Jump to content


Photo
- - - - -

Izbori 2012


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1597 replies to this topic

#1441 Veive

Veive
  • Members
  • 47 posts

Posted 04 May 2012 - 21:14

Da ne poveruje covek. Glasa za ldp a dobijes Tomu. :krsta:

#1442 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 04 May 2012 - 21:19

A ti naivan mislio da Srbin ne ide u paketu sa kafanom i Crkvom.



Ovo se i moglo očekivati od države koja je u "demokratski" donetom ustavu određena kao sekularna.

I to je Srbija.
S mojim "belim listicem" ili bez njega apsolutno se nista sustinski nece promeniti; medjutim, meni je uskraceno jedno od mojih kljucnih politickih i gradjanskih prava, sto govori o tome o kakvoj je drzavi rec.
Ja nisam apolitican, ali sam onemogucen da dam svoj glas.

#1443 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 04 May 2012 - 21:39

I to je Srbija.
S mojim "belim listicem" ili bez njega apsolutno se nista sustinski nece promeniti; medjutim, meni je uskraceno jedno od mojih kljucnih politickih i gradjanskih prava, sto govori o tome o kakvoj je drzavi rec.
Ja nisam apolitican, ali sam onemogucen da dam svoj glas.


Šta reći za državu koja stvara raznorazne Zveri, partije radnika i seljaka, sa Vukadinovićem stvara vlašku partiju, toleriše Dačićevo predizborno "Srbija iznad svega" (kao da nam nije dosta njegovog nacionalističkog orgijanja), ucenjuje svoje nazovi političke protivnike Karićem, Ilićem, Vulinom i ko zna kakvom još karakondžulom iz '90- ih i iz postđinđićevskog perioda? Šta reći za državu koja iz dana u dan pada na listi zemalja po pitanju slobode medija i nijedan medij da se pozabavi tom temom? I šta, na koncu, reći za državu koja od svojih građana krije koliko od njih otima za fiktivno srBsko Kosovo?

Edited by melankolic, 04 May 2012 - 21:39.


#1444 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 04 May 2012 - 21:48

Šta reći za državu koja stvara raznorazne Zveri, partije radnika i seljaka, sa Vukadinovićem stvara vlašku partiju, toleriše Dačićevo predizborno "Srbija iznad svega" (kao da nam nije dosta njegovog nacionalističkog orgijanja), ucenjuje svoje nazovi političke protivnike Karićem, Ilićem, Vulinom i ko zna kakvom još karakondžulom iz '90- ih i iz postđinđićevskog perioda? Šta reći za državu koja iz dana u dan pada na listi zemalja po pitanju slobode medija i nijedan medij da se pozabavi tom temom? I šta, na koncu, reći za državu koja od svojih građana krije koliko od njih otima za fiktivno srBsko Kosovo?

Pljunuti preko levog ramena i reci: Puj, puj, puj, da se ne ponovi nikada vise!

#1445 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 04 May 2012 - 21:52

Šta reći za državu koja stvara raznorazne Zveri, partije radnika i seljaka, sa Vukadinovićem stvara vlašku partiju, toleriše Dačićevo predizborno "Srbija iznad svega" (kao da nam nije dosta njegovog nacionalističkog orgijanja), ucenjuje svoje nazovi političke protivnike Karićem, Ilićem, Vulinom i ko zna kakvom još karakondžulom iz '90- ih i iz postđinđićevskog perioda? Šta reći za državu koja iz dana u dan pada na listi zemalja po pitanju slobode medija i nijedan medij da se pozabavi tom temom? I šta, na koncu, reći za državu koja od svojih građana krije koliko od njih otima za fiktivno srBsko Kosovo?

Pre bih pitao "sta je sa gradjanima te iste drzave?".
S obzirom na cinjenicu da se demokratija ne stvara sa vrha, odnosno vlasti, nego sa grassroots levela...
Kakvi mi-takvi i oni, oni su ogledalo nas, a ne obrnuto.

#1446 munze

munze
  • Members
  • 3,294 posts

Posted 04 May 2012 - 21:57

Do ovolikih pomeranja je doslo zbog nekog dogadjaja neposredno pred izbore (a ja ne mogu da se setim kog, cini mi se da je ratifikacija SSP-a), te je najvise nadrljao LDP (u korist DS-a) i plus su neki, koji su planirali da apstiniraju, glasali za Tadica verujuci u brzo vodjstvo u bolje sutra. Koliko je bilo brzo vidi se po tome sto smo dobili kandidaturu 4 godine kasnije :ajme:

Uveren sam da nas cekaju najizvesniji postizborni dogadjaji od odlaska Slobe i da ce bratija DS-SPS-URS uz dodavanje LDP-a lagano formirati vlast.

P.S. A licno navijam da DSS ne vidi parlament :D


Bese FIAT , pa ratifikacija SSP, pa kao slag na tortu dva dana pred izbore ruski orden Tadicu.:D

#1447 core1984

core1984
  • Members
  • 38 posts

Posted 04 May 2012 - 21:59

Moj prvi post na forumu Posted Image iako sam ga pratio do sada nisam osetio preteranu potrebu da tu nesto komentarisem. Da kazem da ja nisam nesto preterano zainteresovan za rezultate izbora, tipa koliko ce koja stranka da makneglasova. Mnogo vise me zanima ko ce predstavljati novu vlast i razmisljao samja tako. Najveci broj mandata ce osvojiti DS i SNS (da naglasim da nisamsimpatizer nijedne stranke, jos se predomisljam da li da izadjem da glasam caki da izadjem moj glas ce dobiti jedna od manjih stranaka), ostali mandatipodelice se izmedju SPS, LDP, manjine i videcemo za URS, SRS i DSS (mada mislimda barem jedna, ako ne obe, od poslednje dve mora proci) ostale da ne pominjemnajverovatnije ostaju ispod cenzusa. Sto sam sve ovo naveo? Cisto razmisljamkakva se vlada iz ovog moze roditi, relativno sarena ili ono sto smo vec moglicuti u medijima DS i SNS. Pre nego sto prokomentarisete razmislite, sta bi migradjani dobili sa ovakvom novom Vladom (DS i SNS), rekli bi ne mnogo barem na kratkestaze, imali bi relativno stabilnu vladu, sa dva relativno popularna lidera, koji bi proces prikljucenja EU relativno priveli kraju. S drge strane nakon 4 god. kada bi istekao mandat ovako jednoj vladi sta bismo dobili? Definitvno jednu jaku opoziciju (ne bi bilo prepucavanja izmedju DS i SNS ko su veci evropejci dobili bi sansu da pokrenu ovu zemlju, da je modernizuju unaprede, cak sta vise i ustav bi imali kapaciteta da izmene), koja bi spravom mogla da upire prstom da su to ti sto obecavaju kule i gradove (po mom misljenju ovo su dve najpopulistickije partije u RS - RS ne znaci repulika srpska nego Republika Srbija na cemu zameram b92 ali i ostalim medijima sto jos uvek ne koriste odgovarajuce skacenice za odgovarajuce drzave, entitete), a nikad ne ispune ta ista obecanja.




Nemojte me stedeti da cujem Vase misljenje.



#1448 stena

stena
  • Members
  • 2,272 posts

Posted 04 May 2012 - 22:07

Promena od radikala do Nikolica i od Dacica kao portparola SPS do Dacica kao predsednika SPS je paradigma promene koju su doziveli nasi gradjani od 2000. godine do danas.

Tu nema sustinske promene. Jedan nacionalisticki stav je zamenjen nasminkanim demokratskim sa intuitivnim osecajem da nesto treba da se menja bez tacne svesti sta ta promena podrazumeva. To valjda treba da dodje u sledecoj fazi evolucije bez ikakve garancije da ce se stvarno nesto desiti. Ali ta promena je kao sto rekoh jednaka promeni koju su doziveli nasi gradjani. Kada smo sa nacionalizmom udarili glavom u zid (uz mnogo bola i krvi) intuitivno smo znali da nesto mora da se promeni. Ali to jos nije dovoljno da bi se promena desila. Gradjani Srbije su prema socioloskim istrazivanjima i dalje vise autoritativno nego demokratski orijentisani, mnogo vise konzervativni, nego liberalni i prilicno ksenofobicni.

Zakljucak: sa jednim delom politickog spektra (vecinom) postoji ozbiljan ideoloski problem koji nece biti lako prevazici, a u svakom slucaju zahteva mnogo vremena.

Drugi deo politickog spektra koji bi trebalo da reformise drzavu i drustvo neku svoju politicku ideologiju kompromituje svojim ponasanjem u poslednjih 12 godina. Pri tome mislim na povezanost krupnog kapitala i vrha politickih stranaka, proces privatizacije koji odslikava moralnu krizu drustva, politizacijom drzavnih ustanova, kontrolom medija, itd. sto sve ne samo kompromituje njih, vec kompromituje i ideju da ovo drustvo treba da zaista bude demokratski orijentisano.

U takvoj siituaciji, mnogim gradjanima je lakse da zaborave ideoloske grehe (pa i krivicna dela) nekih sadasnjih izbornih aktera koje su dovele do najkatastrofalnijih posledica po nase drustvo i drzavu

u 20. veku, nego da oproste drugim politickim akterima to sto su se u poslednjih 12 godina besramno obogatili na njihov racun i sto su pokazali izrazitu nesposobnost da drzavu vode.


E to je najveci greh Demokratske stranke. Sto je svojom nesposobnom i lopovskom politikom gradjane naterala da biraju izmedju dve lose opcije i time opet ovo drustvo vratila decenije unazad.

#1449 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 04 May 2012 - 22:38

Pre bih pitao "sta je sa gradjanima te iste drzave?".
S obzirom na cinjenicu da se demokratija ne stvara sa vrha, odnosno vlasti, nego sa grassroots levela...
Kakvi mi-takvi i oni, oni su ogledalo nas, a ne obrnuto.

Navedi mi primer zemlje gde je demokratija stvorena na grassroot nivou

#1450 Fender

Fender
  • Members
  • 15,377 posts

Posted 04 May 2012 - 23:03

@ Stena

Ma nije nikakav problem imati nacionalisticke stavove, pogledaj samo neke evropske zemlje i trend koji tamo vlada,
problem je sto su oni SVI LOPOVI. Tacka nema dalje, zreli za zatvor. Ja garantujem da kada bi nekim cudom policija zavirila
u opstine garantujem ali garantujem da ni jedan jedini predsednik opstine ne bi bio na slobodi. Onaj nesretnik iz Zrenjanina
je mala beba za stvari koje ja znam. Ono sto rade u opstinama pomnozi sa 10 i to ti je parlament.
Jebo i Kostunicu i Dacica i Tomu i Jeremica kada su oni EKONOMSKI ovu zemlju upropastili.

#1451 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 04 May 2012 - 23:09

Navedi mi primer zemlje gde je demokratija stvorena na grassroot nivou

Francuska, 1789.:)
La chute de la Bastille, mon cher pôte.;)
Btw-glasam za Preokret, ali ukoliko izaberu da formiraju Vladu sa SNS-om, a ne sa DS-om, moj glas vise nemaju.

Edited by Otto Dix, 04 May 2012 - 23:10.


#1452 stena

stena
  • Members
  • 2,272 posts

Posted 04 May 2012 - 23:16

Problem je. S obzirom na ono sto se nama desavalo tokom 90 - ih, morali bi da budemo posebno osetljivi na nacionalizam. Posledice naseg nacionalizma su daleko vece nego Lepenovskog (mada, da sam Francuz mene bi to itekako zabrinulo).
Sto se tice kradja na lokalnom nivou, potpuno se slazem. Samo one su vecini gradjana manje vidljive i sa "manjim" posledicama. Bice u svakom slucaju zanimljivo gledati sledeci Insajder sa tog aspekta. ljudi iz DS su u poslednjih 12 godina bili u prilici da ukradu vise nego drugi i tu su priliku iskoristili. Posledice ekonomske politike SNS ljudi jos nisu imali prilike da vide. Kad bi SNS jos imao neku (ekonomsku) politiku.

#1453 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 04 May 2012 - 23:23

Ma nije nikakav problem imati nacionalisticke stavove, pogledaj samo neke evropske zemlje i trend koji tamo vlada,
problem je sto su oni SVI LOPOVI...


Naravno. Zašto bi jednom nacionalisti nacionalizam bio problem? Zašto bi mu bio problem zločin ili podstrekivanje na zločin (Nikolić, Dačić) ili podilaženje srpskim ekstremistima odnosno negovanje kulta osvete, čekanja pravog momenta za akciju i sl. (Jeremić)?
Najveći je problem, naravno, ekonomija. Mogao bi, nacionalista, mirno da spava da ima pun frižider, da može da se vozi "volkswagenom", da od države dobije stan jer je pripadnik X nacije, da ga država zbog toga što je X finansijski stimuliše da ima što više dece (kako ga Y- oni ne bi pregazili u "sopstvenoj zemlji"), da podržava druge X- ove u okruženju u njihovoj "pravednoj borbi za više ciljeve". Ovako ne može ništa jer da bi nacionalizam mogao da se ispolji u svom pravom svetlu (da bi mogao da maltretira nepravoverne X- ove i neprijateljske Y- one) mora da se oseti finansijski nesputano. To je i osnovna razlika između tih evropskih država i nas. Dok god ljudi tamo budu mogli da vode normalno svoje živote dotle će njihovi nacionalisti moći samo da duvaju u šuplju trubu.

S druge strane, niko tebe ne tera da glasaš za SNS, SPS ili DS. Verujem da si razmišljao i o Zverima, kao o opciji. Em su nacionalisti, em se nisu pokazali kao lopovi da bi ti to smetalo.

#1454 Fender

Fender
  • Members
  • 15,377 posts

Posted 04 May 2012 - 23:35

@ Melankolic

jel ti mozes i jedan post da napises ili odgovoris nekom a da ga ne vredjas i ne etiketiras???
I pod jedan i Dveri su lopine uzimali su od Kolubare silne pare. Bilo cak i u insajderu, samo nekako istom tom insajderu
promaklo koliko je DS uzela iz drzavnih, pogotovo gradskih preduzeca.

Sto se nacionalizma tice ti mozes i slicni forumasi koji zive u inostranstvu i lepo su uvalili svoje dupe da pricate o
Dacicu, Maldicu kako Ceda oslobadja Srbiju mraka i slicno, ja ne mogu. Meni je najveci problem mala plata i nemogucnost da prezivim, jel ti to jasno. Boli me bre k.... dal ce Jeremic da urla da se ne prizna Kosovo, ja ovde covece ne mogu da prezivim sa platom, naravno da mi je ekonomija najveci problem.

Ono sto je Nikolic pricao je nista naspram onoga sto je pricao Dacic, i sada taj isti Dacic moze sa Tadicem I Cedom, a Toma ne moze jer on stoji na putu EU, a oni ne stoje.

E zato od mene nece dobiti nista ni glas ni podrsku, nista.


@ Stena

Sta da ti pricam kada je pre neki dan predsednik moje opstine (vidno alkoholisan) izjavio da je dao 350 000 evra da bi mu dali vecinu. To se pre 4 godine suskalo, ali eto dobismo i zvanicnu potvrdu.
A sto se insajdera tice, udbaska je to mucka.

#1455 stena

stena
  • Members
  • 2,272 posts

Posted 04 May 2012 - 23:41

@ Stena

Sta da ti pricam kada je pre neki dan predsednik moje opstine (vidno alkoholisan) izjavio da je dao 350 000 evra da bi mu dali vecinu. To se pre 4 godine suskalo, ali eto dobismo i zvanicnu potvrdu.
A sto se insajdera tice, udbaska je to mucka.
[/quote]


Ako si mislio na to kako insajder dobija informacije, vrlo verovatno. Samo sto ih ne dobija samo od nase sluzbe. Bar bih tako rekao. Sa druge strane, izvor i motivi ne odredjuju obavezno da li je nesto istina ili ne.