovo ponasanje, ipak njegov ozbiljan minuli rad na demokratizaciji i civilizaciji Srbije apsolutno ne daje za pravo da se pravi takav orvelovski preokret [sic] kakav je nacinio Petar Lukovic i redakcija e-novina (posebno Lukovic licno je ovde problematican, jer kad je svojevremeno njemu, Lukovicu, preceno i fizicki i tuzbama, Teofil ga je branio, o cemu postoji vrlo jasna i nedvosmislena evidencija).

Medjutim, da je Teofil jedini slucaj, pa da se kaze da je izuzetak. Sve ovo sto Denzel i Blondivoje pisu je sasvim na mestu, s tim sto u prilog tome da je doslo do ozbiljnog kurslusa u nekim glavama tamo navodim i tekstove iz rubrike Kultura u kojima se, pored dozvoljavanja sramne kampanje dela komentatora protiv Borislava Pekica (dok se, kao sto sam, xexe, na licnom primeru osetio, drugi komentari besomucno cenzurisu - a kao svojevremeno je Pera Lukovic pljuvao ovaj forum i blog b92 zbog cenzure!? sic transit gloria mundi, sto bi rekli Latini), velica ona lujka Vedrana Rudan, ali i Martin Hajdeger (!), a najnoviji slag na tortu je tekst Igora Marojevica o Vidi Ognjanovic. OK je kritikovati Vidu, ona je napravila brojne problematicne poteze, ali da to govori Igor Marojevic, jedan od najususkanijih i najrazmazenijih likova na domacoj knjizevnoj sceni i miljenik verovatno jedinog srpskog izdavackog tajkuna, vlasnika i gospodara Lagune, Delfija i jos par preduzeca, to je tako zabavno - sasvim na nivou grobara koji nekom spocitava nedemokraticnost.

Da bi se videlo kakav su krs napravili od e-novina dovoljno je samo uporediti tekstove koji su se pojavili na Pescaniku o nekoj skorasnjoj temi, sa onima u e-novinama. Pametnom dosta.

#21 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 17 May 2012 - 00:02

Ta kritika e-novina je sasvim na mestu, to verovatno nije bilo jasno iz samog posta o Teofilu. Mozda sam trebao i da naznacim u postu o tome sta stoji iza sukoba sa americkom abasadorkom da su tu rupu u koju su upali oni sami iskopali.

#22 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 17 May 2012 - 15:24

Sasvim na stranu Teofilovo ponasanje, ipak njegov ozbiljan minuli rad na demokratizaciji i civilizaciji Srbije apsolutno ne daje za pravo da se pravi takav orvelovski preokret [sic] kakav je nacinio Petar Lukovic i redakcija e-novina (posebno Lukovic licno je ovde problematican, jer kad je svojevremeno njemu, Lukovicu, preceno i fizicki i tuzbama, Teofil ga je branio, o cemu postoji vrlo jasna i nedvosmislena evidencija).

Medjutim, da je Teofil jedini slucaj, pa da se kaze da je izuzetak. Sve ovo sto Denzel i Blondivoje pisu je sasvim na mestu, s tim sto u prilog tome da je doslo do ozbiljnog kurslusa u nekim glavama tamo navodim i tekstove iz rubrike Kultura u kojima se, pored dozvoljavanja sramne kampanje dela komentatora protiv Borislava Pekica (dok se, kao sto sam, xexe, na licnom primeru osetio, drugi komentari besomucno cenzurisu - a kao svojevremeno je Pera Lukovic pljuvao ovaj forum i blog b92 zbog cenzure!? sic transit gloria mundi, sto bi rekli Latini), velica ona lujka Vedrana Rudan, ali i Martin Hajdeger (!), a najnoviji slag na tortu je tekst Igora Marojevica o Vidi Ognjanovic. OK je kritikovati Vidu, ona je napravila brojne problematicne poteze, ali da to govori Igor Marojevic, jedan od najususkanijih i najrazmazenijih likova na domacoj knjizevnoj sceni i miljenik verovatno jedinog srpskog izdavackog tajkuna, vlasnika i gospodara Lagune, Delfija i jos par preduzeca, to je tako zabavno - sasvim na nivou grobara koji nekom spocitava nedemokraticnost.

Da bi se videlo kakav su krs napravili od e-novina dovoljno je samo uporediti tekstove koji su se pojavili na Pescaniku o nekoj skorasnjoj temi, sa onima u e-novinama. Pametnom dosta.


Sredinger, cekaj malo, ti predlazes da e-novine/Lukovic ne kritikuju Teofila zbog njegovih ranijih zasluga? Pa je l' njegova rec sveto pismo? Kad je, svojevremeno, Teofil pretucen, e-novine su to osudile i po tebi oni se na to trebaju pozivati za vjeki vjekov.Ja sam pratio kampanju, kako ti kazes, protiv B.P. Jbg, ja nisam stekao utisak da je posredi nikakva kampanja. Uostalom, to nije prvi Pekicev tekst u e-novinama i mogao bih se kladiti da ga ne postavljaju da bi Pekica ocrnili nego zato sto sto su uvereni da vredi.

#23 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 18 May 2012 - 04:20

Sredinger, cekaj malo, ti predlazes da e-novine/Lukovic ne kritikuju Teofila zbog njegovih ranijih zasluga? Pa je l' njegova rec sveto pismo? Kad je, svojevremeno, Teofil pretucen, e-novine su to osudile i po tebi oni se na to trebaju pozivati za vjeki vjekov.

Ne, ne predlazem da iko bude izuzet od kritike. Medjutim, predlazem da se malo stane i razmisli pre nego sto se - zbog banalnih dnevnopolitickih preferencija - UVREDAMA, a ne kritikama, krene bacati na jednog od 0,5% ili manje novinara od integriteta u ovoj nepismenoj Srbiji. Ako ne primecujes razliku izmedju ta dva - a Petar Lukovic je, pod stare dane, izgleda vise ne primecuje - onda si ti u problemu sa percepcijom. Evo samo nasumice izabran primer, da li odobravas sledecu karakterizaciju kao "kritiku": "imbecilna politicka pozicija na koju se smestio Teofil Pancic, rukovodeci se stomakom, a ne glavom." Ako je to kritika (sa diskriminatorskim aluzijama na fizicku pojavu, koje su zajednicke srpskim fashistima i e-novinama), ja sam grof Monte Kristo...

Ja sam pratio kampanju, kako ti kazes, protiv B.P. Jbg, ja nisam stekao utisak da je posredi nikakva kampanja. Uostalom, to nije prvi Pekicev tekst u e-novinama i mogao bih se kladiti da ga ne postavljaju da bi Pekica ocrnili nego zato sto sto su uvereni da vredi.

Ovde je u pitanju nesto drugo, naime oportunizam redakcije koja nece otvoreno bas da ide djonom na Pekica (ipak je to preveliki target), nego pusta i tolerise manijake - predominantno staljino-nostalgicarskog usmerenja, jednim delom iz ex-republika, gde ima tog sljama dosta, bas kao i u Srbiji - koji koriste komentare kao svojevrsnu psiho-terapiju, dok se drugacije orijentisani komentari cenzurisu. I to uprkos Perinom (i jos nekih bliskih njemu, da pomenem i likove koji su ovde svojevremeno zarili i palili na forumu, npr. Lun) licemernom zaklinjanju da, "za razliku od ONIH tamo", nikada nista ne cenzurisu...

#24 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 18 May 2012 - 05:51

Ne, ne predlazem da iko bude izuzet od kritike. Medjutim, predlazem da se malo stane i razmisli pre nego sto se - zbog banalnih dnevnopolitickih preferencija - UVREDAMA, a ne kritikama, krene bacati na jednog od 0,5% ili manje novinara od integriteta u ovoj nepismenoj Srbiji. Ako ne primecujes razliku izmedju ta dva - a Petar Lukovic je, pod stare dane, izgleda vise ne primecuje - onda si ti u problemu sa percepcijom. Evo samo nasumice izabran primer, da li odobravas sledecu karakterizaciju kao "kritiku": "imbecilna politicka pozicija na koju se smestio Teofil Pancic, rukovodeci se stomakom, a ne glavom." Ako je to kritika (sa diskriminatorskim aluzijama na fizicku pojavu, koje su zajednicke srpskim fashistima i e-novinama), ja sam grof Monte Kristo...


Ovde je u pitanju nesto drugo, naime oportunizam redakcije koja nece otvoreno bas da ide djonom na Pekica (ipak je to preveliki target), nego pusta i tolerise manijake - predominantno staljino-nostalgicarskog usmerenja, jednim delom iz ex-republika, gde ima tog sljama dosta, bas kao i u Srbiji - koji koriste komentare kao svojevrsnu psiho-terapiju, dok se drugacije orijentisani komentari cenzurisu. I to uprkos Perinom (i jos nekih bliskih njemu, da pomenem i likove koji su ovde svojevremeno zarili i palili na forumu, npr. Lun) licemernom zaklinjanju da, "za razliku od ONIH tamo", nikada nista ne cenzurisu...


Iskreno, i ja bih da vidim malo manje uvreda, iako Teofil u meni budi zelju da ga izvredjam kad pocne s visine i arogantno da pise o pristalicama belih listica ( mrzi me da trazim primer u tekstovima koje je pisao ). Izgleda da nisi primetio, e-novine i dosta citaoca vise ne smatraju Teofila novinarem od integriteta i smatraju da Teofil ovakvim pisanjem podrzava BT i DS, pa otud i "rukovodeci se stomakom, a ne glavom" nema aluziju na fizicku pojavu. Sto se tice Pekica, mozda si u pravu, ali smatram da ga e-novine, kao i Danila Kisa, smatraju vrednim. I da te podsetim, e-novine nemaju full time moderatore kao B92.

Edited by blond, 18 May 2012 - 05:53.


#25 dasanjanetko

dasanjanetko
  • Members
  • 1 posts

Posted 22 May 2012 - 17:18

beli listici ili ne, teofil ili ne tadic ili ne ili bilo sta... nije razlog da se zbog iznetog stava tim povodima neko banuje i da mu moderator blokira pristup uz zlurade i cinicne komentare izvesnog (direktora) B. jelica. sada se na komentarima citalaca vrti nekoliko istih imena do besvesti. u redu, jasno je da im je toma dao lovu, i to mi nije problem, i onda je logicno da o toj bagri nece reci ni rec, ali onda se ne razlikuju od bore corbe, kusturice i slicnih o kojima vrlo rado i u nastavcima pisu. nadam se da su se prodali za velike pare, i koristim priliku da im cestitam novog predsednika (da bog da im bio predsednik upravnog odbora)  

#26 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 22 May 2012 - 18:30

beli listici ili ne, teofil ili ne tadic ili ne ili bilo sta... nije razlog da se zbog iznetog stava tim povodima neko banuje i da mu moderator blokira pristup uz zlurade i cinicne komentare izvesnog (direktora) B. jelica. sada se na komentarima citalaca vrti nekoliko istih imena do besvesti. u redu, jasno je da im je toma dao lovu, i to mi nije problem, i onda je logicno da o toj bagri nece reci ni rec, ali onda se ne razlikuju od bore corbe, kusturice i slicnih o kojima vrlo rado i u nastavcima pisu. nadam se da su se prodali za velike pare, i koristim priliku da im cestitam novog predsednika (da bog da im bio predsednik upravnog odbora)  

Ne, ovo potonje ce biti Aleksandar Kurcic...on ima podosta iskustva sa medijima...

#27 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 23 May 2012 - 13:03

Sta je to sto povezuje e-novine i SNS ? Diskretno cu pogledati u pravcu Crne Gore i Svajcarske... po malo i Francuske...

A sto ne direktno u baru, na lokvanj? Ubsku, naravno. :rolleyes:

#28 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 23 May 2012 - 16:21

beli listici ili ne, teofil ili ne tadic ili ne ili bilo sta... nije razlog da se zbog iznetog stava tim povodima neko banuje i da mu moderator blokira pristup uz zlurade i cinicne komentare izvesnog (direktora) B. jelica. sada se na komentarima citalaca vrti nekoliko istih imena do besvesti. u redu, jasno je da im je toma dao lovu, i to mi nije problem, i onda je logicno da o toj bagri nece reci ni rec, ali onda se ne razlikuju od bore corbe, kusturice i slicnih o kojima vrlo rado i u nastavcima pisu. nadam se da su se prodali za velike pare, i koristim priliku da im cestitam novog predsednika (da bog da im bio predsednik upravnog odbora)


Zvucis kao jos jedan Kalimero, bilo ih je takvih puno i na ovom Forumu. Kako to da mene nisu banovali kad sam izrazio neslaganje zbog SNS banera?

#29 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 23 May 2012 - 20:45

Budimo realni: ako se neko prvo zali na situaciju ovde (i na drugim forumima i blogovima cyber-Srbije koja je, da se odmah razumemo, ocajna), a onda ode negde i kad mu dodje - ili kad dobije nalog od domacih ili svajcarskih sponzora - krene da vrsi APSOLUTNO IDENTICNU cenzuru onoj na koju se svojevremeno zalio i kukao, onda je tesko izbeci zakljucak da je u pitanju nemoral i licemerje. To je jedna stvar. Druga je ona da se tolerisu razno-razni ludaci koji prizivaju Goli otok i gulage, dok se totalitarizam druge boje ne tolerise. Tu vrstu "uredjivacke politike" smo, plasim se, vidjali i videli, s tim sto pojedinci u e-novinama smatraju da ove nove generacije ionako nista ne znaju, drugi su zaboravili, tako da se sada komunjizam, titoizam i ostala ekstremno levicarska sranja mogu slobodno propagirati. Dakle vec sam naveo paralelu sa "Living Marxism"-om koja mi se cini prilicno adekvatnom.

A kao sto je Danilo Kis lepo isticao, ima dva ispita na kojima se ne pada na godinu, vec se moralno pada za ceo zivot, a to su fashizam i komunizam.

#30 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 23 May 2012 - 20:56

Bili su jaki ovi poslednji napadi e-novina na medijsko-politicke biljojede tipa
lista Danas i mladjahnog Stoltenberga. Show.