Jump to content

Photo

Uslovi života koka nosilja

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
64 replies to this topic

#16 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 16 April 2012 - 09:18

ah, gotovo me rasplakao sa opisom jadnih koka. znamo mi svi da je to industrija i da te koke zive stvarno u nehumanim uslovima. i da je jadna slika kad ih onako stijesnjenje vidis. ali vidi. ta free run jaja, hranjena kukuruzom npr, jer stoji na ambalazi slika takvih koka i neke ''garancije'' da su hranjene ''iz ruke'' prirodnom hranom, kojekakva ''bioloska'', ''omega 3'' jaja, etc, etc su uglavnom skuplja za 50-ak euro centi za skoljku od 10 kom. e sad zamisli jednu porodicu sa npr troje djece gdje ljudi sjednu, papir, olovku, digitron uzmu u ruke i fali im kako god okrenu i izracunaju jebenih 100€. i skontaju bioloska jaja prekrizi. idi u ALDI i kupi neka ''smrdljiva'' od koka jadnica jer racunica ne izlazi. sta ljudi drugo da rade? ushtine malo tamo, malo vamo da nekako izguraju mjesec dana. taman u svoj muci sastavljanja kraja sa krajem misle na ''stijesnjene'' poluocerupane koke. dobro bi to bilo kad bi svi ljudi mogli poslusati razne sapunare i zivjeti samo od zdrave i ''humane'' hrane, dok mnogi bilo koja jaja mogu samo sanjati.

mogu da stede na drugim stvarima. ja kada sam ziveo u Holandiji nikad anisam ni usao u smrdljivi ALDI bas zato sto je imao samo jaja iz "leegbatterijen". Vec LIDL je imao i free loop jaja.

#17 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 16 April 2012 - 10:07

mogu da stede na drugim stvarima. ja kada sam ziveo u Holandiji nikad anisam ni usao u smrdljivi ALDI bas zato sto je imao samo jaja iz "leegbatterijen". Vec LIDL je imao i free loop jaja.

Na ovoj planeti ima vec vise od 7 milijardi ljudi. Sta mislis koliko bi od njih moglo sebi da priusti ta "free run" jaja? A kada nas uskoro bude 10 milijardi, da li ti zaista verujes da ce biti moguce prehraniti sve te ljude "free run" jajima i "organic" povrcem?

#18 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 16 April 2012 - 10:29

cccccc, smrdljivi ALDI radi nehumanih jaja. ALDI ima citavu paletu proizvoda koji su jeftiniji i ukusniji od ostalih fensi prodavnica. a jeftiniji su jedino zato sto ne trose pare na reklame, fensi pakovanja i dizajnerski lijepo uredjene prodavnice. ja licno kupujem cesto u LIDL-u, ali ni tamo ne kupujem biloska jaja nego u C1000, jer su tamo bolja. a u LIDL-u je 6 bioloskih jaja skuplje od 10 ovih ''normalnih'' i vecih. i ljudi stede na svemu, pa i na cokoladama za klince, hljebu, koji je za cca 1€ jeftiniji i neukusniji, mlijeku etc, etc. i opet imaju problema kako sve racune na vrijeme podmiriti i imati u kuci sve sta im treba. jbt kad nekad citam vas pojedine forumase imam dojam da sam u nekom Royal golf clubu, pijemo martini poslije partije golfa i seruckamo, a ne na forumu zemlje koja ima najmanje 30-40 procenata socijalno ugrozenog stanovnistva, neki na ivici gladi. ''ja kada sam ziveo u holandiji...ja kada sam ziveo u holandiji'' bog je po zemlji hodao, a sad ima sve vise ljudi koji iskljucivo kupuju u ALDI-u. a takvi ljudi nemaju ni volje ni vremena, a ni tu svijest da se bave nekupovanjem jaja od stijesnjenih koka i meso i mesne preradjevine od na nehuman nacin ubijenih zivotinja. prosjecni konzument pogleda cijenu, pogleda eventualno datum na proizvodu, stavi u kolica i prekrizi tu stavku na papiru sa spiskom potrebnih namirnica. hocu da kazem da dzaba krechish, ta jaja ce uvijek postojati.

#19 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 16 April 2012 - 12:24

taj porsecni konzument onda i sam nije ziv, odnosno isti je kao i kokoske u "leegbatterijen". ni on vis enista ne oseca. Stedi na jajima a ide na godisnji odmor? Zasto ide i trosi CO2? i zagadjuje

#20 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 16 April 2012 - 12:36

taj porsecni konzument onda i sam nije ziv, odnosno isti je kao i kokoske u "leegbatterijen". ni on vis enista ne oseca. Stedi na jajima a ide na godisnji odmor? Zasto ide i trosi CO2? i zagadjuje

svoje rezerve zivaca za razne ''unjkace'' i zalosne sove tvoga tipa sam za 16.april 2012 godine potrosio. haj vozdra. ;)

Edited by Rotterdamac, 16 April 2012 - 12:37.

#21 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 16 April 2012 - 13:34

Zaboravili ste da ste u Ex-yu do dolaska finansijskog kapitalizma imali ta organska jaja vrlo jeftno, na pijaci. Bilo je puno malih proizvodjaca. Kapital ih je sve unistio. Bili su i socijalisticki giganti kao Agrokoka i oni su imali koke u kutijama, ali to je druga prica.

Vise tehnologije, vise kapitala, drzavnog ili privatnog znaci losiji kvalitet hrane.

#22 Vollmeise

Vollmeise
  • Members
  • 1,043 posts

Posted 16 April 2012 - 14:10

U Austriji su od 2009. zabranjene Legebatterien/Käfighaltung, a u citavoj EU od januara ove godine. Ogranak od Aldi-Süd se u Austriji zove Hofer. Hofer ima izvrsnu liniju Zurück zum Ursprung (povratak postanku) sa bio produktima. Voce, povrce, zitarice, kruh, mlijeko i mlijecni proizvodi, jaja i meso, koje na osnovu koda mozes pratiti, koji ih je seljak proizveo. Kvalitet izvrstan, cijene pristupacne. Naravno skuplje od neorganskih proizvoda, ali u granicama normale.

Bez obzira u kojoj prodavnici kupujem jaja, kupujem uvijek Bio-Freilandhaltung.

Edited by Vollmeise, 16 April 2012 - 14:18.

#23 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 16 April 2012 - 15:12

... ''bioloska''... jaja... su... skuplja za 50-ak euro centi za skoljku od 10 kom. e sad zamisli jednu porodicu sa npr troje djece gdje ljudi sjednu... i izracunaju...

... da, sve dok je tako, i dok prihvataju zdravstvene savete, sto i za finansije moze biti dobro, razlika iznosi 5 evra mesecno. Za Evropljanina sitna para, a veliko jato koka ce videti Sunce i umreti tek u penziji, sto i clanovima te porodice zelimo.

#24 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 16 April 2012 - 16:02

... da, sve dok je tako, i dok prihvataju zdravstvene savete, sto i za finansije moze biti dobro, razlika iznosi 5 evra mesecno. Za Evropljanina sitna para, a veliko jato koka ce videti Sunce i umreti tek u penziji, sto i clanovima te porodice zelimo.

sve dok ''vi neki'' mislite da je 5€ na jajima, 5 na onome, dvadesetak na manje ukusnom hljebu mjesecno, 40-ak centi na konzervu tunjevine, duhan umjesto cigara, pa ostane preko 100 na razlici, manji auto, itd, itd, za evropljanina ''sitna para'', slabo ce te izgleda poceti vjerovati da u evropi euri ne rastu na drvetu i da nisu plate od 2000€ nekakav minimum kako se cesto tamo negdje misli, a da o famoznih 3-4 milje eura i ne pricamo. i gdje bi ta silna jata koka zivjela i ''umrla'' u penziji ako bi svi jeli bioloska jaja od koka hranjenih ''iz ruke''? pa samo na zdravstveno osiguranje moja porodica izdvaja preko 350 eurica. sitna para, jbg :rolleyes: , zdravlje je najprece. nek me oslobode npr samo tog osiguranja ja cu u znak podrske kokama cucati sa njima mjesec dana u onoj kutiji i zobati hemijsku hranu.

#25 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 17 April 2012 - 17:57

pokusajte vi ceo jedan dan da porvedete u WC-u. pa da imate utisak kako je kokoskama...

#26 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 18 April 2012 - 09:00

ili mozda vam ne bi i smetalo, samo da imate facebook u kavezu

#27 jelisaveta

jelisaveta
  • Members
  • 702 posts

Posted 18 April 2012 - 21:30

ne fejs, forum ;)

#28 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 21 April 2012 - 14:26

koliko vidim, jaja ibataci se i dalje jedu bez grize savesti

#29 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 21 April 2012 - 15:54

pa nije bas tako. ja kad god se najedem bataka rasplacem se, onako tiho, u sebi. i obecam sam sebi da necu vishe. ali jbg kad mi zamirisu, a gladan. svaki put nanovo isti grijeh pocinim.

#30 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 22 April 2012 - 04:54

1335014815[/url]' post='3525960']

Ja ne znam sta da ti zborim, od kako znam za sebe sam voleo batake. I dan, danas kad vidim batak odmak me obuzme ona iskonska zelja za njima, pa pocnem a se motam oko jih ko mace oko kobasice.

Edited by mrd, 22 April 2012 - 04:55.