Jump to content


Photo
- - - - -

O forumu, onako uopsteno...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
123 replies to this topic

#61 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 17 May 2013 - 21:58

Civilized men are more discourteous than savages because they know they can be impolite without having their skulls split, as a general thing.

 

— Robert E. Howard

 

Stoji sve što si napisao, veliki sam protivnik nasilja. Ipak, ova konstatacija ima nečeg istinitog u sebi. ;)


Edited by pixel, 17 May 2013 - 22:29.


#62 ravnicar

ravnicar
  • Members
  • 2,743 posts

Posted 17 May 2013 - 23:48

Pa cekaj, ovo poslednje imam utisak da ti nisi bas 100% protiv toga - sto je u 21. veku ipak skandalozno. Mi jesmo tu gde jesmo na zacelju civilizacije zato sto se ovde poteze oruzje za razne plemenske (i slicne preistorijske) uvrede - prema nasilju te vrste treba da postoji tacno 0% tolerancije - i tu nema NIKAKVOG opravdanja da li nam je zrtva zbog neceg antipaticna ili stogod drugo...

 

Naravno da jesam protiv toga, 100% za 0%! Ne radi se ovde o pistoljima, plemenskim uvredama i preteranoj, neopravdanoj preosetljivosti na iste, vec o elementarnom ponizavanju sa odredjenih pozicija. Vidjeno nekoliko puta i na likovima koji nisu krastavci a ponajmanje kiseli.

 

To se ne ocekuje od nekoga ko ima sve elemente da bude u potpunosti pristojan. Bar ja to ne ocekujem. Granice moraju postojati, u suprotnom u sta se pretvaramo, sta bude kada ih predjemo? 

 

 

 

 

Obaska sto se prilikom takvih procena podrazumeva unapred da je tebi jasno ko bi zavrsio u jutarnjem izvestaju - mozda bi bas onaj kojem smeta sto je za njega receno da je iz vukojebine ispao malo manji kauboj, ili imao manji kalibar, pa zavrsio kod Nade? Sta bi ti onda rekao - da je nepravda sad udvostrucena, ili da je SVAKA pomisao na nasilje za osudu u startu?

 

Faktor iznenadjenja je cudo, povecava sanse zeljenom ishodu mada se ne podrazumeva. Kad do nasilja dodje mnogo sta postane besmisleno.



#63 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 18 May 2013 - 07:22

Meni je bilo zabavno na ovom forumu u prethodna 2-3 meseca. Moram priznati. "Skrivena kamera" gde koju god pricu da poturis (uzgred uopste ne moras da zastupas takve stavove u stvarnom zivotu) ljudi se najcesce trude uneti celo svoje bice i intelektuelni kapacitet u raspravu. Fascinirajuce na neki nacin, s obzirom da iako se radi o imaginarnom svetu, mnogi pojedinci pocinju da forumsku platformu dozivljavaju integralnim delom svoje svakodnevnice, usudicu se reci i licnosti. Cak i po cenu precutne samokritike, jer ne samo na ovom forumu, nego i na bilo kojem drugom, komentarisanje licnih stavova se ni u kom slucaju ne moze okarakterisati preterano inteligentnim poimanjem ljudske komunikacije i sopstvene percepcije stvarnosti. Da li je to sustinska stavka na kojem se bazira postojanje socio-fenomena zvanog forum? Takodje je interesantno uporedjivati "slobodu" komunikacije forumasa-pocetnika i tzv. forumasa 10.000+ napisanih poruka (forumskih ovisnika). Od svih komentara koje sam procitao i u kojima sam imao priliku da vidim koliko su ljudi spremni da se "razotkriju" pod uslovom da su pokriveni plastom anonimnosti, odnosno da se tako osecaju, najdublji utisak je ostavio jedan komentar kojim je jedan ucesnik foruma platio i progon, ali je taj jedan komentar odistinski bio vredan samog pristupa forumu. Citiram otprilike jedan detalj iz njegovog komentara: "preko 5.000 postova, alo?" Ovde se slobodno mozemo dotaci poslednje ocene da socijalne mreze poput "facebook-a" izmedju ostalog i "zaglupljuju". Naravno da je ovakva ocena terminoloski neadekvatna, ali s druge strane pogadja samu srz forum(a)ske stvarnosti.

Niste razumeli poentu anonimnosti virtuelnog foruma; ovo je mesto gde mozete da kazete sta mislite i budete ono sto jeste a da za to ne platite cenu koja se placa u stvarnom zivotu. Ima jedna sitnica koja kvari (vashu) pricu: morate da budete licnost sa stavom, u suprotnom - "poturate" price u koje ni sami na verujete a to je vec provokacija. "Provokator""  je ili dijagnoza iz socijalne medicine ili placenik. Nema trece.


Edited by highlanderka, 18 May 2013 - 07:22.


#64 lokarda

lokarda
  • Members
  • 2,255 posts

Posted 21 May 2013 - 22:01

baš mi nedostaje siva podloga, prošli forum je bio mnogo bolji a i ekipa opuštenija.



#65 neko

neko
  • Members
  • 200 posts

Posted 26 May 2013 - 11:34

baš mi nedostaje siva podloga, prošli forum je bio mnogo bolji a i ekipa opuštenija.

 

pa gde su ti ljudi ? nisu nestali valjda.



#66 lokarda

lokarda
  • Members
  • 2,255 posts

Posted 26 May 2013 - 13:41

pokisli ljudi



#67 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 26 May 2013 - 21:54

M9UElT9.jpg

 

Spammerski ološ...



#68 lokarda

lokarda
  • Members
  • 2,255 posts

Posted 29 May 2013 - 02:52

koja dobra poslovica, Rus bi rekao dont get fak vit zisss.



#69 katamaran

katamaran
  • Banned
  • 2,805 posts

Posted 02 June 2013 - 20:04

srBarijevski lajavi krelac

 Ovakvi postovi se ne sankcionisu? Onaj koji ga je napisao se ne sankcionise?



#70 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 02 June 2013 - 20:10



srBarijevski lajavi krelac

Ovakvi postovi se ne sankcionisu? Onaj koji ga je napisao se ne sankcionise?

 



#71 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 07 June 2013 - 08:47

Ova forumašica (ako nije ipak klo(v)n u pitanju?) kao da popunjava spomenar na forumu.


Edited by melankolic, 07 June 2013 - 08:50.


#72 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 07 June 2013 - 09:00

Ova forumašica (ako nije ipak klo(v)n u pitanju?) kao da popunjava spomenar na forumu.

 

Mislim da joj treba vremena da se adaptira na opšteprihvaćen sistem bitisanja na forumu, ništa više.



#73 visnja

visnja
  • Members
  • 2,145 posts

Posted 07 June 2013 - 09:11

Mislim da joj treba vremena da se adaptira na opšteprihvaćen sistem bitisanja na forumu, ništa više.

 

Slazem se.  Mlado stvorenje i sigurno da joj se misljenje i stavovi razlikuju od mnogih. Ipak je lepo videti da se forum podmladjuje sa ovakvim clanovima.  Ne treba ih docekati neprijateljski, naprotiv.



#74 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 07 June 2013 - 09:16

Nema to veze sa "podmlađivanjem foruma" nego sa namerom da se obesmisli bilo kakva komunikacija među ljudima ispaljivanjem komentara "u dve reči".



#75 visnja

visnja
  • Members
  • 2,145 posts

Posted 07 June 2013 - 09:19

Nema to veze sa "podmlađivanjem foruma" nego sa namerom da se obesmisli bilo kakva komunikacija među ljudima ispaljivanjem komentara "u dve reči".

 

 

Treba joj pruziti sansu. Devojka pokusava da se uklopu.  Ne moze odmah da pise "romane", a i ne mora da pise.  Druzenje na forumu ne uslovljava pisanje dugih postova. Svako ima svoj nacin i stil.


Edited by visnja, 07 June 2013 - 09:19.