Jump to content


Photo
- - - - -

Kako je propao B92


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
50 replies to this topic

#16 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 08 April 2012 - 19:02

...

... Ljubica Gojgic ...





Ne mozes ni da zamislis kakva je ona tvrda naZiJonalistkinja.


...



#17 ravnicar

ravnicar
  • Members
  • 2,743 posts

Posted 08 April 2012 - 19:40

Moze neko pojasnjenje? Nisam upucen.

#18 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 08 April 2012 - 20:10

...

Insajderska informacija od bivsih zaposlenih.
Mislim, nema tu sta da se mnogo cudimo, - jednostavno, zalosna tendencija u ovom provizorijumu.


To je kao kad te taksista vozi, pa pocne da bogoradi protiv 'mrskog, trulog Zapada'.

Srecom ima resenje - hocete li zaustaviti ovde na uglu?

Platis mu i izadjes.

...



Edited by Kinik, 08 April 2012 - 20:13.


#19 TNT

TNT
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 08 April 2012 - 21:34

Popularna zvezda granda danas viđena na B92... Trebalo mi je pet minuta da dođem k sebi...

#20 ravnicar

ravnicar
  • Members
  • 2,743 posts

Posted 08 April 2012 - 21:49

Bese to meni jasno jos od VB ali nisam hteo da poverujem.

Edited by ravnicar, 08 April 2012 - 21:51.


#21 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 10 April 2012 - 09:26

Od velikog iščuđavanja nema leba, jer lova vrti gde burgija neće.
Kako su neki to opisali u vezi b92 -šabanizacija, traje Boga mi vrlo dugo i koliko god se trudili da gledamo put "jevropskog" horizonta nije ova sredina daleko odmakla od pakla šunda i kiča onih postbratskojedinstvenih godina.

Ovo je put komercijalne tv, složili se mi ili ne sa takvim formatom. Privuci publiku koja drži većinski deo kolača gledanosti - moto koji dovodi g-đicu Mićić na sad već bivšu Bastilju kada je rtv program u Srbiji u pitanju.

U iščekivanju novotarija...

#22 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 10 April 2012 - 13:36

Srbizacija b92 je pocela velikim bratom i Marijanom Micic koja simbol turbofolk kica i sunda.Ne secam se da li je i Kalenic bio na devedes'dvojci.Ovo sada je samo nastavak shabanizacije nekada cenjenog medija.Neki privid slobodnog daju Brankica Stankovic,Ljubica Gojgic ali cenim da ce i njih u buducnosti zameniti Sanja Marinkovic ili Lea Kis.


Istina. Bitno je naglasiti da je to bilo prije dolaska vlasnika iz Grčke.

P.S. A šta misliš o tome što je dekadencija iz akutne prešla u hroničnu fazu neposredno nakon što je Veran Matić imao ono medijsko prozivanje sa Debelim?! :o

#23 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 10 April 2012 - 17:44

Ne znam kako je propao B92, ali znam da je propao i sada je vrlo blizu dnu.

#24 Goran70

Goran70
  • Members
  • 2,170 posts

Posted 10 April 2012 - 23:07

Vidim da se pominju neke friske stvari i to je OK, ja cu se prisetiti nekih iz recimo perioda 2001.-2003. glede njihove politicke osetljivosti (vladan tako to definise :) ). Nije prosao dan u tom periodu da im glavne vesti nisu pocinjale nekom negativnom vescu, ne bi to naravno bio nikakav problem da smo mi stabilna demokratija, da nismo prosli kroz sta smo prosli, da nemamo sluzbe kakve smo imali itd. Jednostavno su hteli da pokazu, je li ... da su oni nezavisni i od te vlasti, pa udri (ponajvise) po Djindjicu.
U sklopu toga su bili jedina televizija gde se vrteo spot "doktora za terorizam" (oni smeju sve, oni su nezavisni), jedini gde se reklamirao "Nacional" (secate se tih novina?), onda ono Veranovo "drukanje" amerikancima Djindjica ... "pritisak na medije". Da je ostao ziv oni ne bi imali nacionalnu frekvenciju, ne bi ni neki drugi ... 2-3 su trebale da budu samo. Kasnije su se malo popravili, ali dockan. Bese to samo bljesak.
I dolazimo do vec pomenutog VB, prodaje, granda .... Srecno im bilo!

#25 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 10 April 2012 - 23:28

Ne znam koliko je komercijalizaciji doprinelo otvaranje kanala B92 Info. Na njemu se mogu videti emisije koje su bile na standardnom kanalu, a dva TV kanala sa nacionalnom frekvencijom sigurno nisu mala stavka u budžetu televizije, a o radio stanici i da ne govorimo. Jedino što bih voleo da znam jeste koja je cena onog starog urabanog duha i kako bi se on mogao povratiti.

#26 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 11 April 2012 - 00:58

Televiziju ne pratim pa ne mogu ni da komentarisem.Kvalitet radija a pogotovo sajta je drasticno opao zadnje dve godine.Na sajtu gotovo da nema clanaka ciji su autori sa B92 vec se nasumice prenose clanci iz drugih medija a neki su prilicno nebulozni.Posebna su tema komentari i ko ih uredjuje.Oni se uopste ne razlikuju od Kurira.
Ne bih rekao da je to posledica komercijalizacije vec nedostatka kadrova.Puno je ljudi otislo a adekvatnih zamena nema.

#27 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 11 April 2012 - 14:24

Verujem da je najveci problem b92 poceo kad im je zinulo dupe za deo trzista Pink-a protiv koga su najvise pljuvali. Uveli VB i tada je kapija otkljucana. Pokusali su da , kao sacuvaju , deo starog "trzista" otvaranjem "info" ali tek to je greska.. Ljubitelji ( ocigledno vecina ) Pinkolikih vrsta televizija vec imaju svoju PINK i Prvu. A ostali su i bez manjinskog ( oniho koji su gledali b92 bas zvog svog informativnog i buntovnog karaktera). A troskovi za dve nacionalne frekvencije su velike
Naravno , i same vesti su postale takve.. Od ranije otvorenog kritikovanja svake vlasti ( pa i Djindjiceve)- sto pravi informativni medij i treba da bude, sada ko da gledamo reprizu Dnevnika sa RTS-a. Tako da se sa razogom postavlja pitanje o namernosti toga.. Dali je B92 propao sam ili sa namerom ?
A sto se tice i samog sajta B92... tekstovi ne samo da su samo prekucani , nego je ocigledno odsustvo i pismenosti.. Tekstovi se izbacuju bez da su pregledani , slova progutana i ispreturana..

#28 dale cooper

dale cooper
  • Members
  • 358 posts

Posted 17 April 2012 - 22:15

mozda bi pravi tacan odgovor bio:
brzo i duboko. na samo dno?



#29 ravnicar

ravnicar
  • Members
  • 2,743 posts

Posted 19 April 2012 - 14:03

Kad se nije 'apsilo na vreme sad placi i kukaj.

Edited by ravnicar, 19 April 2012 - 14:03.


#30 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 19 April 2012 - 15:27

Cista debeovska svinjarija u reziji kostunicinih prijatelja i drugih patriJotskih degenerika:

Odluka redakcije "Insajder"
Izvor: B92

Beograd -- Serijal “Patriotska pljačka” koji je najavljen za 2. april, biće emitovan 22. maja četiri dana zaredom.

S obzirom na to da serijal nije krenuo kada je najavljen, već je prvo odložen, pa pomeren zbog, kako se ispostavilo, nesporazuma oko obavezujućeg uputstva između RRA i B92, novinari emisije Insajder nisu hteli da, posle svega, počnu da emituju serijal sada, u finišu predizborne kampanje.

“Ovaj serijal je najzahtevniji i najteži serijal na kojem je radio ceo tim novinara i to od avgusta prošle godine, odnosno punih 10 meseci. Taj serijal nije rađen zbog izbora, već je pun dokaza o pljački budžeta pod izgovorom patriotizma. Kada je serijal već jednom odložen zbog nesporazuma između B92 i RRA, ne možemo da dozvolimo da Insajder krene sada u samoj završnici izborne kampanje, kada se svaka vest koristi u političke svrhe. Početak emitovanja serijala sada doveo bi do tumačenja da Insajder pomaže nekoj političkoj partiji, dok istovremeno radi protiv neke druge političke partije. Svaka rečenica u serijalu je rezultat skoro jednogodišnjeg istraživanja i zbog toga ne želimo da bilo ko, u periodu kada su sve TV podređene izborima, zloupotrebljava Insajder i temu koja je u interesu javnosti. Cilj serijala je da se promeni sistem koji od 2000. do danas omogućava bogaćenje pojedinaca na štetu građana i budžeta, a sve pod parolom Kosovo je srce Srbije. Novinari Insajdera takođe su insistirali da emisija više ne bude emitovana ponedeljkom, već da serijal “Patriotska pljačka” bude emitovan četiri dana zaredom, i to od utorka do petka. Zbog svega toga, Insajder počinje u utorak 22. maja", navodi ekipa Insajdera.


Ne mogu ni da zamislim kakav je teroristicki pritisak vrsen da bi se do ovog doslo. Da su pustili pre izbora ona fashisticka svinja kostunica ne bi dobio ni 100 glasova...