Jump to content


Photo
- - - - -

Cristiano Ronaldo vs. Lionel Messi


  • Please log in to reply
936 replies to this topic

Poll: CR7 ili Messi (216 member(s) have cast votes)

Ko je vece cudo, Messi ili Ronaldo ?

  1. Lionel Messi (122 votes [60.10%])

    Percentage of vote: 60.10%

  2. Cristiano Ronaldo (81 votes [39.90%])

    Percentage of vote: 39.90%

Vote Guests cannot vote

#916 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 25 December 2017 - 18:04

Ronaldinho je tad imao 22, ne 19
I to je, pričali smo već na ovoj temi, najshit prvenstvo, sa 3 iole ozbiljne repke, od koje su 2 ispale pre polufinala, jedna uz epsku kradju sudija druga zbog fakin' Simana.
A to da su Englezi bili legit top3 repka tad na Svetu, govori o tom prvenstvu.

Messi je izgubio u produzetku protiv legit opasne nemačke mašinerije, i to je za mene već ogroman uspeh.
CR-ova Portugalija je dočekala momenat pada i Nemaca i Španaca, dok Francuzi nisu još bili dovoljno zreli za taj achievement, plus ih je pojeo pritisak. Niti je pomoglo što su imali na klupi onu neznalicu Dešama.


Pre toga je Messi isto ispao od Nemačke 2010.
I za to ko može da ga krivi.

Odbrana:
Romero (rezervni golman United-a, tad branio po Holandiji, u Sampi isto nije bio standardan)
Otamendi KAO DESNI BEK :o 

Demikelis
Burdiso 

štoperski par na nivou Nenad Djordjević-Milan Dudić

i levi bek totalno pregaženi Heinze (32) koji je tada igrao u Marseju


Sredina terena, u nekom diamondu ( wtf diamond sa krilima u modernom fudbalu, to može samo nadrogirani Maradona koji misli da su ovo 80s)

Maskerano
Maxi Rodrigez
Di Maria

gde je Di Maria na krilu, a Maskerano će baš sam da ti drži sredinu i organizuje nešto. Mazga obična...


Edited by Nigel Hayes, 25 December 2017 - 18:04.

  • 0

#917 RedThunder

RedThunder
  • Members
  • 1,056 posts

Posted 25 December 2017 - 18:04

Ne znam šta ti znači Azar u ovoj grupi. Azar i jeste legit world class igrač i mozda top10.
Druga dvojica nisu, Rooney je nekada davno bio. Sada je mozda top10 najgori igrac iz liga petice.


Namerno sam sve igrace iz Engleske naveo jer drugar forumas ocigledno misli da je ona merilo kvaliteta sto je potpuno netačno.

To sto je Ronaldo bio u MU pa u Realu ne moze nikako da govori da je bolji igrac od Messi-ja(naravno mislim i na osvajanje titula).
Ronaldo je vrhunski igrač ali je jedini koji je mogao,ali nije, da bude bolji od Messi-a , Ronaldinho , koga je bolela ona stvar kad se najeo i dostigao vrhunac

Edited by RedThunder, 25 December 2017 - 18:05.

  • 0

#918 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 25 December 2017 - 18:10

Ronaldu je, kao i Rose-u za basket ta vanzemaljska eksplozivnost bila medvedja usluga koja ga je koštala kraćeg dominiranja i karijere pune povreda.

Samo je Lebron James (i to uz korigovanje ishrane, kilaže i svih čari moderne sportske nauke) uspeo da se ne povredjuje a da jurca ko sumanut terenom sa ogromnom kilažom, tj mišićnom masom.

Ronaldo je bio preeksplozivan za onakvo telo, ne debelo, nego konstituciju i mišićavost.
U tim nekim momentima kad ga je ceo Svet prozivao da je bio debeljan, on je imao oko 8% masti u telu, što je maltene savršeno.

Ali ni tih 8 posto neće da ti drže koleno, dok cimaš kao munja.
Ima onaj klip kad Desaji i Tiram na treningu francuske reprezentacije pričaju kako je kad se igra protiv Ronalda. Kao trener im daje neke instrukcije kako ga čuvaju, a oni se smeju u fazonu
"Tebra, ne ide to tako protiv  Ronalda, nisi ti igrao protiv njega. Njega ne vidiš, ne stigneš da uradiš to, a već te prešo"


Edited by Nigel Hayes, 25 December 2017 - 18:10.

  • 1

#919 mr clutch

mr clutch
  • Members
  • 3,351 posts

Posted 25 December 2017 - 21:13

Znam da je Dinjo imao 22, sto je po meni relativno mlad igrac. Retko ko ispod 24 je izdominirao na SP. Leo je u JA imao 23,ali je bio vec uveliko preuzeo primat u svetkom fudbalu uz CR-a, pa je ok sto se očekivalo da napravi dobar rezultat na istom.
  • 0

#920 Transmetropolitan

Transmetropolitan
  • Banned
  • 2,033 posts

Posted 25 December 2017 - 22:49

Retko ko ispod 24 je izdominirao na SP.

Pele izdominirao sa 17. god, dao 2 gola u finalu moćnim Šveđanima sa Gre-No-Li navalom.

https://en.m.wikiped.../wiki/Gre-No-Li

Drugi gol jedan od najlepših u finalima SP.

Ali OK, to je Pele :D

Edited by Transmetropolitan, 25 December 2017 - 22:50.

  • 0

#921 helmet

helmet
  • Members
  • 3,303 posts

Posted 26 December 2017 - 00:22

Ronaldu je, kao i Rose-u za basket ta vanzemaljska eksplozivnost bila medvedja usluga koja ga je koštala kraćeg dominiranja i karijere pune povreda. Samo je Lebron James (i to uz korigovanje ishrane, kilaže i svih čari moderne sportske nauke) uspeo da se ne povredjuje a da jurca ko sumanut terenom sa ogromnom kilažom, tj mišićnom masom. Ronaldo je bio preeksplozivan za onakvo telo, ne debelo, nego konstituciju i mišićavost. U tim nekim momentima kad ga je ceo Svet prozivao da je bio debeljan, on je imao oko 8% masti u telu, što je maltene savršeno. Ali ni tih 8 posto neće da ti drže koleno, dok cimaš kao munja. Ima onaj klip kad Desaji i Tiram na treningu francuske reprezentacije pričaju kako je kad se igra protiv Ronalda. Kao trener im daje neke instrukcije kako ga čuvaju, a oni se smeju u fazonu "Tebra, ne ide to tako protiv  Ronalda, nisi ti igrao protiv njega. Njega ne vidiš, ne stigneš da uradiš to, a već te prešo"
Ja ga licno ne volim, ali liku treba skinuti kapu za rad i disciplinu. Uporedio bih ga sa Drazenom Petrovicem, zivi dokaz da se radom  i odricanjem moze sve. Sent from my Micromax A310 using Tapatalk

Edited by helmet, 26 December 2017 - 00:45.

  • 0

#922 Dropkick Murphys

Dropkick Murphys
  • Members
  • 10,291 posts

Posted 26 December 2017 - 00:47

Ja ga licno ne volim, ali liku treba skinuti kapu za rad i disciplinu. Uporedio bih ga sa Drazenom Petrovicem, zivi dokaz da se radomni odricanjem moze sve. Sent from my Micromax A310 using Tapatalk

Pricas o Ronaldu ili C. Ronaldu? Posto ovo u citatu se odnosi na matorog.


  • 1

#923 helmet

helmet
  • Members
  • 3,303 posts

Posted 26 December 2017 - 01:26

Ja sam mislio na C. Ronalda. Ok, nisam skontao da misli na Zubu, hvala  ;)


Edited by helmet, 26 December 2017 - 01:27.

  • 1

#924 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 26 December 2017 - 12:00

Jel taj Brazil 1982 bio jači od onog iz 2006. ? Znam da taj iz 1982. mnogi smatraju najboljim Brazilom ikad. Možda čak i reprezentacijom. Ali i ovaj iz 2006. je brutalan po imenima.


  • 0

#925 Transmetropolitan

Transmetropolitan
  • Banned
  • 2,033 posts

Posted 26 December 2017 - 13:55

Jel taj Brazil 1982 bio jači od onog iz 2006. ? Znam da taj iz 1982. mnogi smatraju najboljim Brazilom ikad. Možda čak i reprezentacijom. Ali i ovaj iz 2006. je brutalan po imenima.


Jak je bio Brazil 1982.

Ziko, Sokrates, levi bek Žunior (prototip Karlosa, Dani Alvesa, možda čak najviše Dani Alvesa), Eder, Falkao.

Ne znam da li su jači od Brazila 2006. ali je činjenica da su igrali najlepši i najefikasniji fudbal na turniru.
Dali su 15 golova od kojih su barem pola remek dela. Oba gola SSSRu su majstorije (Eder i Sokrates), Zikov volej u padu, Zikov slobodnjak protiv Arg msm, lob Edera itd.

Činjenica je da su ispali zbog tadašnjeg sudijskog kriterijuma. Ima klip na yt Zico vs Gentile, po današnjem kriterijumu suđenja Đentile ne bi dočekao 2 poluvreme.
Ovako je stigao da Ziku polomi noge, da ga raskrvari i da mu iscepa dres, čisto kao bonus.

Edited by Transmetropolitan, 26 December 2017 - 13:56.

  • 1

#926 mad for red

mad for red
  • Members
  • 3,266 posts

Posted 26 December 2017 - 18:41

Statistika je otkrila da se 83.1% utakmice Mesi protiv Reala - šetao, 10.8% vremena je proveo lagano trčeći, a samo 4.95% vremena je potrošio na brže trčanje. Na sprintove otpada tek 1.15% duela.

Mesi je Realu dao gol (iz penala) i upisao je gol-asistenciju, a imao je tri puta više driblinga nego cela ekipa Reala zajedno! 

I to sve, uglavnom šetajući...

 

Za ljubitelje statistike... mrzelo ga da trci, a bio najbolji na terenu. Kristina kad se trudi iz petnih zila, ne moze ni 50% Mesija da bude...


  • 1

#927 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 26 December 2017 - 20:14

Trans, je l si gledao ovo?

Meni je ko klincu bio praznik kad nahvatam da gledam to.
To i kaseta o fudbalu, Marko Marković narator, o generacijama.
Drible de vaca mi je jedna od prvih stvari koje pamtim kao osoba, tu kasetu sam mnogo puta gledao, i zbog poteza burazer i ja ko klinci mrzeli Maradonu a obožavali Pelea.



 


  • 1

#928 Transmetropolitan

Transmetropolitan
  • Banned
  • 2,033 posts

Posted 26 December 2017 - 22:12

Nisam, ja sam to video tek na netu, na faksu kad sam bio a da sam gledao kao klinac pa vrv bih odlepio od sreće :D

Ali evo na recommendened izbaciše Kapitena Tsubasu, to sam gledao par puta na satelitu kod babe i dede svojevremeno, msm da je bila neka nemačka sinhronizacija ali svejedno meni je to bilo vrh vrhova :D
  • 0

#929 GANGULA

GANGULA
  • Members
  • 19,370 posts

Posted 26 December 2017 - 22:23

Kad pomenu LBJ,lik daje 2 miliona godisnje za fitnes,nutricionistu,teretanu,ishranu i jos svasta nesto :krsta:


  • 0

#930 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 27 December 2017 - 00:17

Skoro sam mu gledao tu neku dnevnu rutinu ishrane.

Ispratim ga ja sa doručkom, ovsene, banane, laneno seme, mleko, kikiriki/badem/lešnik.
Ali tu stanem :D
Nema se da se svaki dan cepa beef i losos.

Svaka mu čast, a svim ostalim sportistima koji imaju novac da jedu svaki dan savršenu, a pritom ukusnu hranu, a ne rade to mogu samo da kažem da su glupi i neodgovorni, u najmanju ruku. 
Karijera ti zavisi od toga, a ti se majmunišeš sa glupostima.


  • 0