Jump to content


Photo
- - - - -

Najomiljenije pice


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
37 replies to this topic

#1 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 14 April 2012 - 12:42

Ako se izuzme vino, koje je savrsenstvo, koje su bogovi izmislili za ljude, najradije pijem dzin sa tonikom.
Kazu da su jednom, u njenoj vec dubokoj starosti, kraljici majci (umrla je u sto drugoj godini) rekli da su svi njeni batleri homoseksualci, nasta je ona odgovorila: "Da nije njih, ja bih, kao stara dama, morala sama da pripremam dzin-tonik. Volela je parade i redovno ih gledala s jednog balkona (Horse Parade) - kazu da joj je uz nogu, nevidljivo za druge, uvek stajao ili dzin tonik, ili sampanjac.
Danasnja kraljica redovno pije Dubonet u nekakvoj mesavini, koji joj priprema njen licni batler.
Sampanjac je savrseno pice - jedino koje se moze piti pre dorucka, uz dorucak, rucak i veceru, pa onda posle toga. Nazalost, to su ekstravagancije, koje sebi moze da dozvoli kraljevska porodica, ali ne i ja.
Rakije, u principu, ne volim previse i vrlo ih retko pijem. Po nekad, kad sam u Italiji, nakon dobrog rucka popijem grapu (lozovaca) uz kafu.
U Francuskoj, gotovo da radije pijem armanjak i/ili kalvados (redovno ga je pio dr Ravik u Remarkovoj "Trijumfalnoj kapiji").
Spanija ima odlicne destilate vina tipa konjaka.
Koktele, posebno slatke i sa vocem, vrlo nerado pijem - previse me zasite.
Moj hijerarhijski niz bi bio:
1. Sampanjac
2. Vino
3. Dzin-tonik

Edited by vladan, 14 April 2012 - 12:43.


#2 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 14 April 2012 - 13:37

Moj hijerarhijski niz bi bio:
1. Sampanjac
2. Vino
3. Dzin-tonik

Ja bih ovo potpisala, istim redom i dodala bih ...

4. Konjak ponekad posle neke dobre klope ali samo uz cigaretu i kockicu dobre cokolade

5. Kirsberry ponekad bez posebnog razloga osim da zasladim trenutak kojim presecem dnevna desavanja (inace ne marim puno za druge slatkaste napitke)

#3 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 14 April 2012 - 20:39

Ja bih ovo potpisala, istim redom i dodala bih ...

4. Konjak ponekad posle neke dobre klope ali samo uz cigaretu i kockicu dobre cokolade

5. Kirsberry ponekad bez posebnog razloga osim da zasladim trenutak kojim presecem dnevna desavanja (inace ne marim puno za druge slatkaste napitke)

Kako bi rekao Jemie Oliver, konjak i cokolada se vole - sasvim se slazem.
Cigareta uz to je savrsenstvo, ali ja vec odavno ne pusim - mada cigarete sanjam.

#4 kupina

kupina
  • Members
  • 246 posts

Posted 14 April 2012 - 20:41

jogurAt Posted Imagehladan

#5 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 14 April 2012 - 20:45

Da, ja jako volim jogurt - nazalost u GB se ono sto mi nazivamo jogurtom nalazi samo u ponekoj istocnjackoj radnji. Lassi nije isto.
Ja narocito volim jogurt ujutru, ako sam prethodne noci preterao s sampanjcem ili vinom. 0:)

#6 kupina

kupina
  • Members
  • 246 posts

Posted 14 April 2012 - 20:46

kefir isto tako Posted Image

#7 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 14 April 2012 - 21:04

kefir isto tako Posted Image

Pojavio se u Srbiji sezdesetih godina, ali se nikada nije odrzao.
Za mladje, koji to ne znaju: sezdesetih i sedamdesetih sirom Beograda postojali su kiosci u kojima su se prodavale virsle u zemicki (obozavao sam ih tada) i jogurt, ali i kefir - kefir nije isao.
Svi su kiosci, naravno, bili PKB.

Edited by vladan, 14 April 2012 - 21:08.


#8 kupina

kupina
  • Members
  • 246 posts

Posted 14 April 2012 - 21:12

Nije isto ali je slicno. Mene ovaj prvi , obicni , bez voca podseca na nase jogurte, one iz tetrapaka ( u obliku piramidica) kad sam bila mala Posted ImagePosted Image

#9 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 14 April 2012 - 22:51

1. voda :)
2. vino
3. konjak (po mogustvu Remy Martin XO, a moze i Louis XIII 0:))
4. margaritas

#10 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 14 April 2012 - 23:23

1. vino
2. margarita
3. dzin tonik
4. sampanjac

#11 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 15 April 2012 - 06:19

1. Voda.
Rodjena sam u znaku Zemlje i Vatre no, voda je elemenat koji me fascinira od detinjstva, na razne nacine. Voda moze da se pije lagano, gutljaj po gutljaj i tada je saveznik, pomaze u jasnom vidjenju, bistrenju misli. Voda moze da se grize, kad zedj strashno ujeda pa je prvi gutljaj vode sladak do bola. Voda moze da reze kao nozem i moze da miluje kao kap rose na listu jorgovana. Voda je cudo, ono sto joj dajete, to od nje i dobijate. Voda je cuvar ove planete, ko joj se zameri, bice zbrisan.
2.Likeri.
Orahovaca, vishnjevaca, sama ih pravim i to dobro. Volim gorke likere od lekovitih trava.
Nema vishe jer, nema te rakije od cijeg mirisa meni nije muka. Nikad necu razumeti pomamu za viskijem, probala sam neke od najkvalitetnijih brendova i zakljucila da
su kojeshta.
Vina - zabranjena zona. Sama sam ih sebi zabranila iz 2 razloga: prvi - zivot je suvishe kratak da bi se savladala umetnost odabira i pijenja vina pa bolje i da ne pokushavam. Drugi - dobro vino cudno deluje na mene, jedna casha je dovoljna da se raspekmezim, da postanem pravo (citaj: slabo) zensko. U takvom stanju, cujem muziku, pocinjem da igram uz nju i sve mi je lepo i bajno i svi su ljudi dobri u zivot je lep. Ukratko, podetinjim nacisto.
Kad bash moram, obicno leti, volim dobro rashladjeno belo vino, cisto. Vrshacka "Kasna berba" zna da bude jako dobra kad su leta vrela a jesen dodje rano, sa jakim prvim mrazevima.
"Ne ostavljaj me nikad samu.." - uz cshu dobrog vina. Za casu dobrog vina - potrebno je dvoje.

Edited by highlanderka, 15 April 2012 - 06:21.


#12 kupina

kupina
  • Members
  • 246 posts

Posted 15 April 2012 - 15:37

Kafa ( upravo je pijem ), moj porok Posted Image. Ponekad pozelim da je nikada nisam probala . To se zove fatalna privlacnost Posted Image

#13 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 15 April 2012 - 16:08

1) voda;2) kafa/mleko;3) mojito;4) margaritas;5) rakija;6) crno vino;7) boza.

#14 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 15 April 2012 - 16:49

1. kafa
2. jogurt
3. tequila
4. medovaca
5. Vin(o) Santo & cantuccini

#15 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 15 April 2012 - 17:18

Kafa ( upravo je pijem ), moj porok Posted Image. Ponekad pozelim da je nikada nisam probala . To se zove fatalna privlacnost Posted Image


Kafu ne racunam u pica - to je hrana :)