Jump to content


Photo
- - - - -

Izbori 2012


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1597 replies to this topic

#1 remorker

remorker
  • Members
  • 297 posts

Posted 13 February 2012 - 22:36

U susret predstojecim izborima za koga glasamo i zasto? Nova obecanja ili "nova" obecanja?

Edited by remorker, 14 February 2012 - 03:20.


#2 Vitali

Vitali
  • Members
  • 51 posts

Posted 13 February 2012 - 23:57

  • DS - LSV
  • SNS - NS
  • SPS - PUPS - JS
  • DSS
  • SRS
  • LDP - SDU - SPO
  • SDPS - Rasim Ljajic
Samo to ce biti u ponudi?




#3 remorker

remorker
  • Members
  • 297 posts

Posted 14 February 2012 - 01:41

  • DS - LSV
  • SNS - NS
  • SPS - PUPS - JS
  • DSS
  • SRS
  • LDP - SDU - SPO
  • SDPS - Rasim Ljajic
Samo to ce biti u ponudi?

Pretpostavka je u pitanju. Zaboravio si stranke manjina i Dveri. S'tim sto Ljajic se tek sprema za "udaju", koliko imam info oni ce se prikloniti ili DS ili LDP ili URS i to u toku narednih 15-ak dana.

Edited by remorker, 14 February 2012 - 03:23.


#4 tipa_efikasni

tipa_efikasni
  • Members
  • 803 posts

Posted 14 February 2012 - 13:22

Nece ni PUPS sa Socijalistima, prema mojim informacijama. A nesto mi govori da ce Ljajic sa PUPSOM i sindikalcima na listu, prelaze cenzus opusteno...

#5 Tutankamon

Tutankamon
  • Members
  • 1,746 posts

Posted 14 February 2012 - 15:07

Nece ni PUPS sa Socijalistima, prema mojim informacijama. A nesto mi govori da ce Ljajic sa PUPSOM i sindikalcima na listu, prelaze cenzus opusteno...

Kakva je ovo udavača bog te jebo...

#6 akiro

akiro
  • Members
  • 1,111 posts

Posted 14 February 2012 - 23:01

Nikad gori izbor, odnosno ostaje maltene jedini izbor beli listić. DS je prešao preko svake mere podnošljivosti, pa više ni bauk grobara ne može tako lako da im obezbedi glas. Glas LDP-u kao packa DS-u više ne služi svrsi, Čeda se već previše isfulao da bi ostao verodostojna "packa", a kamoli da je alternativa. O raznim kalkulatorskim folirantima tek da ne pričamo. Možda, samo možda, famozni beli listić bude shvaćen pravilno od onih kojima je usmeren. Mada nisam baš optimista.

Jedino utešno kod narednih izbora je šansa, odnosno realna verovatnoća, da se koštunjavi sovoljubac nađe ispod cenzusa gde mu je i mesto. Još bolje ako mu se hard-core smradikali tu pridruže. Možda malo svetla u inače dubokoj tami.

#7 sirmium

sirmium
  • Banned
  • 7,585 posts

Posted 15 February 2012 - 08:48

ne idem na izbore! nek ide sve u p.m. mada je vec i otislo....

#8 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 15 February 2012 - 08:55

Iskoristicu svoje pravo da ne glasam ni za koga B-)

#9 remorker

remorker
  • Members
  • 297 posts

Posted 16 February 2012 - 13:18

Trenutno je takav odnos snaga i udavaca, za dalje cemo videti vrlo skoro.

#10 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 16 February 2012 - 13:36

Iskoristicu svoje pravo da ne glasam ni za koga B-)


I ja razmisljam o tome, ali zar to nece upravo pogodovati naprednjacima, obzirom da imaju prilicno odgovorno glasacko telo, kao i nekadasnji im stranacki drugovi.

#11 osnovna_celija

osnovna_celija
  • Members
  • 65 posts

Posted 16 February 2012 - 14:24

Veliko je pitanje sta je najmanje zlo. Gledao sam neki Cankov intervju iz 95, mislim, kaze nema opozicije u Srbiji jer je opozicija isto tako plivala na talasu nacionalizma kao i Milosevic. Ovo mi deluje kao slican princip. Talas je fakat manji, a voda mutna kao i lideri i marketinski strucnjaci iza njega.

#12 tipa_efikasni

tipa_efikasni
  • Members
  • 803 posts

Posted 04 March 2012 - 15:47

Ajde da bacimo neku prognozu pa da vidimo na kraju ko je bi najblizi :)

Sad je zanimljivo, jer je teze naslutiti u kom pravcu ce ici kampanja.

Moja prognoza:

SNS: 36-38%
DS:23-25%
SPS-PUPS-JS: 8-10%
LDP-SPO: 7-9%
DSS:6-8%
SRS:5-7%

U slucaju predsednickih izbora, DS i SNS idu i za neki procenat vise, ostali na dole.

#13 thomy

thomy
  • Members
  • 882 posts

Posted 04 March 2012 - 15:54

sad bi smeo da se opkladim na ds-sns vladu...

#14 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 04 March 2012 - 16:32

Apsolutno ne vidim nikakav smisao izlaziti na izbore i glasati u situaciji u kojoj su temelji buduće DS-SNS vlade već dogovoreni, iza kulisa, dok se plebs zavarava propagandom. Prema tome, ko nije za DS ili SNS može ladno da prespava izbore ili da se prošeta do biračkog mesta i oqurči glasački listić - isto mu se piše. Bumo videli po predstojećoj kampanji u kojoj će se ova dva tabora minimalno suprotstavljati...

U Srbiji se ništa neće promeniti na bolje nakon sledećih izbora, to se vrlo jasno da videti već sad.

#15 tipa_efikasni

tipa_efikasni
  • Members
  • 803 posts

Posted 04 March 2012 - 17:22

Gresite... Ako SNS osvoji 40+ % glasova nece biti te vlade, ako DSosvoji 30+ % glasova opet nece biti te vlade... pa birajte...

I da li mislite da je DS spreman da SNS dobije premijera i vecinu ministara u vladi, posto je to neka realnost obzirom na razliku u glasovima, cak i da imaju isti broj ministara premijer ima "zlatni glas"...

Ko onda garantuje Tadicu da ce dobiti predsednicke? Ca k ida SNS ne izadje skandidatom njihovi glasaci ne bi glasal iz aTadica, a i Tadicevi bi ga kaznili zak oaliciju a posteno im se i smucio, kad bi se pojavio bilo koji novi lik normalan pobedio bi.

Edited by tipa_efikasni, 04 March 2012 - 17:37.