Jump to content


Photo

Sonic Youth na Echo


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
34 replies to this topic

#1 Bonzo

Bonzo
  • Members
  • 1,400 posts

Posted 15 July 2003 - 01:23

Sonic Youth na Echo festivalu - veliki nastup, veliki ljudi, veliki bend.

Napravili su lep presek cele karijere, bilo je pesama i sa EVOL i Sister i Goo, publika ih je obozavala a i oni publiku. U jednom momentu su priredili distorzicnu kakofoniju u trajanju od 17 minuta sa cetiri gitare (Jim O'Rourke je sada redovan clan benda), a publika je vristala i trazila jos. Godine cine svoje pa Lee Renaldo sada izgleda kao momak u godinama, Kim je energicna tetka ali Thurston je cudo - taj covek izgleda u dlaku isto kao pre 20 godina. Da sam riba sigurno bih se lozio na njega. (neko zloban bi rekao da je i Kim pre 20 godina izgledala kao energicna tetka).

Fear of a female planet? Vaistinu. Kad su ribe oko mene krenule da skacu na Kool thing pomerile su moju prilicnu masu nekih 5-6 metara od mesta gde sam prethodno bio. Fear, baby. Kim je nesto mantrala na temu "keep the radio free". Slazemo se Kim, reci to ovdasnjim vlastima. Na kraju, delovali su prilicno odusevljeni publikom. I kao sto rekoh, publika njima.

Naravno, Tamna strana Sile je po obicaju bila sveprisutna. Organizatori su clanove benda doveli na stejdz PANDURSKIM KOLIMA. Kerovska posla.

Edited by Bonzo, 15 July 2003 - 01:27.


#2 Yzerman

Yzerman
  • Members
  • 187 posts

Posted 15 July 2003 - 01:29

Sve si lepo rekao... Vrhunac mi je bio Karen Revisited...
Šteta samo što je zvuk bio očajan... no, to se dalo i očekivati...

#3 jamie

jamie
  • Members
  • 1,771 posts

Posted 15 July 2003 - 06:20

uf

!!!

koliko se secam sebe - citavo telo mi se najezilo na 'catholic block'
tek tad mi je pomaaalo bilo jasno cemu prisustvujem [for real!!!]
pa sam onda onako patetican pozeleo da distorzicna kakofonija traje celu noc
i duze!

a tetka je skakala i vristala
i jos i jos

i sve je pucalo i raspadalo se - heh, bas kako treba

ignorisao sam lose ozvucenje da se ne bih nervirao
pa bih najednom naprasno pukao - fuck! f u c k ! ! !

a onda...
nakon svega...
rekao je: see you next time!
i to me je dotuklo! skroz, da.

i celu noc mi je odzvanjalo:

n . e . x . t . . . t . i . m . e

:lol:

#4 Vlada92

Vlada92
  • Members
  • 891 posts

Posted 15 July 2003 - 09:24

Meni je vrhunac bio Shadow of the Doubt, iako je tu pesmu možda i najviše uticalo grozno ozvučenje. I potajno sam se nadao da ću čuti Mote.

N.e.x.t..t.i.m.e, nadam se :lol:

#5 ikar

ikar
  • Members
  • 7,779 posts

Posted 15 July 2003 - 10:07

i za mene je catholic block bio vrhunac veceri...
i sam pocetak, skoro da nisam verovao da ce se dogoditi sve dok se nisu pojavili na bini

#6 Rain Girl

Rain Girl
  • Members
  • 2,803 posts

Posted 15 July 2003 - 11:27

Kakav koncert... Ne yna se koje bio bolji... Ne moze ni da se poredi... bas sam stupid...
Ali Sonic...
Pa posle Fun-da-mental... Jos ne mogu da dodjwm sebi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Sledece godine da bude bolj organizacija... i ovako dobri bendovi

#7 Takeshi

Takeshi
  • Members
  • 2,001 posts

Posted 15 July 2003 - 14:31

Ah, potpuno sam odusevljen... Sonic Youth u Beogradu!! Pa jos ono igranje sa zivcima oko nastupa, hoce-nece, mozda... u nedelju uvece kada se znalo da su u BG, a da nema nastupa sam bio ocajan - totalni nightmare. Tak kada su izasli na binu u ponedeljak - odahnuo sam... i vise se nicega ne secam. :lol:
Kako oni izgledaju na sceni!! Thurston i Lee sa strane odvaljuju one gitare, Jim iz pozadine "upravlja" zvukom a Kim je kraljica na bini, svaki pokret joj je toliko "cool", od toga kako drzi gitaru... pa pevanje bez nje na "Drunken Butterfly"... do skakanja na "Kool Thing"... e da i Steve na bubnjevima je skroz simpatican.

E da, naknadno pokusavam da utvrdim set-listu nastupa, otprilike sam se prisetio, ali bi mi dobro dosla pomoc za prepravke:

Teenage Riot
100 %
The Empty Page
Rain On Tin
Drunken Butterfly
Plastic Sun
Eric’s Tip
Karenology
Peace Attack
Catholic Block
Sympathy for Strawberry
Mariah Carey and Arthur Doyle Handcream
Shadow of a Doubt
Kool Thing

#8 tanjajedaska

tanjajedaska
  • Banned
  • 920 posts

Posted 15 July 2003 - 17:02

uf

!!!

koliko se secam sebe - citavo telo mi se najezilo na 'catholic block'
tek tad mi je pomaaalo bilo jasno cemu prisustvujem [for real!!!]
pa sam onda onako patetican pozeleo da distorzicna kakofonija traje celu noc
i duze!

a tetka je skakala i vristala
i jos i jos

i sve je pucalo i raspadalo se - heh, bas kako treba

ignorisao sam lose ozvucenje da se ne bih nervirao
pa bih najednom naprasno pukao - fuck! f u c k ! ! !

a onda...
nakon svega...
rekao je: see you next time!
i to me je dotuklo! skroz, da.

i celu noc mi je odzvanjalo:

n . e . x . t . . . t . i . m . e

:lol:

Daaa,
Kad prepoznam omiljeni zvuk evo ovako, ali iako je ozvučenje bilo kao da se pevali kroz megafon, bilo je SVETSKI ZAPALJIVO.
Živeo Eho, dole kiša. :lol:

Edited by tanjajedaska, 15 July 2003 - 17:08.


#9 Duja

Duja
  • Members
  • 6 posts

Posted 16 July 2003 - 12:43

Takeshi zaboravio si sjajnu Leejevu "Skip Tracer"... isla je negdje oko prve trećine, ali ne znam tačan redoslijed. Baš mi je drago što su nju izabrali sa Washing Machine. Lično, obožavam stvari u kojima pjevaju Lee ili Kim -- nekako mi je njihov "meki" glas u dobrom kontrastu sa pozadinskom bukom.

Jel' se varam ili nije bilo ništa sa A Thousand Leaves? Sunday ili Karen Koltrane bi mi baš bili sjeli... Al' dobro, nisu svirali na svadbi :lol:

#10 Unexpected

Unexpected
  • Members
  • 836 posts

Posted 16 July 2003 - 14:44

Samo jedan komentar oko ozvucenja. Sledeci put stanite negde ispred mix pulta, tu je zvuk bio savrsen, a i nije daleko od bine.
Pozdrav

#11 Duja

Duja
  • Members
  • 6 posts

Posted 16 July 2003 - 15:40

"Sledeci put"? B)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

#12 Unexpected

Unexpected
  • Members
  • 836 posts

Posted 16 July 2003 - 16:35

Bice valjda.

#13 jamie

jamie
  • Members
  • 1,771 posts

Posted 17 July 2003 - 04:35

:lol: nedostajala mi je 'tokyo eye'

#14 Takeshi

Takeshi
  • Members
  • 2,001 posts

Posted 17 July 2003 - 09:53

Jel' se varam ili nije bilo ništa sa A Thousand Leaves? Sunday ili Karen Koltrane bi mi baš bili sjeli... Al' dobro, nisu svirali na svadbi  :lol:

Nije bilo nista sa "A Thousand Leaves"...kad' se sve sabere odlicna set-lista: dosta starih stvari za fanove, poslednji album i "hitovi"...a eto svirali su ekskluzivno i stvar (kako je rekao Thurston) "Peace Attack" koju su napisali pre nedelju dana. E da, bila je i simpaticna pesma "Mariah Carey and Arthur Doyle Handcream" koja je nedavno izasla kao 7" split-singl.
Zipa omot: Posted Image
Ja sam bio nesto ispred mixete na koncertu, i nisam stekao utisak da je bio los zvuk... mada je moglo jos glasnije da bude. :lol: :lol:

Edited by Takeshi, 17 July 2003 - 10:03.


#15 Unexpected

Unexpected
  • Members
  • 836 posts

Posted 17 July 2003 - 12:31

Kada se vec nabraja sta nisu svirali, evo i moje ne ispunjene zelje, "She is in a bad mood", mada se bas i nebi uklopilo u njihov izbor.