Jump to content


Photo
- - - - -

Baksuzna godina za radjanje 2013


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
12 replies to this topic

#1 marina86

marina86
  • Members
  • 8 posts

Posted 28 March 2012 - 15:00

Ja i moj muz pokusavamo da dobijemo dete, ali vec par meseci se nista ne desava. Kad odjednom on doje i kaze da treba da prestanemo da pokusavamo jel nece da mu se dete rodi 2013 da ne bi bilo baksuz! On je ozbiljan i ubedjen da je to baksuz godina. Ja ne verujem za koga sam se udala:)

#2 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 28 March 2012 - 17:02

Mozda treba razmisliti, da li imati dete sa tim covekom. Kako ce se dete razvijati, pod uticajem praznoverja?

#3 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 28 March 2012 - 17:35

Ja ne verujem za koga sam se udala:)

Za neobavestenog muza.
Nije cuo za majansko prorocanstvo.
Prema tome, pravili-ne pravili dete isto vam se hvata, svet se blizi kraju, evo samo sto nije.
Ovo ce ga moguce utesiti.

Drugo resenje je da se pozalis lokalnom popu da ti je muz sujeveran, onda mu on ocita bukvicu.
Prvo ce da ga izgrdi sto nece da pravi dete za vreme epidemije bele kuge, a drugo popovi oce strasno da se naljute kad primete da je narod nehriscanski sujeveran.
Samo prepusti sve njemu, mislim popu, i ne beri brigu uopste.

#4 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 28 March 2012 - 21:25

Drugo resenje je da se pozalis lokalnom popu da ti je muz sujeveran, onda mu on ocita bukvicu.
Prvo ce da ga izgrdi sto nece da pravi dete za vreme epidemije bele kuge, a drugo popovi oce strasno da se naljute kad primete da je narod nehriscanski sujeveran.
Samo prepusti sve njemu, mislim popu, i ne beri brigu uopste.


I to ne makar kojem popu... vec ocu Makariju

Edited by Sunshine State, 28 March 2012 - 21:27.


#5 stevak

stevak
  • Members
  • 12 posts

Posted 15 May 2012 - 13:36

Posted Image Sto baksuzna omg

#6 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 14 July 2012 - 04:53

Ako je verovati Kinezima, ima baksuznih godina u kojima nije preporucivo radjati decu. Devojcice rodjene, ako se ne varam, u godini Zmaja, tesko se udaju jer su baksuzi i za svoju i za muzevljevu poridicu, po horoskopu, njima je sudjeno da budu udovice......

#7 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 14 July 2012 - 09:17

...po horoskopu, njima je sudjeno da budu udovice......


...a ako se rode u crnoj gori - crne udovice. :P

#8 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 02 August 2012 - 18:09

Ako je verovati Kinezima, ima baksuznih godina u kojima nije preporucivo radjati decu. Devojcice rodjene, ako se ne varam, u godini Zmaja, tesko se udaju jer su baksuzi i za svoju i za muzevljevu poridicu, po horoskopu, njima je sudjeno da budu udovice......

Znam ih gomilu koje nisu rodjene u baksuznoj godini, ali su ipak baksuzi - sto za sebe, sto za druge :lol+:

#9 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 03 August 2012 - 16:30

Znam ih gomilu koje nisu rodjene u baksuznoj godini, ali su ipak baksuzi - sto za sebe, sto za druge :lol+:

Niko nije govorio o opisu radnog mesta, nego o biologiji. :P Ja poznajem jednu tastu, ta je zmija iz godine zmije. Opasnost postoji. Rizik je nepobediv.

#10 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 03 August 2012 - 18:31

Niko nije govorio o opisu radnog mesta, nego o biologiji. :P Ja poznajem jednu tastu, ta je zmija iz godine zmije. Opasnost postoji. Rizik je nepobediv.

:lol+:
Attached File  kada-si-prizetko.jpg   70.58KB   39 downloads

Edited by kronostime, 03 August 2012 - 18:32.


#11 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 14 August 2012 - 18:51

Ne znam za radjanje, ali kada je umiranje u pitanju, svaka je baksuzna.

#12 Sandalfon

Sandalfon
  • Banned
  • 125 posts

Posted 22 October 2012 - 10:07

Сваки човек је празноверан на свој начин. Празноверје је веома ефикасан метод превазилажеља стресних ситуација у којима не зависи све од самог човека (нпр одлазак на испит а знаш 80% градива). Али сматрам да је празноверје везано за годину рођења ипак мало претерано.

#13 Elisa

Elisa
  • Members
  • 60 posts

Posted 26 March 2013 - 13:54

ahahahah nasmeja me tema.

elem, mozda da se zapitas da se iza nerealnog sujeverja ne krije mozda neki dublji problem zbog kojeg on odlaze potomstvo. mozda napad panike?