Jump to content


Photo
- - - - -

Cristiano Ronaldo vs. Lionel Messi


  • Please log in to reply
936 replies to this topic

Poll: CR7 ili Messi (216 member(s) have cast votes)

Ko je vece cudo, Messi ili Ronaldo ?

  1. Lionel Messi (122 votes [60.10%])

    Percentage of vote: 60.10%

  2. Cristiano Ronaldo (81 votes [39.90%])

    Percentage of vote: 39.90%

Vote Guests cannot vote

#1 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 13 April 2012 - 15:43

Shodno koliko ljudi obracaju paznju na ovu temu, mislim da je sve to zasluzilo jedan topic. Svedoci smo ere 2 fenomenalca, pa mozda i 2 najbolja igraca svih vremena. Voleo bih da se sto objektivnije moze i bez nekih "ovaj je bolji jer je ovaj drugi seljacina" prica... Mislim da bi bilo zanimljivo da se proanalizira ubitacnost i jednog i drugog, jer polazivsi od sebe znam koji utisak imam kad gledam npr. u subotu Barsu i naglas kazem "Ma ovaj Messi je najbolji svih vremena" i onda za manje od 24h, gledam Real i naglas kazem "Ronaldo, to je cudo, ne znam kako ista moze biti bolje od njega"

Edited by Neon_Tiger, 13 April 2012 - 15:56.

  • 0

#2 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 13 April 2012 - 15:46

Kako se menja ime topica O.o zeznuo se
  • 0

#3 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 13 April 2012 - 15:46

Shodno koliko ljudi obracaju paznju na ovu temu, mislim da je sve to zasluzilo jedan topic. Svedoci smo ere 2 fenomenalca, pa mozda i 2 najbolja igraca svih vremena. Voleo bih da se sto objektivnije moze i bez nekih "ovaj je bolji jer je ovaj drugi seljacina" prica... Mislim da bi bilo zanimljivo da se proanalizira ubitacnost i jednog i drugog, jer polazivsi od sebe znam koji utisak imam kad gledam npr. u subotu Barsu i naglas kazem "Ma ovaj Messi je najbolji svih vremena" i onda za manje od 24h, gledam Real i naglas kazem "Ronaldo, to je cudo, ne znam kako ista moze biti bolje od njega"

CR ne da nije najbolji igrac svih vremena, nego nije ni bleda senka pravog Ronalda, u stvari nije ni prosao pored te senke. Isto vazi i za Mesija.

edit. pri cemu ne mislim ni da je on najbolji igrac svih vremena, posto smatram da je Best bio kvalitetniji, ali .....

Edited by DonJuan, 13 April 2012 - 15:47.

  • 4

#4 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 13 April 2012 - 15:48

CR ne da nije najbolji igrac svih vremena, nego nije ni bleda senka pravog Ronalda, u stvari nije ni prosao pored te senke. Isto vazi i za Mesija.


Pa i sam mislim da je Luis Nazario Da Lima najveci, veci cak i od Maradone. Ali su impresivni i Ronaldo i Messi, ali niko nije bio tako genijalan kao ONAJ Ronaldo
  • 1

#5 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 13 April 2012 - 15:50

Moze neko da mi odgovori kako se menja ime Topic-a Posted Image
  • 0

#6 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 13 April 2012 - 15:52

Moze neko da mi odgovori kako se menja ime Topic-a Posted Image

Idi da editujes svoj post preko full edit, i dace ti opciju i promene naslova.
  • 0

#7 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 13 April 2012 - 15:56

Idi da editujes svoj post preko full edit, i dace ti opciju i promene naslova.


hvala! Posted Image
  • 0

#8 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 13 April 2012 - 15:57

Ajd sad edituj ponovo i dodaj jedan "bazen"....Posted Image
  • 0

#9 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 13 April 2012 - 16:03

Trebalo bi da je sad ubacen i poll :)
  • 0

#10 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 13 April 2012 - 16:09

Ja dadoh glas Ronaldu, jer mislim da je Messi u jacem timu, tj. da pored Xavi-a i Inieste i celog tog sistema koji mu razbiju odbranu pa ih on sam dokrajci Ronaldo bi dao 80ak golova u sezoni. Jer ocigledno je da je Ronaldu otvoren sut sa 25 metara bukvalno posao tezak kao vrhunskom beku slobodno bacanje. Messi takve prilke u Barsi dobija svaki 3,4 minut...
S jedne strane tu je Messi koji u onome sto je najbolji ne postoji iko ko moze da mu "primirise" dok je sa druge strane Ronaldo u Top 3 najbrzih fudbalera (verovatno i najbrzi), ima najbolji sut, levica (da kazem sekundarna noga) mu je ubojita skoro kolko i desna. Jedan je od najboljih skakac i header-a u svetu...
  • 0

#11 Cort0 Maltese

Cort0 Maltese
  • Members
  • 1,294 posts

Posted 13 April 2012 - 16:15

Dao sam glas Messiju. Ne volim naročito Barcelonu, ali je Messi po meni najbolji igrač od Zidanea na ovamo.
  • 0

#12 Nikola87

Nikola87
  • Members
  • 5,364 posts

Posted 13 April 2012 - 16:29

Svaki igrači imaju svoje vreme. Nije fudbal isti kao što je bio 80-ih, 90-ih i sada. Mislim da ne može to da se poredi. Pitanje je sada šta bi bilo kad bi ubacili Besta u ovo sad vreme ili šta bi bilo kad bi ubacili C: Ronalda u ono njegovo? Kako bi se snašli, uklopili u sistem igre i tako. To nikada nećemo saznatiPosted Image


A što se tiče ovog sada vremena nesumljivo je da ova dvojica Messi i C. Ronaldo su najubojitiji igrači. 40 golova postići u nekoj ligi a biće ih i preko sigurno, deluje kao sci-fi i ne može toliko niko da postigne kao njih dvojica. Ronaldo Brazilac drži rekord Primere sa 39 postignutih golova čini mi se.
E sad po meni Cristiano je kompletniji od Messia, prvo dokazao se i u drugoj ligi gde se igra drugi stil fudbala. Messi, po mnogima, se čini da zavisi od igre Xavia i Inieste. Niti bi on postigao toliko golova da igra bez njih, niti bi Barcelona bila toliko efikasna da igra bez njega. Odlično se slažu i dopunjuju na terenu.

  • 4

#13 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 13 April 2012 - 17:32

Messi v Ronaldo: A season in statistics
Posted Image
GMF brings you the numbers to show who is better, Cristiano Ronaldo or Lionel Messi


If wasn’t apparent before, the 2011/12 campaign has been the one that saw Lionel Messi and Cristiano Ronaldo move into a league of their own and join the greats of the game.

Between the pair of them, no record is safe. Ronaldo became the fastest player to score 100 goals in La Liga, reaching the landmark in a paltry 92 games, eclipsing Real Madrid legend Ferenc Puskas in the process.


The former Manchester United forward didn’t stop there; his hat-trick against Atletico Madrid on Wednesday meant he became the first player to notch 40 goals in consecutive seasons in Europe’s top four leagues.
Just three days before Ronaldo broke the 100-goal mark, Messi took centre stage by breaking Barcelona’s all-time goal-scoring record with a sublime hat-trick against Granada.

The Argentinian maestro has also broken the record for most goals in a single season in the Champions League, and became the first player to score five goals in a single Champions League game against Bayer Leverkusen in March.

Much of the praise this season has been directed at Messi and much of the talk has centred around whether he can stake a claim to the unofficial title of 'the greatest of all time'.

However it is Ronaldo’s Madrid who lead the title race by four points ahead of a mouth-watering El Clasico later this month, while the Portuguese international has scored more league goals this season than his illustrious rival.


So who do the numbers suggest is the best player out of the pair across all competitions GMF brings you all the stats you need to know in order to make your mind up on the question on everybody’s lips; who is better, Ronaldo or Messi?

La Liga


Hat-tricks: Ronaldo - 7 Messi - 6

Goals (Games): Ronaldo - 40 (32) Messi - 39 (31)

Assists: Ronaldo - 11 Messi - 14

Average shots/game: Ronaldo - 6.9 Messi - 5.5

Pass % completion: Ronaldo - 80.9% Messi - 84.1%

Key Passes/game: Ronaldo - 1.6 Messi - 2.6

Successful dribbles/game: Ronaldo - 1.8 Messi - 4.8

Average dispossessed/game: Ronaldo - 1.9 Messi - 2.7

Average passes/game: Ronaldo - 37.6 Messi - 64.9

Accurate through balls/game: Ronaldo - 0.5 Messi - 1.5

% of team’s goals scored: Ronaldo 41.6 Messi - 36.6

Penalties scored: Ronaldo - 11 Messi - 5

Champions League

Goals: Ronaldo - 8 Messi - 14

Assists: Ronaldo - 2 Messi - 4

MOM awards: Ronaldo - 3 Messi - 8

Shots per Game: Ronaldo - 7.4 Messi - 7.1

Attempts on target: Ronaldo - 24 Messi - 34

Dribbles per match: Ronaldo - 2.9 Messi - 3.9

Accurate long balls/game: Ronaldo - 0.8 Messi - 1.7

Accurate through balls/game: Ronaldo - 0.4 Messi - 1.4

Fouls against: Ronaldo - 14 Messi - 23

Other Competitions/International

Goals in all competitions: Ronaldo - 52 Messi - 61Hat-tricks: Ronaldo - 7 Messi - 8


International goals (games) Ronaldo - 6(7) Messi - 5(7)



http://www.givemefootball.com

Edited by Ridjis, 13 April 2012 - 17:32.

  • 0

#14 Starešina

Starešina
  • Members
  • 10,905 posts

Posted 13 April 2012 - 17:54

Pelea nisam gledao, Maradonu jesam i Mesi je svakako bolji od njega...Ronaldo je klasa ispod
  • 0

#15 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 13 April 2012 - 18:17

messi.

zbog tri komada u El Clásicu, okolnosti koje su ga dovele u barsu + svega ostalog.

jedna reč - čarobnjak. :)
  • 1