Jump to content


Photo
- - - - -

Cristiano Ronaldo vs. Lionel Messi


  • Please log in to reply
936 replies to this topic

Poll: CR7 ili Messi (216 member(s) have cast votes)

Ko je vece cudo, Messi ili Ronaldo ?

  1. Lionel Messi (122 votes [60.10%])

    Percentage of vote: 60.10%

  2. Cristiano Ronaldo (81 votes [39.90%])

    Percentage of vote: 39.90%

Vote Guests cannot vote

#901 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 25 December 2017 - 14:28

Nije Deluks izašao na arkadi a deluje mi da misliš na Super Sidekick 2 ili 3 i to je najbolji fudbal na arkadama ikada.

ISS delux je bio za sega mega drive i super nintendo to je u biti preteča Goal Storm-a na PS1 i kao takav, naravno, preteča modernog PESa.
Čak se i na PS1 fudbal zvao ISS, u slavu svog prethodnika sa sege/snesa :D


Sensible soccer je bruka fudbal, ne radi na win10 probao sam relativno skoro :D

Uf, bio je fudbal baš sa ovim izvodjenjem, kad moraš da stopiraš pravac kad golman izvodi kik. Kontam da me to zbunilo.

Goal Storm nisam igrao iako je bio u igraonici, ruzno mi je estetski izgledao. SS i ISS delux su igrice koje su jednostavno imale svoju dušu, kolorit. 
Bio je i onaj, zaboravio mu ime, nije Ultimate Soccer (to je menadžer :D ), i on je bio isto gotivan, ali je on baš ta generacija izmedju prvog PES-a i tih arkada fudbala.

Btw. imaš na nekom sajtu da se igra sensible soccer, neki sajt kao emulator.

Šta sam ja izlomatao prste na tom swos-u :o onaj TURBO šut (tako sam ga ja zvao), kad šutneš pa moraš napred-nazad strelicom. To i nije bila frka, ali zato dijagonalni tako da šutneš (prvo pritisneš "gore desno, pa dole levo" pa moraš odmah levo ili desno ponovo ako hoces da dodaš felš u to. Ludeo sam.


  • 0

#902 Transmetropolitan

Transmetropolitan
  • Banned
  • 2,033 posts

Posted 25 December 2017 - 14:34

Karlosa je, što se tiče slobodnjaka, trenirao Eder Aleixo,ozbiljan majstor.

Ima onaj njegov slobodnjak protiv Argentine sa SP 1982.

Čim dođem kući postaviću.
  • 0

#903 Dropkick Murphys

Dropkick Murphys
  • Members
  • 10,291 posts

Posted 25 December 2017 - 14:38

Karlosa je, što se tiče slobodnjaka, trenirao Eder Aleixo,ozbiljan majstor.

Ima onaj njegov slobodnjak protiv Argentine sa SP 1982.

Čim dođem kući postaviću.

Nemoj da zuris kuci zbog klipa : )


  • 1

#904 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 25 December 2017 - 14:39

off topic

Kad smo kod zakona fizike, ovo je bilo i bez neke specijalne rotacije, ali me je asociralo kad procitah psot : ) 

Spoiler

sam Carlos je rekao da je ogromnu ulogu u ovom golu igrao vetar. 
u fazonu bez vetra lopta nikad ne bi toliko primila felš


  • 0

#905 Transmetropolitan

Transmetropolitan
  • Banned
  • 2,033 posts

Posted 25 December 2017 - 14:50

Nemoj da zuris kuci zbog klipa : )

Spoiler

 

 

Danke : )

 

 

Evo još jednog njegovog slobodnjaka dok je igrao za Gremio. 

 

I izjednačujući gol Falkaa je poezija. 

 

 

 

 

PS Mislim da je najjači Ederov gol što sam video protiv SSSRa 1982. I to moćnom Dasaevu. 

 


Edited by Transmetropolitan, 25 December 2017 - 14:53.

  • 0

#906 Hamilton

Hamilton
  • Members
  • 7,473 posts

Posted 25 December 2017 - 14:52

Modric.
  • 0

#907 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 25 December 2017 - 15:19

Bolje da se drzite individualnih priznanja. Posto Mesi sa top 5 reprezentacijom (jedno vreme i najboljom na svetu) nema nista. Ronaldo ima titulu, da ne pricamo o Spancima sa kojima je Mesi igrao. Ako se to ne promeni, nema ni govora o GOAT statusu.
  • 0

#908 Malkolm Brogdon

Malkolm Brogdon
  • Members
  • 7,747 posts

Posted 25 December 2017 - 15:22

Ringzzzzzzzzz, Kobi>Lebron


  • 0

#909 mr clutch

mr clutch
  • Members
  • 3,351 posts

Posted 25 December 2017 - 16:18

Koje godine je Argentina za vreme Mesija bila najbolja na svetu po kvalitetu?


  • 0

#910 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 25 December 2017 - 16:40

nikad, uvek su imali krš sredinu, koju je držao, vazda precenjeni, Maskerano
igrali im Gago i slicne smejurije.


as i said, ne postoji uspesan fudbalski tim u modernom fudbalu koji nije imao mastermind sredinu

dese se slični incidentni kao što su Inter sa Murinjom ili onaj Čelzi, ali to su samo incidentni.
kad pričamo o veznjacima, tu može da se potegne to pitanje timskih uspeha kao neko merilo, jer je glavni posao veznjaka da ostatak čine boljim i da tim igra sa upaljenim svetlima.
 


  • 0

#911 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 25 December 2017 - 16:54

Ja bas mislim da ne bi. Narocito redosled. Znam bar 5 igraca koje bih ja stavio a BB ne bi i obratno. :D Na primer, njemu bi Skols bio u top 5 veznjaka sigurno, kod mene mozda ne bi upao u 20.

 

On ne bi stavio Lamparda i Dzerarda, mnogi bi. Itd.

poslednji  nizu koji je kategorično stavio Skolsa ispred Lamparda i Gerrarda je Kroos, jos jedan od najvecih veznjaka.
Jedan od svih tih velikih veznjaka kojima je Skols role model.

No bitno je da nekom liku sa obale Lepenice nije bitno šta kazu ostali, to su samo njegova misljenja i zasto bi vecinsko misljenje svih velikih veznjaka bilo bitnije nego njegovo :o
I zasto bi bilo vaznija činjenica da se igra Skolsa studirala i proucavala na klipovima i da se tako deca u Barceloni uce igranju fudbala. Ista ta Barcelona koja je bas u tom periodu imala najuspesniji i najmocniji tim, verovatno svih vremena.
Zasto je bitno sto Xavi, kao pivotal igrac modernog fudbala, navodi da samo za jednom stvari zali u svojoj karijeri, a to je sto nije igrao sa Skolsom?
Zasto kad neko ko nije krocio na velikom travnatom terenu, moze da ima svoje misljenje kategoricno nepoštovajući one ljude koji imali primenjenu doktorsku, da ne kažem bogovsku, diplomu ove igre.

why


btw

Xavi
Scholes
Zidane
Modric
Vieira
Seedorf
Buskec
Pirlo
Kroos
Iniesta
Xabi
Lampard
Roy Keane
Redondo
Carrick
Beckham
Gerrard
Guti

je l' dovoljno 18?


 

 

Mocni Lukica Modric ove sezone ima 0 golova i 0 asistencija. 

hoćeš da ti nadjem statistiku iz sezone gde Antonio Valencia ima preko 20 asistencija

ne potezi ovaj "argument"
smesno je


  • 0

#912 mr clutch

mr clutch
  • Members
  • 3,351 posts

Posted 25 December 2017 - 17:03

Argentina je vazda za vreme Mesija bila prenatrpana dobrim napadacima, mediokritetnom sredinom, rupcagama pozadi (racunam i golmane u to). Nikada nisu imali izbalansiran tim, ne moraju da imaju zvezdu u svakoj liniji, ali bar pristojne igrace u sluzbi tima.


  • 1

#913 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 25 December 2017 - 17:23

Rojo im igrao levog beka, on je retard na štoperu a to mu je kao prirodna pozicija, dok je za njega Ashley Young roberto carlos na levom beku.
A najcrnije od svega, Rojo i nije bio najveća rupa Argentine


  • 0

#914 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 25 December 2017 - 17:37

 

btw

Xavi
Scholes
Zidane
Modric
Vieira
Seedorf
Buskec
Pirlo
Kroos
Iniesta
Xabi
Lampard
Roy Keane
Redondo
Carrick
Beckham
Gerrard
Guti

 

 

I rest my case :D Skols bolji od Zidana, Kerik i Buskec na listi... To kome je sve Skols role model nije nikakav argument, narocito pri odgovorima na ta pitanja, svako od njih je ispalio po 10 igraca, a novinarsko hvaljenje odredjenog igraca (jos Englez) zato sto je manje vise u zapecku je popularno bas zbog takvih kao sto si ti.

Naravno to nema nikakve veze sa njegovim realnim kvalitetom, da neko Skolsu kaze da je bio bolji od Zidana verovatno bi umro od smeha.

 

Argentina je bila u top 3 na papiru na svakom Svetskom prvenstvu koje je igrala sa Mesijem u timu. 2006. mozda i glavni favorit, ali su ih prosecni Nemci izbacili na penale.

 

I pored toga sto nisu imali rezultate na najvecim takmicenjima drzali su prvo mesto na listi 2007. i 2016, jedina reprezentacija koja nije osvojila kontinentalno i svetsko prvenstvo uz Holandiju kojoj je to poslo za rukom.


Edited by McLeod, 25 December 2017 - 17:39.

  • 0

#915 mr clutch

mr clutch
  • Members
  • 3,351 posts

Posted 25 December 2017 - 17:53

@McLeod

 

Imao sam neki osecaj da ces da kaze Argentina 06, tada je imao 19 godina, nije ni u Barci bio redovan starter i ta Argentina nije bila njegov tim, pa mu taj WC ne smatram kao fejl. Sada ti mozes da kako je Ronaldinho porobio na WC 02 iako je bio mlad, ili nekog drugog igraca.


  • 0