Jump to content


Photo
- - - - -

Javna funkcija i droga


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
57 replies to this topic

#16 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 05 March 2012 - 20:47

Fiziološki i socijalno nije ništa štetniji od alkohola, pa opet je alkohol legalan. Naravno da kokain treba "amnestirati" ali interesi velikih igrača u međunarodnoj trgovini ne dozvoljavaju da se to desi. Marihuana se već masovno proizvodi u Srbiji, imamo na stotine hektara ilegalnih zasada...

pa koja je drzava toliko luda da se odrekne jednog od najunosnijih biznisa? i protok vruce, svjeze love, dakako bez traga. koga je briga je li neko srolao novcanicu od 100€ da bi povukao shmrk bijelog, sve dok ulaze u zemlju? a za sve masovniju proizvodnju gandze u srbiji sam cuo. dosta potrebne opreme i strucnog kadra dolazi iz........ :D ;) no, ako je drzava srbija pametna zazmurice jos vishe, ne samo na jedno oko i pustiti ljude da rade. pa nije ni u holandiji trava legalizovana, pa opet sve uz manje poteskoce odlicno fercera. dovoljno ce biti da potkupe jos kojeg politicara/funkcionera na nizoj razini i da smanje zatvorske kazne. napushtena sela bi procvjetala odmah nakon prve berbe. drzava uzme svoj tal, da malo i narodu, svi napusheni i u nirvani, posla 2-3 sata dnevno, a para mnogostuko vishe nego od npr kukuruza. sve vise bi ljudi duvkali, a sve manje cugali, pa i tako bi se smanjili fizicki napadi, zlostavljanje porodica, etc, etc. e onda bi ti uletio sa nekim svojim turistickim programom. npr neki turisticki centar otvara tadic u dzamajka majici, rasta kapi i jointom u ruci. jebali bi bre kevu i americi i EU za 5 godina. i ovo kazem potpuno trijezan, trezven i jako ozbiljan. a moze se.
ps
i da, za neku uobicajenu tarifu sam spreman pruziti svoje usluge kod montiranja potrebne opreme, povezivanja ljudi od iskustva u toj branshi kao i povoljnu nabavku sve opreme. eto jbg - do vas je. :)

Edited by Rotterdamac, 05 March 2012 - 21:16.


#17 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 05 March 2012 - 21:26

To sam već jednom prilikom objašnjavao dhx-u povodom prethodnog banovanja Sapunara, međutim dhx iako lep momak, nije preterano bistar.

:o
Ti si već toliko zaplivao u vlastitu genijalnosti da si mene i lepotu stavio u istu kantu.:lol:

---

Stvarno se ne sećam da si mi ti bilo šta objašnjavao oko tvog banovanog alterega, eto, čak sam i proverio. Ja tamo nisam ni pisnuo. Sećam se jedino debate sa ovom tvojom verzijom, povodom nekih tvojih Palmaprdanja.

Jedini post koji uopšte sliči na to, što opisuješ, jeste ovaj:
Klik.

Troll off...

#18 dexter8

dexter8
  • Members
  • 764 posts

Posted 05 March 2012 - 22:09

no, ako je drzava srbija pametna zazmurice jos vishe, ne samo na jedno oko i pustiti ljude da rade. pa nije ni u holandiji trava legalizovana, pa opet sve uz manje poteskoce odlicno fercera. dovoljno ce biti da potkupe jos kojeg politicara/funkcionera na nizoj razini i da smanje zatvorske kazne. napushtena sela bi procvjetala odmah nakon prve berbe. drzava uzme svoj tal, da malo i narodu, svi napusheni i u nirvani, posla 2-3 sata dnevno, a para mnogostuko vishe nego od npr kukuruza. sve vise bi ljudi duvkali, a sve manje cugali, pa i tako bi se smanjili fizicki napadi, zlostavljanje porodica, etc, etc. e onda bi ti uletio sa nekim svojim turistickim programom. npr neki turisticki centar otvara tadic u dzamajka majici, rasta kapi i jointom u ruci. jebali bi bre kevu i americi i EU za 5 godina. i ovo kazem potpuno trijezan, trezven i jako ozbiljan. a moze se.
ps
i da, za neku uobicajenu tarifu sam spreman pruziti svoje usluge kod montiranja potrebne opreme, povezivanja ljudi od iskustva u toj branshi kao i povoljnu nabavku sve opreme. eto jbg - do vas je.


Tako je, to je pravi plan za preporod Srbije jer je u skladu sa mentalitetom i potrebama stanovništva, a ne ono što je JKT nakitio gore na Politici. Međutim, na najvišem državnom nivou očigledno nema ni mudrosti ni hrabrosti za takav strateški preokret, samo EU integracije ovo EU ono, dosadno i prevaziđeno.
Bold: jedino me brine to oko radne snage, srpska omladina već po inerciji napušta sela, teško je taj proces preokrenuti taman i da im ponudiš da gaje indijsku konoplju. Čini mi se da je zap. evropska omladina neuporedivo više eco-friendly i trebalo bi njih angažovati da rade te najteže ratarske poslove... navući ih tokom sezone od Exita do Guče, dati im džaba jesti, piti i kurvat se, a onda im ne dati izaći iz Srbije dok sve ne odrade na plantažama.

Ti si već toliko zaplivao u vlastitu genijalnosti da si mene i lepotu stavio u istu kantu.

Stvarno se ne sećam da si mi ti bilo šta objašnjavao oko tvog banovanog alterega, eto, čak sam i proverio. Ja tamo nisam ni pisnuo. Sećam se jedino debate sa ovom tvojom verzijom, povodom nekih tvojih Palmaprdanja.


Jes' u pravu si, to je bio tvoj alterego cmix, sada si pod nalogom dhx, jasno... i nemoj da si skroman, pa imao si lepu reakciju žena na svoju fotku, mada onaj deo za bistrinu važi za raspravu o Palmi, tu si se propisno izbrukao.

#19 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 05 March 2012 - 22:50

Jes' u pravu si, to je bio tvoj alterego cmix, sada si pod nalogom dhx, jasno... i nemoj da si skroman, pa imao si lepu reakciju žena na svoju fotku, mada onaj deo za bistrinu važi za raspravu o Palmi, tu si se propisno izbrukao.

Gledaj bre svoja sapunjarska posla i ne prozivaj bezveze kada već ne umeš reći izvini, kada ovako prozivaš na suvo. A vadjenje ti ide još lošije od penetracije - bio ti genijalan do besvesti ili ružan ko porez. Ja se tobom uopšte ne bavim - a za tvoje jekyll & hydovske moodly sunovratlije sam stvarno indiferentan.

Btw, si znao da je R.L. Stevenson napisao drugu i danas poznatu verziju J & H, pošto je prvu spalio, za samo šest dana, iz nule, pod uticajem kokaina?!

Ako jesi, nikom ništa.

#20 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 06 March 2012 - 10:26

Gledaj bre svoja sapunjarska posla i ne prozivaj bezveze kada već ne umeš reći izvini, kada ovako prozivaš na suvo. A vadjenje ti ide još lošije od penetracije - bio ti genijalan do besvesti ili ružan ko porez. Ja se tobom uopšte ne bavim - a za tvoje jekyll & hydovske moodly sunovratlije sam stvarno indiferentan.



cemu sam ovo zasluzio?

vidim da se u skladu sa temom ovde vodi i rasprava o tome, moze li doci multiperonalizacije, odnosno objedinjavanja vis elicnosti u jednu, te, da li sam ja dve ili vise licnosti, ili su delovi mene rasporedjeni u drugim licnostima.
na zalost, moram da vas razocaram, ja ovde pisem samo kao jedna licnost, a nije iskljuceno da ih u sebi imam jos, jer posecivao sam samane sa Antila. u svetu snaznih emocija, za koje nasa urbana mladez nije sposobna, u svetu pdihogenih korena i gljiva takva povezivanja licnosti jesu moguca, ali ja nemam sad uslova za to.

moje pitanje se da preformulisati:

da li je pozeljno da neka javna licnost, recimo neka pionirka borbe za demokratiju, neka umetnica recimo bude uhvacena sa drogom od strane policije?
ima li to uticaja na potencijale uzivaoce droge?

(uostalom, da li je sprska policija tolerantna prema posedovanju manjih kolicina marihuane?)

#21 dexter8

dexter8
  • Members
  • 764 posts

Posted 06 March 2012 - 18:00

Gledaj bre svoja sapunjarska posla i ne prozivaj bezveze kada već ne umeš reći izvini, kada ovako prozivaš na suvo. A vadjenje ti ide još lošije od penetracije - bio ti genijalan do besvesti ili ružan ko porez. Ja se tobom uopšte ne bavim - a za tvoje jekyll & hydovske moodly sunovratlije sam stvarno indiferentan.

Čime sam ovo zaslužio?

Moraću da te razočaram, ja ovde pišem kao jedna ličnost, mada nije isključeno da mogu biti "posećen" od strane drugih forumaša, kao što i sam mogu biti "posetilac". Dakle, nije isključeno da negde u zabačenim hodnicima zgrade B92-a postoji specijalan portal kroz koji se dospeva u svest Sapunara. To je fizički prolaz, a postoje i drugi načini kako može doći do transpozicije identiteta: blizina naglih električnih pražnjenja, istovremeni orgazam, neki šamanski rituali koji mogu a ne moraju uključivati žvakanje lišća coca-e. Opet, postoje retki pojedinci koji su prirodno receptivni za tuđe moždane talase, obično ih nazivamo medijumi.

Btw, si znao da je R.L. Stevenson napisao drugu i danas poznatu verziju J & H, pošto je prvu spalio, za samo šest dana, iz nule, pod uticajem kokaina?!

Nisam to znao, hvala za info, što samo dokazuje koliko je kokain korisna supstanca, do koje mere može da unapredi naše mentalne performanse. Ako tako gledamo, biće da naša politička elita konzumira sramotno male količine ovog blagotvnornog opijata, ili im neko uvaljuje drugu-treću ruku.

Nemam, dakle, ništa protiv da javne ličnosti konzumiraju opijate, ali se oštro bunim protiv bilo koje vrste privilegija. Ako je njima lepo, ako oni uživaju, treba i narod počastiti. Na primer, da sam ja gradonačelnik Beograda (a nisam), ja bih u letnjim mesecima kada se obično zaprašuju komarci, umesto hemikalija za ubijanje ovih plemenitih insekata (zašto Orca nikad ne reaguje, pitam se), dao avione natovariti džakovima kokaina, i onda lepo zaprašivati po celom gradu, ne samo centar nego i sva veća i prigradska naselja. Naravno, kao hipotetički gradonačelnik, sve bih to finansirao od svog privatnog biznisa, te tako svojim kolegama privrednicima dao primer društveno odgovornog poslovanja.

Posted Image

#22 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 06 March 2012 - 18:30

cemu sam ovo zasluzio?

vidim da se u skladu sa temom ovde vodi i rasprava o tome, moze li doci multiperonalizacije, odnosno objedinjavanja vis elicnosti u jednu, te, da li sam ja dve ili vise licnosti, ili su delovi mene rasporedjeni u drugim licnostima.
na zalost, moram da vas razocaram, ja ovde pisem samo kao jedna licnost, a nije iskljuceno
da ih u sebi imam jos, jer posecivao sam samane sa Antila. u svetu snaznih emocija, za koje nasa urbana mladez nije sposobna, u svetu pdihogenih korena i gljiva takva povezivanja licnosti jesu moguca, ali ja nemam sad uslova za to.

Čime sam ovo zaslužio?

Moraću da te razočaram, ja ovde pišem kao jedna ličnost, mada nije isključeno da mogu biti "posećen"
od strane drugih forumaša, kao što i sam mogu biti "posetilac". Dakle, nije isključeno da negde u zabačenim hodnicima zgrade B92-a postoji specijalan portal kroz koji se dospeva u svest Sapunara. To je fizički prolaz, a postoje i drugi načini kako može doći do transpozicije identiteta: blizina naglih električnih pražnjenja, istovremeni orgazam, neki šamanski rituali koji mogu a ne moraju uključivati žvakanje lišća coca-e. Opet, postoje retki pojedinci koji su prirodno receptivni za tuđe moždane talase, obično ih nazivamo medijumi.


Čime site to zaslužioli?:lol:

Čime ja zaslužujem ovo eksplicitno preformulisanje istih rečenica, toliko očito, sa bojom na boju? 'Ošte da se igramo scene iz filma "Seven" pa da se razotkrivamo? 'Ošte da budešte Spacey, Pitt ili Freeman?:lol:

---

Gledajte, biću eksplicitan i neuvredljiv - sledeći put kada me budešte ničim izazvani nazvaoli glupanom, čisto da popunište post, neću vaste udostojiti ni odgovora, ni ovako iz zezanja.

Pozz.

#23 Cooltywattor

Cooltywattor
  • Members
  • 5,505 posts

Posted 06 March 2012 - 18:53

@dhx
Aaaaaaaaaa Posted Image
Kralju!
Kako te je samo posadio taman tamo gde he hteo da sedneš.

@ dexter:
Posted Image

Edited by Cooltywattor, 06 March 2012 - 18:53.


#24 dulematic

dulematic
  • Members
  • 11,603 posts

Posted 06 March 2012 - 19:03

Pa ovo je naprosto genijalno :hail:

#25 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 06 March 2012 - 19:32

Bold: jedino me brine to oko radne snage, srpska omladina već po inerciji napušta sela, teško je taj proces preokrenuti taman i da im ponudiš da gaje indijsku konoplju. Čini mi se da je zap. evropska omladina neuporedivo više eco-friendly i trebalo bi njih angažovati da rade te najteže ratarske poslove... navući ih tokom sezone od Exita do Guče, dati im džaba jesti, piti i kurvat se, a onda im ne dati izaći iz Srbije dok sve ne odrade na plantažama.

hm, dobro si ti ovo zamislio. dakle, da zanemarimo zajebanciju, jer ja jako ozbiljno pricam o ovome, to uopste nije tesko provesti u djelo. evo ti jedan svjez podatak. u kaliforniji ima cca 400 000 ljudi koj su registrovani da smiju slobodno kupovati marihuanu u zdravstvene svrhe. a nije legalizovana. znaci u svakom momentu policija moze upasti i pohapsiti i proizvodjace i prodavce i uzivaoce. i oni to znaju. ali ljudi moraju, slabo im klasicni medikamenti pomazu, pa svjesno rizikuju. znaci drzava gleda kroz prste jos uvijek. nesto kao holandija, ali je holandija u tome jedna od najliberalnijih, iako nije bas legalizovana. ali, sad ono najvaznije. promet od gandze je veci od prometa svih mekdonaldsa, starbaka, etc, etc. jos je nekih tako lanaca restorana i kafea komentator nabrajao. think about! a zdrava je. pusti ti shuplje price o stetnosti trave. naravno da je stetna onima koj prze 10 i vise jointa dnevno. ali je manje stetno sigurno popusiti 3-4 jointa dnevno, nego popiti litar one nase odvratne brlje. a cak i ovi koji se napushavaju po cijeli dan nisu agresivni i ne potezu noz za ruznu rijec. ovo bi od regiona napravilo svajcarsku za 5 godina. i onda se niko vise ne bi ceskao po glupoj blentari i pitao je li taj i taj politicar napushen? koga bi onda bilo briga? para ko gandze, a gandze do neba. ;)

#26 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 06 March 2012 - 20:54

Posted Image

:hail:

Kad odradite sklekove, da mi nacrtate šalu?

#27 Cooltywattor

Cooltywattor
  • Members
  • 5,505 posts

Posted 06 March 2012 - 21:16

Kad odradite sklekove, da mi nacrtate šalu?


Pa sam si je nacrtao - i obojio.Posted Image

#28 dexter8

dexter8
  • Members
  • 764 posts

Posted 06 March 2012 - 22:41

... pusti ti shuplje price o stetnosti trave. naravno da je stetna onima koj prze 10 i vise jointa dnevno. ali je manje stetno sigurno popusiti 3-4 jointa dnevno, nego popiti litar one nase odvratne brlje. a cak i ovi koji se napushavaju po cijeli dan nisu agresivni i ne potezu noz za ruznu rijec. ovo bi od regiona napravilo svajcarsku za 5 godina. i onda se niko vise ne bi ceskao po glupoj blentari i pitao je li taj i taj politicar napushen? koga bi onda bilo briga? para ko gandze, a gandze do neba.


Kamo sreće da u regionu imamo političare koji nisu sve sami mediokriteti i lopurde, koji bi imali sluha i njuha za ovakve strategije u agraru. Samo bih još proširio asortiman, da ne bude samo vutra... to je već pitanje ukusa, a već smo celu ovu strategiju razmatrali u celini i pojedinosti na drugom topiku. Makar imamo Balkansku Uniju kao svoju utopiju.

Kad odradite sklekove, da mi nacrtate šalu?


Ma, pusti duleta i Cooltya, lože te bez veze, valjda je i njima dosadno. Čuj crtanka-bojanka, gluposti, emulirao sam Sapunarov stil kao malu sprdnju na njegov račun, ali na forumu je lako stvari protumačiti kako se kome prohte. Bolje da mi vidimo od čega se živi, farme živine, i tako te stvari:

http://www.youtube.com/watch?v=Ch230VD5p58

Edited by dexter8, 06 March 2012 - 22:47.


#29 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 06 March 2012 - 22:48

posledice koriscenja se daju videti i po pisanju nekih forumasa :unsure:

ne mogu da verujem sta citam ovde...... da li iko od vas poznaje nekoga ko je izgubio dete ili nekoga bliskog zbog droge, bilo koje vrste droge?


daleko od toga da bih da govorim drugima sta da unose u svoje telo, ali zaista mislim da je ova diskusija presla iz "javna funkcija i droga" u "javna funkcija, drogirajte se, al' nemo' ste cicije, dajte i nama", pa onda u "dexterova verzija preporoda srbije", jos samo palma fali.... a ja jos pomislila ovo ozbiljan topik.

...............

a o nekim posledicama koriscenja kokaina, pisale su i neke cike i tete sa doktorskim diplomama:

Physiological Effects of Cocaine Cocaine produces its powerful high by acting on the brain. But as cocaine travels through the blood, it affects the whole body.

Cocaine is responsible for more U.S. emergency room visits than any other illegal drug. Cocaine harms the brain, heart, blood vessels, and lungs -- and can even cause sudden death. Here's what happens in the body:

  • Heart. Cocaine is bad for the heart. Cocaine increases heart rate and blood pressure while constricting the arteries supplying blood to the heart. The result can be a heart attack, even in young people without heart disease. Cocaine can also trigger a deadly abnormal heart rhythm called arrhythmia.
  • Brain. Cocaine can constrict blood vessels in the brain, causing strokes. This can happen even in young people without other risk factors for strokes. Cocaine causes seizures and can lead to bizarre or violent behavior.
  • Lungs and respiratory system. Snorting cocaine damages the nose and sinuses. Regular use can cause nasal perforation. Smoking crack cocaine irritates the lungs and, in some people, causes permanent lung damage.
  • Gastrointestinal tract. Cocaine constricts blood vessels supplying the gut. The resulting oxygen starvation can cause ulcers, or even perforation of the stomach or intestines.
  • Kidneys. Cocaine can cause sudden, overwhelming kidney failure through a process called rhabdomyolysis. In people with high blood pressure, regular cocaine use can accelerate the long-term kidney damage caused by high blood pressure.
  • Sexual function. Although cocaine has a reputation as an aphrodisiac, it actually may make you less able to finish what you start. Chronic cocaine use can impair sexual function in men and women. In men, cocaine can cause delayed or impaired ejaculation.


#30 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 06 March 2012 - 22:55

Ma nemoj da se jediš... zasadi u baštici par stabljika koke, par stabljika gudre, par stabljika maka, pa da vidiš kako će ekonomija da nam procveta... a i ja bih mogao da se opredelim za psihijatriju, biće posla, pa neću razmišljati da zbrišem... i tako...

Spoiler


Edited by nvukelic, 06 March 2012 - 22:57.