Jump to content


Photo
- - - - -

Javna funkcija i droga


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
57 replies to this topic

#46 kanader

kanader
  • Members
  • 1,138 posts

Posted 07 March 2012 - 12:33

Ostavite se tog liberala.
U vreme kad sam ga bolje znao imao je isti takav nastup, a sigurno je bio cist.

#47 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 08 March 2012 - 10:17

Posted ImageSapunar, on 06 March 2012 - 10:26, said:

cemu sam ovo zasluzio?

vidim da se u skladu sa temom ovde vodi i rasprava o tome, moze li doci multiperonalizacije, odnosno objedinjavanja vis elicnosti u jednu, te, da li sam ja dve ili vise licnosti, ili su delovi mene rasporedjeni u drugim licnostima.
na zalost, moram da vas razocaram, ja ovde pisem samo kao jedna licnost, a nije iskljuceno da ih u sebi imam jos, jer posecivao sam samane sa Antila. u svetu snaznih emocija, za koje nasa urbana mladez nije sposobna, u svetu pdihogenih korena i gljiva takva povezivanja licnosti jesu moguca, ali ja nemam sad uslova za to.

Posted Imagedexter8, on 06 March 2012 - 18:00, said:

Čime sam ovo zaslužio?

Moraću da te razočaram, ja ovde pišem kao jedna ličnost, mada nije isključeno da mogu biti "posećen" od strane drugih forumaša, kao što i sam mogu biti "posetilac". Dakle, nije isključeno da negde u zabačenim hodnicima zgrade B92-a postoji specijalan portal kroz koji se dospeva u svest Sapunara. To je fizički prolaz, a postoje i drugi načini kako može doći do transpozicije identiteta: blizina naglih električnih pražnjenja, istovremeni orgazam, neki šamanski rituali koji mogu a ne moraju uključivati žvakanje lišća coca-e. Opet, postoje retki pojedinci koji su prirodno receptivni za tuđe moždane talase, obično ih nazivamo medijumi.


ovo je cista jungovska sinhronizacija. mi nismo isti, ali opet, nasi umovi se doticu... negde u svetu samana, sume i golih srecnih ljudi

#48 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 10 March 2012 - 18:34

Ti Hill bi mogao da citas i Kurir mrtav ozbiljan, nemoj da potcenjujes ni to stivo.

Izvini, nisam video ranije.

Pa i ne podcenjujem! Vidiš, jedan rendžer (vrlo perspektivno zanimanje u Srbiji!), dakle iskusni rendžer kada traga za ranjenom ili povređenom životinjom, ne gleda dole već gore! Koliko god iskusan bio, lešinari će pre videti takvu životinju nego on što bi. Tako i sa tom treš štampom. Recimo, pre se može saznati šta se dešava međ ruskim špijunima u Srbiji čitajući Večernje Novosti nego slušajući saopštenja DSS, a ni to nije ništa čistije.
Da bi saznao istinu, stvarno moraš kopati po kontejnerima. Nije to izmislio CSI Horejšio, to je odvajkada tako ... a i pre vajkada.

#49 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 12 March 2012 - 10:31

mislite li da profesor na fdu koji je uhvacen da kupuje drogu treba da zadrzi to mesto?

#50 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 12 March 2012 - 11:24

mislite li da profesor na fdu koji je uhvacen da kupuje drogu treba da zadrzi to mesto?


Ako mu ne pise u ugovoru o radu i/ili nekom statutu/pravilniku fakulteta da kupovina droge automatski dovodi do otkaza, onda nema osnova niti potrebe da izgubi to mesto.
Uostalom zasto bi se onda zaustavili kod kupovine narkotika? Zasto da se ne otpuste i alkoholicari (teski)? Otkaz bi dobila jedno cetvrtina nastavnog kadra.

#51 Cooltywattor

Cooltywattor
  • Members
  • 5,505 posts

Posted 12 March 2012 - 11:27

mislite li da profesor na fdu koji je uhvacen da kupuje drogu treba da zadrzi to mesto?


Misliš na mesto gde kupuje drogu?
Naravno da ne. Tu su ga već jednom nahvatali. Mora da promeni i mesto i dilera.

#52 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 12 March 2012 - 11:36

Ako mu ne pise u ugovoru o radu i/ili nekom statutu/pravilniku fakulteta da kupovina droge automatski dovodi do otkaza, onda nema osnova niti potrebe da izgubi to mesto.
Uostalom zasto bi se onda zaustavili kod kupovine narkotika? Zasto da se ne otpuste i alkoholicari (teski)? Otkaz bi dobila jedno cetvrtina nastavnog kadra.


a ako se to javno sazna. mislite da bii u recimo engleskoj bilo isto tako?

#53 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 12 March 2012 - 11:58

a ako se to javno sazna. mislite da bii u recimo engleskoj bilo isto tako?


Kakve veze ima to sta bi bilo u Engleskoj?
Da li u UK policija odmah dostavlja imena profesora Univerziteta uhvacenih pri kupovini narkotika zutoj stampi?

#54 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 12 March 2012 - 12:05

da, UK policijia dostavlja svasta zutoj stampi,

edukovati se o aferi Murdok

pa recimo, pre par godina jedan poznati voditelj CNN-a bio je uhvacen u Central Parku sa dilerom i toje bilo na vestima. Voditelj je bio suspendovan na oko godinu dana.

#55 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 12 March 2012 - 14:39

da, UK policijia dostavlja svasta zutoj stampi,

edukovati se o aferi Murdok

pa recimo, pre par godina jedan poznati voditelj CNN-a bio je uhvacen u Central Parku sa dilerom i toje bilo na vestima. Voditelj je bio suspendovan na oko godinu dana.


Mozda bi trebao zaista da se edukujes o aferi Murdok, ili da redefinisem pitanje "da li policija redovno i LEGALNO dostavlja puna imena, prezimena i funkcije osumnjicenih zutoj stampi?".

Sto se tice "poznatog voditelja CNN-a" isti je, za razliku od profesora Univerziteta, javna licnost. Otkaz je verovatno dobio zato sto je CNN-u stalo do rejtinga.

Da li ti mislis da ljude treba otpustati samo na osnovu cinjenice da su uhapseni u tokom vrsenja krivicnog dela/prekrsaja samo na osnovu vesti iz zute stampe ili policijskog izvestaja, bez pravosnazne presude?

#56 dale cooper

dale cooper
  • Members
  • 358 posts

Posted 01 April 2012 - 05:26

postavka je losha. postoje legalne u nelegalne droge [sto je u neku ruku i izvor problema].ochigledno je da samo alkohol proizvede vishe patnje i bolesti, pa i smrti nego sve ostale droge zajedno,ako tome dodamo i duvan i pseudolegalno anesteziranje lekovima za smirenje, fokus neminovno pada na pitanje kontrole. [i naravno pravne regulative].
posto je jos od opijumskih ratova jasno da se zabranom ne moze resiti problem ocigledno je da je kontrolisana dekriminalizacija jedino resenje.
dakle moj odgovor je da je to svakako privatna stvar, bash kao i korishcenje vec dekriminilazovanih droga.[da je recimo alkohol ista vrsta bauka, u srbiji se verovatno nikada ne bi ni otvorila ni jedna skola a jos manje univerzitet.]
naravno, u jednoj srbiji. zemlji u kojoj jedino tranzicija iz drzavnog u drzavno permanentno traje. ponestalo je onih sa sumnjivim krshtenicama i drugachijom bojom posteljine, pa je red da se nekome ko je u nekom trenutku zivota imao hrabrosti da sugradjanima kaze istinu u lice gleda i u nos.
ako. bolje i u biljanin nos nego u tijanicev javni servis ili novu frizuru vuka jeremica.za zeludac je svakako prijatnije. a i za novchanik.



#57 dale cooper

dale cooper
  • Members
  • 358 posts

Posted 09 April 2012 - 02:45

a ako se to javno sazna. mislite da bii u recimo engleskoj bilo isto tako?


current drugs laws stigmatise people and damage communities

#58 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 19 April 2012 - 17:06

da, UK policijia dostavlja svasta zutoj stampi,

edukovati se o aferi Murdok

pa recimo, pre par godina jedan poznati voditelj CNN-a bio je uhvacen u Central Parku sa dilerom i toje bilo na vestima. Voditelj je bio suspendovan na oko godinu dana.

Zanimljivo. I Džordž Majkl je bio uhvaćen u muškom WC-u jednog londonskog parka pri izvršavanju izvesne "konkludentne radnje" pa nije bilo ništa. Malo se kao izvinjavao, ali sve u svemu, nije bilo bogznakakvih loših posledica. OK, nije bila u pitanju droga, već samo "indecent behavior in public". Međutim, siguran sam da bi se isti voditelj u istoj situaciji kao Majkl ne bi proveo ništa bolje ni drugačije nego kad su ga uhvatili sa dilerom.
Kao da je vodetelj tobože "ozbiljan" posao gde se ufiksani ne mogu trpeti, a estrada... a, pa svi znamo šta sve ima na estradi i sve je prihvatljivo. Čak i umetnici koji ničim izazvani s vremena na vreme idu ne detoksifikaciju, a kad izađu, svi ih tapšu po ramenu i čestitaju, ali niko im pre toga nije zamerio što se rokaju u venu do besvesti, što svi mi prihvatamo kao sastavni deo umetničke inspiracije.

A sad malo o (ne)spojivosti javne funkcije s konzumiranjem droga. Zavisi koje funkcije, koje droge i u kojim količinama, tako da odgoor ne može biti jednostavno da ili ne.
Sigurno ne bih voleo da, na primer, načelnik generalštaba ili ministar policije moje države troše po 150-200 EUR kokaina na dan. Najmanje iiz nekakvih moralnih razloga, niti zato što bi to bilo proknjiženo na teret državnog budžeta pod "osvežavajuća sredstva", nego zato što ne bi bili u stanju da obavljaju svoje funkcije (a kao da sada jesu? <_< ) i kao i svaki težak zavisnisnik bili bi podložni ucenama i spremni na sve da dođu do droge.
Dalje, ne bih voleo ni da me operiše hirurg, niti vozi pilot koji je pod efektom zabranjenih "supstanci". Opet, ne iz moralnih razloga, nego iz razloga što ne bi bili u stanju da obavljaju svoj posao i greška koju naprave zbog prevelike ufiksanosti bi vrlo verovatno rezultovala mojom smrću. Što bi za mene bio nenadoknadiv gubitak.
Ufiksan dirigent filharmonije bi mi relativno malo smetao jer bi verovatno izvođenje komada bilo čudno i neobično, ali ne mora obavezno da znači i nedopadljivo.
S druge strane, nemam ništa protiv političara koji šmrkne dve-tri crte pre nastupa na TV. Ionako neprestano tresu gluposti tako da mi nećemo ni primetiti razliku između ufiksanog i neufiksanog stanja, osim u vrlo izuzetnim slučajevima, kao kad love muve pred kamerama, kao A.Tijanić.