Jump to content


Photo
- - - - -

Skupljanje slicica


  • Please log in to reply
97 replies to this topic

#1 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 18 April 2012 - 19:37

I ove godine, evropsko prvenstvo u fudbalu počinje koji mesec ranije uz tradicionalne Panini sličice.

Ove godine kesica sa 5 sličica je 50 dinara, što i nije tako malo, ali verujem da će uspeti da privuku dovoljan broj ludaka kao ja, pa makar za jednu dobru mežanju kod Terazijske česme. Ne znam da li je već počelo i verovatno će biti manje interesovanje, prvo, euro i nije toliko atraktivan kao SP, a drugo, nema naših.

Moj prvi utisak je da je Panini zaista preterao sa brojem sličica, a postoje i sličice koje ama baš nemaju razloga da se nađu u ovom albumu, ali dobro sad.

Ove godine su izmislili i spcijalne Coca cola sličice, koje se dobijaju uz kupovinu dve flaše Coca cole od pola litra. Mislio sam da su sličice nešto specijalne, ali......Ništa posebno.

Ono važnije je prodaja trading game kartica, čini mi se po prvi put u Srbiji. Ove kartice su inače počele da se prave za američku bejzbol ligu, i bile su veoma popularne, a one retke i vrlo, vrlo skupe. neke su se prodavale i po nekoliko desetina hiljada dolara. E sada da li će to dožive i ove euro kartice, teško je reći, ali moguća je vremenom i neka sitnija zarada, ako baš imate sreće.

Da skratim. Ovde ćemo da razmenjujemo iskustva i još bitnije sličice.

Pa dobrodošli na Euro 2012 biggrin.gif

Attached File  34754.jpg   156.21KB   9 downloads


Edited by nlavrnja, 18 March 2014 - 10:23.

  • 3

#2 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 18 April 2012 - 19:58

Preskupo...

Slicica 10 dinara, a potrudili se da izmisle sto vise slicica...
  • 3

#3 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 19 April 2012 - 08:22

koliko su beše bile kesice za JAR ? I čini mi se da je tamo bilo nešto manje sličica u albumu.
  • 0

#4 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 19 April 2012 - 08:35

koliko su beše bile kesice za JAR ? I čini mi se da je tamo bilo nešto manje sličica u albumu.

Koliko me secanje sluzi - 40 dinara. Sto se tice broja slicica, mislim da su tu negde, s tim sto je na SP 32 ekipe, a ovde 16, pa mozes da mislis kakve su sve gluposti ubacili....
  • 0

#5 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 19 April 2012 - 10:40

Koliko mene secanje sluzi, isto 50 dinara, a album je imao 640 slicica. 500 je minimum za bilo koji Paninijev album, i ja licno sam vrlo zadovoljan kako on izgleda, zato sto nema puno onih in action slicica kao u proslom Euro albumu, jedino one na kraju su fail, ali ok.
  • 0

#6 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 19 April 2012 - 11:00

Meni je album OK, ja volim kad ima dosta slicica, svejedno mi je da li ce biti 500 ili 550 slicica, ali me nervira sto krenu sa nekim glupostima da bi nabili vise slicica, a umesto toga su mogli nesto bolje da stave. Npr. ono na pocetku, gde one 2 maskote drze zastavu ekipe, tih 16 slicica je debilno, kao i i iste te slicice, samo presijavajuce (kao grbovi) sto su na pocetku svake reprezentacije, umesto toga bi 5 puta bolje bilo da su stavili slike selektora. Takodje, na kraju, kod slicica bivsih pobednika, umesto sto su stavljali 2 timske slicice, bolje bi bilo da je bila 1 timska i slicica najvece zvezde (Platini, Laudrup, Jasin...).

Sve ostalo mi se svidja :)
  • 1

#7 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 19 April 2012 - 12:17

Pa da, upravo to, kad nabijaju vec broj slicica mogli su mnogo bolje da popune broj. Recimo, meni mnogo smetaju in action slicice, mogli su da dodaju selektora i vise igraca jer me najvise iznervira kad ne ubodu sve putnike, sto bi mogli da pokriju vecim brojem slicica. Ali album je bolji od prethodnog Eura, to je bar sigurno.
  • 0

#8 Zvezdinho

Zvezdinho
  • Members
  • 19,480 posts

Posted 19 April 2012 - 23:40

Ja sam planirao da ga sakupljam (imam cak i album i slidze iz ruznala) ali mnogo je to skupo na ovu krizu.Jedino da se dobiju neke pare na kladari pa da krenem u sakupljanje inace drugacije tesko.
  • 0

#9 chodexter

chodexter
  • Members
  • 25 posts

Posted 20 April 2012 - 12:11

Срамота колико је скупо!Стварно прескупо,,
  • 0

#10 desired login

desired login
  • Members
  • 1,944 posts

Posted 20 April 2012 - 17:50

Oduvek su mi one in play sličice bile idiotizam, tako je i ovog puta. Takođe se slažem i za sličice selektora, osamdesetih je to bio standard... mada se nisu ni menjali baš tako brzo kao danas...Posted Image

Što se tiče cene, na ovaj broj sličica zaista deluje skupo, ali može da se posmatra i drugačije. Nikada nisam bio u fazonu da odem na trafiku i kupim kutiju sličica, slađe mi je da u proseku kupim jednu, dve kesice dnevno. Ako se uzme u obzir da svako ima više od dva meseca za skupljanje, pritom treba da izdvoji 50-ak evra za 500+ sličica, dolazi se do cifre oko 25e za mesec dana...

E sad, ako je ovo skupo... šta da vam kažem, igrajte tapke... :D
  • 0

#11 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 20 April 2012 - 18:43

Da li zna neko da li je pocela "berza" kod cesme i da li mogu da se jos nadju slicice za 2010....Meni fali jedno tridesetak....
  • 0

#12 Grunf83

Grunf83
  • Members
  • 506 posts

Posted 20 April 2012 - 19:23

Prolazim pored cesme svaki dan i uveliko je tamo menjaza, ima sigurno vec nekih deset dana ako ne i jace, i uvek mozes da naletis bar na deset ljudi. A sto se tice slicica iz 2010, i njih mozes da nabavis, i to kod Vlade, prepoznaces ga tamo posto je najveca guzva oko njega jer je covek kolekcionar, a i izlazi svima u susret, npr mozes sa njim i da menjas sadasnje za prosle slicice, prosle za sadasnje, sve po dogovoru.

Jeste malo preskupo 50 dinara, pogotovo kada se uzme u obzir broj slicica, a opet ko dolazi do cesme moze od Vlade da kupi kesicu za 40 kinti, regularna panini kesica, znam iz iskustva jer tamo i pazarim pa sam vec i popunio album.:lala:

Sam album mi je onako, nekako standardan za Panini, ali kako nema boljeg rado sam zapoceo i finisirao sakupljanje. I krajnje je proseravanje ovo sa Koka kola slicicama.:yucky:
  • 0

#13 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 24 April 2012 - 14:57

Na pocetku albuma postoji prazno mesto za slicicu, gde umesto broja stoji PSS, jel moze pojasnjenje oko toga, nisam skupljao 10-ak godina, pa sam malo neupucen :D
  • 0

#14 Grunf83

Grunf83
  • Members
  • 506 posts

Posted 25 April 2012 - 13:37

PSS je uvek na koricama Paninijevih albuma, na SP 2010 je to bila slicica neke Calciatori markice, neki igrac sutira loptu, volej ili tako nesto, mrzi me sada da gledam. A na ovom 2012 na tom mestu je slicica neke zgrade, valjda Paninijeve fabrike ili sta vec. Ma, klasicno izbacivanje para iz dzepa, daj da bude sto vise slicica, pogotovo tih "srebrnih" i "zlatnih", njih uvek treba.
  • 2

#15 dejasoko

dejasoko
  • Members
  • 1 posts

Posted 04 May 2012 - 16:31

Da li jos uvek ima menjaze kod Terazija? I da li ima neko odredjeno vreme, otprilike kad se skupljaju? Nisam iz Beograda, pa cu ovih dana biti u prolazu, bilo bi dobro da znam.
  • 0