Jump to content


Photo

Autosovinizam


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
16 replies to this topic

#1 babble

babble
  • Members
  • 431 posts

Posted 03 May 2012 - 21:08

Iako sam na forumu registrovan od 2009., i ne pretjerano aktivan, ipak prilicno redovno pratim diskusije, bar one koje mi se cine zanimljivima. Ono sto vrlo brzo upada u oci je odbojnost prema bilo cemu sto nosi prefiks "srpsko", narocito kod nekolicine forumasa. Tolika mrznja koja izbija iz njihovih postova mi je bila tesko objasnjiva, pa sam u nekim momentima pomisljao da se radi o laznom predstavljanju istih kao gradjana Srbije, i etnickih Srba. Medjutim, nije bilo to u pitanju. I ja, kao i dio intervjuisanih u linku ispod, mogu da razumijem kritiku drustva, naroda i drzave, mogu da razumijem i ljutnju na njih (i sam se cesto nadjem u takvim situacijama), ali na forumu se veoma cesto ispoljava neskrivena patoloska mrznja. To sto ona moderatorima ne predstavlja problem, u to ne zelim da ulazim. Ali, ako uzmemo da takve osobe zele da budu anacionalne iz mrznje prema svemu sto je nacionalno, onda su one sovinisti u rangu sa onima koje cesto i sami prozivaju, dok pak, ako zele da se etnicki i nacilnalno deklarisu tim su autosovinisti.

http://www.nspm.rs/k...html?alphabet=l

#2 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 03 May 2012 - 21:16

Iako sam na forumu registrovan od 2009., i ne pretjerano aktivan, ipak prilicno redovno pratim diskusije, bar one koje mi se cine zanimljivima. Ono sto vrlo brzo upada u oci je odbojnost prema bilo cemu sto nosi prefiks "srpsko", narocito kod nekolicine forumasa. Tolika mrznja koja izbija iz njihovih postova mi je bila tesko objasnjiva, pa sam u nekim momentima pomisljao da se radi o laznom predstavljanju istih kao gradjana Srbije, i etnickih Srba. Medjutim, nije bilo to u pitanju. I ja, kao i dio intervjuisanih u linku ispod, mogu da razumijem kritiku drustva, naroda i drzave, mogu da razumijem i ljutnju na njih (i sam se cesto nadjem u takvim situacijama), ali na forumu se veoma cesto ispoljava neskrivena patoloska mrznja. To sto ona moderatorima ne predstavlja problem, u to ne zelim da ulazim. Ali, ako uzmemo da takve osobe zele da budu anacionalne iz mrznje prema svemu sto je nacionalno, onda su one sovinisti u rangu sa onima koje cesto i sami prozivaju, dok pak, ako zele da se etnicki i nacilnalno deklarisu tim su autosovinisti.

http://www.nspm.rs/k...html?alphabet=l


pazi samo naslov teksta - Srpski autošovinizam ili identifikacija sa agresorom! :ajme:

ko je taj agresor sa kojim se identifikuju forumski autošovinisti? da pogadjam? :rolleyes:

#3 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 03 May 2012 - 21:39

pazi samo naslov teksta - Srpski autošovinizam ili identifikacija sa agresorom! :ajme:

ko je taj agresor sa kojim se identifikuju forumski autošovinisti? da pogadjam? :rolleyes:


Pa sta je problem sa naslovom?

#4 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 03 May 2012 - 22:03

Pa sta je problem sa naslovom?


Da li se ti praviš blesav ili ti treba nacrtati ko je izgubio 4 rata koje nije vodio?

#5 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 03 May 2012 - 22:08

Da li se ti praviš blesav ili ti treba nacrtati ko je izgubio 4 rata koje nije vodio?


Po tebi nema autosovinizma, svi smo ucesnici u tim ratovima?

#6 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 03 May 2012 - 22:10

Po tebi nema autosovinizma, svi smo ucesnici u tim ratovima?


Kada pogledaš ko govori o autošovinizmu, jasno ti je da se radi o onima koji negiraju srpske zločine.

#7 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 03 May 2012 - 22:15

Kada pogledaš ko govori o autošovinizmu, jasno ti je da se radi o onima koji negiraju srpske zločine.


Znaci da ne bih negirao zlocine uvek na pomen bilo cega "srpskog" ja treba mrznju i gadjenje da ispaljujem ovde.
Ja ti opet kazem a vec smo i pricali o tome, niko ne negira ali se vec preteruje ovde i sa fasizmima i sa nacijonima i srbovima...

#8 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 03 May 2012 - 22:17

Znaci da ne bih negirao zlocine uvek na pomen bilo cega "srpskog" ja treba mrznju i gadjenje da ispaljujem ovde.
Ja ti opet kazem a vec smo i pricali o tome, niko ne negira ali se vec preteruje ovde i sa fasizmima i sa nacijonima i srbovima...


Navedi mi primer gde se preteralo sa kvalifikacijama pa ću ti reći i zašto je to rečeno.

#9 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 03 May 2012 - 22:19

Navedi mi primer gde se preteralo sa kvalifikacijama pa ću ti reći i zašto je to rečeno.


Sad me teras da kopam po forumu ovde a mrzi me, nacicu cu pa cu ti postovati.

#10 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 03 May 2012 - 22:26

Sad me teras da kopam po forumu ovde a mrzi me, nacicu cu pa cu ti postovati.


Zašto si onda pokrenuo temu ako ne znaš o čemu pričaš?
Ne tražim da kopaš po forumu nego da mi daš neki primer, ne moraš navoditi ime forumaša koji je tako okvalifikovan.

Mislim da, kao i mnogi pre tebe, patiš za tim da ovaj forum bude nalik svim drugim forumima na kojima se daje slobodna procena da li je bilo genocida u Srebrenici ili nije (pa se o tome raspravlja na 200 strana umesto da se prihvati istina koju je izrekla i MZ/ EU), da li je Srbija vodila ratove u Sloveniji, Hrvatskoj, Bosni i na Kosovu, da li je postojao plan da se NATO intervencija iskoristi da se Kosovo očisti od nesrba (Albanaca)...

Edited by melankolic, 03 May 2012 - 22:27.


#11 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 03 May 2012 - 23:03

Zašto si onda pokrenuo temu ako ne znaš o čemu pričaš?
Ne tražim da kopaš po forumu nego da mi daš neki primer, ne moraš navoditi ime forumaša koji je tako okvalifikovan.

Mislim da, kao i mnogi pre tebe, patiš za tim da ovaj forum bude nalik svim drugim forumima na kojima se daje slobodna procena da li je bilo genocida u Srebrenici ili nije (pa se o tome raspravlja na 200 strana umesto da se prihvati istina koju je izrekla i MZ/ EU), da li je Srbija vodila ratove u Sloveniji, Hrvatskoj, Bosni i na Kosovu, da li je postojao plan da se NATO intervencija iskoristi da se Kosovo očisti od nesrba (Albanaca)...


Temu nisam ja pokrenuo.
Evo vidis kako odmah reagujes, i ne treba da kopam.
Neslaganje sa nekim stvarima je odmah i negiranje.

#12 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 03 May 2012 - 23:11

Temu nisam ja pokrenuo.
Evo vidis kako odmah reagujes, i ne treba da kopam.
Neslaganje sa nekim stvarima je odmah i negiranje.


Greška moja, izvini.
Naravno da nikada neću prihvatiti relativizaciju koju nam podmeću autori sa Nove srpske fašističke misli i njihovi istomišljenici na ovom forumu.

#13 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 11 May 2012 - 22:40

Mene je uvek impresioniralo kako ljudi koji su najpuniji mrznje to prebacuju drugima. Komunisti su u moskovskoj "Pravdi" svaki bozji dan bogoradili o "mrznji svetskog kapitalizma, imperijalizma, blablabla", dok su ubijali milione u gulazima. Vojvoda Sheshelj je bio poznat kao covek koji je u onom legendarnom duelu sa Cankom, kad ga je Canak razbio, optuzio sagovornika (i sve druge izdajnike) da ih "mrznja izjeda", a kasnije je to vise ponavljao (kao ponavljac i papagaj kakav jeste) njegov posilni Aleksandar Kurcic. Milosevic je u onom svom poslednjem otvorenom nacional-socijalistickom govoru u (nezavrsenoj!) "Areni" optuzio ceo svet da ga mrzi, a sad ovi mali milosevicevci, na celu sa Velikim Gospodarom macaka i sova, te njegovim udbaskim tvorevinama (to je termin "golem" u jevrejskoj mitologiji, kad od blata napravis privid normalnog zivog bica) Antonicem, Vukadinovicem, Cirjakovicem, Kecmanovicem, ovim mikro-fashistima iz Beogradskog bullshit sindikata, itd. sad tu nekakvu mrznju spocitavaju Drugoj Srbiji...

Ali to je jasna igra koju treba prozreti - napad je najbolja odbrana... Kad vec ne mozemo da napadamo susede i ceo svet, sto bismo hteli, kad vec nemamo rakete da lansiramo na Berlin, Pariz, Brisel, daj onda da seremo kako nas "unutrasnji neprijatelj" mrzi.

#14 Plavimost

Plavimost
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 19 May 2012 - 18:38

Učestvujem na jednom nacionalističkom forumu, naravno zbog trolovanja i urnebesnih tema koje piše tamošnja većina, i naravno milion i 685 hiljada puta sam dobio epitet antišoviniste.

#15 Bellini

Bellini
  • Members
  • 2,036 posts

Posted 19 May 2012 - 19:00

Učestvujem na jednom nacionalističkom forumu, naravno zbog trolovanja i urnebesnih tema koje piše tamošnja većina, i naravno milion i 685 hiljada puta sam dobio epitet antišoviniste.


Autošoviniste? :huh: